Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 5.sınıftayken DUS
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

5.sınıftayken DUS

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Nis 21, 2018 5:50 am    Mesaj konusu: 5.sınıftayken DUS Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar. Birazdan yazacağım klişe laflara geçen yıl çok kez maruz kalmış ve insanlar tarafından psikolojisi deprese edilmeye çalışılmış biri olarak yazıyorum sizlere. Ben 5.sınıftayken DUS'a hazırlandım. Okuldaki asistanlar sürekli baskı yaptı bana "bu yıl asla kazanamazsın, hem okul hem DUS imkansız; boşuna kendini yorma. Rakiplerin 24 saat evdeler sen ise okulda barajları doldurma stresindesin, bir yandan da okul derslerini geçmekle uğraşıyorsun. Okulunu bitir öyle hazırlanırsın, ben 3.kez girişimde kazandım" tarzındaki söylemlere çok maruz kaldım. Yine dersane kütüphanesinde ders aralarında kantine çıkardım ve oradaki insanlar da bana bu tarz söylemlerde bulundular. Öncelikle kimseyi dinlemeyin, kendinize inanın. 5.sınıfta da kazanılıyor, bunu unutmayın ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin Smile Çalışma sistemimle ilgili bilgileri de paylaşabilirim sizlerle. Sadece size umut olmak istedim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Risus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 22, 2018 2:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam tavsiyelerinizi beklerim
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 22, 2018 8:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tavsiyelerinizi bekliyoruz yazın hocam:)
Başa dön
Risus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 24, 2018 2:42 am    Mesaj konusu: Re: 5.sınıftayken DUS Alıntıyla Cevap Gönder

Gozdis yazmış:
Merhaba arkadaşlar. Birazdan yazacağım klişe laflara geçen yıl çok kez maruz kalmış ve insanlar tarafından psikolojisi deprese edilmeye çalışılmış biri olarak yazıyorum sizlere. Ben 5.sınıftayken DUS'a hazırlandım. Okuldaki asistanlar sürekli baskı yaptı bana "bu yıl asla kazanamazsın, hem okul hem DUS imkansız; boşuna kendini yorma. Rakiplerin 24 saat evdeler sen ise okulda barajları doldurma stresindesin, bir yandan da okul derslerini geçmekle uğraşıyorsun. Okulunu bitir öyle hazırlanırsın, ben 3.kez girişimde kazandım" tarzındaki söylemlere çok maruz kaldım. Yine dersane kütüphanesinde ders aralarında kantine çıkardım ve oradaki insanlar da bana bu tarz söylemlerde bulundular. Öncelikle kimseyi dinlemeyin, kendinize inanın. 5.sınıfta da kazanılıyor, bunu unutmayın ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin Smile Çalışma sistemimle ilgili bilgileri de paylaşabilirim sizlerle. Sadece size umut olmak istedim.

BEKLERız hocam
Başa dön
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Nis 24, 2018 6:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hızlı hızlı okuyun, ayrıntılarda boğulmayın, bol bol tekrarlar yapın. Çok basic bilgiler sorgulanıyor fazla kasmayın Smile ayrıntılara takılı kalırsanız her zaman kaybedersiniz. Soruyu yavaş okuyun hızlı çözün derdi bi hocamız kesinlikle çok doğru. Kronometreyle çalışın. 50 dk çalışma+10 dk mola şeklinde çalışın. Bol bol kahve için. Kafeinin adenozini inhibe edici etkisini unutmayın Smile okulla veya işle birlikte çalışanlar her boş anınızı mutlaka değerlendirin. Mesela bizim okulda klinik 9da başlardı ben her sabah 7de okulun yanındaki börekçiye gidip çalışırdım 2 saat. Hasta aralıklarını, her boş anınızı 10 dk olsa bile mutlaka değerlendirin. Başarının sırrı bu küçük ama önemli boş anları değerlendirmede gizli Smile Bol soru çözün. Soru çözmezseniz bu iş olmaz Smile denemelere girin ama kaçıncı olduğunuzu çok önemsemeyin Smile
Başa dön
Darbzen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 28, 2018 8:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu çalışma temposuyla nasıl bi sonuç aldığınızı öğrenebilir miyiz ?
Başa dön
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 29, 2018 7:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kendime göre iyi bi sonuç aldım Smile hedefim ilk 300dü 107.oldum
Başa dön
Darbzen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 29, 2018 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Valla helal olsun. Tebrikler. Very Happy Very Happy

Söylediğiniz şekilde ders aralarında bile dus çalışabilecek azimde birisi her zaman başarılı olur.
Başa dön
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 29, 2018 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim Smile tamamen motivasyonla ilgili yani Smile kendinizi başarmak için şartlayın gerisi geliyor Smile
Başa dön
abducens
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 17, 2018 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam merhaba 😃 peki bu aylarda kaçıncı tekrardaydınız
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 17, 2018 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DERSLERE HANGİ SIRA İLE ÇALIŞSAK DAHA İYİ OLUYOR FİKRİ OLAN ??
Başa dön
head
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 17, 2018 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5. Sınıfta dus çalışıp kazanan arkadaşlarım vardı .arkadaslarinda dediği gibi her boş anında çalışmak için kolluyorlardi .ogle arasında hep kütüphanede soru cozerledi.gercekten isteyen başarır bence .yaptıkları dereceler de ilk 50 yani
Başa dön
Risus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 19, 2018 4:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtumut yazmış:
DERSLERE HANGİ SIRA İLE ÇALIŞSAK DAHA İYİ OLUYOR FİKRİ OLAN ??

Derece yapan bi arkadaşımın ders sıralama tavsiyesi
1 fizyo
2 pato
3 biokimya
4 anatomi
5 mikrop
6 farma
Sonrasındada klinikler kişiye göre
Başa dön
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 19, 2018 7:52 am    Mesaj konusu: Merhaba 😀 Bazı derslerden 3., bazılarında 1.tekrarda Alıntıyla Cevap Gönder

abducens yazmış:
Başa dön
Risus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 20, 2018 12:19 am    Mesaj konusu: Re: Merhaba 😀 Bazı derslerden 3., bazılarında 1.tekr Alıntıyla Cevap Gönder

Gozdis yazmış:
abducens yazmış:

Peki yazın kaç tekrar atabildinz sınava kadar bır de ne kadar saatlık calısmayla
Başa dön
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal May 22, 2018 11:02 am    Mesaj konusu: Re: Merhaba 😀 Bazı derslerden 3., bazılarında 1.tekr Alıntıyla Cevap Gönder

Risus yazmış:
Gozdis yazmış:
abducens yazmış:

Peki yazın kaç tekrar atabildinz sınava kadar bır de ne kadar saatlık calısmayla

Yazın 3 tekrar daha attım kampa da gittim. Günde 8 saat çalıştım en az okul yokken. 50 dkya 10 dk şeklinde çalışırsan baymıyor Smile yoksa Bayar ve bi şey anlamazsın. Bi de adenozin salgılanıyor uzun süre çalışma masasında oturursan Smile bunu da unutma ve 50 dk 10 dk şeklinde çalışarak minimum 8 saat çalış
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız