Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Tus gibi yılda 2 kez olsun herkes msj atsın bitsin bu çile
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Tus gibi yılda 2 kez olsun herkes msj atsın bitsin bu çile
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Kimkimi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 1:03 am    Mesaj konusu: Tus gibi yılda 2 kez olsun herkes msj atsın bitsin bu çile Alıntıyla Cevap Gönder

Gençler iyi kotu değisik bi sınav geçirdik.Herkes farkında format değişmiş olan olmus onumuze bakmamız lazım.Artk birlik olalım tuscular gbi bastıralım şu sınavı yılda 2 ye cıkaralım.sıralama acıklansın tecihler yapılsın giren girsin giremeyen yılda 2 diye bastrsın lutfen artk ezildikçe eziliyoruz olan bize oluyor. Davayla felan ugrasacagınıza bunla ugrasalım.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
DtAbdullah61
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 1:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bimere cimere falan hep yazdık aynı cevaplar. Ne yapabiliriz başka tekrar yazmak fayda sağlar mi ki :/
Başa dön
deniz01
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 1:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

-_-

En son deniz01 tarafından Pzr Ekm 07, 2018 11:47 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 3:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca kötü geçen bir sınavın ardından 1 sene daha çalışma temposunu korumak da gerçekten zor oluyor. 2’ye çıkarılması gerçekten gerekli.
Soru sayısının artmasının bile güzel bir seçenek olacağını düşünüyorum çünkü çalıştığımız kitaplar tuğla gibi ve aylarca çalışmış olmaya rağmen 5-10 soru çıkmasıyla çalışmaların büyük bir çoğunluğu boşa gidiyor. Bu konuyu da bir değerlendirebiliriz diye düşünüyorum
Başa dön
Darbzen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 4:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığımıdır yök müdür kim ilgileniyorsa bu işle adamlar diş hekimlerinin varlığına inanmıyorlar.
Başa dön
yrgndntst
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 4:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soru sayısı kesinlikle artmalı tus gibi 120şer soru olmalı bu seneki sorulara dikkat ettiyseniz bazı branşlarda belli konulara yoğunlaşılmış bu da sınavın belirleyiciliğini azaltıp işi biraz şansa dönüştürüyor bknz.Endo
Başa dön
ortobro
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 5:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

......

En son ortobro tarafından Prş Ekm 18, 2018 2:38 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
ddsmurat
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 7:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Artık doktora kaldırılıp tıp fakültesi gibi sadece sınava donulmeli emin olun doktora kalksın en az 1200 alınır ikiye böl 600 kadroyu 2 sınavda al
Şu doktora saçmalığı kaldırılmalı
soru sayısıda temel için 80 klinik için 100 olmalı
Başa dön
Xxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 7:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence yılda 2’den 1’e düşen sınavı tekrar 2’ye çıkarmazlar.Zaten biz tus’a giren sayıya göre çok çok az kişiyiz.Bu yüzden bizi önemsemiyolar bile.Hepimizi Ankara’ya toplayıp sınavı aradan çıkarmaya çalışıyolar.Sanki diş hekimleri onlar için ayrı bir yük.Sınav soruları bile ne kadar özensiz olduklarını gösteriyor.
Başa dön
Huffleclaw
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

**

En son Huffleclaw tarafından Cmt Hzr 12, 2021 11:30 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
uzan95
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 6:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne yapmamız gerekiyorsa yapalım yılda bir kere olması çok saçma
Başa dön
uzan95
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 6:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soru sayısı da artırılmalı
Başa dön
Legolas
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de elimden gelem bişey varsa yaparım en azından içimizde kalmasın
Başa dön
ddsmurat
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 12:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bize okulda hoca soru hazırlanamadığı için 1 e düşürdüler demişti
biz sınav 2 olsun bide soru sayısı artsın diyoruz
şu an doktora kalksa yeter
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 12:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar kusura bakmayin ama her sene sinav sonunda ayni muabbet,gecen sene ben ciddiydim bikac arkadasla yazdik filan ama kimse destek vermedi, anca sinav bittiginde insanların aklina geliyor bu.
Başa dön
ortobro
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 3:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.....

En son ortobro tarafından Prş Ekm 18, 2018 2:38 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
mervedents
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 3:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ortobro yazmış:
ddsmurat yazmış:
bize okulda hoca soru hazırlanamadığı için 1 e düşürdüler demişti
biz sınav 2 olsun bide soru sayısı artsın diyoruz
şu an doktora kalksa yeter

haklısınız hocam. ayrıca dus çıktığı tarihten itibaren yapılan tüm doktoraların pratik uygulamalarına izin verilmemeli özelde.

1-2 yıl önce doktoraya başlamış, şu an “uzman” unvanını kullanarak tabela asmış, kart bastırmış insanlar var suç olmasına rağmen.. bazen boşuna mı dusla uğraştık diyorum😬
Başa dön
tunasazi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 8:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

deniz01 yazmış:
Herkese selamlar, 2 gündür üyelik açmaya çalışıyorum bir türlü sms onay mesajı gelmedi ben de arkadaşın hesabından yazmak zorunda kalıyorum.

Eylül 2017'den beri mezunken uzmanlık sınavına hazırlandım bir yerde çalışmadım kontenjanların artması işimize geldi ve tabiki artan kontenjanlarla giren arkadaşların da sayısı artacak sıralamalar biraz daha geriye düşecekti, bunun da bilincindeydim. sınavım beklentilerimin-etrafımdaki insanların beklentisi altında kalarak 75 civarı bir net yaptım.

Belki bu 2 kere yapılma işlemi şu an yerleşmeyi planlayan arkadaşların umrunda olmayacak, ama ortak bir dilekçeyle hepimizin yazacağı dilekçeler 2019 sınavına yetişmese bile altımızdan gelecek arkadaşlara, alt dönemlere yardımcı olacak. Aynı zamanında twitterda malzeme ücreti için doktor arkadaşlarımızla dahi yaptığımız ''malzemeler fakülte tarafından verilsin kampanyası'' gibi trendtopic çalışmaları bile başlatabiliriz.

artık onlarca yüzlerce diş hekimi fakülte bittikten sonra bir yerde çalışmayarak vaktini dershanede geçiriyor gözlemlediğim kadarıyla ve 1 yıl süre çok fazla ders çalışıyorsunuz. gidilen dershaneler ortak, elinizdeki kitaplar ortak, haliyle çoğunluğun yaptığı sorular aynı oluyor. az çalışanlar zaten piramitin altında kalıyor iyi çalışanlar aynı kitaptan çalıştıkları için piramidin belli bir yerinde yığılıyor. kazara yığılmada piramitin altında kaldınız diyelim erkeklerin askerliği gelmeye başlıyor, ailenizin-çevrenizin artık işte çalış baskısı altında kalabiliyorsunuz.

Şu an bu başlığı takip eden herkes burda bir arkadaşımızın yazacağı dilekçeyi yollamamız gerektiğini düşünüyorum. En azından kendisi için faydası olmasa bile ki bana da faydası olmayacak büyük ihtimal ama alt dönemlere faydası olacak, bu rezillik bitmeli 1 yıl çok uzun süre ÖSS'ye bile bu kadar hazırlanmıyoruz ve sınavda kimse kendi bilgisine güvenmesin ani dikkatsizlikler, 2 şık arasında kalmalarınız sınavı belirliyor. Bunu 1 sene boyunca günlük 7-8 saat ortalamayla ders çalışan bir arkadaşınız, kardeşiniz, meslektaşınız olarak söylüyorum.

Siz ağlamassanız kimse size meme vermez.

Sevgilerle.

Kesinlikle suan için yapabileceğimiz en mantıklı şey bu bence de.yılda 2 kez olması için ortalığı ayağa kaldirmaliyiz. Trend topic olur ve dikkat çekerse kayıtsız kalamazlar diye düşünüyorum. 5 ay dava sonucu bekleyip eli boş dönmektense 5 ay 1 tekrar daha yapıp ikinci kez sınava girmek çok çok daha mantıklı.birşeyler yapmak zorundayız ..bu konuda önayak olabilecek sosyalmedya dan anlayan birileri yok mu aramızda ?
Başa dön
deniz01
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 10:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

-_-

En son deniz01 tarafından Pzr Ekm 07, 2018 11:45 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Darbzen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 5:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben 3 4 kere Bimer Cimer üzerinden konu hakkında talep oluşturdum ancak ya bana gelen otomatik cevap oluyor ya kurumumuz ilgilenmiyor bu konuyla mesajı oluyor. Diş hekimleri olarak ortak bi çalışma olacaksa katılmayı isterim.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız