Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUS Sorularını Açıklaması İçin ÖSYM yi Arayalım !
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUS Sorularını Açıklaması İçin ÖSYM yi Arayalım !

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2019 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ahmetcemal
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2019 2:28 am    Mesaj konusu: DUS Sorularını Açıklaması İçin ÖSYM yi Arayalım ! Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar,
TUS yapıldığı günün akşamına soruları sistemden açtı. Bizler de DUS için ÖSYM’nin sistemini arayıp, talepte bulunalım
Telefon Numarası: 444 67 96

En son ahmetcemal tarafından Sal Ekm 01, 2019 3:07 am tarihinde değiştirildi, toplam 5 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
yrgndntst
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2019 2:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeş adamlar 2 kere olması gereken sınavı teke düşürüp kontenjanları azaltıyorlar daha da saçma tarafı fakülte sayısını arttırıyorlar devlete girebilmek için zaten kura gibi bi saçmalık var yani diyeceğim bu ülkede çalışıp bi yerlere gelmek isteyen insanların önü kesiliyor sınav sorularını açıklayın desek takan mı olcak sanki. Kura diye bi saçmalık dedim çünkü hiç bi şey şansa dayalı olmamalı devlet ataması da dusa dahil edilmeli dusa girip de kazanamayanlar için de devlette çalışmak için bi tercih sistemi oluşturulmalı yani devlette çalışmak için de sınav gerekli aslında
Başa dön
yrgndntst
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2019 2:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeş adamlar 2 kere olması gereken sınavı teke düşürüp kontenjanları azaltıyorlar daha da saçma tarafı fakülte sayısını arttırıyorlar devlete girebilmek için zaten kura gibi bi saçmalık var yani diyeceğim bu ülkede çalışıp bi yerlere gelmek isteyen insanların önü kesiliyor sınav sorularını açıklayın desek takan mı olcak sanki. Kura diye bi saçmalık dedim çünkü hiç bi şey şansa dayalı olmamalı devlet ataması da dusa dahil edilmeli dusa girip de kazanamayanlar için de devlette çalışmak için bi tercih sistemi oluşturulmalı yani devlette çalışmak için de sınav gerekli aslında
Başa dön
Uni17
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2019 2:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yrgndntst yazmış:

devlet atamasının sınava dayalı olmasına dair cimer'e ben bir yazı yazdım. muhtemelen sonuç olmayacak hatta bir yanıt gelmesini dahi beklemiyorum ama keşke herkes yazsa belki bir işe yarar. atama kurasının şans olduğuna torpil olmadığına inanan kalmamıştır artık zannediyorum.
hatta sınavın yeniden senede 2 defa olması için de yazılmalı.
düzenlenmesi gereken çok şey var ve bunun için ciddi anlamda uğraşmak gerekiyor. sadece bizim yazmamız bir şey ifade eder mi emin değilim, meslek örgütleri meslek büyükleri desteklemeli.
Başa dön
yrgndntst
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2019 2:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Artık birlik olunsa da nereye kadar bilmiyorum ortada bir bozukluk olduğu belli ülkenin en köklü fakültesinde insanlar derse giremiyor kliniğe çıkamıyor buranın yapılandırılması yerine kıyıda köşede kıytırık özel okullar açıldı sistem ne yazıkki zengin olanın yanında çalışanın emek harcayanın değil
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2019 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız