Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - eylul dusunu kazanalim :)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

eylul dusunu kazanalim :)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 4:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben internet uzerinden girdim cevaplar elimde yok ama lineer gingival eritem sorusu hataliydi bence bir de yaslilarda genclerdekine gore farklilik sorusu..he bi de perio da yine erken lezyonla iliskili degildir sorusu biraz celiskiliydi.. Baska hatirlamiyorum
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 4:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sanirim bi kac tane daha var evet cok celiskili bi sinavdi sanirim sinif2 ve distal step ayni sey sayilir yine flush terminal duzlem ce basbasa kapanis benzer seyler.
Başa dön
BuYolunYolcusuXD
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 4:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Layezal yazmış:
Ben internet uzerinden girdim cevaplar elimde yok ama lineer gingival eritem sorusu hataliydi bence bir de yaslilarda genclerdekine gore farklilik sorusu..he bi de perio da yine erken lezyonla iliskili degildir sorusu biraz celiskiliydi.. Baska hatirlamiyorum
yaslı sorusu bide mine in organik oranı sorularının acıklaması doğru ama cevap sıkkı yanlıs zaten onun dısında dediğin gibi erken lezyon sıkıntılı ama hiv gingival eritem=kandida nie hatalı dedin onun icin ayrıca bilmedim bisi mi var :/ :D proksimal tübülden encok emilen sey sudur bence orda oran olarak falan demeliydi sorus tarzı sıkıntı :) bide osteomyelit sorusu hiper barik O2 vermenin ne zararı var yoldan gecen adama bile vermek lazım saca bile iyi gelir :) aklıma gelenler
Başa dön
BuYolunYolcusuXD
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 4:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Layezal yazmış:
Sanirim bi kac tane daha var evet cok celiskili bi sinavdi sanirim sinif2 ve distal step ayni sey sayilir yine flush terminal duzlem ce basbasa kapanis benzer seyler.
aynen soran arkadas flasterminal düzleminin nedemek oldugun dan habersiz heralde süt 5lerin distal yüzlerinin olusturdugu düzlem o okluzal iliski basbasadır
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 5:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soruda organik mi diyodu ben onu inorganik okudum sanki:( lineer gingival eritemi bakteriler de yapar.. Candida da yapar diyen calismalar vardir ama kesin degildir. Bi de plakla orantisiz cevap vardir. O yuzden hatalidir.
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 5:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İnorganik diyo tekrar actim baktim
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 5:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Lineer gingival eritemle alakali dusdata kaynaginda oyle yaziyor.. Aids basligi altinda
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 5:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevap sanirim sodyum elimde kitapcik yok. Cunku %60-70 oraninda proksinalden emilir sodyum. Su ise henle inen koldan emilir en cok duye biliyorum. Hiperbarik o2 yi de tedavi sonrasinda verirsin hemen baslamazsin..
Başa dön
BuYolunYolcusuXD
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 6:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Layezal yazmış:
İnorganik diyo tekrar actim baktim
in organik inorganik Very Happy nie orda yazarken sacma bi bosluk birakmısım Very Happy Very Happy cevap anahtarında b secenegi dio %25 ama acıklamada %95-98 dio ki doğru cevap
Başa dön
allure
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 25, 2013 2:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende klinikten ilk soruya nsailer antiagregan diye atladım hemen e şıkkını okumadım bile :twisted:ayrıca premolarladaki mine kabartısı dens evaginatus değilmiydi Embarassed birde kompound odontoma daha RO görüntü vermezmi sonuçda organize mine dokusu var Mad

ben dusem öğrencisiyim dusem kaynaklarında lineer gingival eritem fungal enfeksiyon diye geçiyor. ama okulda bizde direk fungal diye öğrenmedik hatta çok şaşırmıştım okuyunca

flush terminal düzlem süt dentisyon terimi, başbala kapanış daimi dentisyon terimi diye düşündüm ben o soruları yaparken.

son olarak hiberbarik o2 tedavisinin kontrendike olduğu durumlar var ve ab tedavisiyle birlikte cerrahi tedaviden sonra veriliyor hemen başlanmıyor diye biliyorum.
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Tem 26, 2013 4:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar farmada dusem ve dusdata gis,solunum sistemi,immünmodulatör,otakoidler,hormonlar vs. işleniyor mu ?ya da neler işleniyor?dusdatanın eski farma soru kitabi var.onda hepsi var.farmaya dusda güvenim yok hiç.ama 4 soru için de onlarca konu çalışasım gelmiyor.YARDIM!!!
Başa dön
BuYolunYolcusuXD
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Tem 26, 2013 4:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynasondpiresel yazmış:
arkadaşlar farmada dusem ve dusdata gis,solunum sistemi,immünmodulatör,otakoidler,hormonlar vs. işleniyor mu ?ya da neler işleniyor?dusdatanın eski farma soru kitabi var.onda hepsi var.farmaya dusda güvenim yok hiç.ama 4 soru için de onlarca konu çalışasım gelmiyor.YARDIM!!!

farmasız hiç girme Very Happy her yerde farma sorusu cıkıo bilgisi gerekio bilmeyincede hiç yapma sansın yok protez falan gene sallarsın biseyler ama farmasız olmaz bu isler Smile
dtskorkmaz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Tem 27, 2013 1:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BuYolunYolcusuXD yazmış:
allure yazmış:
dusemin sınavında çok mu hatalı soru vardı bana mı öyle geldi Laughing
valla bunca yıldır sınavlara girerim bukadar hatalı sorular görmedim :p 2 tanesi zaten cevap anahtarında yanlıs acıklamada dogrusunu sölüyor cevabı yanlıs vermisler
benim 88 netim var o iki soruyu doğru sayarsak ( giren herkez yazarsa sevinirim) yanlis yaptım soruların hepsine değilsede yarısına kaynak göstererek itiraz edebilirim Smile sıkıntılı çok soru vardı gercekten

tebrikler valla 51 netim var nasıl 88 yapıyorsunuz? ne kadar zamandır çalışıyorsunuz sınava? günde kaç saat çalışıyorsunuz?
Başa dön
Ayinuer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 27, 2013 9:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus konu anlatımı, soru bankası satan yok mu acaba?
Başa dön
BuYolunYolcusuXD
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Tem 28, 2013 6:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtskorkmaz yazmış:
BuYolunYolcusuXD yazmış:
allure yazmış:
valla bunca yıldır sınavlara girerim bukadar hatalı sorular görmedim :p 2 tanesi zaten cevap anahtarında yanlıs acıklamada dogrusunu sölüyor cevabı yanlıs vermisler
benim 88 netim var o iki soruyu doğru sayarsak ( giren herkez yazarsa sevinirim) yanlis yaptım soruların hepsine değilsede yarısına kaynak göstererek itiraz edebilirim Smile sıkıntılı çok soru vardı gercekten

tebrikler valla 51 netim var nasıl 88 yapıyorsunuz? ne kadar zamandır çalışıyorsunuz sınava? günde kaç saat çalışıyorsunuz?
valla ben yıllardır bu isin icindeyim her günde dersanedeyim kadıköy sube demir basıyım sabah 9 aksam 9 ben acıp kapıyorum Very Happy yuzu gecmislerdir bu sınavda muhtemelen 88 falan komik kalır çok fena rekabet
Ayinuer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 29, 2013 3:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar sınavda 45 alması gereken birisi için DUS Review serisi yeterli midir?
Başa dön
allure
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Tem 29, 2013 4:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BuYolunYolcusuXD yazmış:
dtskorkmaz yazmış:
BuYolunYolcusuXD yazmış:
allure yazmış:

valla ben yıllardır bu isin icindeyim her günde dersanedeyim kadıköy sube demir basıyım sabah 9 aksam 9 ben acıp kapıyorum Very Happy yuzu gecmislerdir bu sınavda muhtemelen 88 falan komik kalır çok fena rekabet

bende sizin gibiyim:) ama bizim offline salonunda da bir tek ben varım, şu ana kadar bir tane dusa hazırlanan gördüm oda deneme sınavındaydı Smile
ben bu işin bu kadar zor olduğunu sanmıyorum yahu. 1 ay öneceki dusem denemesinden 50 net çıkardım bu son sınavda 81 netim var Smile eylüle yetmez bu çalışma biliyorum ama nisana sağlam bir temel atıyorum Wink
Başa dön
hilalslmt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 30, 2013 3:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

allure yazmış:
BuYolunYolcusuXD yazmış:
dtskorkmaz yazmış:
BuYolunYolcusuXD yazmış:
allure yazmış:

bende sizin gibiyim:) ama bizim offline salonunda da bir tek ben varım, şu ana kadar bir tane dusa hazırlanan gördüm oda deneme sınavındaydı Smile
ben bu işin bu kadar zor olduğunu sanmıyorum yahu. 1 ay öneceki dusem denemesinden 50 net çıkardım bu son sınavda 81 netim var Smile eylüle yetmez bu çalışma biliyorum ama nisana sağlam bir temel atıyorum Wink

ben de temel atanlardanım daha:) da nisan olacak mı acaba??
Başa dön
allure
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 30, 2013 4:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben dusdatanin denemesinden yine 80 üstü net yaparsam çalışmalari arttiricam. ortodontide gözüm yok cerrahi istiyorum:-) ama istedigim hıc bir fakülte cerrahi kadrosu açmamiş Twisted Evil bir tek gazi var oda zor biraz:-/ kazanamazsam bahanem hazir zaten yeni mezunum ben Laughing Razz
Başa dön
dtergun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Tem 30, 2013 5:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dusem denemesinde yanlışlıklar yok mu???

talon tüberkülü keser dişlerde olmaz mı? cevap dens evaginatus degil mi?
kompaund odontoma daha rapyopak değil midir? sonuçta daha organize kitle?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki
12. sayfa (Toplam 15 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız