Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - SAGLİK BAKANLİGİ KADROLARİ HAKKİNDA??
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

SAGLİK BAKANLİGİ KADROLARİ HAKKİNDA??
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Rsvrcm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 21, 2013 9:49 pm    Mesaj konusu: SAGLİK BAKANLİGİ KADROLARİ HAKKİNDA?? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar bu kadrolar hakkinda bildiklerimizi yazabilir miyiz ? Mecburi hiz var mi varsa kac yil ve kesin mi bu kadrolarin avantajlari dezavantajlari buyrun dokulelim Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dusudus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 21, 2013 10:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mecburi hizmet kaç yıl okuduysan o kadar var bu bilgi kesin ama doğuda mı yapılır batıda mı orası muallak
Onun dışında bildiklerim maaşlar hemen hemen aynı ama başlamadan önce size senet imzalatılır. Hatta kefil de istiyolar bunlar dez avantajları avantaj mı bîlmiyorum ama bitirince direk devlette başlıyosun.
Başa dön
Rsvrcm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 21, 2013 10:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tazminatla ayrilmak gibi bisey var midir peki varsa ne kadar olabilir bi fikri olan var mi
Başa dön
dtburakirfan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 21, 2013 10:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

döner sermaye hariç aldığın maaşı veriyorsun kardeş cerrah san 100 bin civarı yani
Başa dön
Rsvrcm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 22, 2013 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki Doguya mi atarlar sizce uzmanliktan sonra buyuksehirlere mi nede olsa ilklerden olacagiz
Başa dön
dtburakirfan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 22, 2013 7:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok da ilk değiliz heralde emin değilim ama şu anda doktora olarak dus dan önce başlayan asistan tanıdıklarım var 2 sene önce falan sağlık bakanlığı kontenjanına geçtiler maaş alabilmek için okullarda kadro gelmiyor diye ...ama tabi doğuda acık büyük daha 2 gün önce bi haber okudum urfa da uzman yok antepe yolluyoz hastaları yakışmıyo urfa ya cok utanıyoz demiş adsm başhekimi:D
Başa dön
dtburakirfan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 22, 2013 7:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok da ilk değiliz heralde emin değilim ama şu anda doktora olarak dus dan önce başlayan asistan tanıdıklarım var 2 sene önce falan sağlık bakanlığı kontenjanına geçtiler maaş alabilmek için okullarda kadro gelmiyor diye ...ama tabi doğuda acık büyük daha 2 gün önce bi haber okudum urfa da uzman yok antepe yolluyoz hastaları yakışmıyo urfa ya cok utanıyoz demiş adsm başhekimi:D
Başa dön
killjoy1905
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 22, 2013 7:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sağlık bakanlığı kadrolarında uzmanlığa gittiğin şehirde mi mecburi hizmet yapıyorsun yoksa uzmanlık bittikten sonra seni bir daha istedikleri yere mi atıyorlar.
Başa dön
Daygi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 22, 2013 8:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

killjoy1905 yazmış:
arkadaşlar sağlık bakanlığı kadrolarında uzmanlığa gittiğin şehirde mi mecburi hizmet yapıyorsun yoksa uzmanlık bittikten sonra seni bir daha istedikleri yere mi atıyorlar.
Sonradan istedikleri yere atiyorlar ben oyle biliyorum,sb ile giren arkadasimdan duydum.
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Eyl 23, 2013 7:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"arkadaşlar saglık bakanlıgı kadrosu yazmış biri olarak yardımcı olayım.öncelikle bilgilerimin dogrulugunu kesin söyleyemem bende saglık bakanlıgı adına üniversite yazmış kişilerden duyarak yazdım.saglık bakanlıgını arayınca maalesef her zaman oldugu gibi dogru düzgün bilgi veren kimse olmuyor.
özlük haklarınız bakanlıkta kalıyor ve yaklasık 80 milyarlık bi senet imzalıyorsunuz.
öncelikle istemediginiz bir bölümü asla yazmayın.çünkü istifa ederseniz maaşınızı geri ödüyorsunuz.yani o zamana kadar çalıştıgınız maaşı.yukarıda yazdıgım 80 milyar 4 yıl sonra istifa etmeye karsılık geliyor.ama döner size kalıyor:)
maaşınız bakanlıktan döneriniz üniversiteden veriliyor.ben diger asistan arkadaslarıma göre her ay 380 lira kadar fazla döner alıyorum.çünkü üniversitede diğer asistanlar asistan kadrosunda iken ben ayrı olarak tabip olarak gösteriliyorum ve döner kat sayım daha fazla.
mecburi hizmet konusunda sordugum kadarıyla 4 yıllık egitim görürseniz 4 yıl mecburi yapıyorsunuz.5 yıl olursa 5 yıl.herkes gibi genel kuraya giriyoruz ve herkes gibi 1,5 yıl kadar mecburi yaptıktan sonra tayin isteyebiliyoruz yani geri kalan 2,5 yılı tayin istediğin yerde yapabiliyorsun.
birde bazı bölgelerde ek bir ücret veriliyormuş ama ben almıyorum.
eger istifa konusunda bilgilerim yanlıssa lütfen düzeltin yardımcı olmusumdur umarım."

drtus dan bi msj..zorunlu hizmetle ilgili kısmı doğru mu acaba 1bçk yıldan sonra tayin hakkı varmı ya da eş durumu için eşinizin devlette çalşması şart mı bunları nerden öğrenebilirz ya
Başa dön
miracle
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 23, 2013 5:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

atama yapılan yere gitmek zorunda değiliz diye biliyorum ben.. istifa edip sana ödenilen miktarı geri ödediğin taktirde gitmeyebiliyoruz.. yanlışsam düzeltin..
Başa dön
duszede89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 23, 2013 6:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

miracle yazmış:
atama yapılan yere gitmek zorunda değiliz diye biliyorum ben.. istifa edip sana ödenilen miktarı geri ödediğin taktirde gitmeyebiliyoruz.. yanlışsam düzeltin..

O sadece soylenti ,hem parayı odeyip hem 2 yıl tamamlanacak diyen de duydum
Başa dön
Berdan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 23, 2013 8:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Univ kadrosundan girenler mecburi hizmet yapiomu.bilen var mi
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 24, 2013 2:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığından bana gelen cevabı yazıyorum

Sayın .....,
Bakanlık adına bir kontenjana yerleştirildiğiniz taktirde ve kadronuz Sağlık Bakanlığında değilse önce kadronuz eğitim süreniz boyunda özlük haklarınız saklı kalacak şekilde Sağlık Bakanlığına alınır; eğitim yapacağınız kuruma geçici görevlendirmeniz yapılır; eğitim bittikten sonra mecburi hizmet için ayrıca bir kadroya atanırsınız; mecburi hizmetiniz sona erince uzmanlık belgeniz teslim edilir.
Saygılarımla.

cevap bu
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 24, 2013 3:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayrıca 400 gün dolunca tayin isteyebilirsiniz
mecburi hizmet yapan arkadaşlardan biliyorum bakanlık adına okuyan doktor arkadaşım var
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 24, 2013 4:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

miracle yazmış:

mecburiye gitmeyince parayi odeseniz de uzmanlik belgesi alinamiyor, tipta saglik bakanligi kadrosunda bitirenlerden biliyorum
Başa dön
dinan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 4:02 am    Mesaj konusu: acilll Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sağlık bakanlığı yazanlara istenen kefillerin her ikisinin de memur olmasının istenmesi ne kadar doğru lütfen bilen biri cevap versin
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 4:55 am    Mesaj konusu: Re: acilll Alıntıyla Cevap Gönder

dinan yazmış:
arkadaşlar sağlık bakanlığı yazanlara istenen kefillerin her ikisinin de memur olmasının istenmesi ne kadar doğru lütfen bilen biri cevap versin

dogru, her ikisinin de memur olmasi isteniyor
Başa dön
dinan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 5:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abi çok anlamsız diil mi bu 2 memur kefil bulamayan uzmanlık yapamıycak mı yani özel sektör de çalışan geçersiz mi oluyo
Başa dön
dinan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 5:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abi çok anlamsız diil mi bu 2 memur kefil bulamayan uzmanlık yapamıycak mı yani özel sektör de çalışan geçersiz mi oluyo
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız