Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Her şeye rağmen diş Hekimliğinde kalmak mı ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Her şeye rağmen diş Hekimliğinde kalmak mı ?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
drEams_elif
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Arl 16, 2013 4:51 am    Mesaj konusu: Her şeye rağmen diş Hekimliğinde kalmak mı ? Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar.. izninizle size hayati bi karar hakkında danışmak istedim:
biliyorum çoğunuz bunu duymaktan sıkıldınız, ama gelin görün kİ şu aralar karar aşamasındayım ve çok zor bir durumdayım. karar vermeme bi kaç gün var bunun için siz büyüklerime de sorayım dedim:

ben diş hek 2. sınıftayım. bölümümü çok isteyerek yazmadım. lys ye hazırlanırken tıp diş düşünüyordum. tıp olmadı dişi yazayım dedim. fakat şu anda yani özellikle şu bi kaç aydır ilerle dişlerle uğraşmak istemeyeceğimi kati surette farkettim. nitekim yaparken çok strese giriyorum. maniplasyon el yeteneğim çok olmadığı için ve ekstradan o dişlere kavite açmak, diş kesmek vs sevmediğimi yapmak istemediğimi anlayınca bi karar almam gerekti.
bi kaç günde kakar vermem lazım çünkü hoca aeratör e geçicek bu hafta. malum masraflar..
öte yandan tıp için geç kalmışmıyımdır soruları kafamda dolaşıyor.. çünkü gerçekten dişi yapmak istemeyeceğim kesin. tıbbi bilimler yani temel bilimler kısmına daha çok yatkın olduğum da kesin çünkü sadece nları seviyorum bu senekiş derslerimden. bu durumda tıbba girmek ne derece mantıklı olur ? yani dişi gerçekten sevmediğini tıbba daha çok yatkın olduğunu anlayan biri kesinlikle tıbba mı gitmelidir ? çünkü ailem bu yaştan sonra bayan olduğum için tekrar sınava hazırlanıp o uzun 6 sene tıbbı okumammı istemiyorlar. bunun için bu kararı verirken daha bir titizleniyorum.

ne yapmam lazımdır acaba ? her şeye rağmen dişte kalıp dişle alakalı işlemlerden uzak olan oral radyoloji yimi seçmeliyim ilerde (tıp da beni yıpratırmı 6 sene tus vs olduğu için,yani dişte ne olursa olsun kalmalımıyım) yoksa sadece o bölüm için dişte kalmak çok mu saçma olur ? sonuçta dediğim gibi çok zorlanıyorum preklinik derslerde bile yani adeta benim burda bu dişlerle ne işim soruları kafamda dönüp duruyor ve o lab. işkence gibi geliyor..

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, sağolun..
drEams_elif
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Arl 16, 2013 7:32 am    Mesaj konusu: Her şeye rağmen diş Hekimliğinde kalmak mı ? Alıntıyla Cevap Gönder

bi yardımcı olsaydınız ne güzel olurdu..
diyecek bi kaç lafınızda mı yok yani ? bu kadar mı kendi başına karar verilebilecek bi mesele olmasa gerek..
değil mi ?
dtskorkmaz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Arl 16, 2013 7:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben tıpı 2 de bıraktım dişe geçtim. Şimdiki aklım olsa kesinlikle yapmazdım. Hayallerinin peşinden git. Zaten artık her köşe başında DHF var.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
drEams_elif
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Arl 16, 2013 7:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtskorkmaz yazmış:
Ben tıpı 2 de bıraktım dişe geçtim. Şimdiki aklım olsa kesinlikle yapmazdım. Hayallerinin peşinden git. Zaten artık her köşe başında DHF var.

öylemi neden yapmazdınız peki ??
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Arl 17, 2013 2:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben kendinden,ne istediğinden eminsen ve sadece yapamıyorum diye değil sevmiyorum diye bırakmak istiyorsan bırak derim.
Başa dön
allure
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Arl 17, 2013 4:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben preklinikte ödev yaparken alçı modellere, kroşelere bakıp ağlayarak dışarı atmıştım kendimi. benim burda ne işim var ben ne yapıyorum diye. bende çoookkk topladım o bavulları geri dönmek için. ama dönemedim bir türlü.

şu an iyiki de dönememişim diyorum kendime. kendini alıştırmaya bak. derslerine asıl derim ben. tıp okumak zor, tıp fakültesini kazanmak zor vs. vs. 2. sınıfa gelmişsin. önündeki 3-4 yıl zor olacak senin için. sevmediğin çok şey yapacaksın ama derslerine asılıp dustan iyi bir sonuç alırsan o zaman hayat daha bir güzel olur.
Başa dön
mina
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Arl 17, 2013 4:08 am    Mesaj konusu: ?????????? Alıntıyla Cevap Gönder

emin ol bende seninle aynı fikirdeydim ama kliniğe geçince diş hek. lablardan çok farklı oluyor sevmeye başlıyorsun..mesela ben 5. sınıfta sevmeye başladım şu anda diagnoz bölümündeyim yani gene sevemezsen de diagnoz yapabilirsin senin için rahat güzel olur ben mesela diagnozu sevmediğimi anladım orto için tekrar çalışıyorum kararalar her zaman değişir hiç bişey için geç değil canın nasıl istiyorsa öyle yap insanlar hep bişeyler söyler iş sende bitiyor
Başa dön
drEams_elif
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 19, 2013 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

allure yazmış:
ben preklinikte ödev yaparken alçı modellere, kroşelere bakıp ağlayarak dışarı atmıştım kendimi. benim burda ne işim var ben ne yapıyorum diye. bende çoookkk topladım o bavulları geri dönmek için. ama dönemedim bir türlü.

şu an iyiki de dönememişim diyorum kendime. kendini alıştırmaya bak. derslerine asıl derim ben. tıp okumak zor, tıp fakültesini kazanmak zor vs. vs. 2. sınıfa gelmişsin. önündeki 3-4 yıl zor olacak senin için. sevmediğin çok şey yapacaksın ama derslerine asılıp dustan iyi bir sonuç alırsan o zaman hayat daha bir güzel olur.

kusura bakmayın nasıl güzel olacak acaba? yine dişlerle uğraşmayacakmıyım neticede ? hatta bu sefer preklinik klinik olacak ve hayatım olacak..
öte yandan dediğiniz gibi tıp zorlu bir süreç ama diş ile alakası olmayan şeyler yapıyorsunuz, belki bu benim ilgimi çekmiş olabilir.
çünkü ben hekim olmak istediğime eminim ama ' diş hekimi ' değil başka bir hekim mesela dahiliye gibi..

belki de çok yanlış düşünüyorum ama idealistim insanlara bi hekim olrak yardımetmek istiyorum para hep 2.,3. vs planda oldu..

durum böyleyken ortodontist olup paralar kırmışım ne olacak diye düşünüyorum ?
( aslında ortodonti de insanlara yardım eder ama genelde estetik olarak bnce.. bu da benim ilgimi çekmiyor yani ben işin estetiğinde vs değilim onu anladım benmki tıbbi yönü olmalı :/ )

neyse teşekkürler cvabınız için..
gördüğünüz gibi kafam karışık ama emin olduğum bi şey var : diş ler ilgimi çekmiyor, onlarla uğraşmak bana stres veriyor.işin tıbbi yönüne daha çok ilgiliyim , bakalım nolcak sonumuz......
drEams_elif
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 19, 2013 10:34 am    Mesaj konusu: Re: ?????????? Alıntıyla Cevap Gönder

mina yazmış:
emin ol bende seninle aynı fikirdeydim ama kliniğe geçince diş hek. lablardan çok farklı oluyor sevmeye başlıyorsun..mesela ben 5. sınıfta sevmeye başladım şu anda diagnoz bölümündeyim yani gene sevemezsen de diagnoz yapabilirsin senin için rahat güzel olur ben mesela diagnozu sevmediğimi anladım orto için tekrar çalışıyorum kararalar her zaman değişir hiç bişey için geç değil canın nasıl istiyorsa öyle yap insanlar hep bişeyler söyler iş sende bitiyor

bi de neticede dişlerle uğraşmak istemediğini anlayan biri niye kliniğe çıkınca farklı bir şeyle karşılaşsın mantıken hep diş yapmıyo muyuz ?

yok yok cidden ben hocaları da görüyorum hatta üzülüyorum sürekli eğilip uğrşıyorlar diye o küçücük dişlerle öyleki bazen sırf insanlar beğensin diye heba oluyorlar Sad
ben galiba hiç sevemiycem ya da ilerde mesleğimi yapmıycam öyle olmaktansa ilgim olduğunu düşündüğüm tıbba çalırım..

tekrar teşekkürler cvp için ,sağolun . son bir şey söylemek isterseniz dinlerim..
mina
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Arl 19, 2013 11:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sen kafana koymuşsun bırakmayı cesaretini takdir ediyorum istemediğini yapmaktansa bırakıp tekrar hedefin için uğraşmak.... yolun açık olsun
Başa dön
drEams_elif
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 20, 2013 10:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mina yazmış:
sen kafana koymuşsun bırakmayı cesaretini takdir ediyorum istemediğini yapmaktansa bırakıp tekrar hedefin için uğraşmak.... yolun açık olsun

bırakmak değil de dondurmak olacak olursa benimki.

sonuçta niye arkamı garantiye almayayım değil mi ?

tekrar teşekkürler..
Başa dön
kloropapatya
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Arl 23, 2013 4:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drEams_elif yazmış:
mina yazmış:

bırakmak değil de dondurmak olacak olursa benimki.

sonuçta niye arkamı garantiye almayayım değil mi ?

tekrar teşekkürler..
bence bırak daha yolun başındasın Smile bende senin gibi tıp istemiştim olmamıştı diş oldu diye okudum ne prekilinikte ne klinikte asla sevmedim.şimdi ne mi yapıyorum,mezun oldum ve sevmediğim işi yapıyorum.
bide tıbbı seviyorum dişi kesin sevmiyorum diyosan daha fazla zaman kaybetme derim.
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 28, 2013 9:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2.sinif ogrencisi olarak bunlari soyluyosun.1.sinif olsan biraz sabret dicem alisirsin sonucta dicem amma velakin sen isi zamana da birakmissin bi turlu mesleginle adapte olamamissin.
Simdi dis hekimligi cidden cok yipratici,yorucu bir bolum.tiptan da cok farkli bir dunya...

Ama sunu da belirtmek isterim elif insana yapmadigi icinde olmadigi is kolay gelir.tipfakultesindeki adam da keske dise gitmseydim der yani .olur mu olur .bunun nedeni insan psikolijisiyle alakalidir.

Bu yukarida saydiklarimin hepsinin farkindaysan ve bu farkindalikla hareket ederek karar alacaksan o zaman tip icin ugras derim.
Başa dön
periostelevatoru
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 07, 2014 5:10 am    Mesaj konusu: Re: ?????????? Alıntıyla Cevap Gönder

drEams_elif yazmış:
mina yazmış:

bi de neticede dişlerle uğraşmak istemediğini anlayan biri niye kliniğe çıkınca farklı bir şeyle karşılaşsın mantıken hep diş yapmıyo muyuz ?

yok yok cidden ben hocaları da görüyorum hatta üzülüyorum sürekli eğilip uğrşıyorlar diye o küçücük dişlerle öyleki bazen sırf insanlar beğensin diye heba oluyorlar Sad
ben galiba hiç sevemiycem ya da ilerde mesleğimi yapmıycam öyle olmaktansa ilgim olduğunu düşündüğüm tıbba çalırım..

tekrar teşekkürler cvp için ,sağolun . son bir şey söylemek isterseniz dinlerim..

bence sen diş hekiminin ne olduğunu anlamamışsın, derhal bırak zaman geçmiş gerçi inşallah bırakmışsındır. tıp falan da seçme
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız