Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ltfy
Ordinaryus Üye
Ordinaryus Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 6:08 pm    Mesaj konusu: SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar sağlık bakanlığı hakkında bilgisi olanlar bizi de bilgilendirebilir mi???
Pseudo
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 6:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben cevap veriyorum: Meslektaşlarımı tanıdığım kadarıyla bence bilgilendrmez!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ltfy
Ordinaryus Üye
Ordinaryus Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 6:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pseudo yazmış:
Ben cevap veriyorum: Meslektaşlarımı tanıdığım kadarıyla bence bilgilendrmez!

aynen öyle pseudo bizimki de işte bir umut belki bir yardımsever çıkar da iki satır bir şey yazar Exclamation
eflatun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 6:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bi yere yerleşmiş insanlar bu siteye artık girmiyorlardir ki.1000 kez görüntüleyenler gene senin benim gibi tercih yapmaya çalışan insanlar çoğunlukla.e-dişhekimi ne yazın bence.orda cevap alabileceğiniz kitleye daha rahat ulasirsiniz diye düşünüyorum
Başa dön
Pseudo
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 6:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eflatun, iyi niyetinize gıpta ediyorum. Sizin gibi düşünmek lazım aslında ama bahsetttiğiniz sitede de aynı şey oluyor:
http://www.e-dishekimi.com/index.php?showtopic=35499
Başa dön
eflatun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 6:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet hak verdim size.yapabileceğimiz tek şey,zamanında bu yollardan geçmiş olduğumuzu unutmamak.bize gösterilmeyen duyarliligi bizden sonrakilere göstermeye çalışmak
Başa dön
maxilla
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 8:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özlük hakları Sağlık Bakanlığında kalmak kaydıyla üniversitelere ve GATA'ya Sağlık Bakanlığı
adına açılan kontenjanlara başvuracak adaylar 02.11.2011 tarih ve 28103 Sayılı Mükerrer
Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 663 Sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı
Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK)
hükümlerine tâbi olacaklardır. 663 Sayılı KHK’nın Uzmanlık eğitimi yaptırılması başlıklı 56’ncı
maddesi ile aşağıdaki hüküm getirilmiştir: “(1)Bakanlık veya bağlı kuruluşlarının kadrolarında
tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık mevzuatına göre diğer kamu kurum ve kuruluşlarında
uzmanlık eğitimi veya yan dal uzmanlık eğitimi yaptırılabilir. Bu şekilde eğitim yapmak
isteyenler, döner sermaye ek ödemesi hariç her türlü malî ve sosyal hakları Bakanlık veya bağlı
kuruluşları tarafından karşılanmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarda görevlendirilebilir.
Bunlar, eğitimlerini tamamladıklarında görevlendirme süresi kadar Bakanlık veya bağlı
kuruluşlarında hizmet yapmakla yükümlüdür. Söz konusu personelden örneği Maliye Bakanlığı
tarafından hazırlanmış, yüklenme senedi ile muteber imzalı müteselsil kefalet senedi alınır.
Bunların hizmet yükümlülüğünü yerine getirmeden görevinden ayrılması, müstafi sayılması,
görevine son verilmesi veya Devlet memurluğundan çıkarılması halinde, kendileri için
Bakanlıkça yapılmış olan her türlü ödemeler toplamından, varsa hizmetin tamamlanan kısmı için
hesaplanan miktar indirildikten sonra bakiye miktar kendilerinden kanuni faizi ile birlikte tahsil
edilir. Tahsilat, borç miktarı ve ilgilinin durumu dikkate alınarak azami beş yıla kadar
taksitlendirilerek yapılır.(2) İlgililerin uzmanlık eğitiminde başarısızlığı veya kendi istekleri ile
uzmanlık eğitimini bırakmaları durumunda ise, görevlendirme süresi kadar Bakanlığa hizmet
yapmaları zorunludur. Belirtilen hizmet süresi kadar Bakanlığa hizmet yapmak istemeyenlere
yapılmış olan her türlü masrafların tamamı birinci fıkradaki esaslara göre ödettirilir.”

klavuzdan bi bölüm umarım yardımcı olur
Başa dön
dtkbr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 11:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başlık için teşekkürler.en azından bilgi edinince burda paylaşırız.
Başa dön
eflatun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 11:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet hak verdim size.yapabileceğimiz tek şey,zamanında bu yollardan geçmiş olduğumuzu unutmamak.bize gösterilmeyen duyarliligi bizden sonrakilere göstermeye çalışmak
Başa dön
eflatun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 11:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başa dön
eflatun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 11:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bi yere yerleşmiş insanlar bu siteye artık girmiyorlardir ki.1000 kez görüntüleyenler gene senin benim gibi tercih yapmaya çalışan insanlar çoğunlukla.e-dişhekimi ne yazın bence.orda cevap alabileceğiniz kitleye daha rahat ulasirsiniz diye düşünüyorum
Başa dön
babet
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 11:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Saglik bakanligi kadrosunu herk3s tercih edebiliyor mu acaba?
Başa dön
refik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2014 11:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar perıferdekı unıversitelerde bakanlık ıle yok kadrosu arasında maas farkı yok.şöyle yok kadrosunun maaşı az donerı fazla.bakanlık kadrosunun ıse maası fazla donerı az.bu sekılde maasları esıtlıyorlarmıs.bu sekılde bakanlık kadrsounun avantajı olan maas fazlalıgı perıferde yok haberınız olsun.
Başa dön
refik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2014 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayrıca hıcbır asıstan bu sıteye gırmez dostlar.ununu eleyen elegını asar bu kadar basıt.sonuclar acıklanıncaya kadar soruları tartıyorduk sımdı kımsenın o sayfayı tınladıgı yok
Başa dön
madeinDT
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2014 11:45 pm    Mesaj konusu: Re: SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ Alıntıyla Cevap Gönder

ltfy yazmış:
Arkadaşlar sağlık bakanlığı hakkında bilgisi olanlar bizi de bilgilendirebilir mi???

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkedeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır.

Görevleri
Toplumun hayatını beden,ruhen ve sosyal bakımdan tam iyilik hâli içinde sürdürmesini sağlamak için fert ve toplum sağlığını korumak ve bu amaçla ülkeyi kapsayan plan ve programlar yapmak, uygulamak ve uygulatmak, her türlü tedbiri almak, gerekli teşkilatı kurmak ve kurdurmak,
Bulaşıcı, salgın ve sosyal hastalıklarla savaşarak koruyucu,tedavi edici hekimlik ve rehabilitasyon hizmetlerini yapmak,
Anne ve çocuk sağlığının korunması ve aile planlaması hizmetlerini sunmak
İlaç, ve psikotrop maddelerin üretim ve tüketimini her safhada kontrol ve denetlemek; farmasötik ve tıbbi madde ve müstahzar üreten yerlerin,dağıtım yerlerinin açılış ve çalışmalarını esaslara bağlamak, denetlemek,
Gerekli aşı, serum,kan ürünleri ve ilaçların üretimini yapmak, yaptırmak ve gerekirse ithalini sağlamak.
Temel sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait olmak üzere Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı ve mahalli idarelerle işbirliği suretiyle gıda maddelerinin ve bunları üreten yerlerin sağlık açısından kontrol hizmetlerini yürütmek,
Mahalli idareler ilgili diğer kuruluşlarla işbirliği suretiyle çevre sağlığını ilgilendiren gerekli tedbirleri almak ve aldırmak,
Bulaşıcı, salgın insan hastalıklarına karşı kara hudut kapıları, deniz ve hava limanlarında koruyucu sağlık tedbirlerini almak,
Kanser, verem ve savaş hizmetlerini yürütmek ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşların çalışmalarının koordinasyonunu ve denetimini sağlamak,
Bu görevlerin yerine getirilmesi için gerekli tesisleri kurmak ve işletmek, meslek personelini yetiştirmek,
Sağlık hizmetleriyle ilgili olarak milletlerarası ve yurt içindeki kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

Tarihçesi bu şekilde Very Happy Very Happy

Sağlık bakanlığı ile ilgili tam olarak ne öğrenmek istiyorsun açık yazarsan yardımcı olabilirim.
Başa dön
erdent
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2014 11:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben başlayayımSmile en çok merak ettiğim uzmanlık bittikten sonra ne olacağı. yani hiç olmadık bi yerde zorunlu hizmetini yap mı derler, yoksa bi kaç seçenek sunulur da tercih mi yapılır?
diyelim ki yok ben zorunlu mu yapmayacağım dedim, bana yaptırımı ne olur? nasıl bir yükün altına girmiş olurum?
Başa dön
madeinDT
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 26, 2014 12:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

erdent yazmış:
ben başlayayımSmile en çok merak ettiğim uzmanlık bittikten sonra ne olacağı. yani hiç olmadık bi yerde zorunlu hizmetini yap mı derler, yoksa bi kaç seçenek sunulur da tercih mi yapılır?
diyelim ki yok ben zorunlu mu yapmayacağım dedim, bana yaptırımı ne olur? nasıl bir yükün altına girmiş olurum?

ilk olarak şunu söyleyeyim dus da henüz uzmanlığını alan olmadığı için mecburiye gitmezssen yaptırımı ne olur bilemiyoruz.
Tıpdan yola çıkarsak mecburiye gitmezssen diplomanı alamazssın,ayrıca sağlık bakanlığına bağlı üniversitede uzmanlığını tamamlarsan ve mecburiye gitmezssen ihtisas süren boyunca sana ödenen paraları ihtisasa başlarken imzaladığın sözleşmeye istinaden bakanlık geri alır.
Başa dön
Missp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 29, 2014 6:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar peki zorunlu görevi de yaptıktan sonra sağlık bakanlığında çalışmaya devam edebiliyor muyuz??atamaya girmemize gerek kalıyor mu? Bn ona göre yazacağım
Başa dön
yertutucu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 29, 2014 6:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zorunlu hizmet olayinin tipla ayni olacagini dusunuyorum cunku yonetmeliklerimiz ayni saglik bakanligi konusunda. oyle olursa kuraya girip 5 tercih yapiyoruz tercihler olmazsa aciktan atama. zorunlu hizmet bitince bakanlikla bagin kalmiyor. dedigim gibi onumuzdeki tek ornek tip oldugu icin ona gore yorumluyorum. bakanlik kadrosundaki arkadaslar da bilmiyor cunku farkli seyler soyluyorlar
Başa dön
oguzhan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 29, 2014 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

refik yazmış:
arkadaslar perıferdekı unıversitelerde bakanlık ıle yok kadrosu arasında maas farkı yok.şöyle yok kadrosunun maaşı az donerı fazla.bakanlık kadrosunun ıse maası fazla donerı az.bu sekılde maasları esıtlıyorlarmıs.bu sekılde bakanlık kadrsounun avantajı olan maas fazlalıgı perıferde yok haberınız olsun.

çok haklısın arakadaşım.birinin maaşı dişhekimi maaşı ama döner fazla diğeri araştırma görevlisi maaşı döneri az.toplamda aynı hemen hemen
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız