Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - TUS' da AĞIZ YÜZ ÇENE CERRAHİSİ Kadrosu
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

TUS' da AĞIZ YÜZ ÇENE CERRAHİSİ Kadrosu
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lejon88m
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 4:10 pm    Mesaj konusu: TUS' da AĞIZ YÜZ ÇENE CERRAHİSİ Kadrosu Alıntıyla Cevap Gönder

Herhalde yeterli Diş Hekimi olmadığı(!) için TUS kadrosundan da alım yapılmaya başlanmış.. hayırlı olsun ne diyelim..[/b]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 4:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

az önce drtus forumlarını okuyodum..birbirleriyle kavga etmeden aşağılamaya çalışmadan konuşamayan agresif bi insan topluluğu gibiler.diş hekimliğini össden kalan bi eziklik diye tabir edenleri var,benim sinirime dokundu..bilginize arkadaşlar
Başa dön
refik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 4:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tarcin yazmış:
az önce drtus forumlarını okuyodum..birbirleriyle kavga etmeden aşağılamaya çalışmadan konuşamayan agresif bi insan topluluğu gibiler.diş hekimliğini össden kalan bi eziklik diye tabir edenleri var,benim sinirime dokundu..bilginize arkadaşlar
hangı başlıklı formda yazıyo ?
Başa dön
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 4:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tusda yeni bölüm ağız yüz çene cerrahisi adı altında.

En son tarcin tarafından Cum May 09, 2014 4:53 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
erdent
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 4:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de uzun zamandır takip ediyordum o başlığı.
her zaman aynı tutumdalar. bi eczacı gelse diş hekimi gelse, tıp dışı gelse aşağılama eyilimi söz konusu.. umursamıyorum.. egosu küçük insan değil midir daha büyük, daha erdemli olan?
tıp fakültesinde böyle bir branşın olması cidden rahatsız edici. içinde barındırdığı tüm işlemleri hali hazırda yapan branşlar var zaten.
plastikçiler, kbbciler, beyin cerrahları ve tabi çene cerrahları. bundan dolayıdır ki tartışma sadece diş hekimleriyle değil diğer branşlarla da olacak. insanları birbirine düşürmekten başka bi işe yaramayacak:)
ha bi implant pastası var tabi ondan pay alacaklarını sanıyolar ama bence rüya görüyolar... okluzyon bilmeden implant mı yapılırmış.. otognatik elden giderse üzülürüm ama...
Başa dön
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 4:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

diş hekimleri hırslıdır,arkadaşlıkları zordur diye düşünürdüm onların yazılarını okuyunca gerçekten farklı olduğumuza karar verdim..o kadar saldırgan o kadar kavga etmeye müsaitler ki;dr olduklarına bin şahit isteyecekleri var içlerinde
Başa dön
refik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 4:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tarcin yazmış:
diş hekimleri hırslıdır,arkadaşlıkları zordur diye düşünürdüm onların yazılarını okuyunca gerçekten farklı olduğumuza karar verdim..o kadar saldırgan o kadar kavga etmeye müsaitler ki;dr olduklarına bin şahit isteyecekleri var içlerinde
dusuncelerıme tercuman oldun tarcin
Başa dön
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 5:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla ben dayanamadım yazdım bişiler
Başa dön
erdent
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 5:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tabi ki yalnız bırakmadımSmile
Başa dön
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 5:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkür ediyorum:)
Başa dön
dawye
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 7:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herifler super ezik dr olamayan in disci oldugunu soyluyorlar bircok dt ebesinin nikahinda dr olmaktansa buyuk sehirde okumayi tercih ediyor ben gibi..olmamakta da hayir var bunlari gorunce bizimkilerin surtusmesi cok kibar kalmis..
Allahtan okluzyonu bilme ihtimalleri yok Smile bi de derece yapan otekini ezmeye calismis ortaokul bebesi gibiler sa ygi dipte nese imp haric ogrenilebilir implantta da cakarlar hayirlis olsun..
Dthsn35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 7:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drtus da yazı yazın drların ezikliğini başkasını ezerek kapatmaya çalıştığını düşünüyorum.
Başa dön
oguzhan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2014 7:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maxillofacial cerrahların hepsi dişhekimliğinden gelir.mahkeme nasıl olsa iptal edecek bu uzmanlık alanını.sonra hepsi tıpış tıpış plastiğe gidecekler
Başa dön
Berdan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt May 10, 2014 12:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kimse çene cerrahisinin yapabileceği alani kisitlama yoluna gidemez .çünkü yaptgmz kendi alanimiz dsnda bi is degl.ancak KBB ve plastikciler implant yapio.ya da yapmaya calisio.çok komikler.forumlarda disciler diye asagilamlar vs.çok cirkin.bunlar anca heves eder. Sonra yapamycaklariyla yüz yüze gelince hevesleri yok olup gider.
Başa dön
Berdan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt May 10, 2014 12:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kimse çene cerrahisinin yapabileceği alani kisitlama yoluna gidemez .çünkü yaptgmz kendi alanimiz dsnda bi is degl.ancak KBB ve plastikciler implant yapio.ya da yapmaya calisio.çok komikler.forumlarda disciler diye asagilamlar vs.çok cirkin.bunlar anca heves eder. Sonra yapamycaklariyla yüz yüze gelince hevesleri yok olup gider.
Başa dön
dawye
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 10, 2014 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Oku arkadasim forumu bastan sona adamlar birbirlerine ne diyorlar gor..onu tahlil ettim su forumda ben ilk ona girdim haddini bil diyen var mi bu seviyeye mahir insanlari anlatmak haliyle boyle oluyor..sunu da soyleyebilirim abim hacettepe tip mezunu bu kafa onlarda yok saygilar
Cevaben
Dthsn35
Pseudo
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 10, 2014 3:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her ne kadar bütün para implantta olsa bile tıpçılar implant yapmaz, çünkü devamını, yani protezi planlayamzlar. Protezi kim yapacaksa hasta nezdinde onun tavsiye ettiği cerrah muteberdir. Hiçbir hasta "hele şu implantları bir tıp doktoruna yaptırayım da protezi yapacak birini nasılolsa bulurum" diye yola çıkmaz. Böye hastalar çıksa bile tıpçıların oklüzyonu düzgün planlayamadan çakacakları implantlar hakkında, protezi yapan diş hekimlerinden o kadar kötü yorumlar alırlar ki, duyan hastalar tıp kökenli ağız cerrahınlardan imtina eder. Mesleki dayanışma da işin içine girince olumlu geri dönüş alacakları vaka hiç olmayacaktır. Yani implanta heveslenenler birkaç hasta sonra hemen bu parlak fikirlerinden vazgeçeceklerdir.

İmplant dışında tıpçılarla denk bir uzmanlık branşımız olmasını olumlu karşılıyorum. Bu diş hekimliğinin, özellikle de cerrahi uzmanlarının cüzdanına dokunmaz fakat itibarını fevkalade arttırır.
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt May 10, 2014 3:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Universitede cok gorduk daimi dis germine mini plak yerlestirmis plastikci tmede ankiloz olusturmus plastikci sonra hastalar kosa kosa dis hekimligi fakultesine geliyor x universitede x doktor boyle yapti sikayetci olacam diye ne oluyo hastanin gazini cene cerrahi aliyo onun batirdigi isi topluyo...herkes vakif oldugu isi yapacak bunlar bilmeden implantada girer sinuse cakar sonra yollar dis hekimligine duzeltin diye
Başa dön
lztnnc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 10, 2014 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya arkadaşlar olayı paraya bağlamayın derim ben..gerçekten güzel meslekleri yerlere sürüklüyoruz çok üzücü
bu bölüm hakkında net ve detaylı bilgisi olan??
düşüncem şu ki diş hekimlerine bir şey olmaz, plastik cerrahlar zaten bizim cerrahimize burnunu sokmuşlardı tabiri caizse,şimdi de onların işine gelmeyecek işte.biz zaten koruyamamışız haklarımızı ahlanıp vahlanmaya gerek yok
diş hekimliği fakültelerince de bu isimli bölüm açılsın,dus la girelim bizde:p
Başa dön
madworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 10, 2014 10:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Basit mi basit,kolay mı kolay bir kıyas yapacagım!! izninizle Dostlar!

Eğer, eğitim hayatında ağız, yüz,göz, kulak,burun,boğaz,diş ve çeneler ile ilgili yapıları ve hastalıkları az yada çok ögrenen TIP fakültesi ögrencileri egitim hayatlarının sonunda temel tıp ve kendi klınık bilimleri sorularından oluşan bir uzmanlık sınavında çene cerrahisinde uzmanlık yapmayı hakedebiliyorlarsa;
Eğitim süreçleri boyunca çene cerrahisi adına hiçbir işlem yapmadıkları halde(bir diş çekimi dahil),uzmanlık bilgi ve becerilerini uzmanlık süresince(4 yıl) ögrenebiliyorlarsa;
Yani kısaca bu konuda uzmanlıklarını alıp çalışabiliyorlarsa...

O ZAMAN,
Egitim hayatında ağız, yüz,göz, kulak,burun,boğaz,diş ve çene ile ilgili yapıları ve hastalıkları az yada çok gören ve ögrenen DİŞ HEKİMLİĞİ fakültesi ögrencileri egitim hayatlarının sonunda temel tıp ve kendi klınık bilimleri sorularından oluşan bir uzmanlık sınavında;
Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları ve Göz Hastalıkları gibi bölümlerde,eğitim süreçleri boyunca bu bölümlerin içeriği adına hiçbir işlem yapmadıkları halde ,uzmanlık bilgi ve becerilerini uzmanlık süresince(4 yıl) ögrenebilirler.
Sonuna kadar ögrenebilirler.
Sonuna kadar o uzmanlıkları alabilirler.
Sonuna kadar bu uzmanlıkları icra edebilirler...
SONUNA KADAR...

Bugün çene cerrahisi konusunda iddalı konuşan tıp fakültesi mezunlarının bu kıyastan hareketle DUS ile kbb,göz ve plastik cerrahi gibi alanlarda uzmanlık yapılabilmesini de normal ve kabul edilebilir olarak karşılaması gerekmiyor mu?

YOKSA MESNETSİZ EGOLARINIZ, BEYİNLERİNİZİ ESİR Mİ ALDI KARDEŞLER ????
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız