Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2014 eylül dus program
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2014 eylül dus program
Sayfaya git 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts May 26, 2014 1:59 am    Mesaj konusu: 2014 eylül dus program Alıntıyla Cevap Gönder

Bugun paylaşmıştım ama küçük yenilikler yazıp ayrı bir başlıkta tekrar paylaşmak istedim ütopik programımı:)programda tekrar tabikide önemli ama verimli çalışmanın ve motivasyon kaybına uğramadan çalışmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum, onun için zaman zaman sıkıntılarımızı ,eksiklerimizi paylaşırsak son derece yararlı olacaktır,sadece konu çalışmak anlamsız olacağı için ilk tekrardan sonra 10. Hafta sonu başlayarak cumartesi ve Pazar bir deneme çözmeyi düşünüyorum ve son 2 hafta her güne bir deneme planladım,çalışma sorularınıda ilk haftadan itibaren her calıştıgım konudan sonra, o konu ile ilgili çalışma sorularından aynı akşam calışacagım,benim ki bir başlangıç ne kadar yararlı olacak bende bilmiyorum, mutlaka eksik yönleri olan bir programdır ama en kötü program bile düzensiz çalışmaktan daha iyi olacaktır,herkese kolay gelsin moral bozmadan bol motivasyonlu günler:)

1. HAFTA 26 MAYIS-1 HAZİRAN ENDO(4)-TEDAVİ(3)
2.HAFTA 2 HAZİRAN 8 HAZİrAN PERİO (6)- CERRAHİ (1)
3. HAFTA 9 HAZİRAN 15 HAZİRAN CERRAHİ (5)- ORTO( 2 )
4 .HAFTA 16 HAZİRAN 22 HAZİRAN ORTO( 2)- PROTEZ( 5 )
5. HAFTA 23 HAZİRAN 29 HAZİRAN PEDO( 4)- ORAL( 3)
6. HAFTA 30 HAZİRAN 6 TEMMUZ ORAL( 2 )-FİZYO( 5)
7. HAFTA 7 TEMMUZ 13 TEMMUZ PATO( 6 )-MİKROP( 1 )
8. HAFTA 14 TEMMUZ 20 TEMMUZ MİKROP( 3 )-ANATOMİ (4 )
9.HAFTA 21 TEMMUZ 27 TEMMUZ BİYOKİMYA (6 )-FARMA( 1)
10.HAFTA 28 TEMMUZ 3 AGUSTOS FARMA( 5)- ENDO( 2)
11. HAFTA 4 AGU 10 AGU TEDAVİ( 3)- PERİO( 3)- CERRAHİ( 1)
12. HAFTA 11 AGU 17 AGU CERAHİ( 2 )-ORTO( 3)- ORAL( 2)
13. HAFTA 18 AGU 24 AGU ORAL (1)- PEDO (3)- PROTEZ( 3 )
14.HAFTA 25 AGU 31 AGU FİZYO( 2) -PATO( 2)- MİKROP( 2 )-ANATOMİ( 1)
15. HAFTA 1 EYLUL 7 EYLUL ANATOMİ( 1)- BİYOKİMYA( 2)- FARMA( 2 )-ENDO( 1 )-TEDAVİ( 1)
16. HAFTA 8 EYL 13EYLL PERİO( 1) -PEDO( 1 )-ORTO( 1 )-PROTZ( 1 )-CERRAHİ( 1) -ORAL(1)
HAFTA İÇİ 19.00- 20.00 HAFTA SONU EN AZ 8 SAAT
20.15 -21.15
21.30- 22.30
22.45 -23.45
00.00-01.00
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
haticezehra
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 26, 2014 6:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sorumun cevabını aldım.. teşekkürler Smile
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal May 27, 2014 8:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Programin ilk gun sonu yorumum,fazlasiyla yorucu oldugu:)ama en buyuk fark daha once duzensiz calisiyorken simdi kendimi hafta ici 5 saat calismam gerektigine inandirmam,bugun 5*60 yapabildim yarin kaldigimiz yerden devam,herkese moral bozmadan bol motivasyonlu calismalar..
Başa dön
dawye
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal May 27, 2014 3:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Son gune kadar tempoyu artirarak calismak cok onemli..
Kolay gelsin herkese..
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal May 27, 2014 6:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dawye arkadas sana kesinlikle katiliyorum,artan tempo sart,bu aralar duzenli calisabilmeyi deniyorum,eskiden bir gun 4 saat calisiyorsam diger gun 1 saat calisiyordum devaminda motivasyon iyice dusuyordu,benim gibi gun icerisinde yogun is temposundan sonra hazirlanmaya calisan arkadaslar varsa duzenli calismaya gecmek sart, ama 3 saat ama 5 saat kendi limitinizce her gun duzenli calismaya sartli refleks:))birde eger derece gibi buyuk hedefleriniz yoksa ben bu sinavin 3-4 ay duzenli calismayla yapilabilecegini dusunuyorum,ama herseyden onemlisi moral bozmadan bol motivasyon:))eski duslarda bunu basarmis arkadaslar varsa tecrubelerini paylasirlarsa sevinirim,herkese kolay gelsin
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş May 29, 2014 8:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

3.gun sonunda hala programa bagli kalarak ilerleyebiliyorum,endo bitti gibi ve 3 gun sadece hafta ici calismayla bile fazlasiyla yeterli gibi ama protez perio cerrahi daha kalin kitaplar ve onlar biraz daha zorlayacak gibi geliyor,bir duszedenin günlügüne döndu benim yorumlar ama amacim hala yetisirmi yapabilirmiyiz zaman yetecek mi diye dusunen arkadaslara yalniz olmadiklarini hatirlatmak,sadece biraz gayret:))
Başa dön
ithilquessir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 29, 2014 8:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de yetişecek mi diye kendini yiyip bitirenlerdenim. Protez kitabımı 3 e böldürüp spirallettim. Ilerlemesi de taşıması da daha kolay oldu. Perio ve cerrahiyi aynı şekilde bölemeyeceğim, konu akışı açısından müsait değil. Endo çalışıyorum bu ara ama diğer derslere nazaran bayağı yavaş ilerliyorum nedense... Tavsiyeye açığım bu konuda. Kolay gelsin.
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş May 29, 2014 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ders calismak tabiki sart ama ilk gunden beri en buyuk eksigim fazla stresle hazirlanmaya calismakti,yetisirmi kac tekrar yapabilirim derken konsantre olamiyordum,ama sihirli bir degnek mi degdi ne oldu program yaptiktan sonra daha motive calisabiliyorum,sonucta bu sinav gunu oyle yada boyle gelecek bir sekilde ve o gune kadar ne kadar bilgi yukleyebildiginiz onemli olan,yoksa tamamen hazirim butun konulari cok iyi biliyorum demek boyle bi sinavda zaten mumkun degil,basari sadece calismakla bitmiyor bence biraz gayret biraz sabir birazda cikabilme ihtimali yuksek konulari tutturmak icin sans:)))herkese kolay gelsin
Başa dön
dtgnty
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 29, 2014 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok güzel olmuş burası kendimizi başıboş hissetmemek açısından...
benim nacizane tavsiyem yetişirmi yetişmezmiyi düşünmeden bol bol tekrar yapmak ilk tekrarlar çok zor oluo ama sabretmek lazım,bide dawye nin dediği gibi şartlı refleks:D
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2014 8:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Programa kucuk gecikmelerle hala devam:)cumartesi hic calisamayinca tedavi ancak bugun bitti ve endoya gore kesinlikle daha fazla ayrinti var,sadece aksam calismak yorucu ama ilk 3 saat atlatilabilirse,4.saat kritik esik ve gozler kapaniyor gibi oluyor, iste orda uyumazsaniz 5 saat calisabilmek mumkun gibi:))o zaman calismaya kaldigimiz yerden devam,herkese kolay gelsin moral bozmadan bol motivasyonlu gunler...
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 05, 2014 7:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sinav icin az zaman olmasi belki yaz yorgunlugu yada baska stresler bir sekilde dusuruyor motivasyonumuzu ama biraz daha hareketlenelim,belki baska bi yerde paylasiliyodur ama gordugum kadariyla saat paylasimlarimiz artik yok,saat paylasimlari tabiki objektif bir kriter degil cunku ayni saat calismayla bile farkli verim alinabilir ama yalniz olmadigimizi hatirlamak icin motivasyon kaynagi ve denenmis basarili yontemler eski duslara hazirlanan arkadaslardan ogrendigim kadar..yok mu ses veren bir yerlerde dus calismaya calisan:))))
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Hzr 05, 2014 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

12 raporu 2*50
hade benden bi kıvılcım gelsin Very Happy
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 05, 2014 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O Zaman bu kivilcimdan devam:))ben sadece aksamlari calistigim icin 24 raporuna katilabilecem ama rapor saatlerini belirleyelim ve burasi yeni bir baslangic olsun isterseniz arkadaslar
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 05, 2014 9:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar tus forumlarinda 15 ve 24 raporu veriyorlar son zamanlarda,2 raporun 3 e gore zaman kaybini onledigini ve internette gecirilen zamani azallirtigini konusmuslar ki banada mantikli geldi gun icerisinde 15 ve benim gibi aksam calisan arkadaslar icin 24 raporu uygun,daha once diger arkadaslar konustular rapor saatlerini tabikide ama benim ki burda yeni bi baslangic,ve burayi biraz daha hareketli tutabilmek..15 raporlarinda yokum simdilik ama 24 te gorusmek uzere:))
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Hzr 06, 2014 6:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilk 24raporu bnden gelsin
6*60
bnde bundan sonra burdayim insallah
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 06, 2014 7:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benden de bir 24 raporu o zaman,tum arkadaslari bekliyoruz,kac saat oldugu hic onemli degil ki 0*60 yazan bile gordum sadece o gun calisamamis bile olsa bi sekilde paylasip motivasyon olsun isteyen:)herkese kolay gelsin
merve_20 6*60
mccall 5*60
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Hzr 06, 2014 7:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam ama masallah sen ii calisiosun ya bide sadece aksamlari yani bn okula giderken asla 3saatten fazla calisamadim Allah tan mezun oldum simdi Smile bana cok ii motivasyon.oluyorsunuz saolun Smile Allah azminizi artirsin zihninizi acsin.calisma gucu versin insallah
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 06, 2014 9:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tesekkur ederim,simdilik calismaya calisiyor gibiyim pek verimli olmuyor gibi dusunsemde baska care yok okumaya devam:),ama zamanla taslar yerine oturdukca daha etkili olur diye dusunuyorum calismalar,birde calismak sart her gecen gun zaman kisaliyor,ama 3 ayimizi gelin calisarak degerlendirelim arkadaslar,sonunda ne oldugu hic onemli degil belki istedigimiz gibi gececek sinav belkide baska sinavlar icin yeniden basliyacagiz ama ne olursa olsun umudumuzu kaybetmeden devam edelim calismaya,geriye dönup bugunu tekrar hatirladigimizda calismistim diyebilelim:))..24 raporunda gorusmek uzere herkese kolay gelsin
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2014 1:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

15raporu (biraz gec oldu ama)
3.5*60
Başa dön
aztk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2014 4:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba
ben ders calısmaya yeni baslıyorum.sabırsız bir insanım ve motivasyonumu cok kolay kaybediyorum.ustune yogun iş temposu da eklenince kopmalar oluyor.umarım bunları engellemede ve bir düzen tutturmamda faydası olur.hafta içi 5 haftasonu 8 saat diyoruz oyle değil mi?
yarından itibaren ben de aranıza katılacagım umarım faydalı olur.herkese kolay gelsin
kolay bir baslangıc olması umuduyla pedo ile baslıyorum:))
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Sonraki
1. sayfa (Toplam 38 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız