Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Lys tercihi yapamayış
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Lys tercihi yapamayış

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Dent-Etkinlik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kedidirokedi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 15, 2014 6:48 am    Mesaj konusu: Lys tercihi yapamayış Alıntıyla Cevap Gönder

Lys tercihlerimi diş hekimliğinden yana yazmak istiyorum.
öncelikle üniv.tercihi verirken neyi dikkate almalıyım en çok?

Kimi sadece hocalara bak diyor,kimi zaten başını kaldıramayacaksın şehrin bir anlamı yok diyor falan filan.

Bir de merak ettiğim okurken erasmus gibi programlarla yurt dışına gidebiliyor muyuz?Ya da uzmanlığı yurtdışında alabiliyor muyuz?
Japonya'nın lisans ve lisansüstü programları oluyor,ülkemiz japonya diplamolarını kabul ediyor mu?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
erdent
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 15, 2014 8:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hangi okullar arasında kararsız kaldığını söylersen daha net şeyler söyleyebiliriz belki.

bana kalırsa diş hekimliği hocalardan değil asistanlardan öğreniliyor:) usta-çırak ilişkisi tamamen. hocalarsa gelir teorik dersini anlatır çıkar. sen dinlersin dinlemezsin, senin tercihin. ha bana kalırsa o teorik dersleri de asistanlar anlatsın, daha genç, daha güncel bilgiler aktarılsın falan.

bunları söylerken yeni açılmış bi fakülteyi yaz demek istemiyorum elbette ki. sistemi, klinik düzenleri oturmuş, daha köklü ünileri tercih etmekte her zaman için fayda var.

şehrin hiç anlamı olmaz olur mu:) ben direk şehir tercihi yapmıştımSmile
tabi bu kişiden kişiye değişebilecek bir durum. okul zaten zor, bunaltıcı.. sosyal olarak seni doyurabilecek bir şehir tercih et ki arada nefes alabilesin. bence zamanı iyi yönettikten sonra her şeye vakit var. dersine de çalışırsın, pratik ödevlerini de yetiştirirsin. gezmeni tozmanı da yaparsın. şehir önemli:)

öğrenciyken erasmus olur. hiç dert değil. sen yeter ki yapmak iste. okulu uzatmayacak şekilde bi ülke seçersin kendine gider 3 4 ay erasmusunu yapar, döndüğünde kaldığın yerden devam edersin.

yurt dışında uzmanlık.. hey gidi. biz van mı yazsak erzurum mu, trabzon da iyi aslında diye düşünürken japonya dedin,, Smile

sağlık alanında malesef yurt dışı imkanları mühendislikler kadar çok değil. çıkmak zor. yapamayan yok değil var. ama benim çok bilgim dahilinde değil.

en zoru da tercih süreci. kolay gelsin sana. çok fazla kararsız kalma. nereye gidersen git sen mutlu olmak istedikten sonra mutlu olursun..
Başa dön
dtcandy91
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Tem 15, 2014 8:58 am    Mesaj konusu: Re: Lys tercihi yapamayış Alıntıyla Cevap Gönder

kedidirokedi yazmış:
Lys tercihlerimi diş hekimliğinden yana yazmak istiyorum.
öncelikle üniv.tercihi verirken neyi dikkate almalıyım en çok?

Kimi sadece hocalara bak diyor,kimi zaten başını kaldıramayacaksın şehrin bir anlamı yok diyor falan filan.

Bir de merak ettiğim okurken erasmus gibi programlarla yurt dışına gidebiliyor muyuz?Ya da uzmanlığı yurtdışında alabiliyor muyuz?
Japonya'nın lisans ve lisansüstü programları oluyor,ülkemiz japonya diplamolarını kabul ediyor mu?

bence diş hekimliği kolay bir bölüm değil.. böyle hayallerinin olması güzel ama bnce sen 5 yılda diş hekimliğini bitir bir hele.. ona göre geliştirirsin kendini Smile
Başa dön
dtcandy91
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Tem 15, 2014 8:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

üniversite tercihlerinde hangi illerde dusla ilgili dershaneler varsa oraları bir değerlendirebilirsn bnce
Başa dön
kedidirokedi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 15, 2014 9:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkür ederim özellikle herkes bölümün olumsuzluğundan bahsederken, başarılacak bir şey olduğunu söylediğiniz için Smile
Başa dön
mueg
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 16, 2014 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

okurken lanet edilecek bi bölüm ama mezun olduktan sonra şu an aşağı çekilmeye çalışılan haliyle bile türkiye ortalamasının çok üzerinde bi hayat vaadedebilen bi meslek bence.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Dent-Etkinlik Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız