Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - makrofaj
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

makrofaj

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
duszade
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 5:16 pm    Mesaj konusu: makrofaj Alıntıyla Cevap Gönder

iyi gunler arkadaslar sitokin salgilayani her kes makrofaj diyo dogru ama dusdata endo kitabinda 51. sayfa mast hucreleri kismina bizahmet bakin.mast hucreleri tarafindan salgilanan sitokinler tnf alfa,il1,il3,il4,il5,il6,il13...53. sayfada makrofajlar tarafindan da salgilandigini yaziyor.simdi dusdataya mi itiraz edelim yoksa osymye mi?hocalara soran var mi?ne cevap vermis acaba?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
duszade
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 4:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar neden kimse bu konu hakkinda yorum yapmadi?internetde de arastirdim mast hucrelerinin sitokin salgiladigi apacik yaziyo.ben cevaplari okumadim bile mast hucresi gordum direkt isaretledim.cogu kisi makrofaj yazdigi icin ve isinize gelmedigi icin hic sesinizi cikarmiyosunuz.yanlis oldugu kesin olmayan sorulari yanlis cikardiniz ama apacik yanlis olan soruya hic bi fikir soylemiyorsunuz ve cevap makrofaj deyip geciyosunuz.valla bakiyorum da osym ne yapiyorsa bize az bile yapiyo
Başa dön
hayalet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 4:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de makrofaj yaptım ama soruyu hatırlamıyorum bile şu an. Ne diyordu, hangisi sitokin salgılar mı diyordu?
Başa dön
duszade
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 4:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet hocam sitokin salgilayani soruyordu..
Başa dön
abcde
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 6:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duszade yazmış:
arkadaslar neden kimse bu konu hakkinda yorum yapmadi?internetde de arastirdim mast hucrelerinin sitokin salgiladigi apacik yaziyo.ben cevaplari okumadim bile mast hucresi gordum direkt isaretledim.cogu kisi makrofaj yazdigi icin ve isinize gelmedigi icin hic sesinizi cikarmiyosunuz.yanlis oldugu kesin olmayan sorulari yanlis cikardiniz ama apacik yanlis olan soruya hic bi fikir soylemiyorsunuz ve cevap makrofaj deyip geciyosunuz.valla bakiyorum da osym ne yapiyorsa bize az bile yapiyo

Soru temel patoloji sorusu arkadaşım ve temel patoloji textbooklarında sitokin salgılayanlar:Makrofaj,thelper1,thelper2
şıklarda makrofaj vardı ve cevapta o zaten bu birincisi..
İkincisi ise;hepimiz bu sınava cok emek verdik sen gibi..
HeyecanInı,stresini anlıyorum bunu hepimiz yaşıyoruz.Ancak lütfen birbirimizi kırmamaya azami ölcüde dikkat edelim uslubunuz hiç hoş değil hocam
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 6:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abcde yazmış:
duszade yazmış:

Soru temel patoloji sorusu arkadaşım ve temel patoloji textbooklarında sitokin salgılayanlar:Makrofaj,thelper1,thelper2
şıklarda makrofaj vardı ve cevapta o zaten bu birincisi..
İkincisi ise;hepimiz bu sınava cok emek verdik sen gibi..
HeyecanInı,stresini anlıyorum bunu hepimiz yaşıyoruz.Ancak lütfen birbirimizi kırmamaya azami ölcüde dikkat edelim uslubunuz hiç hoş değil hocam

+1
Başa dön
duszade
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 6:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iyi gunler hocam.temel pato textbooklarinda mast hucresinin sitokin salgiladigi vurgulanmadiysa demek ki sitokin salgilamiyo mu?internetde ve diger kitaplarda salgiladigini yaziyor.temel patoda yazmiyosa salgilamaz diye bisey yok yani..ben o soruyu perioda gordum.kemotaksis yapan sorusundan sora geliyordu ve cevaplarda birinci sirada mast hucresiydi yani sende a sikki makrofaj ola bilir normal cunki sorularin sirasi ve cevap siklari karisik yerlerde her birimizde
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 6:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duszade yazmış:
iyi gunler hocam.temel pato textbooklarinda mast hucresinin sitokin salgiladigi vurgulanmadiysa demek ki sitokin salgilamiyo mu?internetde ve diger kitaplarda salgiladigini yaziyor.temel patoda yazmiyosa salgilamaz diye bisey yok yani..ben o soruyu perioda gordum.kemotaksis yapan sorusundan sora geliyordu ve cevaplarda birinci sirada mast hucresiydi yani sende a sikki makrofaj ola bilir normal cunki sorularin sirasi ve cevap siklari karisik yerlerde her birimizde

soru periodaysa perio textbooku esastır gidip bakın endo kitabında böyle yazıyor diyerek itiraz bile edemeyiz
Başa dön
abcde
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 24, 2014 7:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:
duszade yazmış:

soru periodaysa perio textbooku esastır gidip bakın endo kitabında böyle yazıyor diyerek itiraz bile edemeyiz

Ayrıca bizim yanlış dediklerimiz iptal ediliyor,doğru dediklerimiz ise edilmiyor diye birşey yok hocam :)sitemlerinizden bu sonucu cıkardım o yüzden telaş yapmayın
Alee367 arkadaşımızın söylediği gibi soru hangi branştan geliyorsa o branşa ait textbooklarla itiraz edebilirsiniz..İnternette olması birşey ifade etmiyor maalesef
Başa dön
Corci
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 12:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duszade haklıymışsınız hocam Smile)
Başa dön
sekestr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 27, 2014 11:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alee367 arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum o soru yanlış değildi, iptal edilmesi mantıksız. her derste kendine has doğrular vardı ve bizim o derse göre onu kabul etmemiz gerekiyordu, bu da işin zoruydu zaten. patoda mast demiyordu cevap direk makrofajdı, mikrobiyoloji kitabının son konusunda da esas olan grafikte ilk tabloydu...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız