Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Kamuda calişirken DUS U kazanmak ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Kamuda calişirken DUS U kazanmak ?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
haliltoros
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 2:48 am    Mesaj konusu: Kamuda calişirken DUS U kazanmak ? Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaslar kamuda halk saglıgı kurumuna baglı olarak calişiyorum yok kadrosu yazarsam uzmanlık bitiminde caliştigim yerde haklarım saklı kalıyor mu geri dönebiliyor muyum bilgisi olan var mı yada bu durumda olup atanan birini tanıyan var mı ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 3:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

657de ki haklariniz istifa etmediginiz surece sakli kalir diye biliyorum hocam
Başa dön
bogachan
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 4:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:

"manipülasyon yapmayın"cılar gelir hocam şimdi aman. Doğru olsa bile söylemicen Very Happy
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 4:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bogachan yazmış:
alee367 yazmış:

"manipülasyon yapmayın"cılar gelir hocam şimdi aman. Doğru olsa bile söylemicen Very Happy

aynen Smile
Başa dön
haliltoros
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 5:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Halk Sağlığını aradım muvaffakatla atamamız yapılıyormuş kadromuz oraya geciyormuş daha sonra geri dönme gibi bir durum olmayacak atamaya girmeniz gerekiyor dediler baska bilgisi olan var mı bu durumda daha önce atanan arkadasları olanlar sorup bizi bilgilendirirlerse sevinirim.
Başa dön
burakhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 6:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hayda bende gercekten merak ettim hocam durumu
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yok kadrosuna gecmen icin istfa etmen lazim cunku o kadrolar gecici arastirma gorevlisi kadrosu ancak bakanlik adina uzmanlik yaparsan universitede gorevlendiriliyorsun memuriyetin devam ediyor memuriyet istiyorsan sakin yok kdrosu yazma geri donus icin kuraya girmen gerekiyor tekrar
Başa dön
candice
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki sağlık bakanlığı kadrosu yazarsak bitirdiğimizde yine atamalara mı katılıyoruz?araştırdım ama net bir bilgi edinemedim.
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mecburi hizmet kurasi olacak yine bakanlik kadrosunda olacaksin ama calisacagin yer icin kura olacak mecburi hizmetin olacak
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentmania yazmış:
Yok kadrosuna gecmen icin istfa etmen lazim cunku o kadrolar gecici arastirma gorevlisi kadrosu ancak bakanlik adina uzmanlik yaparsan universitede gorevlendiriliyorsun memuriyetin devam ediyor memuriyet istiyorsan sakin yok kdrosu yazma geri donus icin kuraya girmen gerekiyor tekrar

hocam yök kadrosu için istifaya falan gerek yok 657de ki haklarınız saklı kalarak bakanlıktan muvafakatname (izin) alınır ve üniversite de görevlendirmeniz yapılır
Başa dön
haliltoros
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:
dentmania yazmış:

hocam yök kadrosu için istifaya falan gerek yok 657de ki haklarınız saklı kalarak bakanlıktan muvafakatname (izin) alınır ve üniversite de görevlendirmeniz yapılır

muvaffakatname konusunda herkes mutabık ama kimisi gorevlendirme olur diyor kimisi kadro nakli yapılır diyor nakil olursa geri donme icin tekrar kuraya girmek gerekir diyenler var
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayir gorevlendirme sadece bakanlik kadrosu icin yok kadrolari arastirma gorevlisi kadrosu maaslarda farkli bakanlik kadrolari b tipip yani memur kadrosu ama yok kadrolari a tipi kadro arastirma gorevlisi kadrosu ben bu sekilde biliyorum ben universitede memurum ve bunu arastirdim
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

haftasonu doktor bir arkadaşımla konuştum aynı meseleyi (bende kamuda çalışıyorum) o anlattı bna bunları takdir edersiniz ki onlar daha ecrübeli bu konularda...drtus da konuyu sormak lazım onlar işin kurdu olmuş artk
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 9:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Doktorlar farkli sakin onlarla kiyaslamayin onlar yok kadrosu olsa da bakanlik kadrosu olsa da hepsine mecburi hizmet oldugu icin hepsi ataniyor ama kuraya giriyorlar fakat hepsine kadro oldugu icin hepsi memur oluyor ama dis hekimleri oyle degil bizde mecburi hizmet sadece bakanlik adina okursan var o arkdasin tecrubesi sadece kendi meslegi ile ilgili olan kisimda bizim ki farkli yine de siz bilirsiniz ben personel sube ile gorustum onlar hem yok kadrolarina hem memur kadrolarina baktiklari icin biliyorlar sakin aldanmayin
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 10:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Istifa etmeden yok kadrosuna gecilemez ister muvafat al ister alma ikisi birbiri ile alaksiz kadrolar biri gecici biri daimi kadro zaten istifa icin bile izin alman gerekiyor 657 ama yine de siz bilirsiniz hakkinizda hayirlisi olsun
Başa dön
haliltoros
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

istifa etmeden muvafakatla gecmiş arkadaslar
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 13, 2014 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar istifayı ilk kez duydum benim de tanıdıgım arkadaşlardan hiç biri istifa etmedi ondan eminim.ama yök kadrosuna geçip tekrar dönme işi ise biraz muammada onu da bir hastane yetkilisi sağlık bakanlığı sizi beklemez yerinize atama yapılır o kadrolar boş kalmaz sizde tekrar kuraya girersin demişti.tıpçılarla kıyaslamak doğru değil çünkü onlarda sağlık bakanlığı veya yök farketmez zorunlu hizmetleri oldugu için bizden farklılar.kesin konuşan biri hiç duymadım önümüzde bir örnekte yok şimdilik.benim duyduklarım böyle herkese bol şans....
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız