Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - OSYM'nin sorulari yayinlamasi icin yapilmasi gerekenler
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

OSYM'nin sorulari yayinlamasi icin yapilmasi gerekenler

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş Arl 10, 2014 1:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Tus'cular birlik oldu ve soruları ösymden talep ediyorlar bizde aynı yolu takip edebiliriz. Eski soruları görmek için sizde bu yolu izleyebilirsiniz.

nazokaan yazmış:
Ösym’den Yasakladığı dönemde ki 3 sınavın (Eylül 2013 Tus Soruları,Nisan 2014 Tus Soruları, Eylül 2014 Tus Soruları) sorularını talep etmek istiyorum.

Bana katılır destek olursanız sevinirim.
Eğer biz talep etmezsek onlar hiçbir zaman yayınlamazlar! Biz sahip çıkmazsak sınavımıza başkası hiç sahip çıkmaz!

Araştırdığım kadarıyla yapmamız gerekenler şunlar:
1) Ösym merkezi arayarak ( Ösym: 03122988050 ) soruların yayınlanması talebimizi iletmek
2) Ösym Bilgi edinme kısmından talebimizi iletmek (http://www.osym.gov.tr/belge/1-13533/bilgi-edinme.html) yaklaşık 15-30 iş günü içerisinde yanıt verilmektedir.
3) En iyi yol ise sanırım bu: Ösym’ye bir dilekçe ile talebimizi iletmek (Nasıl yapılacağı forumda var http://www.drtus.com/yeni/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=72813&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=)
Genel amaçlı dilekçe örneği: http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69762/h/dilekceson.pdf

Ben kendimce bir dilekçe de oluşturdum. Emsal olması için sizlerle paylaşıyorum. İsterseniz kendinize uyarlayarak bu dilekçeyi kullanabilirsiniz.

---------------------------------------DİLEKÇE ÖRNEĞİ--------------------------------------------------------

TC Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’na

08.09.2013 tarihinde yapılan 2013 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na (Sonbahar Dönemi) girmiş bulunuyorum.
Sınavda sorulan bazı soruların hatalı olduklarını, bazı soruların da aynı şekilde cevaplarının hatalı olduklarını düşünüyorum.
Bu sorularla ilgili olarak itiraz hakkımı kullanmak istesem de sınavda not alınmasına imkân verilmediğinden bu soruları ve cevaplarını hatırlayamamaktayım.

Başkanlığınızın internet sitesinde http://www.osym.gov.tr/belge/1-19308/yeni-yasal-duzenleme-dogrultusunda-osym-tarafindan-yapi-.html linki ile yapılan açıklamada 2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 33 üncü maddesi* ile 53 üncü maddesi birinci fıkrası (ç) bendi gereğince ÖSYM tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevaplar 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışına çıkarılmış olduğundan 01.09.2013 tarihinden itibaren soru ve cevapların yayınlanmayacağı ifade edilmiştir.

Ancak Anayasa Mahkemesi’nin 2013/114 E sayılı kararı ile 4982 sayılı Kanun’un 2. Maddesine eklenen fıkranın Anayasa’ya aykırı olduğuna ve İPTALİNE, kararın Resmi Gazete’de yayımlanacağı güne kadar YÜRÜRLÜĞÜNÜN DURDURULMASINA karar verilmiştir.

Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun Amaç başlıklı 1. maddesinde de “Bu Kanunun amacı; demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir.” denilmektedir.

Anayasa Mahkemesi’nin vermiş olduğu İPTAL kararı da dikkate alınarak sınav soru ve cevaplarının tarafıma verilmesini talep ederim. Saygılarımla…
Adı Soyadı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız