Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Mebde öğretmenim ama diş hrkimi olmak istiyorum
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Mebde öğretmenim ama diş hrkimi olmak istiyorum
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Soru-Cevap
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Rimiksemik
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 19, 2015 2:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1.Devlette atanma problemi olmaz,yaşınızın önemi yok ama her istediğiniz yere atanma şansınız yok tabi.
2.fakültede yaz okulu yoktur,ben hiç duymadım.Dersler diğer fakültelerden erken başlar,geç biter,sömestr tatili yoktur( Hacettepe için bu şekilde) eylülde başlar Temmuzda biter.
3.stajlar bazı okullarda 3. Sınıfta bazı okullarda 4. Sınıfta başlar, devam katı şekilde zorunludur ( ben son iki yılda 1 gün gitmedim,raporlu olarak,telafisini yaptım)
4.stajlar 4. Sınıfta başlamasına rağmen preklinik zorunludur, bunlar ilk3 yıl girilen klinik öncesi yoğun koşturmacalı pratik derslerdir ve öğleden önce- öğleden sonra diye ayrılmaz,her hafta gruplara göre değişir.mesela bir hafta öğleden önceyse diğer hafta öğleden sonradır.3. Yıl haftada iki tam gün böyle geçer.
5.derslerin çoğunda yoklama alınır.Devamsızlık halinde o dersten kalırsınız ve bir yıl tekrar okursunuz.Tek bir dersten kalmış olsanız bile o yıl sadece o ders için gidip gelirsiniz.Derslere girmem,yazın bütünlemede hallederim diyemezsiniz çünkü ders devamsızlığında bütünleme hakkı tanınmaz.
6.dersler genellikle sabah 8:45 te başlar,öğleden sonra 3:30-5:30 civarı biter.
7. Sınav haftası yoktur,sınavlar okul açıldıktan yaklaşık 1.5 ay sonra başlar, yıl boyu devam eder.
8.Keyfi şekilde baş asistan ceza verip sizi rahatlıkla telafiye bırakabilir,dersim vardı diye gelmemezlik yaparsanız stajdan kalırsınız.
9.protezde kendi hastalarınızı kendiniz bulursunuz,bazı okullarda endodontide de.barajı tamamlayamazsanız veya keyfi şekilde finalden kalırsanız( hocalar yazın çalıştıracak öğrenci ve hastaya ihtiyaç duydukları için bırakırlar,bunu kendileri de rahatlıkla söyler zaten) bütünleme tarihinde herhangi bir şekilde size ayrıcalık tanımazlar.
10.uzmanlığa gelince DUS insanın ömrünü tüketen bir sınav.psikolojik olarak sınanırsınız hem eğitim hayatı boyunca hem sınav hazırlığında.
Tüm bunların dışında ben diş hekimliğini öle bayıla yazdım,diş hekimi olmakla da gurur duyuyorum ama beklentiniz eğer milyarlarca para alırım iki dakikada gibi bir dış görüş değerlendirmesiyse bu pek de mümkün olmuyor.çoğu diş hekimi 2000 lirayla haftada 6 gün çalışıyor.Bu yeni mezun için geçerli zaman geçtikçe artacaktır tabi ama internette orda burda her duyduğunuza inanmayın maaş konusunda.Devlette çalışan bir hekim de haşatı çıkarak 4-4.5 civarı alır.
Tüm bunları göze alacaksanız,önce mesleği bırakmanız lazım çünkü diş hekimliğini değil bir işle beraber *****ürmek,bir hobiyle *****ürmek bile zorlar.Ekonomik olarak da biraz zorlar ( hastaların tedavilerini cebinizden karşılarsınız,malzemeler pahalıdır ve cebinizden ödersiniz.Hastaların taksi parasını bile karşılayan çoktur çünkü hastaya muhtaçtır.)ama bu onca sıkıntının arasında pek de sayılmaz.
Yok ben yine de *****ürebilirim diyorsanız bir deneyin isterseniz,kaybınız olmaz.özel üniversite düşünüyorsanız kesin bir şey söyleyememekle beraber en pahalı özel okulların diş hekimliği olduğunu biliyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
disci679
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 15, 2015 6:04 pm    Mesaj konusu: Re: Mebde öğretmenim ama diş hrkimi olmak istiyorum Alıntıyla Cevap Gönder

slp12 yazmış:
Öncelikle iyi akşamlar şimdi kısaca sorum şu mebde öğretmenlik yapan biriyim lakin mesleğim gerek maddi gerek manevi zerre kadar tatmin olmuyorum!Özel bir üniversitede diş hekimliği okuyup bitirsem bu meslekte asistanlık yada uzmanlık prosedürü nasıl işliyor belli bir sınava girmek için yaş sınırı yani en son kaç yaşında girilebilir tarzı beni bilgilendirirmisiniz.Ve de mezun olur olmaz devlet hastanesine mi direkt atanırım ya da zaten devlet memuru olduğum için uzmanlığı geçene kadar bir müddet daha öğretmen olarak devam edebilirmiyim sağolun tekrar
Bizim sınıfta 33 34 yaşında bir abi var matematik öğretmenliğini bırakıp da gelmiş kykda belletmen olarak çalışıyo hem de orda kalıyo 1000tl civarı maaş alıyomuş bir de özel ders veriyo boş zamanlarında bizde devamsızlık önemli olduğundan öğretmenliği bıraktı
Başa dön
diiscii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ağu 20, 2015 4:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

slp12 yazmış:
Geç donus yaptığım için Üzgünüm yaşıyor olman yeterli derken atıyorum bölümü 36 yaşında bitirdim o zaman da devlette atanma için başvurabilirsiniz sağolun

özelden yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım
Başa dön
diiscii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ağu 20, 2015 4:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

slp12 yazmış:
Geç donus yaptığım için Üzgünüm yaşıyor olman yeterli derken atıyorum bölümü 36 yaşında bitirdim o zaman da devlette atanma için başvurabilirsiniz sağolun

Başa dön
diiscii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ağu 20, 2015 4:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

slp12 yazmış:

Başa dön
diiscii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ağu 20, 2015 4:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

slp12 yazmış:

Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Soru-Cevap Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız