Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - dişhekimliğinde doktora
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

dişhekimliğinde doktora

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:30 pm    Mesaj konusu: dişhekimliğinde doktora Alıntıyla Cevap Gönder

madem site kalabalık, sonuçlar da açıklanmıyor. birtarışmayı yeniden canlandırmak da fayda var bence.
bu doktora neden var? az önce başka bir başlıkta bir arkadaşımız doktora yapanların üniversitede kalamayacağını söylemiş genel bilgi bu yönde mi merak ettim. çünkü bu doğru değil çatır çatır kalıyorlar üniversitede. ne yapabilirz bu konuda. ben bir takım çıkıntılar olsa da Smile hakkını arayan bir çok insan görüyorum. acaba bu enerjiyle kazandıktan sonra asistan diş hekimleri bir birliktelik oluşturabilir mi?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gelin acalim bir dis hastanesi keyfimize bakalim Smile avrupanin en buyugunu , miss:)))))
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şuan da doktoralilar akademisyen olarak univ.de kalabiliyor, uzmanlik ogrencilerinin henüz onu acilmadi diye biliyorum.yurt dışında gecerliligi olan da doktora diye biliyorum
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DrHoroz yazmış:
Gelin acalim bir dis hastanesi keyfimize bakalim Smile avrupanin en buyugunu , miss:)))))

samimi olmak gerekirse öylebir imkanım olsa asla yapmam diyemem Smile bu imkana sahip olmayan binlercesi hak aramak zorunda. ben etik falan pek inanmıyorum. imkansızlıktan hak savunuyorum
Başa dön
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus mezunları da Phd. ünvanı alıyor. Yani aynı Tusta olduğu gibi doçentlik veya yar. doç. kadrosundan başlayabilir. Adı konmamış halde ancak bir engel yok. Genellikle dus çıkışlılar şu an dışarıda çalışmaya yöneldiği için pek konuşulmuyor olması doğal.
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

c5b6789 yazmış:
DrHoroz yazmış:

samimi olmak gerekirse öylebir imkanım olsa asla yapmam diyemem Smile bu imkana sahip olmayan binlercesi hak aramak zorunda. ben etik falan pek inanmıyorum. imkansızlıktan hak savunuyorum
eee yapalim hocam herkese acik kapim:)
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:44 pm    Mesaj konusu: Re: dişhekimliğinde doktora Alıntıyla Cevap Gönder

c5b6789 yazmış:
madem site kalabalık, sonuçlar da açıklanmıyor. birtarışmayı yeniden canlandırmak da fayda var bence.
bu doktora neden var? az önce başka bir başlıkta bir arkadaşımız doktora yapanların üniversitede kalamayacağını söylemiş genel bilgi bu yönde mi merak ettim. çünkü bu doğru değil çatır çatır kalıyorlar üniversitede. ne yapabilirz bu konuda. ben bir takım çıkıntılar olsa da Smile hakkını arayan bir çok insan görüyorum. acaba bu enerjiyle kazandıktan sonra asistan diş hekimleri bir birliktelik oluşturabilir mi?

bana göre doktora dusun yaninda bir dilemma. kaldirilmali. sonuna kadar destek veririm bu konuda.
Başa dön
ferhat532
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:44 pm    Mesaj konusu: Re: dişhekimliğinde doktora Alıntıyla Cevap Gönder

c5b6789 yazmış:
+1
Başa dön
felixhallow
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende katılıyorum hiç zahmet etmeden doktoraya giren tanıdıklarımı gördükçe boşuna mı zaman kaybediiyorum diye düşünmekten kendimi alamıyorum en nihayetinde doktora mezunlarıda piyasaya çıkıp uzman olarak tanıtıcak kendini
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla bu konuda bizzat ve şahsi olarak bir milletvekiliyle görüştüm ama ülkemizin gündemi malumunuz, böyle konular pek gündeme gelemiyor sadece iktidar partisinin tekelinde onların amacı da 65 tane diş hekimliği fakültesinden belli Smile aç kalsın dişçiler. bundan sonra eğer kazanırsam 2 tane deli alırsam yanıma yardırırım artık isterse lke yıkılsın o doktora kalkacak. akıl alır gibi değil ne alaka.
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 11:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DrHoroz yazmış:
c5b6789 yazmış:
DrHoroz yazmış:

ben sermaye konusunda pek yardımcı olamam ama onun dışında her türlü ticari faaliyete varım Smile
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 10, 2015 12:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

c5b6789 yazmış:
DrHoroz yazmış:
c5b6789 yazmış:
DrHoroz yazmış:

ben sermaye konusunda pek yardımcı olamam ama onun dışında her türlü ticari faaliyete varım Smile
sinav sonucunuz bir gelsin, insallah ondan sonra ozelden konusuruz isteyenlerle:)
Başa dön
Dt_kvvtl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 10, 2015 1:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yapmayın tavsiye etmem.bu yaştan sonra hoca tribi çekmek isteyene dur demem tabi ki.yok dusta sanki hoca tribi olmayacak mı derseniz olacak ama sen takmiycaksin.
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 10, 2015 6:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

https://www.youtube.com/watch?v=HDpMwhcVEI8 Smile bugun icin uygun:)
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 11, 2015 4:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kısaca yorumlayalım:

* Doktoraya giriş daha kolaydır. Hele tanıdıklarınız varsa kesin gibidir. Eğitim süresi hangi bölüm olursa olsun 5 yıldır. Hocanın nazına tribine göre daha da uzayabilir. Kaçak işçi konumunda çalışırsınız. Herhangi bir maaş alınmaz. Özellikle ortodontide doktoraya tanıdık olmadan ve çok başarılı biri olmadığınız sürece giremezsiniz.

* DUSla giriş ise çok daha zor ve yorucudur. Eğitim süresi 3 veya 4 yıldır. Hocanın nazına tribine maruz kalsanız da sizi pek etkilemez. Uzmanlığınız yasayla devlet güvencesi altındadır. Kendinizi idare edebilecek bir maaş alırsınız. Eğer tanıdık yoksa ortodontiye ancak DUSla girebilirsiniz.

Kendimizi kandırmaya gerek yok. Devlet çok net bir ayrıma gitmediği sürece doktora çıkışlılar da DUSlular da dışarıda uzman diş hekimi olarak çalışacaktır. Açıkçası benim tanıdığım olsa, ailemin durumu daha iyi olsa ve sene kaybım olmamış olsa doktora deneyebilirdim. Çünkü emin olun dışarıda doktoralı Çapa cerrahi mezunu, atıyorum DUSlu Pamukkale cerrahi mezunundan daha rahat ve güzel iş bulacaktır. Ama sırf ortodonti hedefim için DUSa gireceğim.
Başa dön
Saidi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 11, 2015 5:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocaa tribi her ikisinede de eşit anlamadım neden takılmadığını
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 11, 2015 6:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Furious yazmış:
Kısaca yorumlayalım:

* Doktoraya giriş daha kolaydır. Hele tanıdıklarınız varsa kesin gibidir. Eğitim süresi hangi bölüm olursa olsun 5 yıldır. Hocanın nazına tribine göre daha da uzayabilir. Kaçak işçi konumunda çalışırsınız. Herhangi bir maaş alınmaz. Özellikle ortodontide doktoraya tanıdık olmadan ve çok başarılı biri olmadığınız sürece giremezsiniz.

* DUSla giriş ise çok daha zor ve yorucudur. Eğitim süresi 3 veya 4 yıldır. Hocanın nazına tribine maruz kalsanız da sizi pek etkilemez. Uzmanlığınız yasayla devlet güvencesi altındadır. Kendinizi idare edebilecek bir maaş alırsınız. Eğer tanıdık yoksa ortodontiye ancak DUSla girebilirsiniz.

Kendimizi kandırmaya gerek yok. Devlet çok net bir ayrıma gitmediği sürece doktora çıkışlılar da DUSlular da dışarıda uzman diş hekimi olarak çalışacaktır. Açıkçası benim tanıdığım olsa, ailemin durumu daha iyi olsa ve sene kaybım olmamış olsa doktora deneyebilirdim. Çünkü emin olun dışarıda doktoralı Çapa cerrahi mezunu, atıyorum DUSlu Pamukkale cerrahi mezunundan daha rahat ve güzel iş bulacaktır. Ama sırf ortodonti hedefim için DUSa gireceğim.

elinde sağlık bakanlığı uzmanlık belgesi olmayan hiç bir doktoralı DUSlu kadar rahat iş bulamaz...hele ki devlet özelden hizmet almaya başlarsa bakanlık onaylı uzmanlık belgesi olmayanlar doktora belgesini sadece evinin duvarına asar hocam.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız