Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - .....
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

.....
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 28, 2015 1:45 am    Mesaj konusu: ..... Alıntıyla Cevap Gönder

.....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:50 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 28, 2015 2:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Naçizane düşündüklerimi yazayım. Eğer sınav yılda bir olmaya devam edecekse çok rijit bir plan yapmayın derim. Her dersi eşit çalışmaktansa herkes en zayıf olduğu derslerden başlayıp önce onları halletmeye çalışmalı diye düşünüyorum. Daha sonra yavaş yavaş hepsi bitirilmeli. Eğer bir işte çalışılmıyorsa her gün aheste aheste çalışılsa bile 1 hafta bir ders için çok gelir. Çok daha kısa sürede halledilebilir. Ben en son haftaya geldiğimde en zayıf olduğum derslerde 4. ve 5.tekrarlara ulaşmışken, daha hakim olduğum derslerde 3.tekrarlarda filandım.

Bence konular kabaca çalışıldıktan sonra biraz denemelere göz atmakta, çıkmış sorulara (Dus ve Tus) bakmakta fayda var. Böylece hangi konuları öğrenip öğrenmediğinizi görmek kolaylaşıyor ve öğrenmediğiniz kısımlara özellikle odaklanma şansınız oluyor. Ben vaktim olduğunca çıkmış tus sorularının toplandığı kitapları da çözüyordum. Soru çözdükçe aynı zamanda konular ipuçlarıyla birlikte görsel hafızanıza kaydedilmeye başlanıyor. Belirli bir temel oluştuktan sonra da son dönemdeki hızlı tekrarlar (son 1 haftada 14 kitabı da tekrar edebilmiştim.) sizi sınavı kazandırmaya epey yaklaştırır diye düşünüyorum. Şimdiden başarılar, bol şanslar.
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 28, 2015 3:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:50 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 1:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:51 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 05, 2015 7:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:51 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 05, 2015 8:35 pm    Mesaj konusu: Re: 2016 DUS Çalışma Programı Alıntıyla Cevap Gönder

Ortolog yazmış:
Sayfa açılmış teşekkürler Smile

Ben programımı yeniden buraya yazayım. Tecrübeli arkadaşlardan olumlu olumsuz fikirlerini bekliyorum.

1- Yılın 40. haftasından Ocağın son haftasına kadar 1. konu okuması (18 hafta)

2- Sonra Haziranın 12 sine kadar 2. konu tekrarı ve sorular (19 hafta)

3-Sonra 3. konu tekrarı (7 hafta)

4-Sonra Spot ve soru tekrarı (4 hafta)

5-Sonra Spot ve deneme sınavları (2 hafta)

nacizane tavsiyelerim:
- 3-4 haftada bir ne yaptiginin, eksiklerinin, yapacaklarinin listesini, kisacasi planini yenile.
her dersten ayni tekrari atman gerekmeyecek, kendini soru cözerek sina.
- son bir ay deneme cözme, özellikle klinik icin konusuyorum, denemeler seni sinava hazirlamaz. bana göre henüz deneme hazirlamayi beceremiyorlar. onu yapacagina temelde eski tus sorularini cöz yut bitir.
- dusdataya gitmedim ama soru kitaplarini cözdüm. konuya hakimiyet önemli olabilir evet, ama soru cözmek süper önemli, senin sinavda ne sorduklarini anlama süresini kisaltacak. adam bana burada bariz bunu sormus diye seceneklere bakmadan soruyu cevaplayacaksin.
- klnikte tarzin su olsun: oku- gec. farkli kaynaklara acilmaktan cekinme. absürd bilgileri unutmamak icin postitlere kücük notlar alabilirsin. gerisini zaten biliyorsun. sen bir dishekimisin.
Başa dön
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ekm 06, 2015 2:44 am    Mesaj konusu: Re: 2016 DUS Çalışma Programı Alıntıyla Cevap Gönder

dentzey yazmış:
Ortolog yazmış:
Sayfa açılmış teşekkürler Smile

Ben programımı yeniden buraya yazayım. Tecrübeli arkadaşlardan olumlu olumsuz fikirlerini bekliyorum.

1- Yılın 40. haftasından Ocağın son haftasına kadar 1. konu okuması (18 hafta)

2- Sonra Haziranın 12 sine kadar 2. konu tekrarı ve sorular (19 hafta)

3-Sonra 3. konu tekrarı (7 hafta)

4-Sonra Spot ve soru tekrarı (4 hafta)

5-Sonra Spot ve deneme sınavları (2 hafta)

nacizane tavsiyelerim:
- 3-4 haftada bir ne yaptiginin, eksiklerinin, yapacaklarinin listesini, kisacasi planini yenile.
her dersten ayni tekrari atman gerekmeyecek, kendini soru cözerek sina.
- son bir ay deneme cözme, özellikle klinik icin konusuyorum, denemeler seni sinava hazirlamaz. bana göre henüz deneme hazirlamayi beceremiyorlar. onu yapacagina temelde eski tus sorularini cöz yut bitir.
- dusdataya gitmedim ama soru kitaplarini cözdüm. konuya hakimiyet önemli olabilir evet, ama soru cözmek süper önemli, senin sinavda ne sorduklarini anlama süresini kisaltacak. adam bana burada bariz bunu sormus diye seceneklere bakmadan soruyu cevaplayacaksin.
- klnikte tarzin su olsun: oku- gec. farkli kaynaklara acilmaktan cekinme. absürd bilgileri unutmamak icin postitlere kücük notlar alabilirsin. gerisini zaten biliyorsun. sen bir dishekimisin.
Bi kac sorum olucak bi dersi bitiriyorum sorulari da iyi sayılabilecek düzeyde çözuyorum ama 1 hafta sonra çok yabanciymis gibi geliyor bana bu konuda ne yapabilirim? 2. si tus cikmis temel bilimleri cozmenin gercekten faydasi olur mu?
Başa dön
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 06, 2015 2:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerrah35, bunları ancak sık tekrarla çözebilirsin. Bu normal bir şey. Her şeyden de öte şu an erken bir zamandayız. Bu gibi sorunları yaşaman gayet doğal. Zamanla konuları birbirleriyle karşılaştırarak daha iyi öğreneceksin diye düşünüyorum. Birbirine benzer şeyleri kendi aralarında çalışarak ayrı noktalarını tespit et. Böyle yapa yapa her şeyi gruplayarak öğreniyorsun zamanla. Temelden mutlaka çıkmış tus sorusu çözün.
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 06, 2015 4:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cerrah dostum, yasadigin sey normal. önemli olan moralini, motivasyonunu yüksek tutman. kendini kritize etmen gereken yerde et, yoksa sadece devam ve sadece gerekene tekrar. bir konuyu islerken bir önceki konulara dair sorulari cözebilirsin. ayni anda farkli konulara mukayyet olma yetini arttirir, önceki konularin gündeminde kalmasini saglar. millet 7-8 tekrardan bahsediyor bi de aldanma. ilk okudugunda en zorudur ama özümse konulari. 2. yine zordur. 3. okuman aslinda ilk tekrarindir. gerisine sen kendin karar vereceksin. temeldeki cikmis sorulari ve eski dus sorularini cok iyi bil. bir konuya baslamadan önce o konu ile ilgili cikmis sorulari bilmek cok faydali. soru degeri olabilecek herseyi fark etmeni saglar.
Başa dön
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ekm 06, 2015 4:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her birinize ayri ayrı çok teşekkür ederim inş dediginiz gibi oturur zamanla
Başa dön
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 07, 2015 3:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gençler bisi daha sormak istiyorum illa 50-60 dk çalışıp 10 mola mi vermek lazim ben kafama göre oturuyorum 1.30 saati gectigi de oluyor tek seferde 30 dk da
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 07, 2015 6:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu sana, konuya bağlı bence. Dikkatinin dağılmaya başladığını anladığın an ara ver. Ben sinavda bile yaptim bunu.
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende burda ne yaptığımı paylaşmak istedim ekim başı başladım anatomi bitti soru çözmeye başlayacağımbem önce temeli bitirmeyi düşünüyorum dersaneye hiç gitmedim ancak 2014 te dersaneye giden bir arkadaştan aldığım dusdata kaynakları önemli yerleri çizilmiş elimde var konu olarak özellikle klinikten dusdata yeterli olur mu zamanımkaşırsa duseminde klinik sorularını çözeceğim ve temelde extra son onyılın çıkmış tus sorularını çözeceğim sizce extra bir kaynağa ihtiyacım var mı birde ortodonti tamamen değişmiş diyorlar yeniden konu kitabı almalı mıyım bu sene çalışmadan girdim68 netim var herkese iyi çalışmalar
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2015 3:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dusemin klinik sorularinin eskilerini cözme, yeni basim cikacak, onlari edin, onlari cöz. eski soru kitabinda cok hatalar var. yeni olarak bu aralar radyoloji cikti, kesinlikle tavsiye ederim. dusemde radyoloji hocamiz bir harikaydi.
Başa dön
Dt_kvvtl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 10, 2015 1:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2016 Data kurs ücretini bilen arkadaş var mıdır ?? (Önümuzu gorelim)
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 10, 2015 2:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Klinik için dusdata konu ve soru ayrıca dusem soru kitapları yeni basım yeterli olur mu temelden de dusdata konu ve soru ve son onyılın sorularına çalışacağım sizce yeterli olur mu tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 12, 2015 7:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:52 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dentistmer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 4:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dusem ve dusdata'nın soru bankalarnın isimlerni rica edecem çözmem gereken,yani bildiğim kadarıyla dusdatada farklı yayınlar var,hangilerni önerirsiniz?yardımcı olursanz sevinirim..
Başa dön
dentistmer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 5:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

birde çalışan arkadaşlarımız var Dusa hazrlanma sürecinde,onlara önerileriniz nedr program olarak??şimdiden teşekkurler.
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 5:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben temel bilimlerden başladım anatomi konu +sorular 2 hafta bitti şimdi fizyolojiye başlayacağım
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız