Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - .....
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

.....
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:53 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 11:45 pm    Mesaj konusu: .... Alıntıyla Cevap Gönder

......

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:54 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 17, 2015 6:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortolog yazmış:
dentzey yazmış:
Ortolog yazmış:
Sayfa açılmış teşekkürler Smile

Ben programımı yeniden buraya yazayım. Tecrübeli arkadaşlardan olumlu olumsuz fikirlerini bekliyorum.

1- Yılın 40. haftasından Ocağın son haftasına kadar 1. konu okuması (18 hafta)

2- Sonra Haziranın 12 sine kadar 2. konu tekrarı ve sorular (19 hafta)

3-Sonra 3. konu tekrarı (7 hafta)

4-Sonra Spot ve soru tekrarı (4 hafta)

5-Sonra Spot ve deneme sınavları (2 hafta)

nacizane tavsiyelerim:
- 3-4 haftada bir ne yaptiginin, eksiklerinin, yapacaklarinin listesini, kisacasi planini yenile.
her dersten ayni tekrari atman gerekmeyecek, kendini soru cözerek sina.
- son bir ay deneme cözme, özellikle klinik icin konusuyorum, denemeler seni sinava hazirlamaz. bana göre henüz deneme hazirlamayi beceremiyorlar. onu yapacagina temelde eski tus sorularini cöz yut bitir.
- dusdataya gitmedim ama soru kitaplarini cözdüm. konuya hakimiyet önemli olabilir evet, ama soru cözmek süper önemli, senin sinavda ne sorduklarini anlama süresini kisaltacak. adam bana burada bariz bunu sormus diye seceneklere bakmadan soruyu cevaplayacaksin.
- klnikte tarzin su olsun: oku- gec. farkli kaynaklara acilmaktan cekinme. absürd bilgileri unutmamak icin postitlere kücük notlar alabilirsin. gerisini zaten biliyorsun. sen bir dishekimisin.

Teşekkür ederim tavsiyelerin için;
-planımda sorular kısmına tus sorularını da ekledim
-evet soru kısmı çok önemli ama ben sıfırdan başlıyorum o yüzden en azından kafamda tüm konular bi toplansın diye 1. konu okumasını gerekli görüyorum. (ama 1. turda konu+soru mu yapsaydım diye düşünmüyor da değilim, kararsızım o konuda)
-denemeler kısmına henüz çok var, dediğin gibi son turda spot+soruda yapabilirim, önerini dikkate alacağım. 13 kasımda ilk deneme var. o zamana kadar sadece klinikleri okumuş oluyorum, hatta bitmemiş bile oluyor. O yüzden hiç bir beklentim olmadan gireceğim.
Daha önceden okumadım hiç bu yıl çalışmadım elimde dusdatanın denemeleri vardı onları 2 hafta okudum 68 netim var ben temelden kendimi eksik görüyorum bu nedenle temelden başladım bence konuyu okuyup ardından soru çözmek bana daha mantıklı geldi konuşar aklımda tazeyken sorularla pekiştiriyorum ama tabi ki size nasıl mantıklı geliyorsa bend ilk kez bu kadar çalışmaya başladım sanırım ikimizde orto istiyoruz burdan çalıştıklarımızı paylaşabiliriz
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 17, 2015 7:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:54 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 17, 2015 7:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortolog yazmış:
Dtorto yazmış:
Daha önceden okumadım hiç bu yıl çalışmadım elimde dusdatanın denemeleri vardı onları 2 hafta okudum 68 netim var ben temelden kendimi eksik görüyorum bu nedenle temelden başladım bence konuyu okuyup ardından soru çözmek bana daha mantıklı geldi konuşar aklımda tazeyken sorularla pekiştiriyorum ama tabi ki size nasıl mantıklı geliyorsa bend ilk kez bu kadar çalışmaya başladım sanırım ikimizde orto istiyoruz burdan çalıştıklarımızı paylaşabiliriz

Çalışmamış birine göre 68 net çok iyi bence. Çalışıyor musun evde misin? dershaneye gitmeyi düşünüyor musun? Günlük rapor yazamam çünkü tam bir çalışma sistemi oturtamadım henüz. Haftalık yazarım yaptıklarımı.
Tamam bende 2 haftada bir yazarım adsm de çalışıyorum ben malesef😔 dersaneye hiç gitmedim gitme imkanımda yok size kaynaklarla ilgili mesaj attım ama sanırım gelmedi
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 17, 2015 8:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:55 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 17, 2015 8:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben sanırım burdan mesaj atmayı bilmiyorum😔 daha yeni üye oldum da
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 3:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:55 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 4:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunun bir standardı yok ki. Nasıl öğreniyorsanız öyle yapın. Bir kereyi bırakın 2.leri döndüğünüzde yeni yeni öğreniyorsunuz zaten. Bir sonraki tekrarlarda da oturuyor yerine. Bunları dert etmeyin. Sakin sakin çalışın, daha epey var.
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 5:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayatgetiren yazmış:
Bunun bir standardı yok ki. Nasıl öğreniyorsanız öyle yapın. Bir kereyi bırakın 2.leri döndüğünüzde yeni yeni öğreniyorsunuz zaten. Bir sonraki tekrarlarda da oturuyor yerine. Bunları dert etmeyin. Sakin sakin çalışın, daha epey var.

sağol
ekim, kasım ayında senin günlük çalışma saatin neydi?
nasıl bir hızlanma makul sence?
Başa dön
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 6:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben adam gibi son 4 ay çalıştım. Onun dışında Aralık gibi de aheste aheste çalışmaya başladım. En doğrusu bu demiyorum tabi ama bence çok acele edilmesine gerek yok. Anlayarak, öğrenerek gidilmeli. İlk başta çok acele etmeden soru da çözerek konuları anlamak önemli. Bence klinikleri öğrenmek, temelleri de çok tekrar etmek daha önemli.
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 7:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayatgetiren yazmış:
Ben adam gibi son 4 ay çalıştım. Onun dışında Aralık gibi de aheste aheste çalışmaya başladım. En doğrusu bu demiyorum tabi ama bence çok acele edilmesine gerek yok. Anlayarak, öğrenerek gidilmeli. İlk başta çok acele etmeden soru da çözerek konuları anlamak önemli. Bence klinikleri öğrenmek, temelleri de çok tekrar etmek daha önemli.

Sıfırdan başladın ve her şey yetişti mi? yoksa bir temelin var mıydı?
Benim içimde hep "bu hızla gidersen yetiştiremezsin" hissi var.
Tecrübelerini paylaştığın için sağol.
Başa dön
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 4:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim altyapım temel bilimler için vardı. Genel kültür bazında birçok konuya aşinaydım ancak böyle sınavları çalışmak başka bir konu. Burada birçok bilgiyi ezberlemek zorundasınız. Yardımı olmuyor mu genel kültürün, oluyor ama belirgin bir fark yaratmıyor.

Dipçe: Zahmet olmazsa bana özel mesaj at (Ben atamıyorum, arıza var benimkinde ama atılınca yanıtlayabiliyorum.) Sana birkaç şey daha söyleyeyim orada. Kolay gelsin.
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 20, 2015 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:56 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 21, 2015 3:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortolog yazmış:
Yeni çalışma programı

1- Konu+Soru (24 hafta)
2- Konu tekrarı (7 hafta)
3- Konu+Soru (14 hafta) (elindeki tüm sorular, farklı kaynak, tus vs)
4- Spot (2 hafta)
5- Spot+eksik hissettiğin ne varsa (2 hafta)

Tüm deneme sınavlarına girilmeli.
Ara ara, tur sonlarında olabilir mesela deneme sınavları çözülmeli, eksikler tamamlanmalı
Şimdilik plan böyle
Yeni planınız benimle aynı bende böyle çalışacağım konulardan sonra soru çözmek daha verimli geldi bana bu arada appstore dan çıkmış tus sorularını aldım adsm de öğle araları çözüyorum sizde yapabilirsiniz gene burdan yazılırız bu akşam hasta oldum çalışamadım mutsuzum😔
Başa dön
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 21, 2015 6:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

okuyabildiğiniz kadar konu okuyun bence. Bazı klinik derslerinden soru çözmek avantajlı iken bazılarından(pedo,endo,orto) çözmek bence çok da işe yaramıyor. Çıkmış dus sorularını irdelemek bence daha mantıklı. Bence en önemlisi ORAL PATOLOJİ. oral patolojiyi çok iyi bilmek sınavda işinizi çok kolaylaştırır. Özellikle oral radyoloji ve cerrahi derslerinden doğru düzgün alana yönelik sorular yerine oral patoloji ağırlıklı sorular çıkıyor.
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 21, 2015 9:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bendede5asvar yazmış:
okuyabildiğiniz kadar konu okuyun bence. Bazı klinik derslerinden soru çözmek avantajlı iken bazılarından(pedo,endo,orto) çözmek bence çok da işe yaramıyor. Çıkmış dus sorularını irdelemek bence daha mantıklı. Bence en önemlisi ORAL PATOLOJİ. oral patolojiyi çok iyi bilmek sınavda işinizi çok kolaylaştırır. Özellikle oral radyoloji ve cerrahi derslerinden doğru düzgün alana yönelik sorular yerine oral patoloji ağırlıklı sorular çıkıyor.

Katılıyorum, doğru bir konuya parmak bastınız. Bu farma, mikrop, genel patoloji ve hatta anatomi için de geçerli. Temeli iyi bilirseniz kliniği de iyi yaparsınız. Temelde tek kaynak çok tekrar, klinikte çok okuma yapın, herşeyden haberiniz olsun.
Başa dön
crn617
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 3:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende gecen hafta basladim ancak benim durumum biraz karisik cunku henüz 5.sinifim. haftaici tam gun stajda oldugum icin baya yoruluyorum. Kendime soyle bir program belirledim simdilik. Haftaici klinik calisiyorum haftasonu 2 gun temel. Temelde fizyolojiden baslamistim ancak anatomiyle an baglantisi vs cok verim alamadim. Anatomiye dondum bu hafta yarıdan fazlasini bitirdim. Bizim okul komite sistemi oldugu ve genelde tus sorularina benzer sorular soruldugu icin cok yabancilik çekmiyorum. Staj sinavlarinda yeterli olmak icinde haftaici aksamlari hangi stajdaysam ona calisiyorum hem kendi okul notlarimdan hem de dusemin kitaplarindan. Dusem e yazildim ancak offline burada. Sizce calisma yontemim nasil tavsiyelerinizi bekliyorum. Bir de dusemin temel kitabi okul notlarina gore cok cok kisaltilmis geldi sizce bu normal mi? Dus kitabi dus için yeterli midir ?
Başa dön
HakanA
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 5:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence soruları çözmek önemli, çünkü konuyu bilseniz bile soruda ne şekilde sorulduğunu bilmek gerekiyor. İlk başlarda soruya bakıp da bu ne soruyor diye merak edip, cevabına bakınca zaten bildiğiniz birşey çıkması olur sık sık Smile Konu tekrarından sonra en azından bir kere soru çözerek, okuduğunuz konudan ne şekilde soru gelebileceğini öğrenmek bir sonraki tekrarın verimini arttırır.
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 6:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konuya başlamadan çıkmış soruları çöz, konuyu işle, açıklamalı soruları çöz. Her tekrarı böyle at. Bu dersane hocasının tavsiyesiYdi, öyle yaptım, faydası tartışılmaz. Dusemin temeli iyi, kitapları yeterli. Offline yeterli, fizyolojide yeni video yoksa hocayı dinlemeye gitmelisin, peşine düş. 5. Sınıf süresi boyunca temeli hallet. Klinik çalışmak zorundasın zaten. Finalleri nası vereceksin. Hafta içi bedenen yoruluyor olabilirsin, yanında soru kitaplarını taşı. Dusdatanın soru kitaplarını edin. Okul bitince yazın tatil düşünme. Kır bacağını otur, temelde tekrar at ve klinik çalış. Olay bitmiştir. Orto mu istiyorsun? Hayırlı olsun. Yerleşirsin böyle çalışırsan.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız