Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - .....
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

.....
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 04, 2015 6:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:57 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 04, 2015 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortolog yazmış:
Dtorto yazmış:
Ortolog yazmış:
Yeni çalışma programı

1- Konu+Soru (24 hafta)
2- Konu tekrarı (7 hafta)
3- Konu+Soru (14 hafta) (elindeki tüm sorular, farklı kaynak, tus vs)
4- Spot (2 hafta)
5- Spot+eksik hissettiğin ne varsa (2 hafta)

Tüm deneme sınavlarına girilmeli.
Ara ara, tur sonlarında olabilir mesela deneme sınavları çözülmeli, eksikler tamamlanmalı
Şimdilik plan böyle
Yeni planınız benimle aynı bende böyle çalışacağım konulardan sonra soru çözmek daha verimli geldi bana bu arada appstore dan çıkmış tus sorularını aldım adsm de öğle araları çözüyorum sizde yapabilirsiniz gene burdan yazılırız bu akşam hasta oldum çalışamadım mutsuzum😔

Geçmiş olsun.
İki haftadır çalışamadım. İşin kötüsü ilk başlarda çalışamayınca suçluluk duygusu hissediyor, üzülüyordum. Sonra yavaş yavaş o duyguda gitti. Kaygı düzeyim biraz artmalı, motivasyon için şart gibi.
Bu hafta Anatomi konu+soru bitirmeyi planlıyorum. Konu 40 sayfam kaldı. İnşallah toparlarım biraz biraz.
Sende durum nasıl?

Tip derslerinde illa soru cozmek zorunda degilsin ilk calismalarda . Sinava yakin zamanda tekrarlarini cok hizli yapmaya baslayacagin icin soru kitaplarini tekrarlardan sonra yapabilirsin ve bence cikmis tus sorularini coz dus akademi soru kitaplari yerine . Motivasyon kaybi yasaman gayet normal. Kendine bu yuzden kizma .
Başa dön
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 05, 2015 3:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gunde 6 saat calisarak olur mu bu is Cerrahi istiyorum batıda
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 05, 2015 3:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerrah35 yazmış:
Gunde 6 saat calisarak olur mu bu is Cerrahi istiyorum batıda
Bende son 3. Gündür fazla çalışamadım fizyo sorulara geçtim taşınma telaşındayız malesef evet motivasyonumuzu kaybetmemeliyiz gene yazalım ara ara burdan umutsuzluğa kapılmak yok kolay gelsin
Başa dön
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 05, 2015 6:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bi de benim sıkıntı mi desem bilmiyorum ama harbiden cok hızlı çalışıyorum ama ekstra bir caba falan sarf ettiğim de yok hani mantigim su bu hizima gore ayda 1 tekrar atabilecek kapasitedeyim suan soru cozmezsem bi zarari olur mu ki acaba? Son olarak 2 sorum var sizlere de farmaya hic bakasim da gelmiyor 4 soru var spotlara calissam sadece 2 dogru falan yaptirmaz mi ve her tekrar atarken soruları da illa cozmeye gerek yok de mi?(Bu arada temel de bile saatte 15-20 sayfa kliniği siz düşünün Smile
Başa dön
nihadt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 05, 2015 7:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar dersaneye gitmeyen biri olarak temel bilimler için çalışma tavsiyeleriniz nelerdir,nerden nasıl çalışıyorsunuz?
Başa dön
dtcim
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 06, 2015 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nihadt yazmış:
arkadaşlar dersaneye gitmeyen biri olarak temel bilimler için çalışma tavsiyeleriniz nelerdir,nerden nasıl çalışıyorsunuz?

dersaneye giden ve temeli hiç olmayan biri olarak söyleyebilirim ki dusa girmiş birinden altı çizilmiş kaynak edinebilirsin en kolay yöntem bu ben dersane seçme döneminde çok kişiyle konuştum duseme giden arkadaşlarım bile dustanın kitaplarından çalıştı datanın kitaplarını edinebilirsin ve bence sınava girmiş birinden edinirsen senin için daha kolay olur
Başa dön
nihadt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 07, 2015 6:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcim yazmış:
nihadt yazmış:

dersaneye giden ve temeli hiç olmayan biri olarak söyleyebilirim ki dusa girmiş birinden altı çizilmiş kaynak edinebilirsin en kolay yöntem bu ben dersane seçme döneminde çok kişiyle konuştum duseme giden arkadaşlarım bile dustanın kitaplarından çalıştı datanın kitaplarını edinebilirsin ve bence sınava girmiş birinden edinirsen senin için daha kolay olur

güzel fikir Idea
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar tusçuların sayfasında gördüm daha iyi çalışma adına whatsap grubu falan yapmışlar 5-6 kişi birleşip bizde yapalım mı ne dersiniz ? Smile
Başa dön
salmonella
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 11:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence de bi denemeliyiz whatsap grubunu
Başa dön
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 11:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gercekten hedefi yüksek olanlar varsa ben varım rapor vermek adina olabilir
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O Zaman şöyle yapalım cerrah35 arkadaşımızında dediği gibi hedefi gerçekten yüksek olanlar bana özelden numaralarını yollasınlar 6 kişi civarı olunca kuralım grubu Smile
Başa dön
iremoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 3:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar sınava hazırlanmaya başlayan biri olarak bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Çıkmış tus sorularını çözmemiz gerektiğini birçok kişiden duyuyorum kesinlikle katılıyorum fakat dus temel bilimler kitapları tus kadar ayrıntılı ve hatta kalın kitaplar değiller ve dus kitaplarından çalışınca tus çıkmış soruları çözebilecek bilgiyi bulamayacağıma eminim soruları çözemeyince de gerileceğime eminim Very Happy neyse çok uzatmayayım temel bilimler için tus konu kitaplarından mı çalışılsa dus yeterli olacak mı bilemedim Embarassed
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 7:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende ayni ikilemde kaldim, bizim komite sistemiydi ve tiptan gelen hocalarimiz hep cikmis tus sorulari sorarlardi sinavlarda o yuzdem cikardim komite notlarimi eksik gordugum bilinmesini dusundugum yerleri dus kitabının uzerine yazdim. Ama danistigim insanlar temel icin dus kitaplari yeterli diyorlar ne kadar dogru bilemem tabi benim boyle yapinca daha cok icime sindi Smile
Başa dön
iremoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 11:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maymuns yazmış:
Bende ayni ikilemde kaldim, bizim komite sistemiydi ve tiptan gelen hocalarimiz hep cikmis tus sorulari sorarlardi sinavlarda o yuzdem cikardim komite notlarimi eksik gordugum bilinmesini dusundugum yerleri dus kitabının uzerine yazdim. Ama danistigim insanlar temel icin dus kitaplari yeterli diyorlar ne kadar dogru bilemem tabi benihm boyle yapinca daha cok icime sindi Smile

Bizde de sınavlarda geçecek kadar çıkmış soru sorarlardı o kadarına çalışırdık Very Happy o yüzden temel bilimler in temeli bende yok ne yazık ki Rolling Eyes temel bilimler için tek kitap sık tekrar yapın dedikleri için şimdi hem dus hem tus kitabını birarada *****ürmek de mümkün değil. Ne yapsam bilemedim sizin yönteminiz de iyi aslında. Çıkmış soruları tarayıp not halinde dus kitabına yazmak zaman alır ama kaynağı zenginleştirir güzel fiki. Teşekkürler Wink
Başa dön
Evreka
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkese merhaba Smile Ben dersaneyle birlikte calisiyorum ama oldukca yavasim. Henuz iki ders oldu Perio ve Anatomi bunlarin konularini calistim soru cozmedim.
Ezberleyerek gitmeye calisiyorum bu bana zaman kaybettiriyor , taktik degistirme karari aldim . Zaman daha cok oldugu icin esnek davranabilirim diye dusunuyorum.
Ikinci tekrarlara ne zaman baslamak gerekir ?? Ben dersaneyle gidersem mayis sonu konular bitecek. Kalan sure yeterli olacak mi ??Bu konuda endiseliyim.. Hedefim istanbulda orto, perio veya pedo ya yerlesmek .. bu da iddiali bir calisma gerektiriyor. Ama cok hakkini veremiyorum malesef.
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 6:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu tibbi biyoloji ve genetik icin infodus diye bir kaynak duymuştum bilgisi olan var mi
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 8:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Boşuna bölüyorsunuz kendinizi, temelde dusem çok iyidir, bir de üstüne çıkmış ç soruları bilirsen, bol soru çözüp konuları oturturaan 10 nımara 5 yıldız bir hazırlık olur temel için. Ben temeli seneler önce görmüştüm, tek hatırladığım fizyodan bir iki şeydi. 3-4 tekrar yaptım, sorulara baktım, piyasada soru bol artık ve sonuç iyi hamdolsun. Temelde dersaneler temel konusunda yeterince tecrübeli olduklarından, Kaynak yeter mi diye korkup kendini bölmek büyük hata bence. sen elindeki kaynaklara hakimsen sayfa sayfa, tüm soruları ezbere biliyorsan o ayrı tabii...
Başa dön
iremoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 7:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denizolsun yazmış:
O Zaman şöyle yapalım cerrah35 arkadaşımızında dediği gibi hedefi gerçekten yüksek olanlar bana özelden numaralarını yollasınlar 6 kişi civarı olunca kuralım grubu Smile

WhatsApp grubunu yapalım bence de arkadaşlar güzel olur motivasyon için dayanışma için
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 10:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.....

En son Ortolog tarafından Pts Ağu 14, 2017 5:58 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
3. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız