Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - .....
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

.....
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dttugceddd
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 16, 2015 7:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Whatsap grubu faydali olabilir bencede. olursa ben de varım☺
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 16, 2015 9:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iremoz yazmış:
Arkadaşlar sınava hazırlanmaya başlayan biri olarak bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Çıkmış tus sorularını çözmemiz gerektiğini birçok kişiden duyuyorum kesinlikle katılıyorum fakat dus temel bilimler kitapları tus kadar ayrıntılı ve hatta kalın kitaplar değiller ve dus kitaplarından çalışınca tus çıkmış soruları çözebilecek bilgiyi bulamayacağıma eminim soruları çözemeyince de gerileceğime eminim Very Happy neyse çok uzatmayayım temel bilimler için tus konu kitaplarından mı çalışılsa dus yeterli olacak mı bilemedim Embarassed
kitapların kalınlığının bir önemi yok dus kaynaklarına hakimsen gayet de çözülüyor tus soruları hatta çok büyük kosmı fazlasıyla kolay gelecek zaten çıkan dus soruları bazen sık çıkan tus sorularından epey zor. Sadece konu seçöelisin. Yani patoloji ise temel kısmını çözeceksin sindirim sistemi tabiiki çözülmez.
Başa dön
disciyim
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 5:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arklar dusdata dersane fiyati ne kadar?
Başa dön
Evreka
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 8:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Whatsup grubu hayata gecirelim ben de varim .. bu defa sinav eylul de oldugu icin daha uzun sure motivasyonu bozmadan dayanmamiz lazim
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 9:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iremoz yazmış:
maymuns yazmış:
Bende ayni ikilemde kaldim, bizim komite sistemiydi ve tiptan gelen hocalarimiz hep cikmis tus sorulari sorarlardi sinavlarda o yuzdem cikardim komite notlarimi eksik gordugum bilinmesini dusundugum yerleri dus kitabının uzerine yazdim. Ama danistigim insanlar temel icin dus kitaplari yeterli diyorlar ne kadar dogru bilemem tabi benihm boyle yapinca daha cok icime sindi Smile

Bizde de sınavlarda geçecek kadar çıkmış soru sorarlardı o kadarına çalışırdık Very Happy o yüzden temel bilimler in temeli bende yok ne yazık ki Rolling Eyes temel bilimler için tek kitap sık tekrar yapın dedikleri için şimdi hem dus hem tus kitabını birarada *****ürmek de mümkün değil. Ne yapsam bilemedim sizin yönteminiz de iyi aslında. Çıkmış soruları tarayıp not halinde dus kitabına yazmak zaman alır ama kaynağı zenginleştirir güzel fiki. Teşekkürler Wink

Ben diş hekimliğine gelmeden önce hep tıp istiyordum o yüzden temel tıp derslerine de ayrıca bi ilgim vardı severdim çalışmayı hep kendi önemli gördüğüm yerleri 4 maddeli yerleri falan çizerdim yazardım kenara, sanki kendi sorularımı hazırlardım bi bakıma o yüzden temelim oturdu. tus kitapları bazı yerlerde dus la aynı sonuçta konular aynı ama dus daha sadesi tabiki. örnek vermem gerekirse dusemin tus anatomi kitabındakileri kopyalamış yapıştırmışlar dus kitabına ama konuları eksiltmişler mesela mide Kc direk organ bazında ya da alt ekstremite kasları vücudun bütün arterlerini almamışlar dus kitabına ki zaten dus da az olan anatomi soruları da oralardan gelmicektir. bu hafta anatomi hocasının online dersi vardı burada ona sordum direk. o da aynı görüşte kitap size yeterlidir fazlası gerektiğini düşünsek koyardık dedi. ben içim rahat etsin diye öyle bir yol izledim Smile sanada tek kaynak çok tekrar öneririm ben şu an öyle yapıyorum. anatomiyi bitirdim biyokimyayı da yarıladım ve sık sık tekrar yapmaya çalışıyorum parça parça. iyi çalışmalar Smile
Başa dön
iremoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2015 6:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maymuns yazmış:
iremoz yazmış:
maymuns yazmış:
Bende ayni ikilemde kaldim, bizim komite sistemiydi ve tiptan gelen hocalarimiz hep cikmis tus sorulari sorarlardi sinavlarda o yuzdem cikardim komite notlarimi eksik gordugum bilinmesini dusundugum yerleri dus kitabının uzerine yazdim. Ama danistigim insanlar temel icin dus kitaplari yeterli diyorlar ne kadar dogru bilemem tabi benihm boyle yapinca daha cok icime sindi Smile

Bizde de sınavlarda geçecek kadar çıkmış soru sorarlardı o kadarına çalışırdık Very Happy o yüzden temel bilimler in temeli bende yok ne yazık ki Rolling Eyes temel bilimler için tek kitap sık tekrar yapın dedikleri için şimdi hem dus hem tus kitabını birarada *****ürmek de mümkün değil. Ne yapsam bilemedim sizin yönteminiz de iyi aslında. Çıkmış soruları tarayıp not halinde dus kitabına yazmak zaman alır ama kaynağı zenginleştirir güzel fiki. Teşekkürler Wink

Ben diş hekimliğine gelmeden önce hep tıp istiyordum o yüzden temel tıp derslerine de ayrıca bi ilgim vardı severdim çalışmayı hep kendi önemli gördüğüm yerleri 4 maddeli yerleri falan çizerdim yazardım kenara, sanki kendi sorularımı hazırlardım bi bakıma o yüzden temelim oturdu. tus kitapları bazı yerlerde dus la aynı sonuçta konular aynı ama dus daha sadesi tabiki. örnek vermem gerekirse dusemin tus anatomi kitabındakileri kopyalamış yapıştırmışlar dus kitabına ama konuları eksiltmişler mesela mide Kc direk organ bazında ya da alt ekstremite kasları vücudun bütün arterlerini almamışlar dus kitabına ki zaten dus da az olan anatomi soruları da oralardan gelmicektir. bu hafta anatomi hocasının online dersi vardı burada ona sordum direk. o da aynı görüşte kitap size yeterlidir fazlası gerektiğini düşünsek koyardık dedi. ben içim rahat etsin diye öyle bir yol izledim Smile sanada tek kaynak çok tekrar öneririm ben şu an öyle yapıyorum. anatomiyi bitirdim biyokimyayı da yarıladım ve sık sık tekrar yapmaya çalışıyorum parça parça. iyi çalışmalar Smile

Teşekkür ediyorum yazdıkların içimi rahatlattı hocana sorman da ayrıca bir güzellik olmuş Smile evet herkes aynı taktiği veriyor tek kaynak sık tekrar bunu layıkıyla uygulamak lazım tabi iyi çalışmalar Smile
Başa dön
iremoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2015 6:55 am    Mesaj konusu: Whatsapp dayanışma grubu :) Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar whatsapp grubunu oluşturmak için özelden mesaj ile haberleşelim toplaşalım artık Smile
Başa dön
iremoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2015 6:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

c5b6789 yazmış:
iremoz yazmış:
Arkadaşlar sınava hazırlanmaya başlayan biri olarak bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Çıkmış tus sorularını çözmemiz gerektiğini birçok kişiden duyuyorum kesinlikle katılıyorum fakat dus temel bilimler kitapları tus kadar ayrıntılı ve hatta kalın kitaplar değiller ve dus kitaplarından çalışınca tus çıkmış soruları çözebilecek bilgiyi bulamayacağıma eminim soruları çözemeyince de gerileceğime eminim Very Happy neyse çok uzatmayayım temel bilimler için tus konu kitaplarından mı çalışılsa dus yeterli olacak mı bilemedim Embarassed
kitapların kalınlığının bir önemi yok dus kaynaklarına hakimsen gayet de çözülüyor tus soruları hatta çok büyük kosmı fazlasıyla kolay gelecek zaten çıkan dus soruları bazen sık çıkan tus sorularından epey zor. Sadece konu seçöelisin. Yani patoloji ise temel kısmını çözeceksin sindirim sistemi tabiiki çözülmez.

Teşekkür ediyorum yorumlar için.ben de Çıkmış tus sorularında atlıyorum o bölümleri zaten dersanede hiç değinilmiyor o konulara
Başa dön
346nafile
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2015 6:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

burası kasıyor whatsapp geçelime dönmüş konu Very Happy
Başa dön
Drecitt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 17, 2015 5:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar, 9 aralıkta başladım çalışmaya. ben de programımı forumlardan okuduğuma göre ayarladım. ilk başta konuları 1 kez okuyacağım. şimdi fizyolojideyim. 7 gün de 270 sayfa okudum. geçen senede girmiştim son 2 ay çalışmıştım (günde 5 saat). 770. oldum.(78 netle). bu senede bir özel klinikte çalışıyorum. sadece akşamları gelince bakıyorum. endişelerim var yine kazanamayacagım diye . tavsiyeleriniz varsa severek okurum.
Başa dön
hespera
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 04, 2016 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar ben mezunum ve bulunduğum ilde dersane yok,evde ders çalışıyorum;daha doğrusu çalışamıyorum,motivasyon sorunu yaşıyorum.Motivasyon için neler yapıyorsunuz?
Başa dön
Dt_kvvtl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 04, 2016 1:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar oral diagnoz kitabı yetersiz mi?? Soru kitabında ayirici tanilardan hiçbirşey anlamamış biri olarak kafayı yemek üzereyim.😨😨
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 04, 2016 1:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba bende dershaneye gitmiyorum evde çalışıyorum ben oral diagnozu dusemden çalışmayı düşünüyorum o daha yeterliymiş diye duydum
Başa dön
kloropapatya
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 05, 2016 9:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar merhabalar. ben kaynak sormak istiyorum. dusem in kliniği nasıldır? yoksa dusem temel dusdata klinik mi önerirsiniz?
Başa dön
346nafile
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 08, 2016 4:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cerrah35 adlı arkadaş whatsapp grubu kuracağız diyordu. eğer kurduysanız beni de alabilir misiniz arkadaşlar. kurmadıysanız da biri el atsa da kursak motivasyon açısından..
Başa dön
346nafile
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2016 9:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben son mesajı yazdıktan sonra şu an bilinen whatsapp grubu yok biz kuralım diye arkadaşlar özelden mesaj attı. . şu an özelden mesaj atan 6 kişi var ben bugün görebildim foruma yeni girdiğim için. eğer isterseniz topluca bu işe girebiliriz. özelden ya da buradan da düşüncenizi belirtebilirsiniz.
Başa dön
majestic
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2016 7:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben verimli olacagini dusunuyorum dahil olabilirim
Başa dön
Cicero
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2016 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende katılmak istiyorum çoğu kişide de böyle bi istek var ama ne zamandır uygulamayamadık
Başa dön
majestic
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 11, 2016 7:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o zaman hayata gecirelim ozelden ulasirsaniz kuralim grubu
Başa dön
346nafile
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 12, 2016 3:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar kurdum ben grubu isteyen olursa ekleyebilirim. kolay gelsin.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız