Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Hatalı sorular güncellendi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Hatalı sorular güncellendi
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eylul90 yazmış:
peki sonuçlar ne zamana açıklanır? eğer bir mahkeme durumu söz konusu olursa mahkemenin sonuçlanmasını mı bekleyeceğiz ?

bir arkadaş mahkemeye verdim demişti doğru ise mahkeme sonucunu bekleyeceğini belirtmişti osym kılavuzda
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Dt_fatma
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 2:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Diğer başlığa yorum yaılmıyor bu nedenle buraya yazıyorum .. kullandığınız konuşma tarzı hiç hoş değil ... saygı çerçevesinde şahsıma herseyi söyleyebilirsiniz ama saygısızlık yapamazsınız...ne size çamur atmak gibi bir derdim var nede bişeyleri uyduracak kadar seviyesiz biriyim..
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 3:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben verdim 22 sinde acildi mahkeme....
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 4:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ve sonuclar aciklanana kadar bence itiraz ediniz.dikkate alinabilir dusuncem
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 4:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir önceki mahkeme 16 ay sürmüştü bir sonraki sınava çalışmaya başlayalım bence ama senin mahkemeye verdiğin soruyu direkt iptal ederse mahkeme sonucuna gerek kalmaz
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 4:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2015. Nisan tus u için açılmış davalar devam ediyormus.bizde de eğer iptal ederlers sorular iptal olacak ve sonuclari aciklayacakalr mahkeme sonucunu beklemeyecekler gibi görunuyor
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 4:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar gecen sinavlari (16 olanida)ben actim.hala dava devam ediyor.bilir kiside.benim amacim osymyi yenmek.bir sinavla bizim hekimligimizi olcmesi canimi sikan.olceceksede duzgun olcmesi.ben elimden geleni yapayim,isterse kazanmayim.ama hersenede dava acacagim.bizle birbirini sirtindan vuran meslege sahibiz( gecen ay hastayi doldurmus bir meslekdasim ). siz hakkinizi arayin.dilekcenin son gunu bugunmu yarinmi derken hakkinizi kaybedeceksiniz. 2014 nisan ve eylul dava sonuclari ACIKLANINCA ZATEN DUYARSIZ yada yazarim.hakkinizi arayin
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 4:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben tus sınavından bahsetmiştim diğer davalardan haberim yok çünkü tus yerleştirmelerini yeniden yapmak zorunda kalmıştı
Başa dön
masle
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 5:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence sadece midozolam sorusu iptal olabilir. Diğerlerinde sorun olduğunu düşünmüyorum . Boşuna umutlanmayin bence.
Başa dön
dt85
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 7:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="drriza"]
dt85 yazmış:
Ben moderatore sormak istiyorum bi başlıkta bireysel itiraz yapacaksınız diyorsunuz dershane sınava girmedi diyorsunuz diğer başlık altında dershane itiraz eder ve iptal ettirir diyorsunuz ben anlamaidm bu işi zaten 3gun verilmiş kaynaklar bugün açıklanıyor herşey karmaşa icinde.. Emeği gecen herkese teşekkürler adalet saglanir ins

moderator arkadasım acıklamıs ama sız farklı acıdan bakmısınız.

kısa cevaplayım. dersane kaynak olarak yanlıs sorular yonunden yol gesterıyor sadece. sızınde hatalı oldugunu dusundugunuz sorularla ıtıraz edebılırsınız dıyor. ama sınava sadece gırenler ıtıraz edebılıyor. ıtıraz ettınız ama sonuc alamadınız dava konusunda sıze avukatımız aracılıgı ıle acabılırsınız dıyor. daha ne yapsın anlamıyorum. Smile sınav bıttı dersını verdı parasını aldı gerısı sıze kalmıs dıyebılırdıde dımı Smile olemı olmasını ısterdınız. polemıge gerek yok konu net acık herkes bır sekılde yardımcı olmaya calısıyor. karısıklık yasamanız garıp geldı . neyse onada sınav sıtresı dıyelım Smile[/

quote]

Bunu ben anladım lakin işinize gelene cevap vermissiniz moderatorunuzun bir cevabında dershane kesin hatalı olana itiraz eder ve iptal ettirir yazdı o zaman sizin moderatorunzun anlatmak istediği ile yazdığı farklı.kusura bakmayacaksiniz.dalga geçer gibi uslubunuz da hiç hoş değil. Dile getirdiginiz zihniyet ise aklın köşesinden bile geçmesi ayıp bence .. Kolay gelsin.
Başa dön
dt85
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 7:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herşey karmaşa derken ÖSYM 10gun 3gun bayrama denk gelmesi hatalı olan sorular kaynaklar bunlardan bahsettim ben.sizin üzerinize alinmaniz garip olmuş asıl.. Ayrıca derslerde bilmem kaç kitaptan hazırlanmış çok özel ve özet kitaplar olduğu ve kkaynaklarının en iyi olduğunu iddia eden bi dershane o kaynaklara ve hoca notlarına gore cevap vermiş ancak yanlış olduğu iddia edilen cevaplara da elbette açıklama getirmelidir
Para aldık bye vbye diyecek bi kurum değil dusdata.sizin uslubunuzu da şahsen beğenmedim yineliyorum.herkese tekrardan geçmiş olsun
Sınav stresi diyelim.iyi aksamlar
Başa dön
firatgok
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 7:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu 3 sorunun 2 sini dusdata soru cevap kısmından hocalara sordum hiçbir cevap gelmedi ona rağmen elimde hiçbir textbook kaynağı olmadan travma sorusuna itiraz ettim.Hatta ilk etapta başka arkadaşların sorusu üzerine hocamız travma sorusu için hatalı değildir dedi.Şimdi de hatalı deniyor.Bu önemli değil.Önemli olan biz textbook kaynağı olmadan 3 günlük itiraz süresi var dendiği için hemen itirazda bulunduk ve bu soruların kaynakları çok geç açıklandı biraz daha önce yapılması gerekmez miydi?
Başa dön
aznav
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 5:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

soz konusu sorular iptal edilirse , adaylara yansimasi nasil olacaktir. Yani herkese dogru yapmis olarak mi yansiyacak yoksa farkli bir degerlendirme mi yapilacak...tekrardan gecmis olsun herkese...
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 5:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

herkes doğru yaptı sayılacak
Başa dön
burningmouth
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 5:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar farmakoloji dershane kitabında 136. sayfada SSS spot bilgilerde 'en fazla amnezi oluşturanlar:lorazepam-midazolam' yazıyor. yine aynı kitapta 101. sayfada benzodiazepinlerde midazolama BELİRGİN olarak anterograd amnezi yapar yazıyo. burdan midazolam amnezi yapar(gerek anterograd gerek retrograd) ama anterogradı belirgin yapar sonucu çıkmıyor mu? bir de ben siz ne yaptınız çok merak ediyorum zaten 1-3 diye cevap yok.hamilelerin kullanmaması gerektiği zaten bilinmesi gerekiodu ki dershane kitabının sorularında bununla ilgili soru vardı. birinci önerme zaten benzodiazepin türevi olduğuydu. Evet haklısınız da retrograd-anterograd ayrımı direk belirtilen bişey de değil ama spotta 'amnezi' yapan olarak lorazepamın yanında midazolamı kabul ediosa retrograd da yaptığı düşünülebilir. 1-3'ten yine hepsi olarak işaretlenebilirdi sonucu ben de merak ediyorum
Başa dön
snm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 6:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

linguale eğimli diş sorusuna itiraz edildi mi?veya sorunun alt kesiciler olan cevabı dogru mu?elinde textbook görüntüsü olan varsa paylaşabilir mi?
Başa dön
28elif
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 7:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

soruları boş bırakanlar için bir değişiklik olur mu ? boşlar da doğru kabul edilecek midir?
Başa dön
Kingella_kingae
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 8:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Retrograd amnezinin tanımını Google'da aratıp midazolamın böyle bir etkisi olup olamayacağını sadece 1 sn kadar düşünmek yeterli. Saygılar.
Başa dön
dt85
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 8:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Midazolamin retrograd etkisi varsa ben biraz alayım ondan:)
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 29, 2015 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.turkurolojidergisi.com/sayilar/34/buyuk/432-4372.pdf. Bu adresteki yaziya gore retrograd amnezi yapiyor. http://flipflashpages.uniflip.com/2/34834/74161/pub/html/46.html. Bu adreste anterograd yapar yaziyor
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız