Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Radyoloji
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Radyoloji
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 03, 2015 2:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Terminator yazmış:
Yok hocam o konuda tipcilardan bize ekmek dusmez,ben umudumu kaybettim mesleki acidan cogu bolumun(hepi topu 8 tane)cokta iyi bir gelecegi olacagini sanmiyorum ortoda iyice yayginlasiyor diyenler elestiriliyor ama yakin gelecekte gorursunuz,cerrahi tek umut gibi neyseki cerrahi var,bu sene yapilan yeni dus mezunlari icin acilan uzman kadrolarini gordunuzmu,saka gibi bi kac kisi aliniyor odr,diger bolumlerde iyi diyemiyorsunuz,ne yapacak o kadar insan ne umutlarla bir bolume yerlesip yine pratisyenden pekte farkli olamayacak ve cogu bolumun devlete atanmaya muhtac oldugu bir gelecegi,ne yazikki ben cerrahi,kaldirabilecekler icin pedo ve simdilik orto disinda parlak bir gelecek goremiyorum, bu insanlar yine atanamayacaksa 3 yil 3 bin maasla ne anladik bu isten ozelde zaten doktoralilarla bir fark yok onumuz tikaniyor,dus biter doktora bitmez cunku burasi turkiye burda insanlar kolaya kacar,daha bugun bir arkadasim daha cerrahide doktoraya basladi,hersey tipa yonelik malesef,bi onlarda sikinti yok elbet bazi problemleri var ama bizle mukayese dahi edilemez,saglik bakaninin bi kac ay onceki aciklamasini gormussunuzdur 2020 kusurlerde yilini tam hatirlamiyorum 4 bin civari dishekimi fazlaligi olacagini belirtti,60-70 tane fakulte oldu ki dahada bi suru acilacaklar sirada bekliyor,ozel hastanelerde ve adsmlerde heba olacagiz gibi,biraz sert bir yazi oldu belki ama gorunen koyde kilavuz istemiyor

hocam sen nerde yaşıyorsun? çapa cerrahide dıaşrda haftada 3 gün çalışıp 8.000leri *****üren, sadece cmrt endo yapıp 1.000 lirasını cebe koyan abilerimiz/ablalarımız var. uzman diş hekiminin sırtı 20-30 yıl yere gelmez.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
incenarincocobasil
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 03, 2015 2:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben tekirdağ adsm de çalıştım bi süre,orada bi odr ci abimiz vardı,bütün gün takılıyordu.rvg yi periapikali teknisyenler çekiyordu zaten.ama ileri görüntüleme tekniklerinin ulaşılabilirliği arttıkça keyifli bir hal alacak.akedemisyenlik pek mümkün çok fazla üniversite açıldı ve odr hocası ihtiyaçları var.geçiş dönemine denk gelmiş olmanın avantajlarını kullanabiliriz.ama periferde bi adsm ye odrci olarak gidersem can sıkıntısından ölürüm gibi geliyor.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 03, 2015 3:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Burada gelecekten beklentimizin ne olduğu önemli bence. Örneğin doktor buyuklerimiz anlatır tıpta TUS'un ilk çıktığı zamanlarda pek çok cerrahi bolum cok yüksek puanlarla kapatırken radyolojinin biyokimyanın yüzüne bakılmazmış. Şimdi ise benim gece nobeti olmayan bütün bölümleri yazacağım diyen arkadaşım var maalesef.

Yarın özellikle malpraktis sorunlarının yoğunlaşmasına bağlı gerçekten de ortoya cerrahiye olan ilginin azalacagini düşünüyorum bende.

Radyoloji konusuna gelirsek şahsen radyolojiyi işimizin tanı kısmını ben çok sevmisimdir her zaman için. Hem bu sebeple hem de önü çok açık bir branş olduğu için - örneğin 2009'da dental ct sadece istanbulda 2 yerde varken şu an cogu fakultemizde bulunuyor - yazmayı düşünüyorum.
Başa dön
Terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 03, 2015 6:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar asil siz nerde yasiyorsunuz,heryerde ct falan yok dedigim gibi panosu duzgun periapikali bozulmayan fakulte bile bi elin parmaklarini gecmiyor,devlet atama yapmıyor kaç tane yaptığını gördük mantıkende ilerdede hep az olacak tek bir adsmde 10 tane odrmi olacağını düşünüyorsunuz hoca mevzuuna gelince hali hazır dışarda kurt gibi bekleyen kaçtane doktora mezunu var biliyormusunuz şuanki doktoralıları saymıyorum bile,tıpla karşılaştırmıssınız malpraktis falan diye bi kalple gözle uğraşmıyoruz eğer öyle bir korku olsa özelde çalışan arkadaşlarımızın neredeyse hepsi implant gömülü vs cerrahi işlemlere bulaşmazdı basit bir kursla herşey öğrenilebiliyor yani tüm bu sebeplerden dolayı bizde öyle bir durum olamaz,cerrahi ve orto vede pedo her zaman kral olacaktır,insallah durum duzelir siz hakli cikarsiniz,herneyse uzatmaya gerek yok ben bilgilendirme amacli diyeceklerimi dedim yukarda sonra hayal kirikligina ugramayin,herkes istedigini dusunmekte serbest,birkez daha temenni ediyorum insallah sizin dediginiz olur meslegimiz her anlamda hakettigi degeri gorur
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 03, 2015 10:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben genel olarak uzmanlıkları eleştirdin sandım meğerse radyoloji için yazmışsın. O halde dediklerinde haklısın. Özelde iş imkanı zaten yok anca atama bekleyecen zor iş.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız