Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - devlette çalışıp dusla yerleşenlern uzmanlık sonrası akıbeti
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

devlette çalışıp dusla yerleşenlern uzmanlık sonrası akıbeti
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
incenarincocobasil
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 04, 2015 11:28 pm    Mesaj konusu: devlette çalışıp dusla yerleşenlern uzmanlık sonrası akıbeti Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaşlar,devlette çalışıp bu sınavda yerleşebilmeyi umut eden biri olarak soruyorum..
halihazırda devlette çalışan ve dusla yök kadrosuna yerleşenler,uzmanlık sonrası tekrar geri dönebiliyor mu?bir bilgisi olan var mı arkadaşlar?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtsmyye
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 04, 2015 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birkaç ay öncesine kadar dönme hakkı varmış fakat kaldırıldığını öğrendim ancak bu durumu da mahkemeye verecek insanlar var duyduğum kadarıyla
Başa dön
dtbc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 06, 2015 8:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben uzmanlık eğitimine başlamadan önce devlet hastanesinde çalışıyordum oradan nakille fakülteye geldim hatta sırf bu işlemler için benle aynı zamanda kazanan arkadaşlardan nerdeyse 2 ay sonra başladım uzmanlığa istifa etmeyip nakil olduğumdan memurluğumun devam etmesi için okadar bekledim belgelerle falan uğraştım kimse kusurabakmasın bitirdiğimde tekrardan açıktan atama bekletirlerse kazanılmış hakkımı geri almak için dava açarım ben de
Başa dön
incenarincocobasil
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 06, 2015 6:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nakil işlemleri için çok beklettiklerini bildiğimden sonrasında memuriyet yanıyorsa hiç beklemeyim kazanırsam,istifa ediyim diye düşünüyorum.boşuna zaman kaybı çünkü yeterince zaman kaybettik zaten şimdiden.
Başa dön
dtbc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 06, 2015 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

incenarincocobasil yazmış:
nakil işlemleri için çok beklettiklerini bildiğimden sonrasında memuriyet yanıyorsa hiç beklemeyim kazanırsam,istifa ediyim diye düşünüyorum.boşuna zaman kaybı çünkü yeterince zaman kaybettik zaten şimdiden.

Burası Türkiye bence 3-4yıl değişiklik yapılmamasına imkan yok uzmanlık sonrasında devlette çalışmayı düşünüyorsanız bi iki ay geç başlamanın sakıncası olmamalı. Sonrasında geri dönüş hakkı verilir istifa ettiğinize pişman olabilirsiniz
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 8:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Devletten kazanan yök kadrosunu kazanınca geri dönecek mi kesin ? Nereden kimden öğrenebiliriz
Başa dön
aquaq
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Muvafakatname mı nedır ıste ondan alarak gecen arkadaslarım var 2 ay bekledıler fazla ama bıtırınce ne olacagını tahmın etmek zor burası turkıye 1 gunde yasa cıkabılır
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Muvafakatname, başka bir tanımla; Bireyin, şahsı dışında başka bir özel veya tüzel kişiyi, üzerindeki haklar ve izinler kapsamında yetkilendirilmesini sağlayan ve söz konusu şahsın özel bir kabul, yetki ya da izin belgesini ifade etmektedir.

anlamı izin belgesi demekmiş.yani bir nevi uzmanlık için izin belgesi almak gibi bişey.neyse biraz daha araştıralım nasıl oluyormuş.aslında alan arkadaş varsa yazarsa daha iyi olur...
Başa dön
fractur24
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 8:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ben şu anda benim için çok da cazip olmayan bir ilde adsm de çalışmaya başladım. Uzmanlık sonrası beni geri almamaları daha hayrıma olur. Şuan sadece maaş almaktan başka bir bağlayıcı yanı yok yani. Başlayalı bir hafta oldu ama transfer işlemleri uzar diye istifa etmek istiyorum. Burada daha fazla kalmaktansa biran önce ünide asistanlığa başlamak istiyorum. Şimdi ben yer. sonuçlarından sonra istifa edersem memuriyet noktasında sorun olurmu. Bana sen istifa ederek ayrıldığın için belli bir süre yeniden memuriyete başlayamazsın derlermiş. Şimdiden teşekkürler
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 8:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

istifa edince 6 ay yada 1 yıl memur olunamaz diye bir şey var.ama sınav yerleri belli olunca istifa ederseniz ne olur onu bilmiyorum.
Başa dön
fractur24
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 8:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtduss yazmış:
istifa edince 6 ay yada 1 yıl memur olunamaz diye bir şey var.ama sınav yerleri belli olunca istifa ederseniz ne olur onu bilmiyorum.
teşekkür ederim. Peki yök yada sb den yerleşince farklı muamele oluyormu
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 8:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kendi şahsi düşüncem yök ten yerleşirseniz sorun olmaz istifa.ama sb dan yerleşemezsiniz diye düşünüyorum ama dediğim gibi sadece kendi yorumum bu Smile
Başa dön
fractur24
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2015 9:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtduss yazmış:
kendi şahsi düşüncem yök ten yerleşirseniz sorun olmaz istifa.ama sb dan yerleşemezsiniz diye düşünüyorum ama dediğim gibi sadece kendi yorumum bu Smile
. Teşekkür ler hocam Smile
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 25, 2015 6:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsmyye yazmış:
Birkaç ay öncesine kadar dönme hakkı varmış fakat kaldırıldığını öğrendim ancak bu durumu da mahkemeye verecek insanlar var duyduğum kadarıyla

Wauw istihbarat sağlammış ancak dönme hakkı diye bişey hiç bi yerde yok ancak istifa edip ilerde doğabilecek haklardan mahrum olmamak adına çalıştığınız kuruma dilekcenizi "meslekte uzmanlık yapmak amaçlı kadromun şuraya nakli" gibi bişey yazmak ve gelen yazişmalari bi 4 sene saklamakta fayda var. Ayrilmak istifa etmek gibi ifadeler kullanmayın çünkü gerçekten muğlak bi alan. Gerçi tıpçılarda bunun bi karşılığı yok bizim yönetmelik copy paste sonuçta. Orda böyle bişey yok.
Başa dön
Metu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 25, 2015 8:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar, şu an devlette çalişanlarin saglik bakanligi kadrosu tercih etmesi durumunda geçici gorevlendirmeye tabi tutularak uzmanlik yaptigini oğrendim.peki uzmanlik bitince, şu anki kadromuz neredeyse oraya mi uzman hekim olarak donup gorev yapacagiz, yoksa yeniden atamaya mi tabi tutulacagiz bilgisi olan var mi? Tusçularda ünvan değişikliği kurası diye bi terim duydum ama bizde de gecerli mi ayni terim?

En son Metu tarafından Çrş Ksm 25, 2015 8:41 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Metu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 25, 2015 8:39 am    Mesaj konusu: Re: devlette çalışıp dusla yerleşenlern uzmanlık sonrası akı Alıntıyla Cevap Gönder

incenarincocobasil yazmış:
merhaba arkadaşlar,devlette çalışıp bu sınavda yerleşebilmeyi umut eden biri olarak soruyorum..
halihazırda devlette çalışan ve dusla yök kadrosuna yerleşenler,uzmanlık sonrası tekrar geri dönebiliyor mu?bir bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Yök kadrosuna geçiş yaptigimiz icin saglik bakanligindaki hakkimizi yitiriyomuşuz ne yazik ki.istifa etmemenin tek faydası yolluk harcı alabilmek ve 15 günlük taşınma izninden faydalanabilmek. Saglik bakanligi kadrosunda ise geçici gorevlendirme ile universitede calistigimiz icin kurum degisikligi diye bi durum yokmus. (Gayriresmi bilgi)
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 25, 2015 6:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam bu iş çok muallakta.hiç canlı örnekte yok.ben her şekillde duydum bunu iki farklı söylem var artık yaşayıp görücez gibi gözüküyor
Başa dön
lykia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 26, 2015 5:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar devlette çalışırken yök kadrosunu kazanınca memuriyetten kalan yıllık izinlerimizi aktarabiliyor muyuz yoksa yanıyor mu? bu konuda bir bilgsi olan var mı?
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 26, 2015 5:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

izinleri aktarsan ne olacakk ki kullanabileceğini mi sanıyorsun hocan izin verecek mi
Başa dön
lykia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 26, 2015 6:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

orası benimle hocam arasında olur, kibar cevabınız için çok teşekkürler!
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız