Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli?
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 17, 2015 11:40 pm    Mesaj konusu: Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

Ben yeni mezunum univdeki bi hocamz israrla doktorasiz asla ogretm uyesi olamayacagimizi soyledi ama mevcut durumda doktoralarin sayilmayacagi da soyleniyor artik dus tan sonra mi ogretim uyesi olunacak ilk uzmanlar bizi aydinlatrsa sevinirim tesekkurler Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 12:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus mezunu da Phd. ünvanı alıyor. Tezi boşuna yazmıyorlar. Aynı Tusta olduğu gibi üniversite kadrolarına araştırma puanlarıyla başvuranlar eğer araştırma puanı yeterliyse doçentlik sınavına girip doçentlikten, değilse yar.doç. kadrosundan giriş yapabilirler. Görünürde bir yasamız yok bildiğim kadarıyla ancak süreç Tus'ta geliştiği gibi gelişecektir. Onlarda da bir süre sonra bu şekilde olmuş.
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 12:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cok tesekkurler😊
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 12:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hcalarin doktorasiz hoca olunmaz demesi de kendilerine kole aradiklari icin sanirim
Başa dön
Hayatgetiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2015 12:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En masumane ihtimalle bilgisizliklerindendir. Smile
Başa dön
dtbc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 20, 2015 7:55 am    Mesaj konusu: Re: Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

dtcdz yazmış:
Ben yeni mezunum univdeki bi hocamz israrla doktorasiz asla ogretm uyesi olamayacagimizi soyledi ama mevcut durumda doktoralarin sayilmayacagi da soyleniyor artik dus tan sonra mi ogretim uyesi olunacak ilk uzmanlar bizi aydinlatrsa sevinirim tesekkurler Smile

Eğer google a diş hekimliği fakültelerine yard.doç olma şartları yazarsanız üniversitelerin kendi şartlarının orada doktora, tıpta ve Diş hekimliğinde uzmanlık yapmış olmak veya sanatta yeterlilik diye şartı görebilirsiniz hatta somut olduğundan hocanıza da gösterebilirsiniz. 😊
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ekm 20, 2015 4:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Doktora alan sadece 4 fakulte var artik ankara gazi istanbul karadeniz teknik doktoranin gecerliligini gun gectkce kaybettigini gosteriyor degil mi
Başa dön
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 21, 2015 8:57 pm    Mesaj konusu: Re: Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

dtbc yazmış:
dtcdz yazmış:

Eğer google a diş hekimliği fakültelerine yard.doç olma şartları yazarsanız üniversitelerin kendi şartlarının orada doktora, tıpta ve Diş hekimliğinde uzmanlık yapmış olmak veya sanatta yeterlilik diye şartı görebilirsiniz hatta somut olduğundan hocanıza da gösterebilirsiniz. 😊

hocam ağzınıza sağlık. 2011 sonrası doktoralılar kesinlikle yrd.doç kadrosu alamayacak. Öğretim üyesi olamayacak.
Başa dön
dtbc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 23, 2015 2:53 am    Mesaj konusu: Re: Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

bendede5asvar yazmış:
dtbc yazmış:
dtcdz yazmış:

hocam ağzınıza sağlık. 2011 sonrası doktoralılar kesinlikle yrd.doç kadrosu alamayacak. Öğretim üyesi olamayacak.

Yok hocam bildiğim kadarıyla doktoralılar öğretim üyesi olmaya devam edecekler. Sadece uzmanlık ünvanı verilmeyecek.
Başa dön
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 23, 2015 9:37 am    Mesaj konusu: Re: Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

dtbc yazmış:
bendede5asvar yazmış:
dtbc yazmış:
dtcdz yazmış:

Yok hocam bildiğim kadarıyla doktoralılar öğretim üyesi olmaya devam edecekler. Sadece uzmanlık ünvanı verilmeyecek.
Öğretim üyesi olmanın şartı bir konuda uzman olmak hocam
Başa dön
Patellaglabella
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 5:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonuc olarak ogretim uyeligi icin uzmanlik sartsa,uzman olmak icin dus sartsa ,2011 sonrasi doktoralilar ogretim uyesi olamayacak mi?o zaman doktora niye var?hem uzmanlik verilmiyor hem de ogretim uyeligi..
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 6:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Patellaglabella yazmış:
Sonuc olarak ogretim uyeligi icin uzmanlik sartsa,uzman olmak icin dus sartsa ,2011 sonrasi doktoralilar ogretim uyesi olamayacak mi?o zaman doktora niye var?hem uzmanlik verilmiyor hem de ogretim uyeligi..
phd sonuçta dünyaca geçerli bi ünvan, ayrıca özel bi klinikte çalışıcaksan kimse dusla mı girdin doktorayla mı bakmıyor orto doktorası yapıyosan gayet güzel çalışırsın. sonuçta bir diş hekiminin herhangi bir tedaviyi yapmasını kısıtlayacak bir yasa yok.
Başa dön
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 6:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Patellaglabella yazmış:

giren arkadaşlar da bir umut dava açarız bir şekilde okulda kalırız umuduyla giriyorlar
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Uzman diş hekimi alan ve sınırları belirlenmediği sürece herkes her şeyi yapabilir sonuçta. Girersin orto cerrahi doktotasina öğrenirsin sonra dışarıda çalışırsın.
Başa dön
Patellaglabella
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 7:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Disarda calisirsim tabi ama tabelamda uzman yazacak mi doktorayla bitirdigim zaman..
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 7:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Patellaglabella yazmış:
Disarda calisirsim tabi ama tabelamda uzman yazacak mi doktorayla bitirdigim zaman..
yazmayacak. dr. yazabilirsin ama altına ortodontist falan belirtemezsin
Başa dön
Terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 8:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar bu konu tam bilinmiyor anlasilan sadece 4 fakulte doktora aliyor diye bisey yok,bir cok fakulte hala alim yapiyor cunku bu durum hocalarin isine geliyor,ayrica doktora yapan zaten tez yazdigi ve bazi prosedurler var bunlari yaptigi icin direk hoca oluyor,ama dus uzmaninin hoca olabilmesi icin fazladan tez islemlerini yapmasi gerekiyor yani direk hoca olamaz evet bencede biraz sacma ama durum boyle
Başa dön
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 8:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sgk artık dışarıdaki poliklinikler ile anlaşma yapacak ve orada 2011 sonrası doktoralılar çalışamayacak. Çünkü uzmanlık belgesi olmayanı devlet tanımayacak. Benim de annem ve babamın muayenesi olsaydı, akşamları orada hasta bakıp paramı kazansaydım DUSla hayatta uğraşmazdım. Tabelalarına sadece Dr.Dt yazabilecekler ama branş belirtemeyecekler. Bizler ise 20 eylülde sınava girmişiz daha puanlarımızı bilmiyoruz(dava açanlara sözüm yok herkesin hakkıdır hatalı sorulara dava açmak.)
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 9:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bendede5asvar yazmış:
sgk artık dışarıdaki poliklinikler ile anlaşma yapacak

Sgknın hizmet alımı yapacağı bir duyumunuz mu yoksa tahmin mi ?
Başa dön
Terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 9:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet hocam branş belirtilemiycek ama yinede bir fark yok,çünkü kendini uzman olarak tanıtabiliyorsun sonuçta dr ünvanında var ve hastada dustan,doktoradan anlamadığı için yine sonuç aynı malesef,yine çıkıp ortodontist olarak çalışabiliyorsun yada başka bir dalda,zaten orto dışında herkes herşeyi yapıyor,hatta ortonun bile kursları var uzman oluyorsunuz dusla ama gidip implant orto bilimum kurslara giden biri sizle aynı makamda oluyor,buda işin başka bi saçma yönü,doktora yapıp aynı zamanda bi işte çalışan arkadaşlarım var ben o yoğunluğu kaldıramayacağımı düşünerek dusa bulaştım,o ilk tıpdile girmemle başladı herşey,şuan 1 yıl fark yemiş durumdayım üstüne 1 senede uzattım etti 2 yıl, ve kazanıp kazanamayacağımda büyük bir muallak,çok fazla diyebilecek keşkelerim var ama neyse..şuan sadece düşünmemeye çalışıyorum
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız