Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Protez ilk tercihi olacaklar
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Protez ilk tercihi olacaklar
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dentissst
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 6:09 am    Mesaj konusu: Protez ilk tercihi olacaklar Alıntıyla Cevap Gönder

Protezi ilk tercihte kimler nereleri dusunuyo, fakulte tavsiyesi olan??
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
walterwhite
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 7:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben protez düşünüyorum ancak pek bilgim yok benim de. Bilgisi olanlar paylaşabilir mi?
Başa dön
seckinoa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ege ve aydınla görüştüm pek memnun değiller hocaların kaprisleri,klinik işleyiş içindeki nöbet çokluğu,döner sermaye alamama vs gibi sıkıntılar var diğer seçenekleri değerlendirmemi tavsiye ettiler.

Akdeniz ve samsun yeni fakülte binalarına taşınacaklarmış halihazırda asistanlar memnun özellikle antalyada çene yüz protezi anlamında kaydadeğer işler yapılıyormuş(malum yüz nakilleri yapılıyor akdeniz üniv tıp fak. de) o hastaların birçoğu diş hek. liği fakültelerine de geliyormuş.Her ne kadar illegal olsa da çanta yapma olanaklarına gelince samsun,antalya ve aydın bu yönden rahatken,ege bu konuda bizimle değilmiş.

Hatay da anabilimdalı başkanı GATA çıkışlı askeri kökenli bir hocamızmış akademik anlamda çok bi katkısı olmamakla beraber,işinizi yapıp 3 yılın sonunda çıkıp gidebileceğiniz bir yermiş.

Şimdilik bu kadar öğrendikçe yazarım.
Başa dön
zcagri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 9:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çanta yapmak nedir hocam:)
bu sadece protez için geçerlidir heralde hi?
egenin perio pedosu için aynı şeyler geçerlimidir?
Başa dön
dt_gt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim de ilk tercihim protez. Periferdeki üniversiteler gelir diye düşünüyorum ama bi bilgim yok. Kırıkkale'de protez nasıl? Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim
Başa dön
walterwhite
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2015 9:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seckinoa yazmış:
ege ve aydınla görüştüm pek memnun değiller hocaların kaprisleri,klinik işleyiş içindeki nöbet çokluğu,döner sermaye alamama vs gibi sıkıntılar var diğer seçenekleri değerlendirmemi tavsiye ettiler.

Akdeniz ve samsun yeni fakülte binalarına taşınacaklarmış halihazırda asistanlar memnun özellikle antalyada çene yüz protezi anlamında kaydadeğer işler yapılıyormuş(malum yüz nakilleri yapılıyor akdeniz üniv tıp fak. de) o hastaların birçoğu diş hek. liği fakültelerine de geliyormuş.Her ne kadar illegal olsa da çanta yapma olanaklarına gelince samsun,antalya ve aydın bu yönden rahatken,ege bu konuda bizimle değilmiş.

Hatay da anabilimdalı başkanı GATA çıkışlı askeri kökenli bir hocamızmış akademik anlamda çok bi katkısı olmamakla beraber,işinizi yapıp 3 yılın sonunda çıkıp gidebileceğiniz bir yermiş.

Şimdilik bu kadar öğrendikçe yazarım.

Çok teşekkürler.
Başa dön
Dentissst
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 12:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar siralamalarla beraber yazarsak birbirimize daha cok faydamiz olur diye dusunuyorum. Benm 244 erciyes ve antep dsunuyorum simdilik
Başa dön
seckinoa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 12:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zcagri yazmış:
çanta yapmak nedir hocam:)
bu sadece protez için geçerlidir heralde hi?
egenin perio pedosu için aynı şeyler geçerlimidir?

çanta yapmak:mesai dışı saatinde dışarda çalışmak diyebiliriz hocam periosuna gelince işleyiş biraz yavaş yani asistanlığınızın ilk yıllarında pek bir cerrahi yaptırmıyorlar anca ortalarına doğru kendi çabalarınızla cerrahiye başlarsınız.pedosuna gelince cehennem gibi hasta var istemeyeceğiniz kadar.

doktoralar dışarda rahatça çalışabilirken sizin çalışmanız ve bunun hocaların kulağına gitmesi hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

fakülte aşırı borçluymuş ve dönerler az yatıyormuş arkadaşlar.

uzmanlıklarını yapan arkadaşlarımdan aldığım bilgiler bu yönde arkadaşlar.
Başa dön
zcagri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 12:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkürler hocam
Başa dön
gasser
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 12:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

3-4 yıldır özel sektörde çalışan biri olarak söylüyorum... protezde çanta ilk defa duyuyorum maalesef öyle bir dünya yok PROTEZİN cantası olmaz arkadas
diğer bölümlerde olur. pedo endo orto cerrahi vs..
mevcut durumda kimse kliniğine protez uzmanı çağırmıyor..
Başa dön
fenilalanin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 1:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

istanbul ve kocaeli protez yazmayı düşünüyorum.saglık bakanlıgı da tercih edicem,istanbulda durum nasıl olur tahmini olan var mı?

En son fenilalanin tarafından Prş Ksm 12, 2015 5:11 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dusx
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 2:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

istanbul ve cevre illeri hep tercih ediliyor hocam zor gibi ama belli olmaz tabi
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 2:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

150 gayet iyi bir sıralama iki kat kontenjan var vu sene geçen yılın 75ine de istanbul protez tabii ki gelir
Başa dön
Feyzz
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 2:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çapa mezunu olarak bizim protezi pek tavsiye etmem öncelikle biz de protez kuron köprü, total-parsiyel ve çene yüz diye ayrılır 3 ü de farklı katlardadır dusla gelenleri nereye veriyorlar bilmiyorum.. Ayrıca çapa yoğun bir şekilde doktora alan bir yer daha yeni dustan önce 15 kişi aldı bu yüzden dusla gelenler pek sevilmez genelde eğitimini bilemem ben şahsen hiçbir bölümünü tavsiye etmem çapanın😁 Adı var kendi yok
Başa dön
Feyzz
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 2:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gerçi çapa kontejan açtı mı bilmiyorum 😅
Başa dön
dt_gt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 6:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özelden başkalarının sıralamasını sorup kendisine sorulduğunda cevap vermeyen bazı insanlar var bu forumda. 50 tane diş hekimi olan bi adsmde çalışıyorum. İstediğim üniversite hakkında kolaylıkla bilgi alabiliyorum. Uyanıklık yapmaya çalışıyorsunuz aklınızca ama kendiniz bilirsiniz. Kimse bana özelden hiç bir şey yazmasın.
Başa dön
ayayay
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 10:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

protez-pedo-perio arasında gidip gidip geliyorum ben de başlara yazabilirim protezi,221
Başa dön
hayallerhayatlar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 11, 2015 10:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sıralamam 312. Protez yazabilirim
Başa dön
tekirci
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 12, 2015 12:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_gt yazmış:
Özelden başkalarının sıralamasını sorup kendisine sorulduğunda cevap vermeyen bazı insanlar var bu forumda. 50 tane diş hekimi olan bi adsmde çalışıyorum. İstediğim üniversite hakkında kolaylıkla bilgi alabiliyorum. Uyanıklık yapmaya çalışıyorsunuz aklınızca ama kendiniz bilirsiniz. Kimse bana özelden hiç bir şey yazmasın.

hocam sizde bana aynı şeyi yaptınız. sordunuz söyledim ben sordum cevap atmadınız. ki evet dediklerinize de kesinlikle katılıyorum ama bana cevap atmadığınızda da aynı sizin gibi düşündüm. bunu yapan başka birileri de oldu tabi. herkes gönlü kadar.
Başa dön
dt_gt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 12, 2015 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tekirci yazmış:
dt_gt yazmış:

hocam sizde bana aynı şeyi yaptınız. sordunuz söyledim ben sordum cevap atmadınız. ki evet dediklerinize de kesinlikle katılıyorum ama bana cevap atmadığınızda da aynı sizin gibi düşündüm. bunu yapan başka birileri de oldu tabi. herkes gönlü kadar.
gazi endoyla ilgili baya uzun bir cevap yazmıştım ama gitmemiş bi şekilde nasıl olduysa. Başka bi arkadaş da aynı şeyden yakınmıştı haklı olarak. Özelden yazıyorum bakabilirsiniz. Kusura bakmayın kasten yapmamistım
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız