Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2015 Orto Yazacaklar
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2015 Orto Yazacaklar
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dtada
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 4:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son Dtada tarafından Cmt Ksm 21, 2015 2:49 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
rikirikiriki
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 4:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dus23 yazmış:
ayberk55 yazmış:
Kocaeli'de iki hoca olduğunu, bunlardan birisinin dekan olduğu için kliniğe pek fazla vakit ayıramadığını duydum. Haliyle asistan/hoca oranı pek iyi durumda değil sanırım.

Samsun mezunuyum, bugün de gittim hocalarımla görüştüm. 8.olduğum için beni Ankara-İstanbul'a ikna etmeye çalıştılar. Şuan tam sayıyı bilmiyorum ama 20'den fazla asistan var. 6 hoca var bölümde, haziranda geçici görevle giden 2 hocamız daha geri gelecek, sayı 8 olacak yani. Herkes 6 yarım gün çalışıyor. İlk 2 yıl 200 hasta verildiğini, bunların %60'ının bitimini istediklerini öğrendim. Yeni fakülte binası yapılıyordu temeli 2 yıl önce falan atılmıştı haziran gibi taşınacaklarını öğrendim, tarih şaşabilir bence zira daha önce bu eylülde taşınılacağını planlamışlardı. Yeni binaya geçince ünit sayısı artacak, eski doktoralılardan bitirenler olacak biraz daha rahatlama olacak gibi. Samsun için de bir parantez açayım; ortodonti asistanı olurum dışarıda da çalışırım diyen birisinin en son düşüneceği şehir olsun, böyle bir fırsat mümkün değil bulamazsınız. Kocaeli-İstanbul gidiş geliş özellikle haftasonu yapanlar olabilir ama Samsun'da bu pek olası değil.

Kayseri hakkında pek bilgim yok ama fakültenin genel olarak gayet iyi durumda olduğunu biliyorum.

Umarım faydalı olmuştur

Bende bugün erciyes mezunu bi arkadaşımla konuştum bana yazmamami soyledi .akademik kadronun çok iyi olmadığını felan söyledi biraz ist ank ve selcugu zorlamami soyledi

Size gazi orto %90 gelir diye düşünüyorum..sanirim bu sene selcuk orto 15.siranin gerisine düsmeyecek,herkesin agzinda bir selcuk Smile
Başa dön
rikirikiriki
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 4:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son rikirikiriki tarafından Prş Ksm 26, 2015 8:10 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
ithilquessir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 4:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tokat hakkında bilgisi olan var mı?
Başa dön
nwtzk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 8:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kocaeli orto hakkında isteyenlere özelden bilgi verebilirim
Başa dön
Transferrin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 4:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtbstrk yazmış:
Selçuk orto yazısını görünce dayanamiyorum. Selçuk mezunuyum ilk dustan bu yana ilk 30dan aşağı kimse gelmedi ve biz hep şaşırdıkSmile sadece bir hocanın ismine bakıp yazmayın arkadaslar. Sanırım 20 ye yakın asistan var suanda doktoralilar gittiği için yine biraz rahatladi bölüm ama yeni gelen asistan ogrenciden bile kiymetsizdir kendinize ait bi unitiniz olmayacak donusumlu oturuyolar.ilk 3 4 ay kopan btaket lr yapistirmakla hawley uyumlamakla geçer.bu arada bi de yeterlilik sınavı yapiyolar duslulara da. Ama mezun olurken çok donanımlı ve tecrubeli olursunuz. Cidden güzel puanı olan arkadaslarim iki kere düşünün. Hiç kötü bi niyetim yok bu arada yanlış anlasilmasin. Daha fazla bilgi almak isteyen olursa mesaj atabilir
dtbstrk sizi yakından takip ediyorum. Selçuk Orto yu, cerrahiyi ve endoyu ciddi kötüleyici açıklamalarda bulunuyorsunuz. Bide üstelik Konya'dan dışarı çıkamayacağınızı söyleyip Selçuk cerrahi yazcağınızı söylüyorsunuz. Selçuk cerrahi, Orto ve perio da objektifliğine ve dürüstlüğüne cok inandığım yakın arkadaşlarım var kendileri ile görüştüm senden bahsettim ve bana söyledikleri her tercih döneminde böyle tutarsız ve manipüle edici insanların oldugunu söylediler ve aldırma dediler. Selçuk Orto, cerrahi ve perio yu yazmayı düşünen arkadaşlar bana özelden mesaj atın asistan arkadaşlarımın numarasını veriyim, ve direk kendiniz konusun. Lütfen kimseye yanlış bilgiler verip yanlış yönlendirme yapmayalım.
Başa dön
stmtlg
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 4:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağol Transferin,sizin gibilerin olması çok iyi Smile
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 4:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Transferrin yazmış:
dtbstrk yazmış:
Selçuk orto yazısını görünce dayanamiyorum. Selçuk mezunuyum ilk dustan bu yana ilk 30dan aşağı kimse gelmedi ve biz hep şaşırdıkSmile sadece bir hocanın ismine bakıp yazmayın arkadaslar. Sanırım 20 ye yakın asistan var suanda doktoralilar gittiği için yine biraz rahatladi bölüm ama yeni gelen asistan ogrenciden bile kiymetsizdir kendinize ait bi unitiniz olmayacak donusumlu oturuyolar.ilk 3 4 ay kopan btaket lr yapistirmakla hawley uyumlamakla geçer.bu arada bi de yeterlilik sınavı yapiyolar duslulara da. Ama mezun olurken çok donanımlı ve tecrubeli olursunuz. Cidden güzel puanı olan arkadaslarim iki kere düşünün. Hiç kötü bi niyetim yok bu arada yanlış anlasilmasin. Daha fazla bilgi almak isteyen olursa mesaj atabilir
dtbstrk sizi yakından takip ediyorum. Selçuk Orto yu, cerrahiyi ve endoyu ciddi kötüleyici açıklamalarda bulunuyorsunuz. Bide üstelik Konya'dan dışarı çıkamayacağınızı söyleyip Selçuk cerrahi yazcağınızı söylüyorsunuz. Selçuk cerrahi, Orto ve perio da objektifliğine ve dürüstlüğüne cok inandığım yakın arkadaşlarım var kendileri ile görüştüm senden bahsettim ve bana söyledikleri her tercih döneminde böyle tutarsız ve manipüle edici insanların oldugunu söylediler ve aldırma dediler. Selçuk Orto, cerrahi ve perio yu yazmayı düşünen arkadaşlar bana özelden mesaj atın asistan arkadaşlarımın numarasını veriyim, ve direk kendiniz konusun. Lütfen kimseye yanlış bilgiler verip yanlış yönlendirme yapmayalım.

+1111
Başa dön
Derya11
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 6:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Transferrin yazmış:
dtbstrk yazmış:

Bende sizi anlamıyorum hem bilgi istiyorsunuz memnun kalmayınca da manipule diyorsunuz arkadas selcuk mezunuyum demis daha ne desin bende selcukmezunuyum biliyoruzki konusuyoruz dedikleri doğru selcuk ortonun egitimi cok iyi olabilir ama yeni gelen asistanlar alcı odasından cıkmıyodu benim zamanmda, bir önce gelen asistan ne diyosa yapmak zorunda, askeri kıdem var, özellikle bayan asistanlar birbirleriyle sürekli kavga ederler küserler,hocalarının tavrıda cok sert olabiliyor bazen böyle bir ortamı var, bende hep sasırmıstım burayı niye yazıolar diye ama gercekten egitimi iyi sanırım yani iyi yönüde var kötü yönüde arkadasda onu demis zaten iyiliginiz icin pisman olmayın sonra dört sene az degil cünkü katlanırım diyorsanız yazın sahsen ben olsam asla selcuk orto yazmazdım herkesin düsüncesi farklıdır ama dedigim gibi kötü niyetinizi cidden anlayamıyorum..
Başa dön
rikirikiriki
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 7:54 pm    Mesaj konusu: slm Alıntıyla Cevap Gönder

Amac paylasimsa gercekten faydali ve doğru seyler yazmak lazim..selcuk ortodonti hakkinda 3 kisiyle görüştüm ve ikisi hala uzmanligini yapiyor birisi yeni bitirmis..egitimi cok iyi ve ankara istanbuldan sonra yazilabilecek en iyi yer dediler..bu arada ben 22. yim selçuk ortodonti yazicam..gelir gelmez orası ayri..
Başa dön
Ortolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 10:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mezuniyet sonrası hedefte çok önemli bence.
-Akademik olarak ilerlemek isteyen biri için perifer bir avantaj mıdır? Yoksa tam tersi, eğitimi öne çıkmış, akademik kadrosu sağlam bir yerden mezun olmak mı avantaj sağlar?
-Okurken döner almak açısından az hocanın bulunduğu yerlerin avantajı var mı?
Başa dön
Transferrin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 10:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Derya11 yazmış:
Transferrin yazmış:
dtbstrk yazmış:

Bende sizi anlamıyorum hem bilgi istiyorsunuz memnun kalmayınca da manipule diyorsunuz arkadas selcuk mezunuyum demis daha ne desin bende selcukmezunuyum biliyoruzki konusuyoruz dedikleri doğru selcuk ortonun egitimi cok iyi olabilir ama yeni gelen asistanlar alcı odasından cıkmıyodu benim zamanmda, bir önce gelen asistan ne diyosa yapmak zorunda, askeri kıdem var, özellikle bayan asistanlar birbirleriyle sürekli kavga ederler küserler,hocalarının tavrıda cok sert olabiliyor bazen böyle bir ortamı var, bende hep sasırmıstım burayı niye yazıolar diye ama gercekten egitimi iyi sanırım yani iyi yönüde var kötü yönüde arkadasda onu demis zaten iyiliginiz icin pisman olmayın sonra dört sene az degil cünkü katlanırım diyorsanız yazın sahsen ben olsam asla selcuk orto yazmazdım herkesin düsüncesi farklıdır ama dedigim gibi kötü niyetinizi cidden anlayamıyorum..
aldığım bilgiye göre sizin ortodonti stajı formalite modundaymış. Dışardan bilmeden yapmadan, bilinçsizce bir yorum yaptığınız söylendi. Birde arkadaşın Selçuk cerrahi yi yerden yere vurduğu halde Selçuk cerrahi yi cok isteyip ilk sıraya yazacakmış sebebide başka bir şehire gidemezmiş sorunları varmış. Böyle bir saçmalık yok. Herkesin bir sürü sorunu var yapmayın. Tutarsız yaklaşım ve yorumlara gerek yok. Yapacağınız iyilik yorumlarınızı kendinize saklayıp, benim gibi asistanların numarasını verip isteyenlerin direkt kendileri konuşmasını sağlamak. Çünkü yorumlarınız nerden tutsak Elimizde kalacak cinsten. Herşey gönlünüzce olur inş. Daha fazla uzatmaya gerek yok.
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 11:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortolog yazmış:
Mezuniyet sonrası hedefte çok önemli bence.
-Akademik olarak ilerlemek isteyen biri için perifer bir avantaj mıdır? Yoksa tam tersi, eğitimi öne çıkmış, akademik kadrosu sağlam bir yerden mezun olmak mı avantaj sağlar?
-Okurken döner almak açısından az hocanın bulunduğu yerlerin avantajı var mı?
döner olayının pek hoca hasta sayısıyla ilgisi yok. Katsayıları hesaplamaları istedikleri gibi değiştirebiliyorlar. Asistana para vermek istiyorlar mı yoksa hepsini hocalara ve hastaneye mi bırakmanın peşindeler onunla ilgisi var:)
Başa dön
stmtlg
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 6:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Adnan menderes,süleyman demirel,osmangazi ve kocaeli ortodontileri hakkında bilgisi olan var mıdır?
Başa dön
Mstfa56
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2015 3:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

semiramis yazmış:
diyarbakırı yazmayı düşünen var mı arkadaşlar, sıranızla beraber yazar mısınız?

60. yım Erciyes-Ankara-Gazi cerrahiden sonra Dicle orto yazacam...
Başa dön
california
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2015 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Orto kaçla kapatır bu sene, fikri olan var mı?
Başa dön
dus23
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 21, 2015 2:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pamukkale hakkında bilgi almak isteyen varsa dm atsin
Başa dön
stamatoloq1
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 21, 2015 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pamukkale orto yoksa samsun orto daha avantajli?bilgisi olan lutfen paylassin.
Başa dön
Feyzz
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ksm 24, 2015 7:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk 20 de kocaelini ilk tercih yapacak olan var mı
Başa dön
CnTt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 25, 2015 3:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

stmtlg yazmış:
Adnan menderes,süleyman demirel,osmangazi ve kocaeli ortodontileri hakkında bilgisi olan var mıdır?

Sdü orto hakkında elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Özelden mesaj atabilirsiniz.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız