Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklik!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklik!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtmesut
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 17, 2012 10:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam başlık yanlış olmuş... mecburi hizmet yönetmenşiği değil atama ve nakil yönetmenliği olacak
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Oca 17, 2012 10:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mecburi hizmet süresi eğitim aldığın süre kadar olacak diyorlar,bilgisi olan?
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2012 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mecburi hizmetle ilgili birşey yazmıyor ki
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2012 6:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkürler
derya34
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 21, 2012 12:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mecburi hizmet sonrası atamaların kadro dolması halinde dus gibi bilimsel bir sınavla yapılacagı sölenıyor,bakanlık yetkilisinden bu haber .. uzman bile sınavla atanacak yani:S
Başa dön
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 21, 2012 11:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Talep fazla ise tabiki sınav olacak.Sevgili hekim arkadaşlar,KPSS sınavına takmış durumdalar.Eskiden atamalar kura usulü ile yapılıyordu.şimdilerde bu atamalaraın merkezi bir sınav yoluyla yapılacağı söyleniyor.Bu neden kötü olsun ki?Gönül arzu eder ki,mezun her diş hekimi kamuda çalışmak istediğinde,hemen başlayabilsin.Ama istemekle olmuyor.olmadığına göre,adil bir seçim yapmak gerekiyor.bunun yoluda malesef,lokal değil,merkezi sınavlardan geçiyor.Ben oldum olası,kura yoluyla hekim alımına karşı çıktım.Manavdan domates alırken bile seçip alıyorsunuz.Her işin bir seçim kriteri olduğuna göre,bu işinde olmalı.
Başa dön
modernwarfare
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2012 12:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tunaakman yazmış:
Talep fazla ise tabiki sınav olacak.Sevgili hekim arkadaşlar,KPSS sınavına takmış durumdalar.Eskiden atamalar kura usulü ile yapılıyordu.şimdilerde bu atamalaraın merkezi bir sınav yoluyla yapılacağı söyleniyor.Bu neden kötü olsun ki?Gönül arzu eder ki,mezun her diş hekimi kamuda çalışmak istediğinde,hemen başlayabilsin.Ama istemekle olmuyor.olmadığına göre,adil bir seçim yapmak gerekiyor.bunun yoluda malesef,lokal değil,merkezi sınavlardan geçiyor.Ben oldum olası,kura yoluyla hekim alımına karşı çıktım.Manavdan domates alırken bile seçip alıyorsunuz.Her işin bir seçim kriteri olduğuna göre,bu işinde olmalı.

siz kendinizi nasıl görüyorsunuz bilmem ama ben manavdaki domates değilim.türkiyede zorlu bir sınav sürecini başarıyla atlatıp zor bir fakülteyi bitirmiş bir insanım.benimle eşit bir tıp hekimi direkmen atanırken ben neden daha fazla uğraşayım.bu işin tek yolu sınav değil.parmağımız yara oldu diye parmağımızı kesip atmak gibi birşey bu.
Başa dön
qubra
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2012 1:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alımların dus puanlarına göre yapılacağı gelen bilgiler arasında tam kesin olmamakla beraber büyük bir oranda bu böyle olacaktır.
Başa dön
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2012 3:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modernwarfare yazmış:
tunaakman yazmış:

siz kendinizi nasıl görüyorsunuz bilmem ama ben manavdaki domates değilim.türkiyede zorlu bir sınav sürecini başarıyla atlatıp zor bir fakülteyi bitirmiş bir insanım.benimle eşit bir tıp hekimi direkmen atanırken ben neden daha fazla uğraşayım.bu işin tek yolu sınav değil.parmağımız yara oldu diye parmağımızı kesip atmak gibi birşey bu.

hele ki kpss bizler için çok saçma.bunca şeyin arasında oturup bir de coğrafya falan çalışamam. Dus belki fırsat eşitliği açısından iyi ama gönül ister ki direk isteyen atansın.istemeyen de olabilir çünkü...
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2012 4:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dus gir çalış o kadar yıldan sora gene sınava gir bir daha atanmak için çalış
ben atamaların dusla olacağına inanmıyorum büyük bir ihtimalle kpss olacaktır uzmanlık yapmış bir kişi bile gerek duyulup atanmayacaksa neden uzmanlık diye birşey çıkartıp para harcıyorlar bizi yoruyorlar bize para ve zaman harcatıyorlar ben anlamıyorum
Başa dön
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2012 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

okumasak daha iyi yerlerde olabilirdik belki:)
Başa dön
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Şub 07, 2012 1:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İktisatta bir kural vardır.Bunun adı arz ve talep dengesidir.Yani bir mal ve hizmeti sunan yani arz eden kişi sayısı talep eden kişi sayısından fazla ise o malın önce fiyatı düşer, sonrasında alıcısı çıkmaz.Bu benzetmeye Diş hekimleri arkadaşlarım kızmasınlar.Doğru dürüst bir planlama yapılmadan iş başındaki siyasiler,uzun vadede ülkenin hekim ihtiyacını hesaplamadan,onlarca fakültenin açılmasına onay verdiler.Bu yerden mantar gibi biten fakültelere pek itiraz edende olmadı.Nedenine gelince çok fazla fakülte ve akabinde paralı üniversiteler, herkesin istediği bölümde eğitim almasının önünü açtı.Bugün neredeyse sınava girenlerin %80.ni bir bölüme girmeye hak kazanıyor.İşi biraz daha ileri *****ürmemi isterseniz.siz yeterki paradan haber verin derim.gerisi problem değil.Türkiyede ,olmadı kıbrısta, olmadı kazakistanda veya Bulgaristanda çocuğunuza istediği dalda eğitim aldırabilirsiniz.Peki bu kadar mezunu ne yapacağız? Onu o yerden mantar gibi biten fakülteler açılırken onları tercih ederken düşünecektik.Ne dersek diyelim bu gerçeği değiştiremeyiz.Bu ülkede her yıl Binlerce öğrenci Eğitim ,Hukuk ve işletme fakültelerinden mezun oluyor.Malesef çok genel bir sorun.Önümüzdeki dönemde öğrenci bulamamaktan kapanan veya iflas eden üniversite veya fakülteler duyarsanız şaşırmayın.
Başa dön
ilknurpelin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 07, 2012 1:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mutluluk yazmış:
dus gir çalış o kadar yıldan sora gene sınava gir bir daha atanmak için çalış
ben atamaların dusla olacağına inanmıyorum büyük bir ihtimalle kpss olacaktır uzmanlık yapmış bir kişi bile gerek duyulup atanmayacaksa neden uzmanlık diye birşey çıkartıp para harcıyorlar bizi yoruyorlar bize para ve zaman harcatıyorlar ben anlamıyorum
atamalar dusla olmayacakmıs,kpss ile olacagını soyledıler.saglık bakanlıgının sitesinde saglıkta bulusma noktası dıye bır bolum var oraya gırdıgınızde bakana veya bakanlıga dırekt soru sorabiliyoruz.oraya sordum cevap olarak dusla ılgılı calısmalarımız suruyor kontenjan acıklaması sonra yapılacaktır atamalarınız ise kpss ıle olacaktır seklınde acıklama yaptlar.
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Şub 07, 2012 3:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende sordum kpss ile olacak dediler onu zaten tahmin ediyordum benim merak ettiğim uzman dişhekimleri nasıl atanacak eğer onlarda kpss ile atanacaksa benim sınava girmeme gerek yok şuanda zaten sürünüyorum bi de sınava çalışıp tekrar sürünmeme gerek yok
Başa dön
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 10:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

madem dus geldi bizde de tıptaki gibi olsun atamalar
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 09, 2012 7:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kpss çok saçma değil mi ya? atladığım bir şey mi var?
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 12:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kesinlikle çok alakasız
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2012 5:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hani bu aşamaya kadar hep mesleki sınavlarla geldik, artık bir aşamada da mantığımız falan ölçülsün diyorum ama. hayırlısı...
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız