Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUSDATA KİTAPLARININ DEĞERLENDİRMESİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUSDATA KİTAPLARININ DEĞERLENDİRMESİ
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dthalil
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Şub 03, 2012 8:18 pm    Mesaj konusu: DUSDATA KİTAPLARININ DEĞERLENDİRMESİ Alıntıyla Cevap Gönder

uzun süren çalışma dönemim sonucuna dusdata klinik bilimler kitaplarında ki değerlendirmem şöyledir
1) endodonti ve konservatif kitabı:
endodonti bölümü :kapsamlı hazırlanmış ve güncel bilgiler içeriyor. ama derleme görüntüsünden çıkamamış , bilimsel ve tam donanımlı değil. basım hatası çok kopya edenler klavye hatasını had safhaya çıkarmışlar hangi konuya ağırlık verileceğini bilememişler. sonuç : 5 üzerinden 2 kısa zamanı olanlar için ideal . geniş zamanı olanlar için tayfun alaçam ın endodontisi (yeşil kitap) mükemmel.
konservatif bölümü :tek kelime ile berbat . kapsamı ilkokul düzeyinde . güvenip tek kaynak yapmayın .yarı yolda bırakır.5 üzerinde 0
2) oral diagnoz ve radyoloji
oral diagnoz: gayet başarılı . kapsamlı anlaşılır. derinlemesine bilgiler var. tus desteği alındığı belli olmuş. sadece dus için değil dişhekimliği fakülte eğitimi ve klinik uygulamaları için başvuru kaynağıdır.5 üzerinden 4
radyoloji: gayet kapsamlı anlaşılır. yazım ve basım hata mimimum. tavsiye olunur5 üzerinden 3
3)pedodonti : kapsamlı anlaşılır. fakülteye destek olabilecek nitelikte. piyasada yeni pedo kaynağı yok gibi zaten. alternatifi olmadığı için çok karşılaştıma yapamadım fakat yeterli ve dengeli tavsiye olunur5 üzerinden 3
4) protez: hem hareketli hem sabit yetersiz. kapsamsız. konunun özünü algılamamış gibiler. anafikirleri veremiyor. kısa zamanı kalanlar için uygun . uzun zamanda çalışanlar için ise total için senih çalıkkocaoğlunun totali şiddetle tavsiye olunur.maddeler bilgisi eki olan sabit bölümü daha derli toplu hareketliye göre. alternatif kitaplar değerlendirilmeli 5 üzerinden 2

cerrahi dusdata kitabını almadım bilgim yok benim kaynaklarım şule yücetaş ve akademik güncel yayınlar
perio dusdata kitabını almadım bilgim yok başka bi kaynak ve akademik yayınlar
ortodonti dusdata kitabını almadım bilgim yok

temel bilimler seti tus destekli olduğu için gayet başarılı ve yeterli . başka kaynaklara gerek kalmıyor.

kolay gelsin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
brad_pitch
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Şub 03, 2012 9:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence de oral cok iyi. Aslinda protezin sabit bolumu de ii sayilabilir ama cok karmasik. Hareketli idare eder ama total rezalet otesi. Dusdata perioya bakmadim ama elime aldim ii gibi gorunuyo
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Şub 03, 2012 10:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

konservatif çok kötü birçok konu yok ortodonti fena değil derli toplu olmuş
protez de pek iyi sayılmaz perio da cerrahi kımı es geçilmiş pedo iyi hazırlanmış oralin diagnoz kimi kısmı gereksiz radyoloji kısmı iyi olmuş endoda gereksiz bir post kısmı var cerrahi iyi olmuş

En son mutluluk tarafından Cmt Şub 04, 2012 8:32 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
failer
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2012 6:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cerrahi ye iyi diyebiliyorsaniz bravo..bizim gordugumuz cerrahinin onda biri degil
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2012 8:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gereksiz ayrıntılara girilmemesi iyi birşey ona bakarsanız tıpta birçok konu muhtemelen daha ayrıntılı işleniyordur bizim gördüğümüze yakın olmuş sadece ağız içi lezyonlar yok o da hem pataloji de hemde oral diagnozda anlatılıyor zaten
Başa dön
ilknurpelin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 06, 2012 6:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dusdatanın son tekrar notları vardı onun mikrobiyolojisi varmıydı acaba?su anda bulamıyorum...yada nerden bulabılırım?
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 8:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar gerçekten çok faydalı bir başlık olmuş. lütfen mümkün olduğunca çok kişi görüşünü dile getirsin, gerçekten çok faydalı oluyor. arkadaşlarımı arayıp sorup duruyordum hangi kitabı alayım hangi kitabı alayım diye, çok sevindim bu başlığı bulduğuma! hepinize teşekkürler
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 8:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pek fazla kitap seçeneği yok zaten piyasadan. hazır olan 2 dershanenin kaynağı var bildiğim kadarıyla. bazı çalışmalarda bulunmakta,insanlarda görüyorum
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 8:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya ben farkı anlayamıyorum ama, aynı dersanenin mesela iki farklı isimli konu anlatım serisi var ayrıca bir de ders notları var. hepsi ortalama 250 sayfalık kitaplar. ne farkı var birbirinden anlamış değilim Sad
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 8:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

inceleyen birine sormak lazım,onun ben olmadığı kesin:)
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 8:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu kararsızlıkla benim olmayacağım da kesin Very Happy
dersanalerden havadis alanlara sormak lazım Smile
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 8:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu konuda bir başlık açılması sizi bekliyor o zaman Smile
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 4:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu başlık uygun aslında, burayı görüp yazan olmasını bekleyelim Smile olmazsa başlık açarız Smile) forum kurallarını ihlal etmeyelim durduk yere Very Happy
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 11:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bakalım paylaşımcı üyeler gelecek mi:)
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 09, 2012 12:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bizden başkası yok galiba
dthalil
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 8:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok bir fark yok ders notları ,konu kitapları ve akademi kitapları arasında. dusdata 4-5 fakültenin "hacettepe, gazi ankara gibi ankara yerleşimli" ders notlarını kırtasiye ve hocalardan toplayıp derlemişler. örnek olarak tükürük konusu pedo da oral de konservatif te endo da var. bilimsel anlamda çok bir faydası yok derleme çünkü geneli. ancak asıl durum şu ki :dusdata yani tusdata şirketi ankara orijinli ve bu insanlar sosyal konumları gereği bireysel hazırlanan bizler gibi sıradan insanlardan çok daha fazla bilgiye sahip olmalılar.üniversiteler olsun ösym olsun çok daha içli dışlılar. tusda ki başarıları ve soru yakalamaları çok da boşuna değil yani.yapmamız gereken şudur ki: olabildiğince fazla kaynak okumak ;ders kitapları, fakülte notları ,fakülte sınav soruları, internet literatür taramaları. .bunlardan sonra bir de dusdatanın setlerinden genel tekrar yapılmalı.temel bilimler için ise setler yeterli gayet . fakültelerde o kadar ayrıntılı görmedik sanırım hiçbirimiz.
adamlar ne söylediyse çıkıyor yahu . izlesenize röportaj videsunu . iyi mi kötü mü bu durum bilmiyorum ama bu ülkede fazla seçenek yok zaten hiçbirzaman değil mi
Başa dön
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 11:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dthalil yazmış:
çok bir fark yok ders notları ,konu kitapları ve akademi kitapları arasında. dusdata 4-5 fakültenin "hacettepe, gazi ankara gibi ankara yerleşimli" ders notlarını kırtasiye ve hocalardan toplayıp derlemişler. örnek olarak tükürük konusu pedo da oral de konservatif te endo da var. bilimsel anlamda çok bir faydası yok derleme çünkü geneli. ancak asıl durum şu ki :dusdata yani tusdata şirketi ankara orijinli ve bu insanlar sosyal konumları gereği bireysel hazırlanan bizler gibi sıradan insanlardan çok daha fazla bilgiye sahip olmalılar.üniversiteler olsun ösym olsun çok daha içli dışlılar. tusda ki başarıları ve soru yakalamaları çok da boşuna değil yani.yapmamız gereken şudur ki: olabildiğince fazla kaynak okumak ;ders kitapları, fakülte notları ,fakülte sınav soruları, internet literatür taramaları. .bunlardan sonra bir de dusdatanın setlerinden genel tekrar yapılmalı.temel bilimler için ise setler yeterli gayet . fakültelerde o kadar ayrıntılı görmedik sanırım hiçbirimiz.
adamlar ne söylediyse çıkıyor yahu . izlesenize röportaj videsunu . iyi mi kötü mü bu durum bilmiyorum ama bu ülkede fazla seçenek yok zaten hiçbirzaman değil mi

kesinlikle doğru. soru yakalamalarından daha doğal bişi olamaz. en yakın kaynaklar onlar
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 6:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dthalil yazmış:

evet ülkede her alanda bir tekelleşme var neredeyse. bu konuda da seçenek yok evet... gerçi işlerini iyi yapıyorlarsa varsın seçenek olmasın, iyi bir hizmet alabilelim yeter...
kitaplardan ders notları adıyla satılanların mesela sayfa kenarlarında boşluklar varmış not alabilmemiz için. bu gibi ufak detaylar dışında içerik sanırım aynı hepsinde üç aşağı beş yukarı?
Başa dön
periostelevatoru
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 06, 2014 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

herkes fakültede temel bilimleri dusa göre kapsamı dar buluyor ama bizim okulda patoloji hariç diğer dersleri dersanede gördüğümüzden daa fazla gördük. peki sonuç açıkcası o kadar zamandan sonra pek işe yaramıyor. bir anatomiyi hatırlar gibi oluyorum Smile) güncelleyelim başlığı. konservatif ted. iyi olan yayın dersane yok hele deneme soruları dusla alakası yok ki bence kons. dusda da kötü çıkıyor ama denemeler ve yayınlar onadan kötü.
Başa dön
duscanavari
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 07, 2014 4:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

konservatif ve protez için hangi kaynaklar güvenli peki? extra hangi kitapları alalım?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız