Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS - SINAVIN ZORLUK SEVİYESİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS - SINAVIN ZORLUK SEVİYESİ
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
snm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 25, 2016 11:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kitapcik ne zaman yayinlanir acaba
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
hotaruuu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 12:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence bu sınavda çok çalışan değil de şanslı olan kazanacak. Baksana çıkan soruların hemen hemen hepsinin cevaplarına kitaptan değil netten bakıyorum 😢
Başa dön
szeki
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 12:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bencede temel zordu çok ters geldi .klinik gecen sene ye yakındı sanki
Başa dön
strawblueberry
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 12:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hotaruuu yazmış:
Bence bu sınavda çok çalışan değil de şanslı olan kazanacak. Baksana çıkan soruların hemen hemen hepsinin cevaplarına kitaptan değil netten bakıyorum 😢

kesinlikle katılıyorum
Başa dön
dtakinci
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 1:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

strawblueberry yazmış:
hotaruuu yazmış:

kesinlikle katılıyorum
+1 .Elimde telefon sabahtan beri googla a bir şeyler yazıyorum...
Başa dön
mrdent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 2:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çooook zordu ozellikle temel
Başa dön
xylitol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 2:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Temel çok zordu klinik bazı dersler çok kolaydı. O kadar şey çalışınca insan tuhaf oluyor sanki boşa gitmiş gibi geliyor. Hayırlısı olsun hepimiz için...
Başa dön
p53geni
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 4:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

xylitol yazmış:
Temel çok zordu klinik bazı dersler çok kolaydı. O kadar şey çalışınca insan tuhaf oluyor sanki boşa gitmiş gibi geliyor. Hayırlısı olsun hepimiz için...

tam olarak benim fikrim de böyle
Başa dön
detutopik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2016 5:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar ben oncelikle sunu soylemek istiyorum herkese:Bu sinavda iyi olanlar farki birbirlerine temelden atacaklar ozellikle Anatomi Embriyoloji Ve Biyokimyayi ful cekenler dereceye oynayacak.Klinik olarak da size sunu soyleyeyim tabi temel icinde gecerli bu.Bazi sorularin cevaplarini kitaplarimizdan bos yere aramayin.Sorular fakulte bazi final sorulariymis gibiydiler,brans basligi altinda acilan bazi derslerdeki sorularin Grupta yanlis cevap verildigini goruyorum.Klinik kelime oyunlariyla doluydu Ve cevaplarda bir cogumuzun dogru diye isaretledigi yanlis cevaplar cikacak sonuclar aciklaninda hic sasirmayin.Evet klnik kolaydi ama 70 Ve uzeri net yapan bi kac kisi cikacak sebebi de kolay gorunumlu sorulari kolaymis gibi cevaplamak.
Başa dön
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 5:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

detutopik yazmış:
Arkadaslar ben oncelikle sunu soylemek istiyorum herkese:Bu sinavda iyi olanlar farki birbirlerine temelden atacaklar ozellikle Anatomi Embriyoloji Ve Biyokimyayi ful cekenler dereceye oynayacak.Klinik olarak da size sunu soyleyeyim tabi temel icinde gecerli bu.Bazi sorularin cevaplarini kitaplarimizdan bos yere aramayin.Sorular fakulte bazi final sorulariymis gibiydiler,brans basligi altinda acilan bazi derslerdeki sorularin Grupta yanlis cevap verildigini goruyorum.Klinik kelime oyunlariyla doluydu Ve cevaplarda bir cogumuzun dogru diye isaretledigi yanlis cevaplar cikacak sonuclar aciklaninda hic sasirmayin.Evet klnik kolaydi ama 70 Ve uzeri net yapan bi kac kisi cikacak sebebi de kolay gorunumlu sorulari kolaymis gibi cevaplamak.

biyokimya fizyo embriyolojiyi ful yapan varmıdır gerçekten..sorular iğrençti de..
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 5:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

80 net doğu pedo gelir mi arkadaşlar ya valla bi açıklansa da kurtulsak
Başa dön
detutopik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 5:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

80 net tabi Dogu pedo gelir,sen 80 net yaptigindan eminsen tabi,bi Cok kisi patlicak soylim de sonra yanlis anlasilmasin.
Başa dön
detutopik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 5:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denemelerde derece yapanlardan temeli batiranlar var gencler netler 75-80 sıkışacak gibi
Başa dön
346nafile
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 6:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sınav kesinlikle seçici değildi. bazı branşlar çok kolaydı herkes yaptı (farma) ve bazı branşlar çok zordu kimse yapamadı. ( Fizyo) . O yüzden çalışanla çalışmayanı ayırt etmekten çok şanslıyla şanssızı ayırt edecek gibi geliyor. Klinikte bazı dersler kolaydı ama orda da garip 2 şık arasında bırakan sorular vardı. geçmiş sınavlara bakmış olanlar bunu rahatlıkla farkedebilir. Birkaç yakın arkadaşımla görüştüm onların da düşüncesi bu yönde. Kitabın tamamını bilseniz bile yapamayacağınız ütopik sorular vardı. Fakat öyle ya da böyle bitti herkese geçmiş olsun.
Başa dön
dtdtd
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 7:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaliteli, ölçme değerlendirme yapabilecek soru havuzu oluşturulamamış demek. yazık.
ösym hesabınıza girip basvurular kısmındakı ankete katılmanızı tavsiye ederim geri bildirime ihtiyaçlari var besbelli.
Başa dön
senolk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 7:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle adil bir sınav olduğunu düşünmüyorum bende. Burada yazılanlara göre 60-70 net gibi birşey yapacagım.Benim gibi sinava doğru düzgün hazırlanmamış sadece sınav atmosferini yasamak icin giren biri ile 1 yıl çalışan biri arasında 10-15 netten daha fazla fark olması gerekir. Farkın azlığı soruların bilgi ölçmeye yönelik olmadığının ispatıdır.
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 3:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu sadece bu sene için geçerli bir şey değil ki geçen sene de seçici Bi sınav yapmadılar orta düzey soru yoktu. yani bu sınavı böyle yapacaklar her zaman demek ki şansına kaldı her şey
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 4:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sinava zor veya kolaydi diyemem, zaten bundan önce dusunulmesi gereken sey sinavin kalitesi, calisanla calismayani ayirt etmesi, sansliyi ayirt etmesi degil.

1.5 yillik hazirlikla girdim evet sinavim cok kotu degil simdilik duyumlara gore ama asla hakettigimi alabileceğimi düşünmüyorum. Gecen seneki sinavda da keza bilgiyi olcen degil sansliyi olcen bir sinavdi, ama bu seneki kadar da kalitesiz degildi. 1 daha sinav olsun gireyim cok isterim ama görüyorum ki dus gitgide kalitesizlesiyor. Ilk duslara giren arkadaslar cok daha hakkettikleri sonucu alabilecek durumdalardi.
Başa dön
303
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 5:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınava ciddi hazırlık yapanlar için tam bir hayal kırıklığıydı. Temel şeylere bakıp öylesine girenler için de iyi ki çok çalışmamışım dedirten bir sınavdı. Sanırım soru sayısı artmadan bu problem çözülecek gibi durmuyor. Çok emek verenlerin hakettikleri puandan az alacaklarını, az çalışanların beklediklerinden fazlasını alacakları adil olmayan bir sınav oldu. Yine de Allah herkesin hakkına göre gönlündeki versin diyorum. Hepimize geçmiş olsun.
Başa dön
Temlik
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hem hastanede çalıştım hem dusa hazırlandım. Hiç dinlenme fırsatım olmadı çoğu zaman ve bir senemi verdim. İyi hazırlamıştım. Ama sınav okadar kalitesiz hazırlanmış ki sınavdan çıktığımda iyi mi kötü mü geçtiğini düşünemedim. Çünkü emeklerimin boşa gitmiş olduğunu görmek en acısıydı. Sınav hazırlamayı bilmeyen bir kuruma emek emanet etmek gercekten çok acınası. Artık hakkımızda hayırlısı...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız