Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Itiraz suresi doluyor...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Itiraz suresi doluyor...

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 11:18 pm    Mesaj konusu: Itiraz suresi doluyor... Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli uyelerimiz 

Sinav sorularından hatali olanlara itiraz icin uc gun sure veriliyor. 
Cok az bir zaman kaldi ve halen osym sorulari açıklamadi 

Sorularin yayinlanmasi ve inceleyip itiraz edebilmemiz icin hepbirlikte 

1- Osym yi arayalim ve baski olusturalim 444 67 96 

2- Mail atalim / web sitesinden ileti birakalim 

3- fax yollayalim 

4- Ankarada ki arkadaslarimiz bizzat gidip tus birimi sorumlusu ile gorusebilirler 

Lutfen ihmal etmeyelim 
Herkes uzerine duseni bir an evvel yapsın
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
mustafautkun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 11:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben günde on kere arıyorum artık bana gene mi sen diyorlar ben fazla arandığını düşünmüyorum bence eğer dikkat çekmek istiyorsak bu siteyi okuyan bin küsür kişidedir lafım lütfen arayın ya da BİMere yazın bizim için bir gün bir gündür hayatımızın düzene girmesi gerek günde bin kere osym sitesi ne girmekten yoruldum
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 12:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de aradım ancak soruların acıklanması gibi bir karar yok diyorlar.Yds soruları konuldu dedim haklısınız ama her sınav ayrı dedi.açıklamayacaklar bence.
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 12:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hiç boşuna beklemeyelim o zaman kaderimize terkedildik
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 12:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya açtıracaklar ağzımı ya böle pislik yapılırmı ya 1 sene hayatımızı durduruyoruz kendi sınavımızı bize göstermiyorlar.parayı almayı biliolar ama hemen. valla ülke öğrencilerden geçiniyo. ev sahipleri,dershaneler,fakülteler, ösym... bu yüzden hep olduğumuz yerde sayıyoruz. kusura bakmayın gençler çok yıpratıcı bir dönem sınav maratonu. bir yandan haftanın 6 günü akşama gidip bir yandan her fırsatta ders çalışmaya çalışıp bizim için hazırlanan soruları bile görememek gerçekten çok sinir bozucu.neyse başınızı şişirdim ama bizi bizden başkası anlamıyor sizde biliyorsunuz anne babalarımız kardeşlerimiz dahi anlamıyor. herkes bu kadar çalışmaya yaparsın diye öss mantığıyla bakıyor😔
Başa dön
Dtbriault
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 1:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende aradım açıklanıp açıklanmayacağı belli değil daha bakanlıktan bi karar çıkmadı dediler. Açıklanmadanda itiraz edebilirmişiz! Sağolsunlar
Başa dön
Peri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 1:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen öyle kimse anlamıyor daha ne kadar çalışabilirsin ki diyorlar. Zaten bu kadar zor bi süreç bir de etrafındaki insanların senden daha fazla beklentiye girmesi daha da sinir bozucu. Olması lazım yetmesi lazım ama yetmiyor işte. Bu eğitim sisteminde sinir hastası olmamak mümkün değil.
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 1:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bilinçli yapılan bir şey kesinlikle geçen sene mahkeme olayı falan olunca bu sene madem öyle işte böyle dediler.
Başa dön
mustafautkun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 1:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben son ay aşırı çalışmadan kaynaklı aşırı başagrısını geçirmek için bir umut saçımı kazıtıp no tip olarak ortalıkta gezdim millet bu çocuk kafayı yemiş gözüyle baktı sınav Nasıl geçti derseniz valla bana iyi geçti geçirdiler ..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 2:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gençler geçen yan dal tus sınavında da aynı palavrayı sıkmışlar sorular açıklandıktan sonraki 3 günde itiraz edebilirsiniz diye sorular açıklandıktan sonra da yok öyle birşey sınavdan sonraki 3 gün içinde o iş demişler. ve tabiki ilk 3 gün içinde açıklamamışlar
Başa dön
xylitol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 4:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sohbet tarzında değil de daha resmi bir dil olsa daha çok takarlar sanki
Başa dön
xylitol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 4:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:
ya açtıracaklar ağzımı ya böle pislik yapılırmı ya 1 sene hayatımızı durduruyoruz kendi sınavımızı bize göstermiyorlar.parayı almayı biliolar ama hemen. valla ülke öğrencilerden geçiniyo. ev sahipleri,dershaneler,fakülteler, ösym... bu yüzden hep olduğumuz yerde sayıyoruz. kusura bakmayın gençler çok yıpratıcı bir dönem sınav maratonu. bir yandan haftanın 6 günü akşama gidip bir yandan her fırsatta ders çalışmaya çalışıp bizim için hazırlanan soruları bile görememek gerçekten çok sinir bozucu.neyse başınızı şişirdim ama bizi bizden başkası anlamıyor sizde biliyorsunuz anne babalarımız kardeşlerimiz dahi anlamıyor. herkes bu kadar çalışmaya yaparsın diye öss mantığıyla bakıyor😔

Sizi çok iyi anlıyorum kimse anlamıyor hepimiz aynı durumdayız ama insanların ne dediğini umursamamız lazım bir şekilde. Psikolojimiz en çok da bundan bozuluyor
Başa dön
hotaruuu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 4:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Lesitin yazmış:
25.09.16 saat 09.30 da yapılmış olan DUS sınavına girmiş bulunmaktayım. Zaten yılda iki kez yapılan sınavın yılda bire düşürülmesi yaşamış olduğumuz stresi daha da arttırmaktadır. Son 1 yılımızı masa başında bu sınava hazırlanıp değişik psikolojileri yaşayıp bu sinav icin dershanelere kaydolup kampa gidip ailemizin ve bizim maddi manevi kayba uğrattı. bu sınav için hayatımızdaki bir yılı yok saydık. Biz bu özveriyi gösterirken kurumunuzun yaptığını sorumsuzluk olarak görmekle birlikte bizim sarfettigimiz çabanın ufak bi kısmını sizden beklemekteyiz. Gerçi ortaya çıkan sorulardan böyle bir özveriyi de göstermekten aciz olduğunuzu görmekteyim. "Hangi dış hekimligi fakültesinde embrigenezin 8. Gününde gelişen yapıyı anlatırlar merak ederim ?  Ustelik bu bilginin benim meslek hayatima hastalarima bakis acima ne kattiginin cevabini sizden alacagimi umuyorum. Üstelik her sene denetimden geçen bu soruları referans kitaplardan hazırlamak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Ama her sene olduğu gibi bu sene de hatali sorular mevcuttu. Şaşırdık mı hayır. Kurumunuzdan ricam sınav sorularının geçen yıl ve ondan önceki yıllarda da olduğu gibi yayınlanması hiç değilse sadece sınava giren kişilerin sistemden görebileceği bir platform oluşturmasını talep etmekteyim. Sınav sorularının açıklanmamasının mantıklı bir açıklaması olduğunu düşünüyorum ama bulamıyorum sanırım siz aciklamadikca biz soruları unutuyoruz ve bu şekilde itiraz etme ihtimalimiz azalıyor. Benim bulabildigimiz en mantıklı cevap bu. Kalemlerinizin üstüne yazdığınız sözün "emeğiniz emanetimizdir." Sözünüzü hatırlatıp bir an once bu sözünüz arkasında durup bizlere soruları aciklamanizi temenni ediyorum. Osym ye atsam onlarda beni atar mi ?

+1
Evet haklısın atabilir 😅
Başa dön
sveLto
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 5:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hotaruuu yazmış:
Lesitin yazmış:
25.09.16 saat 09.30 da yapılmış olan DUS sınavına girmiş bulunmaktayım. Zaten yılda iki kez yapılan sınavın yılda bire düşürülmesi yaşamış olduğumuz stresi daha da arttırmaktadır. Son 1 yılımızı masa başında bu sınava hazırlanıp değişik psikolojileri yaşayıp bu sinav icin dershanelere kaydolup kampa gidip ailemizin ve bizim maddi manevi kayba uğrattı. bu sınav için hayatımızdaki bir yılı yok saydık. Biz bu özveriyi gösterirken kurumunuzun yaptığını sorumsuzluk olarak görmekle birlikte bizim sarfettigimiz çabanın ufak bi kısmını sizden beklemekteyiz. Gerçi ortaya çıkan sorulardan böyle bir özveriyi de göstermekten aciz olduğunuzu görmekteyim. "Hangi dış hekimligi fakültesinde embrigenezin 8. Gününde gelişen yapıyı anlatırlar merak ederim ?  Ustelik bu bilginin benim meslek hayatima hastalarima bakis acima ne kattiginin cevabini sizden alacagimi umuyorum. Üstelik her sene denetimden geçen bu soruları referans kitaplardan hazırlamak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Ama her sene olduğu gibi bu sene de hatali sorular mevcuttu. Şaşırdık mı hayır. Kurumunuzdan ricam sınav sorularının geçen yıl ve ondan önceki yıllarda da olduğu gibi yayınlanması hiç değilse sadece sınava giren kişilerin sistemden görebileceği bir platform oluşturmasını talep etmekteyim. Sınav sorularının açıklanmamasının mantıklı bir açıklaması olduğunu düşünüyorum ama bulamıyorum sanırım siz aciklamadikca biz soruları unutuyoruz ve bu şekilde itiraz etme ihtimalimiz azalıyor. Benim bulabildigimiz en mantıklı cevap bu. Kalemlerinizin üstüne yazdığınız sözün "emeğiniz emanetimizdir." Sözünüzü hatırlatıp bir an once bu sözünüz arkasında durup bizlere soruları aciklamanizi temenni ediyorum. Osym ye atsam onlarda beni atar mi ?

+1
Evet haklısın atabilir 😅
bence herkes elinden geleni yaparsa dusu yilda 2 ye cikarabiliriz
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 5:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gencler bana gecen sene sorulari gormeden niye itiraz ediyorsun diye lince kalkilmisti. Ben sizin yerinizde olsam dava acardim. Her ne olursa olsun. Icimizde ezikler oldukca ezilmeye raziyiz...beni bilen biliyor (yeniler pek tanimaz Smile )insallah hakkinizi alirsiniz
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 5:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="Denizolsun"]Bilinçli yapılan bir şey kesinlikle geçen sene mahkeme olayı falan olunca bu sene madem öyle işte böyle dediler.[/quote] gecen sene degildiki son 3 senedir dava aciyorum. (Bu sene haric) sorularin aciklanmasina dair davayida acmistim. Gecen sene hemen aciklandim. Bu sene daha cok sessiz kisiler var ve dava acan hic yok
Başa dön
kanojoo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 7:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

osymyi aradım
müzik dinletiyorlar paso Sad
en az 10 dkka bekledim
bi türlü bağlanmadı tlfnu kapattım...
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 9:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Endo hocası bugün açıklanacak demiş
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız