Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS SORULARI - RESTORATİF DİŞ TEDAVİSİ - HATIRLAMA USUL
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS SORULARI - RESTORATİF DİŞ TEDAVİSİ - HATIRLAMA USUL
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Patellaglabella
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 29, 2016 11:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Onu ben de anlamadım. Nasıl oluyor bi grup farklı düşünmüş. Kaynaklarda da yanlış yazıyor o halde.bunun hesabını kimse vermicek tabiki.olan emeklerinize oluyor.çok yazık! !!!!!!!!!!!!!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Quutamo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 30, 2016 12:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusdatanın kitabında class I 5:1 class II 4:2 class III 3:3 class IV 2:4 class V 1:5 yazıyor.

2 senedir anlatırken de konfigürasyon faktörü en düşük classV en yüksek classI diye anlatılıyor offlineda da aynı şekilde.

Soru bankalarında da aynı mantıkla soruyu çözüp tabloyu çözüme koyuyor.

Seminerde davul çalmakla değil ki bu olay. Buna çok açık itiraz etmek gerekirdi, classI yoksa classV'tir denilirse insan güler sadece.
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 30, 2016 12:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

C faktörü bende bu slayta göre yaptım sınavda dırek bu sekli aklıma geldı ısın mantıgına bakmadım çünkü bı mantık sınavı degıl tamamen mantıksızlıkla dolu bı sınav..
Başa dön
sveLto
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 30, 2016 2:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

C faktörün tanımı: Bağlanan yüzey/serbest yüzey alanı. Bu şekilde sınıf 1 ve sınıf 5 kavitelerde 5/1=5 çıkar. Ben böyle düşünerek sınıf 5 yaptım ve cevabımın arkasındayım.
Ayrıca ; sınıf 2 mo kavitede = 4/2=2
Mod kavitede = 3/3=1 diye biliyorum
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız