Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS Sınavında 8 Hatalı Soru !!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS Sınavında 8 Hatalı Soru !!!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtiob
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 4:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar bir soruya ne kadar cok dilekce verilirse iptal olma olasiligi o kadar artiyor mu yani. Nasil bir yol izlememiz lazim gecen senelerden tecrubesi olanlar varsa yonlendirebilirmi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 4:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentinho07 yazmış:
şimdi arkadaşlar dersane bize referans kaynak sağladı sağolsunlar ama kendileri dava sürecine müdahil olacaklar mı kurum olarak müdahil olamasalarda sınava giren hocalarımız dersane avukatları ile itiraz sürecine katılabilirler bence herkesin avukatı yok sonuçta bu hususta ne düşünüyolar acaba bilen var mı?

dersaneyle konuştum ben.Dersane sanırım Ankara da bir kursiyer aracılığıyla açıcakmış davayı ne kadar doğru bilmiyorum ama.siz yinede şahsi olarak sadece ösym ye dilekçenizi gönderin dendi.İtiraz ne kadar çok olursa o kadar üstlerinde yük olur...
Başa dön
Varolcihan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 4:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hotaruuu yazmış:
Şu iptal olur, şunlar olmaz falan diyip insanların moralini bozmayın ya. İtiraz edilen her sorunun iptal olabilme olasılığı var. Ösym nin sağı solu belli olmuyor. Geçen yıl tus da, data nın yanlış olarak yayınlamadığı sorular iptal oldu. Bu olasılıkla yanlış olarak düşündüğümüz her soru iptal olabilir. Moral bozmayın, yeterince moralimiz bozuk zaten.

8 soru herkese etki edecek,herkesin değişecek elbette de kimin moralini neden bozmaya çalışalım? Sadece su an görünen bu.Ösym sorusu hazırlanırken sorunun kaynak kitapta nereden sorulduğu da ekte verilir.Tekrar gözden geçirilir,hata varsa iptal olur.Sonuc olarak inşallah herkes emeğinin karsılığını alır.
Başa dön
dtnur12
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 4:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ciddi bilgi karışıklığı var ya da ben anlayamadım şahsi olarak dava mi acmaliyim yoksa dilekçe ile destek mi olmalıyım bilen biri bilgilendirirse çok sevinirim
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 4:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dilekce ilk 5 is gunu icin diyor, o tarihten sonra mahkeme falan deniliyor ne yapacagimiz hakkinda bilenler yardimci olursa seviniriz
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 4:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bu sorunun cevabını ancak cevat hoca bilir. kanımca .dusdata anket soru kısmına anatomi bölümüne sorunuzu sorabılırsınız.
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 5:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drtus 'dan hoca yazmış:

'' Arkadaşlar Sami hocayla hatalı sorular ve itiraz süreci hakkında görüştüm. ''

Sami beyle konuştuğum konuları ve izlenecek yolları kendi ağzından aşağıda madde madde yazıyorum lütfen bu yazılanlara dikkat edelim ve başka yazılıp çizilenlere itibar etmeyelim.....

Sami hocanın söylemleri:

1. İtiraz süresi bir önceki yönetim tarafından 3 gün olarak belirlenmiş ve ösym'nin resmi sitesinde hala bu var ama yeni yönetim bunu önemsemiyor, adalet için itiraz kapısını açık tutuyor.

2. Biz iyi niyet çerçevesinde pazartesi sabah hatalı soruları elden de ÖSYM'ye ileteceğiz, dikkate alıyorlar.

3. Her ihtimale karşı Salı günü tek elden avukatımız vekalet veren adaylar adına dava açacak. Açılacak farklı farklı davalar, olası mahkeme sürecini anormal uzatır.

4. Biz, aksini net bir referans kaynağıyla ispat ettiğimiz dört soruya itiraz metnini yayınladık. Meslektaşlarımız pek çok soruyu tartışıyor ve biz onları elbette takip ediyor ve kaynakları defalarca inceliyoruz. Bu sorulardan başka sorular için net referans bulan meslektaşlarımız bize iletirlerse dikkate alırız. ( [email protected]) pazartesiye hatta salıya kadar vaktimiz var.

5. Bir soru iptal edilirse sınava giren herkesin doğru kabul edilir, o soruyu boş bırakmış olsa bile...
Başa dön
kanojoo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 5:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtdolphin yazmış:
535353 yazmış:
80 soruda 8 soru yüzde 10 oluyo. Yüzde 10 iptal olunca klinik sınavı iptal edilip tekrar yaparlar mı. Daha önce olmamış sey değil. Az eziyet çekmiştir, bi de burdan yapalım. Allah topunuzun....
ayrıca bir klinik sınavımız yok tıpçılar gibi, iptal olması için 12 ye ulaşması lazım

Ulaşabilir sanki
Saçma sapan soru çoktu
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 5:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtemablalp yazmış:
drtus 'dan hoca yazmış:

'' Arkadaşlar Sami hocayla hatalı sorular ve itiraz süreci hakkında görüştüm. ''

Sami beyle konuştuğum konuları ve izlenecek yolları kendi ağzından aşağıda madde madde yazıyorum lütfen bu yazılanlara dikkat edelim ve başka yazılıp çizilenlere itibar etmeyelim.....

Sami hocanın söylemleri:

1. İtiraz süresi bir önceki yönetim tarafından 3 gün olarak belirlenmiş ve ösym'nin resmi sitesinde hala bu var ama yeni yönetim bunu önemsemiyor, adalet için itiraz kapısını açık tutuyor.
Tusçuların da 4 hatalı sorusu varmış

2. Biz iyi niyet çerçevesinde pazartesi sabah hatalı soruları elden de ÖSYM'ye ileteceğiz, dikkate alıyorlar.

3. Her ihtimale karşı Salı günü tek elden avukatımız vekalet veren adaylar adına dava açacak. Açılacak farklı farklı davalar, olası mahkeme sürecini anormal uzatır.

4. Biz, aksini net bir referans kaynağıyla ispat ettiğimiz dört soruya itiraz metnini yayınladık. Meslektaşlarımız pek çok soruyu tartışıyor ve biz onları elbette takip ediyor ve kaynakları defalarca inceliyoruz. Bu sorulardan başka sorular için net referans bulan meslektaşlarımız bize iletirlerse dikkate alırız. ( [email protected]) pazartesiye hatta salıya kadar vaktimiz var.

5. Bir soru iptal edilirse sınava giren herkesin doğru kabul edilir, o soruyu boş bırakmış olsa bile...
Başa dön
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 5:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

klinik bilimler 11.soru protez kombinasyon sorusunun itiraz dilekçesinde verilen ingilizce metinde anguler cheilitis diye bi ifade göremedim..aşağıdaki ifadelerde de yer aldığı gibi anguler cheilitis görülebilir diyo ama o ingilizce metinde öyle bişey yazmıyo sanki.ingilizcesi iyi olan bi olan bi arkadaş bakabilirmi.
Başa dön
Varolcihan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 5:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yazmiyor maalesef,tamamen ogrencilerin gazini almak için konmuş bir kaynak.
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 5:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hoca zaten yazmadığını söylemişti. Bulguların bir sonucu olarak görülüyor demişti. Aynen o da bir kaç soruda olduğu givi gaz alma amaçlı.
Başa dön
hotaruuu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 5:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsenol yazmış:
klinik bilimler 11.soru protez kombinasyon sorusunun itiraz dilekçesinde verilen ingilizce metinde anguler cheilitis diye bi ifade göremedim..aşağıdaki ifadelerde de yer aldığı gibi anguler cheilitis görülebilir diyo ama o ingilizce metinde öyle bişey yazmıyo sanki.ingilizcesi iyi olan bi olan bi arkadaş bakabilirmi.

Ben de göremedim. Bir arkadaş da yazmıştı burada sırf öğrencilerin gönlü olsun diye yazılmış gibi. Büyük ihtimalle iptal olmaz. İtiraz metni çok zayıf, kanıt yok. Aynı şekilde voksel sorusu da öyle geldi bana.
Başa dön
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 6:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hotaruuu yazmış:
dtsenol yazmış:

Ben de göremedim. Bir arkadaş da yazmıştı burada sırf öğrencilerin gönlü olsun diye yazılmış gibi. Büyük ihtimalle iptal olmaz. İtiraz metni çok zayıf, kanıt yok. Aynı şekilde voksel sorusu da öyle geldi bana.

vokselle kombinasyon sorusu iptal olmaz.anestezi sorusu muamma.!.ept de iptal olmayabilir çünkü belliki tayfun alaçamın kitabında b şıkkının doğru olduğuna dair bi bilgi varmış d şıkkı ise kesin yanlış olduğuna göre o soru da kalır bence.diştaşı ve kalan diğer sorular açıkça yanlış onları iptal ederler diye düşünüyorum.yinede emin değilim her ihtimale hazırlıklı olmak lazım
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 6:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kombinasyon sendromu sorusunun kaynağında benim anladığım kemik kaybı görülür diyor oradan da angular chelitis çıkartılıyor dikey boyut düşeceği için ama malesef bana da pek ümit vermedi. İptal olmaz gibi bu.

Voksel sorusunda ise "the principal determinants of nominal voxel size in a CBCT image are the matrix and pixel size of the dedector." ifadesi geçiyor ki sayfada tam olarak boldla yazılan kısım bu cümlenin çevirisi bende yanlış çevirmiyorsam. Eğer soru şıklarıyla alakalı herhangi bir şey kitapta geçmiyorsa- ki muhtemelen durum bu yoksa oraya eklerdi diye düşünüyorum- bu soru iptal edilebilir gibi.
Başa dön
hotaruuu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 6:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
Kombinasyon sendromu sorusunun kaynağında benim anladığım kemik kaybı görülür diyor oradan da angular chelitis çıkartılıyor dikey boyut düşeceği için ama malesef bana da pek ümit vermedi. İptal olmaz gibi bu.

Voksel sorusunda ise "the principal determinants of nominal voxel size in a CBCT image are the matrix and pixel size of the dedector." ifadesi geçiyor ki sayfada tam olarak boldla yazılan kısım bu cümlenin çevirisi bende yanlış çevirmiyorsam. Eğer soru şıklarıyla alakalı herhangi bir şey kitapta geçmiyorsa- ki muhtemelen durum bu yoksa oraya eklerdi diye düşünüyorum- bu soru iptal edilebilir gibi.

Yani voksel sorusu umarım iptal olur. Belki dusemden Kaan hoca itiraz etmiştir. O itiraz etmişse iptal olma olasığı gayet yüksek Smile dusemden arkadaşlardan bilgi sahibi olan var mı acaba bu konuda?
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 6:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bize dusemdeki protez hocası ösymnin kaynak aldığı kitaplardan anlatmıştı.kombinasyon sendromunda anguler cheilitisten bahsetmemişti
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 6:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ösym bu sağı solu belli olmuyor her şey olabilir.Fakat itiraz edilen soruların hepsi yanlış kabul edilmeyeceği KESİN.
bana iptal edilmesi yüksek ihtimal olanlar şunlar gibi geliyor.
LEFORT
VOKSEL
BRAKET
EPT
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 6:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:
bize dusemdeki protez hocası ösymnin kaynak aldığı kitaplardan anlatmıştı.kombinasyon sendromunda anguler cheilitisten bahsetmemişti

Kombinasyon sendromu sorusu zaten şahsi fikrimdir itiraz kanıtları en zayıf soru durumunda şu an.
Başa dön
hotaruuu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 01, 2016 6:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:

Voksel sorusundan haberiniz var mı peki? Hocalar itiraz etmeyi düşünüyor mu?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
4. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız