Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
circumvallate
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 04, 2016 9:20 pm    Mesaj konusu: BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bölümler hakkındaki bilgilerimizi az çok toparlayalım mı. Bir yandan sonucu beklerken bir yandan da fikirlerimiz netleşirse tercih döneminde yükümüz biraz olsun bölünmüş olur. Ben çok yüksek bir derece beklemiyorum ve şu an için hiçbir şey net olmasa da radyoloji yazıp nere olursa olsun giderim diye düşünmeye başladım. Ancak bölümün geleceği konusunda bilgi sahibi değilim? Uzmanlık bittikten sonra piyasada yer bulamayıp yine normal diş hekimliği uygulamalarına dönmek gerekecek mi onu merak ediyorum
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Anhedonik
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ekm 04, 2016 11:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de şahsen cerrahi ve pedo arasında kararsızım. Cerrahi yorucu gibi olcak bi bayan için ama pedoda da aileler daha çok sorun çocuklardan gibi geliyor. Ne dersiniz?
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 12:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bakıldığı zaman eğer kendi muaynehanenizde sadece kendi uzmanlığımı yapmak istiyorum diyorsanız hocam en geçerli bölümler orto ve pedo.

Çantacılık yapayım para kazanayım diyorsanız daha ziyade orto endo ve implant (cerrahi perio)

Devlete gireyim rahatıma bakayım klinikle uğraşmayayım insanlarla yüz göz olmayayım da az para kazansam da yerim kötü olsa da olur diyorsanız -tomografisi olan bir adsmde- radyo.

Karı koca ya da sevgili olarak girdik en iyi ikili derseniz cerrahi (perio) - protez ya da orto - endo (tedavi).

Hem rahatım olsun hem param olsun diyorsanız orto.

Benim şahsi fikirlerimdir itirazları zevkle okumak isterim aklıma geldikçe de eklerim. Smile
Başa dön
dtsulcus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 12:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Radyoloji o kadar umutsuz mu Sad az param da olsa yerim de kötü olsa şeklinde Sad bir yere yerleşebilirsem sonlardan yerlesebilecegim gibi gözüküyor yükseklerde çok gözüm yok açıkçası ama bazen radyoloji ya da tedavi de uzmanlık yapmaktansa normal hekimliğe devam edip hayata biran evvel atılmak mi daha mantıklı bilemiyorum Sad
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 12:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsulcus yazmış:
Radyoloji o kadar umutsuz mu Sad az param da olsa yerim de kötü olsa şeklinde Sad bir yere yerleşebilirsem sonlardan yerlesebilecegim gibi gözüküyor yükseklerde çok gözüm yok açıkçası ama bazen radyoloji ya da tedavi de uzmanlık yapmaktansa normal hekimliğe devam edip hayata biran evvel atılmak mi daha mantıklı bilemiyorum Sad

Valla hocam açıkçası baştan iyidi ama son 2 3 atamadır uzmanlara bile çok kötü yerler açıyor devlet bu yüzden öyle dedim yani 2 3 sene bekleyip tayin isteyebilirsiniz ama başlangıç hiç bir zaman yüksek bölümler gibi olmayacaktır.

Dışarıda zaten bir radyologa iş yok herkes kendi tomosunu kendi çekiyor kendi yorumluyor. Belki yıllar sonra raporlama zorunluluğu falan gelirse o zaman harika olacaktır ama o da ne zaman olur belli değil. Bir de malesef bizim radyoloji bölümlerinin pasifliğini de düşününce şahsen daha böyle bir durumun oluşması için çok zaman var diyorum.

Tedavi nispeten daha iyi hocam yani klinikten kopmayayım iş yapayım diyorsanız elinizde nispeten iyiyse estetik işlemlerde para da var aslında -bence- bir cerrahi kadar da ağır değil. Ama tabi burda hastaya beğendirme hastayla ilişkiler gibi ticari yeteneklerde işin içine giriyor bunlar kişinin kendisine kalmış.

En son waters tarafından Çrş Ekm 05, 2016 1:01 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dtsulcus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 12:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet atama konusunda gerçekten haklisiniz artık merkeze atanmak uzman yada düz dişhekimi olarak hayal gibi. Tercih yapabilecek puanı alir isek zor bir süreç bizi bekliyor olacak, teşekkür ediyorum
Başa dön
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 1:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsulcus yazmış:

eğer kamuya girebilme ümidin varsa o iki bölümü yazabilirsin yada okulda kalmak da olabilir özelde çalışırım diye hayalin varsa o ikisinde uzman olmaktansa normal dişhekimi olarak tutunabileceğin yere muayenehane daha mantıklı
Başa dön
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 1:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsulcus yazmış:

eğer kamuya girebilme ümidin varsa o iki bölümü yazabilirsin yada okulda kalmak da olabilir özelde çalışırım diye hayalin varsa o ikisinde uzman olmaktansa normal dişhekimi olarak tutunabileceğin yere muayenehane daha mantıklı
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 1:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsenol yazmış:
dtsulcus yazmış:

bence uzmanlık olsun da hangi bölüm olursa olsun özelde de devlette de uzman dtnin normal dtden farkı çok fazla
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 1:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar, bir dönem ortodontiyi bitirmeye yemin etmiş bir sağlık bakanımız vardı ama ortodonti bitmedi. Radyoloji evet az tercih edilen bir bölüm ama hala tercih "edilebiliyor". O kadar umutsuz olsa kimse buradaki kontenjanları doldurmazdı. Bence şu dönem ne seçersek seçelim işimize yarar. dışarda çalışma tecrübeme göre periocu hiç aranmıyor. Üzülüyorum çünkü benim seçebileceğim bir bölümdü.
Başa dön
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 1:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
arkadaşlar, bir dönem ortodontiyi bitirmeye yemin etmiş bir sağlık bakanımız vardı ama ortodonti bitmedi. Radyoloji evet az tercih edilen bir bölüm ama hala tercih "edilebiliyor". O kadar umutsuz olsa kimse buradaki kontenjanları doldurmazdı. Bence şu dönem ne seçersek seçelim işimize yarar. dışarda çalışma tecrübeme göre periocu hiç aranmıyor. Üzülüyorum çünkü benim seçebileceğim bir bölümdü.

kamuya girdin hastaneden hastaneye değişiyo ama ortalama 40-50 bin puan yapıyosun kıdemine göre ort.9-10 bin alırsın üç kök kanal puanı 270 diş çekimi 30 puan üç yüzlü amalgam 65 di galiba diş taş tem.40 puan şimdi bu puantajla her ay 40-50 bin puan yaptığını düşün.kamu pek matah bi yer değil hedefiniz bence özel olsun lakin puan bu kadarına yetiyo bitirir neresi olursa olsun kamuya girerim diyosanız protez hariç hangi uzmanlığı yaptığınızın bi önemi yok oralciler kamuda nasıl çalışıyolar bizde örneği yok ama en kolay puanı protezci yapar en fazla döneri de o alır bölüm yazmadan önce çok iyi düşünmek lazım
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 1:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dışarda hiç çalışmadan dusa girip bir sene daha hazırlanayım bir yerde de çalışayım diyorsanız buraya! 😄 tabiki çalıştığınız yer farklı olacağı için her söylediğimi birebir yaşayacak değilsiniz.
öncelikle çalıştığınız yerdeki patron dershaneye gitmenize izin vermek zorunda değil. hadi verdi diyelim sözünü tutma meselesi tamamen vicdanına kalıyor.( şahsen bu konuda sıkıntı yaşamıştım. dershane birkaç hafta ardarda ders yapmıştı ve izin alamamıştım.fakat dershane birkaç hafta ders yapmadığı zaman tabiki patron kusura bakma boşuna kancıklık yaptım demiyor.siz eksiğinizi tamamlamak için iş çıkışı gece yarılarına kadar kendinizi offlineda bulabiliyorsunuz.)
bu konuda birde ailenizin yanında mı tek başına mı kalacağınız da önemli bir husus.ailenizin olduğu ilde dershane olmayabilir.işten gelip yemek pişirmekle uğraşmak ve bununla zaman kaybetmek de strese sokuyor bir yerden sonra.
daha çok anlatacak şey var aslında o kadar sınavı kazanacam diye kararlı davranıyorsunuz meslektaşınız olan patron bu sınav mantıkla çözülür yeaaa diyebiliyor.önüne deneme kitapçığını koyduğunuzda da tek bir soruya bile yanıt veremiyor.ama siz boşuna çalışıyorsunuz DUS mantıkla çözülür yeaaaa
harbi yıpratıcı bir süreç bence bu kadarına değmez bu özensiz sınav için.tekrar hazırlanacaksanız yarı zamanlı bir iş bulun.ne dershaneye harcadığınız paralar izin alamadığınız için boşa gitsin ne de yeterince çalışamıyorum diye strese girin.
şunu da kimse unutmasın ucunda ölüm yok.😊
Başa dön
dtz1pz1p
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 1:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar sizce neresi gelirse gelsin hangi bölüm olursa olsun bir uzmanlığa yerleşmek mi mantıklı olan yoksa bir sene daha hazırlık yapmak mı? Bide iş hayatıyla ders çalışmak ne kadar kolay ne kadar zor hiç bir fikrim yok. Okul yeni bitti ve şuan 86.25 netim var iyi kötü bir bölüm gelir diye düşünüyorum şuan için işim yok kimseyle anlaşmadım atama verdim gelirmi orasıda mechul ne zaman işe başlarım onuda bilmiyorum herşeyi bu sınava bağlamıştım şuan çok kötü bir durumdayım tam olarak çöküntü yaşattı bu süreç benim psikoljim üzerinde bana tavsiye ve önerilerde bulunabilirmisiniz kendime nasıl bir yol haritası çıkartmam gerektiği hakkında .
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 2:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtz1pz1p yazmış:
Arkadaşlar sizce neresi gelirse gelsin hangi bölüm olursa olsun bir uzmanlığa yerleşmek mi mantıklı olan yoksa bir sene daha hazırlık yapmak mı? Bide iş hayatıyla ders çalışmak ne kadar kolay ne kadar zor hiç bir fikrim yok. Okul yeni bitti ve şuan 86.25 netim var iyi kötü bir bölüm gelir diye düşünüyorum şuan için işim yok kimseyle anlaşmadım atama verdim gelirmi orasıda mechul ne zaman işe başlarım onuda bilmiyorum herşeyi bu sınava bağlamıştım şuan çok kötü bir durumdayım tam olarak çöküntü yaşattı bu süreç benim psikoljim üzerinde bana tavsiye ve önerilerde bulunabilirmisiniz kendime nasıl bir yol haritası çıkartmam gerektiği hakkında .
bence netin çok güzel, ben özelde çalıştım ama hiç güzel değil inan bana en kötü uzmanlık bile çok iyi hemde uzmanlık maaşlarıda çok güzel, Benimki 83 senin böyle yazdığını görünce kendime üzüldüm valla
Başa dön
dtsulcus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 2:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet bende aynı durumdayim 76netim var ve bir senemi yarı zamanlı is ve dershane olarak boldum, ne sinavin hakkını verebildim ne de özelde çalışanlar gibi işime odaklanabildim.sinavdan sonra anca kendime geliyorum ve sınav olmazsa ne yapacağım alternatif bir planim da yok açıkçası. Dediginiz gibi özelinde devletinde şartları zor olabiliyor. Yeni mezun olan arkadaş hic üzülmesin diyorum:(
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 2:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LeyLa89 yazmış:
dtsenol yazmış:
dtsulcus yazmış:

bence uzmanlık olsun da hangi bölüm olursa olsun özelde de devlette de uzman dtnin normal dtden farkı çok fazla

Hocam dediğiniz doğru da devlette doğru özelde malesef radyolog ancak senede bir tedavide senede bir kaç ilan görürseniz iyi onun dışında devlette artık uzmanları da pratisyenleri de kötü yerlere atıyor ayrıca radyolog olmanız durumunda 3 sene elinize aeratör davye almayacaksınız bunu da göz önünde bulundurun.

Bu iki bölüm harici geri kalan bütün bölümler bir şekilde iş yapıyor arkadaşlar kimsenin korkusu olmasın. Kaldı ki üstte de yazdığım gibi ortocu ve pedocu olmadığınız sürece muayenehanede diğer alanlarada kayarsınız ister istemez mecburen.
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 3:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence neresi olursa yazılmalı @waters, eğer beğenmezsen bölümü seneye tekrar girersin %2 lik kesinti çok önemli değil bence çünkü işsiz olup hazırlanmak daha büyük stres gerçekten ama tabiki sizin söylediklerinizde doğru @waters
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 3:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsulcus yazmış:
Evet bende aynı durumdayim 76netim var ve bir senemi yarı zamanlı is ve dershane olarak boldum, ne sinavin hakkını verebildim ne de özelde çalışanlar gibi işime odaklanabildim.sinavdan sonra anca kendime geliyorum ve sınav olmazsa ne yapacağım alternatif bir planim da yok açıkçası. Dediginiz gibi özelinde devletinde şartları zor olabiliyor. Yeni mezun olan arkadaş hic üzülmesin diyorum:(
ALLAH yardımcın olsun Sad
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 3:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LeyLa89 yazmış:
Bence neresi olursa yazılmalı @waters, eğer beğenmezsen bölümü seneye tekrar girersin %2 lik kesinti çok önemli değil bence çünkü işsiz olup hazırlanmak daha büyük stres gerçekten ama tabiki sizin söylediklerinizde doğru @waters

Doğu da malum Terör olayları var insanların can güvenliği yok.Beni düşündüren şey bu..
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 05, 2016 3:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtemablalp yazmış:
LeyLa89 yazmış:

Doğu da malum Terör olayları var insanların can güvenliği yok.Beni düşündüren şey bu..
ecel gelmişse kapıya hangi tedbir işe yarar ki ☺
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
1. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız