Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 9:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok tecrubeli sayılmam ancak kendi bildiğim gördüğüm kadarıyla endo özellikle büyük şehirlerde çantada çok güzel iş imkanlarına sahip. Protez endo kadar olmasa da gene aranıyor özellikle büyük klinikler tarafından. Radyonun iş imkanı yok maalesef kafam rahat olsun diyenler için ideal.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
pseudobacil
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 9:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsulcus yazmış:
Arkadaşlar burayı biraz canlandırsak mi ben endo ve protez arasında kaldım sanırım bir de radyoloji düşünmüyor değilim:( endonun ve protezin özelde çalışma imkanları nasıl daha tecrübeli hekim arkadaşlarımız bildiklerini yazarlarsa sevinirim ve tabii imkan olarak hangi üniversiteleri tavsiye edebilirsiniz

Evet ben de özellikle protezin dışarda çalışma olanaklarını merak ediyorum
Başa dön
dent5719
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 9:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Büyükşehir dediğiniz sadece İstanbul.Orda bile bile piyasa şartları çok ağır.Uzmanlar devlette genelde kazandığı için özele yanaşmıyor.
Başa dön
dtsulcus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Devlette kazanıyorlar mı? Benimde cekincem o aslında tek bir iş yapmak ıcın uzmanlık istedim ama istanbul dışı bir yerde genel hekimlik yapmak zorunda kalır mıyım korkusu
Sad
Başa dön
pseudobacil
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben mesela protez bölümünün genel hekimlik yapabilmek adına avantajlı olduğunu düşünüyorum ilerde kendi kliniğini açmak istediğinde rahat edersin elinden her iş gelir gibi geliyo sanırım diş hekimliğini sevdiğim kanal dolgu protez çekim hepsini yapmak istediğim için Very Happy
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar şaka mısınız? 3 sene kendi bölümünüzde çalıştıkran sonra diğer bölümlere bulaşmayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Endocuysanız sabit protez yapmayacağını sanan mı var aranızda? Ya da pedocu olunca yetişkin hasta bakmayacak mısınız? Zaten bir ağzın içiyle ilgileniyoruz millet uzmanlık diyince bir tatafıyla gülüyorken dişhekimlerine siz hala "sadece bir şey yapmak istiyorum" diyorsunuz. Ortodontistleri bu konuşmanın dıiınfa tutuyorum. Gerçi onlar bile dolgu vs yapıyorlar nadiren de olsa. Cerrahlar yaptığı inplantın üstünü yapmıyor mu? Hastaneler dışında 7 tane ayrı uzman barındıran kaç poliklinik biliyorsunuz? Sanki cerrah olunca yanında topraktan protezci bitecek de beraber çalışacaklar.

Mümkünse tercih yapmayın ya. Mantıksız insan asistan da olmasın.
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 11:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şahsi fikrim yolunu bulduktan sonra pratisyen de kalsanız bir çok uzmandan daha fazla kazanabilirsiniz. Hastayla iletişim ve işini iyi yapmak önemli olan. O da tecrübeyle artan bir durum. Yani seçim işte bir bölüm ölüm yok ya ucunda. Dişhekimi olunca da çok hayaller vardı noldu onlara. Fıssss. Beklentiyi düşük tutun. Burası Türkiye.
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 2:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her işi yapmayı isteyen biri neden "uzmanlık" okur? Maksat diplomanın turşusunu kurmak değildir, umarım.
Başa dön
dtbbetty
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 2:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duscuadamisback yazmış:
Şahsi fikrim yolunu bulduktan sonra pratisyen de kalsanız bir çok uzmandan daha fazla kazanabilirsiniz. Hastayla iletişim ve işini iyi yapmak önemli olan. O da tecrübeyle artan bir durum. Yani seçim işte bir bölüm ölüm yok ya ucunda. Dişhekimi olunca da çok hayaller vardı noldu onlara. Fıssss. Beklentiyi düşük tutun. Burası Türkiye.
katılıyorum
Başa dön
pseudobacil
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 2:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtbbetty yazmış:
duscuadamisback yazmış:
katılıyorum

Hacı siz çok yanlış gelmişsiniz keşke böyle düşünenler sınava girmese de bizim de önümüz açılsa 3-4 sene ne diye uzmanlık yapıp hocalara boyun eğeceksiniz 3-4sene daha öğrenci muamelesi göreceksiniz pratisyen pratisyen çalışın kazanın paranızı mis gibi Very Happy
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 3:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Piyasada açıkçası orto pedo endo hariç her alanda herkes her işi yapıyor. Endo ve pedo da zaten kimse yapmak istemediği için durum böyle.
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pseudobacil yazmış:
dtbbetty yazmış:
duscuadamisback yazmış:
katılıyorum

Hacı siz çok yanlış gelmişsiniz keşke böyle düşünenler sınava girmese de bizim de önümüz açılsa 3-4 sene ne diye uzmanlık yapıp hocalara boyun eğeceksiniz 3-4sene daha öğrenci muamelesi göreceksiniz pratisyen pratisyen çalışın kazanın paranızı mis gibi Very Happy

Kardeş yanlış gelen sensin az ileride orto sapağına sapman lazım eğer sadece bir şey yapmak istiyorsan. Hatta görüyor ve arttırıyorum: sadece bir iş yapmak istiyorsan prof olman lazım ki vakaları ayıklayabilesin. Protez seçmek isteyip sadece protez yapacağını düşünen bir kafaya sahipsin. Olsun o da olumlu senin gibilere de ihtiyaç var. Kendi kliniğinizi açtığınızda ağrılı gelen hastaya da yaparsın bir total.
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fakeplasticworld yazmış:
Piyasada açıkçası orto pedo endo hariç her alanda herkes her işi yapıyor. Endo ve pedo da zaten kimse yapmak istemediği için durum böyle.

Hayır dediğin bölümlerde de bir çok şey yapab insanlar var. Hele endo. Yani mahvolmuş bir dişi kronlamadan bırakmak olmuyor. Yanında protez uzmanı da taşıyamayacağına göre kendin yaparsın. Çalıştığınız klinikler 7 bölümlü hastane tipiydi herhalde?
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pseudobacil yazmış:
Ben mesela protez bölümünün genel hekimlik yapabilmek adına avantajlı olduğunu düşünüyorum ilerde kendi kliniğini açmak istediğinde rahat edersin elinden her iş gelir gibi geliyo sanırım diş hekimliğini sevdiğim kanal dolgu protez çekim hepsini yapmak istediğim için Very Happy

Kardeş madem her işi yapmak istiyorsun protezle işin nedir? Böyle insanlar sınava girmesin de önümüz açılsın ya.
Başa dön
pseudobacil
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duscuadamisback yazmış:
pseudobacil yazmış:

Kardeş madem her işi yapmak istiyorsun protezle işin nedir? Böyle insanlar sınava girmesin de önümüz açılsın ya.

Duscuadam seni hiç muhatap bile almak istemezdim ama mesajda hem uzman olup hem her işi yapmak istediğim için protez yazmak istediğimi söylemişim keşke okumadan yorum yapmasan burası Türkiye sonuçta uzman olalım işimiz garanti olsun de mi sen daha iyi bilirsin Very Happy
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pseudobacil yazmış:
duscuadamisback yazmış:
pseudobacil yazmış:

Duscuadam seni hiç muhatap bile almak istemezdim ama mesajda hem uzman olup hem her işi yapmak istediğim için protez yazmak istediğimi söylemişim keşke okumadan yorum yapmasan burası Türkiye sonuçta uzman olalım işimiz garanti olsun de mi sen daha iyi bilirsin Very Happy

Sen benim yazılarımı bir tekrar oku önce, orada uzmanlık gereksizdir gibi bir anlam mı çıkıyor gel bana bi de. Herkesin bildiği, gördüğü bir gerçeklikten bahsetmişim adam gelip "e o zaman girmeseydin sınava" diyor. Burası türkiye işte.
Başa dön
pseudobacil
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duscuadamisback yazmış:
pseudobacil yazmış:
duscuadamisback yazmış:
pseudobacil yazmış:

Sen benim yazılarımı bir tekrar oku önce, orada uzmanlık gereksizdir gibi bir anlam mı çıkıyor gel bana bi de. Herkesin bildiği, gördüğü bir gerçeklikten bahsetmişim adam gelip "e o zaman girmeseydin sınava" diyor. Burası türkiye işte.

Burda insanlar istediği bölümün puanını almak için 3 buçuk atıyo sen yazın gidin bi bölüm diyosun uzman olunca sadece o işi mi yapacaksın diyosun o zaman orto dışında diğer bölümlerin bi anlamı yok ilk 600e girelim kafi ne diye bölüm tartışıyoruz. Başlık amacından sapmasın burda kesiyorum.
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duscuadamisback yazmış:
fakeplasticworld yazmış:

Hayır dediğin bölümlerde de bir çok şey yapab insanlar var. Hele endo. Yani mahvolmuş bir dişi kronlamadan bırakmak olmuyor. Yanında protez uzmanı da taşıyamayacağına göre kendin yaparsın. Çalıştığınız klinikler 7 bölümlü hastane tipiydi herhalde?

Tabi ki yapıyorlar ben sadece çantacılık mevzuundan bahsediyorum. Çocuk ve kanal hastalarını biriktirip endocu pedocu çağırıyorlar. Bunun yoğunluğu geçerse sıradan gelen hastayı alırsın. Neyse ne işte bunu uzun uzadıya konuşmaya gerek yok. Herkes aşağı yukarı biliyor durumu.
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 5:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pseudobacil yazmış:
duscuadamisback yazmış:
pseudobacil yazmış:
duscuadamisback yazmış:
pseudobacil yazmış:

Burda insanlar istediği bölümün puanını almak için 3 buçuk atıyo sen yazın gidin bi bölüm diyosun uzman olunca sadece o işi mi yapacaksın diyosun o zaman orto dışında diğer bölümlerin bi anlamı yok ilk 600e girelim kafi ne diye bölüm tartışıyoruz. Başlık amacından sapmasın burda kesiyorum.

O bölümün senin için iyi bir bölüm olması için o işi iyi yapman gerekir. Ben girimde bunu yazdım. Ve evet tedaviyi de seçsen ortoyuda seçsen iyi iş yapmazsan "beğenmediğin" pratisyenlerden daha az kazanır ve daha az zevk alırsın. Ve uzmanlardan daha fazla kazanan pratisyen hekimlerin varlığından bihabersen o senin saflığındır. Biraz gözünü aç çevrene bak. ben gerçeği söyledim istersen 100. Ol orto seçecem istediğim bölüm olsun diye bir sene daha bekle banane.
Başa dön
Dugmeburun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtbbetty yazmış:
duscuadamisback yazmış:
katılıyorum

+1
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
7. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız