Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 06, 2016 4:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sveLto yazmış:
insanlar sene icerisinde sinava hazirlanirken bir hedef belirliyor : sorduklarinda ornegin endodonti istiyorum diyor. sinav sonucu geliyor. Bakiyor siralama iyi ilk 10 tercih ortodontiye oluyor. ben de merak ediyorum neden orto diye? omrunuz boyunca gercekten severek yapcaginiz bolum olmali bence hedef. bence tercihinize gore siralama yapin, siralamaya gore tercih degil.
ortodonti diş hekimliği seçtiğim günden beri hayalim oldu hep hiç değişmedi. şimdi olurda gelmezse ne yazacağımı hangisini ortodonti kadar sevebileceğimi bilmiyorum.bence de hangisi sevdiğin daha önemli.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
535353
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 06, 2016 5:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence kim ne istiyorsa onun için uprassın. Bölüm anlatmaya çok da gerek yok hepimiz bu bölümlerde klinik Stajı yaptık konustuk ettik buyuklerımızle. Radyo hep konusulup duruluyo. Arkadas diş hekimliğinin pratiğini sevmiyorsan ve diyorsan ki devlete atanırım yılda 1 ay da ek izin hakkı var çoluk çoçukla vakit geçirir dinlenirim kendimi 3 günlük dünya için daha da yırtmaya gerek yok diyorsan Türkiye 1. Si olsan da radyo yaz gitsin. orto en havalı ve popüler bölüm olması en iyi bölüm yapmaz ki mantıken düşündüğün zaten bu piyasada 5 binle bi tedavi yapılıyor ve en az 2_3 yıl sürüyo, sen bu süreyi toplasan tedavi uzmanı 4-5 laminet yapar gecer gider, dünya artık estetiğe ve uzmanlığa kayıyor Sırf Bazı bölümler çok popüler diye düşünmeden yönelmeye gerek yok. Birini yükseltip diğerini düşürmek de yersiz. Ama bölüm secımı ne kadar önemliyse muhakkak ilde cok secıcı. Insanlar evlilik yapıyo eşini çoçuğunu düşünmek zorunda. Illa olsun diye istemefiğiniz bi bölüme veya ile girmeyin acizane tavsiyem, nerde nasıl mutlu olcaksanız onu yapın. Allah herkese gönlündekini hakkında hayırlı kılıp nasip etsin inş 🙏 🙏 🙏
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 06, 2016 6:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

535353 yazmış:
Bence kim ne istiyorsa onun için uprassın. Bölüm anlatmaya çok da gerek yok hepimiz bu bölümlerde klinik Stajı yaptık konustuk ettik buyuklerımızle. Radyo hep konusulup duruluyo. Arkadas diş hekimliğinin pratiğini sevmiyorsan ve diyorsan ki devlete atanırım yılda 1 ay da ek izin hakkı var çoluk çoçukla vakit geçirir dinlenirim kendimi 3 günlük dünya için daha da yırtmaya gerek yok diyorsan Türkiye 1. Si olsan da radyo yaz gitsin. orto en havalı ve popüler bölüm olması en iyi bölüm yapmaz ki mantıken düşündüğün zaten bu piyasada 5 binle bi tedavi yapılıyor ve en az 2_3 yıl sürüyo, sen bu süreyi toplasan tedavi uzmanı 4-5 laminet yapar gecer gider, dünya artık estetiğe ve uzmanlığa kayıyor Sırf Bazı bölümler çok popüler diye düşünmeden yönelmeye gerek yok. Birini yükseltip diğerini düşürmek de yersiz. Ama bölüm secımı ne kadar önemliyse muhakkak ilde cok secıcı. Insanlar evlilik yapıyo eşini çoçuğunu düşünmek zorunda. Illa olsun diye istemefiğiniz bi bölüme veya ile girmeyin acizane tavsiyem, nerde nasıl mutlu olcaksanız onu yapın. Allah herkese gönlündekini hakkında hayırlı kılıp nasip etsin inş 🙏 🙏 🙏
amiiiiin ☺
Başa dön
dtz1pz1p
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 06, 2016 10:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

535353 yazmış:

Çok güzel yazmışsınız inşallah öyle olur.
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2016 2:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anhedonik yazmış:
maymuns yazmış:
LeyLa89 yazmış:
maymuns yazmış:
Bende odr istiyordum sinava girmeden onceleri, okulda en mutlu oldugum stajdi ancak son 2 aydir asistanlar hocalar vs kafami cok karistirdi, okulda sorun yasadigimiz bolumler asistanlikla ayni olmuyormus ogrenci olarak dusunmemeliymisiz, sinava girdim ciktim hala ne yapacagimi bilemiyorum, sinavim az calismama ragmen iyi gibi(tabi bana gore) 89 92 arasi bekliyorum iptaller haric, yorumlariniz nedir ?? Hangi bolumu ne icin tercih edeceksinizz??
89 92 ye heralde gelir odr ama çok güzel netin var bence perio falan yaz daha iyi hatta orto bile gelebilir bence

Iste bende ona karar veremedim perio mu yazsam ne yazsam bilmiyorum 😕
ben 92 netle orto cerrahi aslına bakarsanız ilk 100 bekliyorum çok mu iyimserim ya.?

Yooo olabilir bence cunku netten ziyade siralama ve onundekilerin tercihleri onemli 95 yapsada pedo isteyen arkadaslarim var mesela yuksek yapanlarin ideali pedo cerrahi olursa gelir yani neden olmasin. Ben ortoya sicak bakamiyorum arkadaslarinda bahsettigi gibi 2 3 sene ayni hastayla ilgilenmek gerekiyor ben daha az muhattap olmak istiyorum o yuzden odr dusunuyordum azcik perio dusunuyorum ama henuz ne istedigime karar verebilmis degilim tek emin oldugum restoratif pedo ve ortoyu yazmayacagim 😁 ( o bolumler kotu oldugundan vs değil yanlis anlasilmasin benim yapabilecegim seyler degil ozellikle pedo ve orto fazlasiyla sabir istiyor ve bana gore zor isler)
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2016 3:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maymuns yazmış:
Anhedonik yazmış:
maymuns yazmış:
LeyLa89 yazmış:
maymuns yazmış:
Bende odr istiyordum sinava girmeden onceleri, okulda en mutlu oldugum stajdi ancak son 2 aydir asistanlar hocalar vs kafami cok karistirdi, okulda sorun yasadigimiz bolumler asistanlikla ayni olmuyormus ogrenci olarak dusunmemeliymisiz, sinava girdim ciktim hala ne yapacagimi bilemiyorum, sinavim az calismama ragmen iyi gibi(tabi bana gore) 89 92 arasi bekliyorum iptaller haric, yorumlariniz nedir ?? Hangi bolumu ne icin tercih edeceksinizz??
89 92 ye heralde gelir odr ama çok güzel netin var bence perio falan yaz daha iyi hatta orto bile gelebilir bence

Iste bende ona karar veremedim perio mu yazsam ne yazsam bilmiyorum 😕
ben 92 netle orto cerrahi aslına bakarsanız ilk 100 bekliyorum çok mu iyimserim ya.?

Yooo olabilir bence cunku netten ziyade siralama ve onundekilerin tercihleri onemli 95 yapsada pedo isteyen arkadaslarim var mesela yuksek yapanlarin ideali pedo cerrahi olursa gelir yani neden olmasin. Ben ortoya sicak bakamiyorum arkadaslarinda bahsettigi gibi 2 3 sene ayni hastayla ilgilenmek gerekiyor ben daha az muhattap olmak istiyorum o yuzden odr dusunuyordum azcik perio dusunuyorum ama henuz ne istedigime karar verebilmis degilim tek emin oldugum restoratif pedo ve ortoyu yazmayacagim 😁 ( o bolumler kotu oldugundan vs değil yanlis anlasilmasin benim yapabilecegim seyler degil ozellikle pedo ve orto fazlasiyla sabir istiyor ve bana gore zor isler)
orto isteyen ve düşük neti olan biri olarak buna çok sevindim 🤗🤗
Başa dön
hcttp1
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2016 4:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modulus35 yazmış:
Hilumpulmonalis yazmış:
hd2011 yazmış:
perio hakkında fikri olan var mı? yada uzmanlık yapanların bölüm hakkındaki fikirleri neler?
bence 3 senede periocu zor olunur.rn azından ben öyle düşünüyorum.bir bağdokusu vakası bile çok uzun sürüyor.kendimde vaka olmuştum bir zamanlar😅 ama bölüm olarak iyi bence.herşeyi fakülteden beklemiom geliştiririm diyorsan implan konusunda perio popülerleşmeye başladı😊

bencede 3 yıl yeterli değil hangi üniversite olursa olsun.. ancak periimplantitis vakalarını düşünecek olursanız çok iş yapıyorlar. cerrahi olarakta bütün ileri cerrahi işlemleri yapabiliyorsun.

Bütün ileri cerrahiler derken hangileri mesela? tme cerrahisi, ortognatik cerrahi, rekonstrüksiyon?
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2016 4:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsenol yazmış:
binapesi yazmış:
Devlette pratisyen diş hekimi olmaktansa herhangi bir uzman olmak çok daha iyi. Uzmansanız toplantılara dahi katılmıyorsunuz ve rotasyonlar sizi bağlamıyor.

Benim tek isteğim akademisyenlik ve aileme vakit ayırabilmek. Bu nedenle iptaller hariç 92 gibi görünen netle ODveR düşünüyorum. Ya da belki perifer Perio. Çok güzel ortamların olduğu küçük üni.lerin de olduğunu biliyorum. Dinozor hocalardan geçilmeyen adı duyulmuş büyük üni.lerdense perifer üni.leri tercih etmeyi düşünüyorum.

Bölümlerin yanında hangi ilde oldukları da önemli diye düşünüyorum. İstanbul patlama noktasında dolu, ben şu an burada yaşıyorum, fakat ömrümü trafiğinden geçilmeyen bu güzel ama umutsuz şehirde geçirmek istemiyorum. Karadeniz düşünüyorum deniz kıyısından dolayı. Keşke Bursa'da diş fakültesi olsaydı. Anadolu'dan da korkmamak gerek. İlk atamam Urfa'ya olmuştu ve inanılmaz güzel insanlarla tanıştım orada. Mutlu ve samimi insanlar.

92 net üzerine iptaller de gelirse belki bi ihtimal perifer orto bile olabilecekken neden oral

Benim sebebim basit, orto sevmiyorum. Aynı hastayı 2 sene görmek zorunda olmak bunaltıcı bir durum, vesselam. Sevenine Allah nasip eder inşallah.
ODR'yi biz küçümsüyor gibiyiz, ama tanı aslında en önemli nokta bence. Bu bölümde oldukça fazla akademisyen açığı olduğunu da biliyorum ve şua izinleri ve erken emeklilik de güzel =) (uygulamada var mı tam emin değilim.)
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2016 8:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

binapesi yazmış:
dtsenol yazmış:
binapesi yazmış:
Devlette pratisyen diş hekimi olmaktansa herhangi bir uzman olmak çok daha iyi. Uzmansanız toplantılara dahi katılmıyorsunuz ve rotasyonlar sizi bağlamıyor.

Benim tek isteğim akademisyenlik ve aileme vakit ayırabilmek. Bu nedenle iptaller hariç 92 gibi görünen netle ODveR düşünüyorum. Ya da belki perifer Perio. Çok güzel ortamların olduğu küçük üni.lerin de olduğunu biliyorum. Dinozor hocalardan geçilmeyen adı duyulmuş büyük üni.lerdense perifer üni.leri tercih etmeyi düşünüyorum.

Bölümlerin yanında hangi ilde oldukları da önemli diye düşünüyorum. İstanbul patlama noktasında dolu, ben şu an burada yaşıyorum, fakat ömrümü trafiğinden geçilmeyen bu güzel ama umutsuz şehirde geçirmek istemiyorum. Karadeniz düşünüyorum deniz kıyısından dolayı. Keşke Bursa'da diş fakültesi olsaydı. Anadolu'dan da korkmamak gerek. İlk atamam Urfa'ya olmuştu ve inanılmaz güzel insanlarla tanıştım orada. Mutlu ve samimi insanlar.

92 net üzerine iptaller de gelirse belki bi ihtimal perifer orto bile olabilecekken neden oral

Benim sebebim basit, orto sevmiyorum. Aynı hastayı 2 sene görmek zorunda olmak bunaltıcı bir durum, vesselam. Sevenine Allah nasip eder inşallah.
ODR'yi biz küçümsüyor gibiyiz, ama tanı aslında en önemli nokta bence. Bu bölümde oldukça fazla akademisyen açığı olduğunu da biliyorum ve şua izinleri ve erken emeklilik de güzel =) (uygulamada var mı tam emin değilim.)

Icimden gecenleri soylemissin valla bende oyle dusunuyordum ancak o kadar kotu yorumlar aldim ki kafam cok karıştı, birde akademisyen secimindeki donen olaylara sahit olduktan sonra baska biseylerde dusunmeye basladim
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2016 5:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maymuns yazmış:
binapesi yazmış:
dtsenol yazmış:
binapesi yazmış:

Icimden gecenleri soylemissin valla bende oyle dusunuyordum ancak o kadar kotu yorumlar aldim ki kafam cok karıştı, birde akademisyen secimindeki donen olaylara sahit olduktan sonra baska biseylerde dusunmeye basladim

Akademisyen seçimi derken hocam? Nasıl olaylar ?
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2016 6:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
maymuns yazmış:
binapesi yazmış:
dtsenol yazmış:
binapesi yazmış:

Sen mulakata gidiyosun puanlar vs havada ucusuyo ama zaten kimin secilecegi onceden belli gibi durumlar malesef ki hala doktora ile branslara girenler de var
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 08, 2016 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maymuns yazmış:
Duscuadam yazmış:

Sen mulakata gidiyosun puanlar vs havada ucusuyo ama zaten kimin secilecegi onceden belli gibi durumlar malesef ki hala doktora ile branslara girenler de var

Mülakat ve puan derken? Akademisyen seçiminde bunlara bakıldığını ilk defa sizden duyuyorum. Yayın sayısının yüksek olması önemli bir faktör ve dil puanının yeterli olması gerekiyor, onun haricinde bir mülakat durumundan haberim yok. Zaten kadroya alınmak istenen bir insan olursa YÖK'ten kadro isteniyor, onun haricinde açılmıyor diye biliyorum.
Başa dön
Asimili
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 09, 2016 3:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar ben de orto istiyorum ama 99 netle ankarada orto gelmez acaba baska sehirde orto mu yazmak daha mantıklı yoksa ankarada protez mi ? İki bölümü de oldukca seviyorum ama uzun vadede hangisi daha mantıklıdır bilmiyorum..
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 09, 2016 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Asimili yazmış:
Arkadaslar ben de orto istiyorum ama 99 netle ankarada orto gelmez acaba baska sehirde orto mu yazmak daha mantıklı yoksa ankarada protez mi ? İki bölümü de oldukca seviyorum ama uzun vadede hangisi daha mantıklıdır bilmiyorum..

Alakasiz olacak ama ankete katildnz mi merak ettim
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 09, 2016 7:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Asimili yazmış:

Bence o nete ankara orto gelebilir ya. Troll var diyorlar ankette. Umudumuzu kaybetmeyin.
Başa dön
Asimili
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 09, 2016 8:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
Asimili yazmış:

Bence o nete ankara orto gelebilir ya. Troll var diyorlar ankette. Umudumuzu kaybetmeyin.
Evet katılmıstım ankete.. Bakalım artık bekleyip görcez..
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 09, 2016 9:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

binapesi yazmış:
maymuns yazmış:
Duscuadam yazmış:

Mülakat ve puan derken? Akademisyen seçiminde bunlara bakıldığını ilk defa sizden duyuyorum. Yayın sayısının yüksek olması önemli bir faktör ve dil puanının yeterli olması gerekiyor, onun haricinde bir mülakat durumundan haberim yok. Zaten kadroya alınmak istenen bir insan olursa YÖK'ten kadro isteniyor, onun haricinde açılmıyor diye biliyorum.

Kadro isteyene istenmiyor. Kadro ihtiyaci varsa yok aciyor gazetede ilan veriliyor hatta mesela yrd.doc. su kadar su ozellikler isteniyor ya da doc vs. Basvuruyosun. Ya da sen cok istersin hocan yokten kadro ister ama yine ayni sey oluyor. Ales yds okul mezuniyet puanin ve yayinlarina bakiliyor. (Okula gore degisebilmekle beraber) Yani sonuc olarak sen hepsinde 100 alsan bile okulun insiyatifine bagli ve cok rahat torpil yapılıyor. Ben ankara da direk proftan duydum. Akamdemisyenlik istedigimi söyledigimde anlatti zor dedi onceden kimin alinacagi genelde belli oluyor dedi hatta ve hatta alinmayacaklara inanilmaz zor dis hekimligi disi konular soruluyor alinacak adam gelecek planlarini soruyoruz bile dedi. Tabi imkansiz diye bisey yok cok basariliysan isinde, hocalarinda senden memnunsa senin icin ugrasabilirler
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 09, 2016 10:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus çıkana kadar uzmanlıkta da böyle değil miydi? Hocalar kendi akrabalarını, tanıdıklarını, zengin ve elit(sözde) tipleri asistan diye aldılar. Bir çok insanın hakkı yendi. Dus bunlara tepkiyle geldi zaten. Şimdi herkesin bir şansı var.
Başa dön
naruron
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 09, 2016 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
Dus çıkana kadar uzmanlıkta da böyle değil miydi? Hocalar kendi akrabalarını, tanıdıklarını, zengin ve elit(sözde) tipleri asistan diye aldılar. Bir çok insanın hakkı yendi. Dus bunlara tepkiyle geldi zaten. Şimdi herkesin bir şansı var.

"Güzel olan, yakın ve sıcak davranan kız"ı da ekleyelim Very Happy
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 12:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

naruron yazmış:
Duscuadam yazmış:

"Güzel olan, yakın ve sıcak davranan kız"ı da ekleyelim Very Happy

O banko zaten. Sadece asistanlıkta değil sözlülerde de her zaman işe yarar.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
4. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız