Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Hatalı Sorularda Mahkeme Süreci !!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Hatalı Sorularda Mahkeme Süreci !!!
Sayfaya git 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:30 pm    Mesaj konusu: Hatalı Sorularda Mahkeme Süreci !!! Alıntıyla Cevap Gönder

“ÖSYM’nin hatalı sorular için mahkeme sonuçlarını bekleyeceği kararı aldığını öğrendik. Geçmiş bazı sınavlarda olduğu gibi, sonuçların açıklanması mahkeme kararından sonraya kalacak gibi gözüküyor.

TUS için; bir hekim arkadaşımız tarafından daha ayrı bir dava açıldığını öğrendik, irtibata geçtik ve dosyaların hızla birleştirilmesi için işbirliği yapacağız.

Dosyalar birleştirilip, davanın görüleceği mahkeme netleşince, adaylarla, kamuoyu baskısı açısından, mahkeme bilgilerini ve süreci paylaşacağız. Şu anda dosyalar birleştirilme aşamasındadır.

DUS için; bizim bilgimiz dışında açılmış bir dava bulunmamaktadır.

Sürecin hızlı yürümesi açısından; açılan davalar ve mahkemeler ÖSYM Hukuk müşavirliğine de bilgi verilmiştir.”
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şükür
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani açıklanmayacak..
Başa dön
Temlik
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani bugün açıklanmayacak?
Başa dön
Gohn
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Beni 2 ay dondurun sonra açınSad
Başa dön
omerf92
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tus'taki davaların birleşmesi durumu DUS'u da mı etkiliyo? Yoksa Dus davaları da paralel mi ilerliyo ?
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu kesin bilgi mi yani
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçen sene dusla tus ayrı zamanlarda açıklanmıştı. Bence birbirinden bağımsız ayrı iki dava.
Başa dön
likefarma
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mahkeme olunca adeletin yerini bulacağına inancınız var ne guzel..gecen sene de ben oyle demiştim uzasın mahkeme olsun felan fılan hak adalet yerını bulsun ama olmadı işte.osym guvenim yok.mahkeme sonrası daha ıyı anlasılır yazdıklarım..umarım ben yanılırım.bu acıklanma suresı boyunca burda gecırmeyın kafayı yersınız gezın tozun benden demesı.
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

omerf92 yazmış:
Tus'taki davaların birleşmesi durumu DUS'u da mı etkiliyo? Yoksa Dus davaları da paralel mi ilerliyo ?

geçen sene önce dus açıklandı davaları sonuclandığı için etkilemez diye biliyorum ancak bu sene onlarda itiraz edilen soru sayısı bizimkinin yarısı gecen sene 3 soru için 46 gün bekledik
Başa dön
likefarma
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mahkeme olunca adeletin yerini bulacağına inancınız var ne guzel..gecen sene de ben oyle demiştim uzasın mahkeme olsun felan fılan hak adalet yerını bulsun ama olmadı işte.osym guvenim yok.mahkeme sonrası daha ıyı anlasılır yazdıklarım..umarım ben yanılırım.bu acıklanma suresı boyunca burda gecırmeyın kafayı yersınız gezın tozun benden demesı.
Başa dön
omerf92
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Helps yazmış:
omerf92 yazmış:

geçen sene önce dus açıklandı davaları sonuclandığı için etkilemez diye biliyorum ancak bu sene onlarda itiraz edilen soru sayısı bizimkinin yarısı gecen sene 3 soru için 46 gün bekledik

Ayrı davalar olmadığı için yine tus'dan önce açıklanır o zmn teşekkürler.
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

likefarma yazmış:

NEden böyle dediniz? Geçen sene 3 sorudan 2si iptal olmuş. Bu iyi bir skor değil mi?
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2016 11:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
likefarma yazmış:

NEden böyle dediniz? Geçen sene 3 sorudan 2si iptal olmuş. Bu iyi bir skor değil mi?

+1
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 14, 2016 12:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtemablalp yazmış:
Duscuadam yazmış:
likefarma yazmış:

+1

http://www.dusdata.com/29182/2015-dus-sinavi-itiraz-resimli

bu fikir verebilir yanlış hatırlamıyorsam pedodonti sorusu iptal edilmedi

cerrahide bariz bir yazım hatası vardı

bu sene verilen referanslarla karşılaştırılırsa şahsi görüşüm kimseyi demoralize etmek veya tartışmaya girmek amacıyla yazmıyorum 4 soruda sıkıntı olduğunu düşünüyorum davalarla beraber uzun süre bekleyeceğiz gibi görünüyor.
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 14, 2016 12:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pedo sorusu davayı acan kısının cvbı osymye gore dogru old için iptal olmamiş dıye okumustum forumda
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 14, 2016 12:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de acıkcası tum sorulara dava acılsa illaki yarısından fazlasında mahkemece bir hata bulunabilecegini dusunuyorum, sınav baslı basına ztn sacmalık otesı itiraz edılen sorularn ıptal edilmesyle vs adalet saglanacagnı da cok dusunmuorm adalet konusuna girersek ooooo cok sey var. ben artık su sınav bı an once acıklansın bir sekılde meslege baslayayım istiyorum bos beklemek en nefret ettgm sey, kusura bakmayın ama dersı anlatan hocanın hatalı degıl dedıgı halde dava acanlar var, ki görduk ki itirazlar da degerlendiriliyor, itiraz edilmesine hiçbir kızgılgm yok ama bu duruma baklrsa davalar yuzunden en az aralıga kadar beklerz ve gercekten artık cok skldm

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum gecen senenin TUS u davalar yuzunden cok geç açıklandı, ama davalar hala sonuclanmamiş...

En son Dtysm tarafından Cum Ekm 14, 2016 12:22 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 14, 2016 12:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm yazmış:
ben de acıkcası tum sorulara dava acılsa illaki yarısından fazlasında mahkemece bir hata bulunabilecegini dusunuyorum, sınav baslı basına ztn sacmalık otesı itiraz edılen sorularn ıptal edilmesyle vs adalet saglanacagnı da cok dusunmuorm adalet konusuna girersek ooooo cok sey var. ben artık su sınav bı an once acıklansın bir sekılde meslege baslayayım istiyorum bos beklemek en nefret ettgm sey, kusura bakmayın ama dersı anlatan hocanın hatalı degıl dedıgı halde dava acanlar var, ki görduk ki itirazlar da degerlendiriliyor, itiraz edilmesine hiçbir kızgılgm yok ama bu duruma baklrsa davalar yuzunden en az aralıga kadar beklerz ve gercekten artık cok skldm
bu anket bu yüzden var işte.stres küpü olanlar biraz raatlasın diye. bende gerilimi resmen kaslarımda hissediyorum.ufak tefek şeylere sinirlenir oldum. biz herşeyi kuralına göre yaptık.aynısını beklemek hakkımız
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 14, 2016 12:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm yazmış:

Haklısınız. Burada hocaların hatalı değil dediği sorulara ısrarla itiraz etmeye kalkan insanlara en büyük tepkiyi ben gösterdim. Arkadaşlar adeta bir prof gibi kendinden emindi yanlış olduğu konusunda. "Size ne yanlışsa iptal olur yanşış değilse iptal olmaz korkmayın" dediler. Bizim korktuğumuz şey iptal olması değil, sürecin gereksiz itirazlar yüzünden uzamasıydı. Bu da anlaşılmış oldu.
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 14, 2016 12:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karşıdakinin fikrini çürütmeye çalışmanın bir manası yok,bu süreçte herkesin kendisine göre yaşadığı zorluklar olmuştur olacaktır, acıları yarıştırmayalım,1 soruda olsa 10 soru da olsa dava açıldığı zaman süreç aynı işlemektedir. Soruları soran da hoca ama yanlış sordular,o yüzden hoca en doğrusu bilir diye bir şey yok, tek referansımız hepimizin sorular için referans kabul edilen kitaplardır. O yüzden adalet diyorum er ya da geç!!

En son Bruskk tarafından Cum Ekm 14, 2016 12:41 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sonraki
1. sayfa (Toplam 14 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız