Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2015 LYS de iptal sonrası değerlendirme
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2015 LYS de iptal sonrası değerlendirme

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 16, 2016 6:12 am    Mesaj konusu: 2015 LYS de iptal sonrası değerlendirme Alıntıyla Cevap Gönder

“Adaylar, sınav sonuçlarınıhttps://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 20 Haziran 2015 tarihinde yapılan fen bilimleri sınavının (2015-LYS-2) kimya testinin temel soru kitapçığında yer alan 8 ve 14’üncü sorular ile 14 Haziran’da yapılan yabancı dil sınavının (2015-LYS-5) İngilizce testinin temel soru kitapçığında yer alan 49’uncu soru, ÖSYM Yönetim Kurulu kararı ile iptal edildi.

2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme (ÖSYS) Kılavuzu’nun 4.6.1. LYS Puanları Nasıl Hesaplanacaktır? maddesinde yer alan “Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından geçersiz sayıldığı takdirde, ilgili testte yer alan sorulardan HERHANGİ BİRİNİ İŞARETLEYEN tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir” hükmü gereği; kimya ile İngilizce testinde en az bir cevabı bulunan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme işlemi yapıldı.”
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 16, 2016 7:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de ÖSYM'yi aradım aynen böyle dediler örneğin cerrahi bölümünden 0,5 netinizin olması cerrahi bölümünden iptal edilen sorunun size doğru yazılması için yeterli denildi
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 16, 2016 9:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tam bi sacmalıkmıs..doğrum olmazsa soru hatasız mı oluyomus yanı..aslında bunada dava açmak lazım..
Başa dön
dercan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 16, 2016 5:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LeyLa89 yazmış:
Ben de ÖSYM'yi aradım aynen böyle dediler örneğin cerrahi bölümünden 0,5 netinizin olması cerrahi bölümünden iptal edilen sorunun size doğru yazılması için yeterli denildi

Cerrahi sınavı da mı yapıldı? Girilen sınav DUS. Klinik bölümde en az bir soruya cevap vermişseniz, iptal soru, size de doğru kabul ediliyor. Adamlar haklı, girilmeyen veya sorularına cevap verilmeyen sınava niye puan versinler ki. Bu soruyu çözmek bu kadar zor mu? Ki DUS'ta Klinik-Temel diye ayırmakta şüpheli. Çünkü tek sınav. TUS için olabilir. DUS sonucunda Temel veya Klinik puanı ile uzman adayı alan bir kuruluş da yok.
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 16, 2016 6:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dercan yazmış:
LeyLa89 yazmış:

Cerrahi sınavı da mı yapıldı? Girilen sınav DUS. Klinik bölümde en az bir soruya cevap vermişseniz, iptal soru, size de doğru kabul ediliyor. Adamlar haklı, girilmeyen veya sorularına cevap verilmeyen sınava niye puan versinler ki. Bu soruyu çözmek bu kadar zor mu? Ki DUS'ta Klinik-Temel diye ayırmakta şüpheli. Çünkü tek sınav. TUS için olabilir. DUS sonucunda Temel veya Klinik puanı ile uzman adayı alan bir kuruluş da yok.
o bölüm de deyince ben cerrahi protez vs. Ayırıyor diye düşünmüştüm sizin dediğiniz gibi de olabilir, bence de bu uygulama mantıklı mesela lysde edebiyat bölümünü hiç işaretlemeyen adaya oradaki iptal edilen sorunun doğru olarak kabul edilmesi haksızlık olur
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız