Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Süleyman Demirel Üniversitesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Süleyman Demirel Üniversitesi
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
aykutcelikdt
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 29, 2016 9:58 pm    Mesaj konusu: Süleyman Demirel Üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

Bölümler hakkında bilgi verebilirsiniz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 30, 2016 2:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben gecen seneye göre yazıyorum su an durum tam olarak nasıl bilmiyorum.
Ortodonti: Eğitimi iyidir. Çok fazla hasta bakarsınız,gelir gelmez bir sürü hasta yüklerler.
Cerrahi:Genel anestezi ameliyathanesi var,ortodonti ile beraber çalışırlar.Çok fazla hasta bakarsınız,nöbet sistemi var,sürekli gömülü çekersiniz.ortognatik falan yapılıyor ama hocalar yapıyor. Asistanlar Implant yapmıyordu en son geneli kist gömülü.
Pedodonti:Biraz sıkıntılı bir bölüm.4 yılda çıkarsınız,6ay paralı 6 ay parasız seklinde uzar.Ama eğitimi iyidir öğrenirsiniz.
Periodontoloji:Öğrenciliğimizde çok çektiğimiz lanet ettiğimiz bölüm. 3 yılda mezun ettiler ama asistanı.
Protez: Çok az asistan kaldı bölümde,sürekli hasta bakarsınız.Farklı hasta profili göreceğinizi pek sanmıyorum yani sürekli total,parsiyel,metal alt yapı sabit yaparsınız.
Endodonti:Sürekli hasta bakarsınız.Tez işleri yine sıkıntı tabi.
Tedavi:Sürekli hasta bakarsınız.
Radyoloji: İlk yıl sürekli hasta bakarsınız sonrası rahat.

Genel olarak fakültenin amacı döner yapmak.Tez işleri sıkıntı genelde uzatıyorlar. ilk dusla giren asistanların sadece ikisi sundu tezini.(3.5 yıl oldu)

Para için en son döner veriliyordu. Şu an nasıl yine tam bilemiyorum.
Başa dön
tropikal
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 30, 2016 6:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fakeplasticworld kardeş, perioda asistanlara yeterince cerrahi yaptırıyorlar mı?
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 30, 2016 6:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Doktoralı kıdemli asistanlarımız eskiden çok iyilerdi. Hepsi bitirip gitti su an duslulara öğreten pek yok gibi. Ameliyat için fiziki şartlar var ama hocalarımız pek hasta bakmıyor.
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 30, 2016 6:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de asistan kalabalığı var ünit yetersizligi var diye duymuştum hocam doğru mudur?
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 30, 2016 7:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunlar geçen sene kaç kişi almış ki ünit yetmeyecek olsun
Biz okurken ünitler boş olurdu hoca asistan tarafında ve öğrenciler döner yapsın diye o taraftan 2 ünit vermişlerdi bize. 2016 mezunları yazsa daha sağlıklı olur.hatta keşke herkes mezun olduğu fakülteden bahsetse.
Başa dön
dumb
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 7:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

üniversitede asistan arkadaşımdan gelen mesaj :

o kadar emek verdin,sınavın stresi,dava beklemek falan gerçekten zorlu bir süreçten geçtin,burayı yazarak emeklerini heba etme ...

mobing derecesinde hasta bakmaları diretiliyormuş,hiçbir bölümde spesifik tedaviler uygulanmıyormuş,yapılanlarınkini de sadece hocalar yapıyor ve asistanlara yaptırmıyolarmış .. perio ve pedodonti özellikle sıkıntılı bölümlermiş ..

edit: öğle aralarında hasta bakılması emri gelmiş,fakültede öğle arası yapmadan çalıştırılıyormuş asistanlar ...

En son dumb tarafından Çrş Ksm 16, 2016 5:13 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Dtahmet9
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 8:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de Pedodonti sıkıntılıymış diye duydum.
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 8:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Üniversiteler bir nevi adsm zaten artık.ben bana çok bir şey öğretileceğine hiç inanmıyorum.ege de tonla hoca vardı.hiçbiri öğretme derdinde değildi.hocalardan ilk duyduğum cümle hep şu olmuştur :"kaç tane hasta baktın/kaç puanlık protezin var/kaç kanal-dolgun var vb. şeyler.ama şunu biliyorum en azından uzmanlık eğitimi bitince uzman ünvanım olacak.başka birşey beklemiyorum o yüzden.güzel bir şehir seçmek daha mantıklı geliyor
Başa dön
Znoe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:
Üniversiteler bir nevi adsm zaten artık.ben bana çok bir şey öğretileceğine hiç inanmıyorum.ege de tonla hoca vardı.hiçbiri öğretme derdinde değildi.hocalardan ilk duyduğum cümle hep şu olmuştur :"kaç tane hasta baktın/kaç puanlık protezin var/kaç kanal-dolgun var vb. şeyler.ama şunu biliyorum en azından uzmanlık eğitimi bitince uzman ünvanım olacak.başka birşey beklemiyorum o yüzden.güzel bir şehir seçmek daha mantıklı geliyor

+1
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 6:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:

Güzel yazmissiniz
Başa dön
rumuzgerekli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 6:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:

egedişhekfak, adsm hekimi yetiştirme çiftliğidir.
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 8:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

rumuzgerekli yazmış:
Hilumpulmonalis yazmış:

Adsm ve devlet hastanesi nde birçok hekimler çalışmış bir hekim olarak şunu söyleyebilirim ege de çok şey ogrenmisiz arkadaşlar.bizde isyan ederdik ama çıkıp çalışma hayatına bakınca iyi ki egeliyim diyeceksiniz.
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 10:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pirella yazmış:
rumuzgerekli yazmış:
Hilumpulmonalis yazmış:

Adsm ve devlet hastanesi nde birçok hekimler çalışmış bir hekim olarak şunu söyleyebilirim ege de çok şey ogrenmisiz arkadaşlar.bizde isyan ederdik ama çıkıp çalışma hayatına bakınca iyi ki egeliyim diyeceksiniz.
onu çoktan dedik zaten.ama gelip birşey öğreten hoca görmedim.istisnaları var tabiki.entegrede yüzünü hiç görmediğim hocalar entegre biterken sadece ve sadece sayılardan hesap sormuşlardı.nasıl geçti diyen bile olmamıştı.bana en büyük faydası çok fazla hasta bakmak oldu.bunu hiç görmemiştim dediğim çok şey olmadı çalışma hayatında.fakültelerde herşeyin verilmesini beklemek yerine almasını bilmek gerekiyor bence.ama en güzel yılları geçiyor insanın o yüzden anılarına dönünce çok mutlu oluyor
Başa dön
dt_koalaberry
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2016 8:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba

En son dt_koalaberry tarafından Çrş Ksm 16, 2016 8:22 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dt_koalaberry
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2016 8:16 pm    Mesaj konusu: Re: Süleyman Demirel Üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

aykutcelikdt yazmış:
Bölümler hakkında bilgi verebilirsiniz

Arkadaşlar merhaba 2016 sdü mezunuyum.
Pedodonti: Gerçekten türkiyedeki en malign bölümlerden birisi olabilir kendisi. Arkadaşlarımızı maddi ve manevi yönden tüketiyorlar. Asistanlarımızdan bir tanesi bile mutlu değil.
Periodontoloji: Bu bölümde ilk altı ay asistanların eline el aleti hariç hiçbir şey değmiyor. Hocalarımız pek ameliyata girmiyor. Asistanlara pek öğretmiyorlar. Bu bölümde implant yapılmıyor. Asistanlarımız bölümümüzü severek seçtik ama keşke başka bir yerde olsaydık diyorlar. Geçen sene giren arkadaşlardan bir tanesi bu sene tekrar sınava girdi.
Cerrahi: genel ameliyathanenin şartları gayet iyi fakat diğer sdülü arkadaşın da dediği gibi asistana implant yaptırmıyorlar 6-7 yıllık doktoralı bir abimiz giderken iki tane falan yapmıştı. Genelde gömülü yapıp kist operasyonlarına giriyorlar.
Restoratif: Bu bölümü seçip başka fakültelerde olan arkadaşlarım estetik çalışıp laminate yaptıkları inley onley çalıştıkları için söylüyorum bu fakültede böyle imkanlarınız yok fazlaca çalışıp düşük döner alıyorlar.
Endodonti: buraya gelecek arkadaşın tek olması ve bazı hocaların "çalışın" baskısı haricinde pek bir sıkıntısı yok
Protez: öğrencilikte benim en sevidiğim klinik olmasına rağmen asistanlıkta size verebilecekleriyle ilgili pek bir fikrim yok sadece en iyi hocalarından biri ana bilim dalı başkanı ayrılma kararı aldı
Oral diagnoz: gayet rahat bir bölümdü önceden fakat ben stajı geçtikten sonra performans sistemine geçildiği için asistanlar birbiriyle yarışarak hasta alıp ortada hasta bırakmadıklarından öğrenci arkadaşlar barajlarını yetiştiremez olmuşlardı
Orto: çok mutlular gayet huzurlular tek problem yer sıkıntısı burada mevcuttu asistanlar ünitleri dönüşümlü kullanıyorları geçen sene aldıkları asistan sayısı çok fazlaydı ama orto 2 kliniği açıldıktan sonra bu problem düzeldi diye biliyorum.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Smile Smile
Başa dön
dt_koalaberry
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2016 8:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dumb yazmış:
üniversitede asistan arkadaşımdan gelen mesaj :

o kadar emek verdin,sınavın stresi,dava beklemek falan gerçekten zorlu bir süreçten geçtin,burayı yazarak emeklerini heba etme ...

mobing derecesinde hasta bakmaları diretiliyormuş,hiçbir bölümde spesifik tedaviler uygulanmıyormuş,yapılanlarınkini de sadece hocalar yapıyor ve asistanlara yaptırmıyolarmış .. perio ve pedodonti özellikle sıkıntılı bölümlermiş ..

edit: öğle aralarında hasta bakılması emri gelmiş,fakültede öğle arası yapmadan çalıştırılıyormuş asistanlar ...

Öğle arası hasta bakma emri doğrudur. Kantinde hocalar ve asistanlar arasında bu senenin başında bir sıkıntı yaşanmış.
Başa dön
ayayay
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 3:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazacak olanlar dm'den bilgi alabilir..

En son ayayay tarafından Çrş May 29, 2019 12:03 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Hamlet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 30, 2016 5:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Oral diagnoz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 3:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sdü galiba düşük kapatacak belki iyi bir bölüme yerleşirim yazsam mı acaba derken fakülteyi hatırlayıp vazgeçme konulu dram filmi...

Oral iyiydi ben oradayken ya rahattı.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız