Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sıkılanlar kahvesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sıkılanlar kahvesi
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtdtd
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yaşasın issizlik ve sendromsuz pazartesiler Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Saol dt92 Smile.Erken saatte içeriz biz de Smile))
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
Dr_moe yazmış:
Waters ben 2 yıl çalştım ve hevesimi aldım.Meslekte heycan 2 yıl.Sana katılabilrim.Girişimcilk güzel

Heves de değil sadece. Yani artık bu işin saygınlığı yok, emeğine uygun değil. Yani görüyoruz işte adam inşaat yapıyor sattığı tek daireden bizim belki aylık maaşımızı kazanıyor.

Girişimci olursan hiç olmazsa işini büyütürsün. Farklılık katarsın. Yeni şeyler denersin. Farklı bir şeyler denemenin hazzını yaşarsın...

Aylık maaşın mı Very Happy.Bzim aylık maaşımız onların dişinin kovuğunu doldurmaz hocam.Saygınlığı kalmadı ve işin failleri büyük ölçüde diş hekimleri.Özel hekimleri esnaf gibi çalışıyor maşallah.Gelen hastayı memnun etme adına hasta belim ağrıyo dedğnde masaj yapayım abi diyen hekim tanıyorum.Devletin de son yıllardaki politika ve ihmalleri var.Yanlz mesleği ayağa kaldırabilcek olanlar yine bizleriz bşkası değil.Benim mesleki beklentim de çok para yok.Mesleki tatmin var.Ama farklı işlerle uğraşma konsnda sznle aynı fikirdeyim.Hem ilglimi çeken çok alan var hm de dedğinz gibi farklılkları yaşama isteği
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Uykum kaçtı 😁
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:
waters yazmış:
Dr_moe yazmış:
Waters ben 2 yıl çalştım ve hevesimi aldım.Meslekte heycan 2 yıl.Sana katılabilrim.Girişimcilk güzel

Heves de değil sadece. Yani artık bu işin saygınlığı yok, emeğine uygun değil. Yani görüyoruz işte adam inşaat yapıyor sattığı tek daireden bizim belki aylık maaşımızı kazanıyor.

Girişimci olursan hiç olmazsa işini büyütürsün. Farklılık katarsın. Yeni şeyler denersin. Farklı bir şeyler denemenin hazzını yaşarsın...

Aylık maaşın mı Very Happy.Bzim aylık maaşımız onların dişinin kovuğunu doldurmaz hocam.Saygınlığı kalmadı ve işin failleri büyük ölçüde diş hekimleri.Özel hekimleri esnaf gibi çalışıyor maşallah.Gelen hastayı memnun etme adına hasta belim ağrıyo dedğnde masaj yapayım abi diyen hekim tanıyorum.Devletin de son yıllardaki politika ve ihmalleri var.Yanlz mesleği ayağa kaldırabilcek olanlar yine bizleriz bşkası değil.Benim mesleki beklentim de çok para yok.Mesleki tatmin var.Ama farklı işlerle uğraşma konsnda sznle aynı fikirdeyim.Hem ilglimi çeken çok alan var hm de dedğinz gibi farklılkları yaşama isteği

Tamamen katılıyorum size hocam da bu böyle iki kişinin yapacağı iş değil sorun orada. Bu çarkların bu şekilde dönüşünü engelleyecek olan meslek odaları birlikler sözü geçen insanlar.. Zira bu iş yasalarla hukukla ilintili işler o yüzden zor.

Ama girişimcilik fevkalade bir şey. Tamamen ne hissediyorsanız ona yönelik çalışabilirsiniz. Binbir farklı strateji izleyebilirsiniz. Konu,zaman,yer,mekan hepsi sizin kafanızda oluşturacağınız şablonu hayata geçirmekle alakalı. Kuralları koyacak olan sizsiniz bu harika bir şey.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir de bu bizim serbest çalışmamızla alakalı sıkıntıları anlamış değilim. Mesela taban fiyat uygulaması var. Mesela reklam yasağı var. Yahu böyle tek taraflı bir serbest piyasa anlayışı mı olur?
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam ne piyasası?? ->mantk burdan geliyo
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam sağlığın piyasası olmaz olayı var.Fakat tabiki yapan gaayet yapıyo
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yurtdışnda tedavi ücretleri ne kdar bilgisi olan var mı.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:
Hocam ne piyasası?? ->mantk burdan geliyo

E güzel de hocam sağlığın piyasası yoksa atama açılsın devlete mevlete girsin her sene binlerce işsiz hekim çıkıyor ne yapacak bu kadar insan ?

İşlerine geldiği zaman hekimiz, işlerine geldiği zaman dükkan sahibi-serbest meslek erbabı- tüccar.

Kralı her istediğinde başka kişiye dönüşen adama soytarı denir. Resmen soytarı yerine koyuyorlar bizi.
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 10:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Azıcık öle hocam da.Ülke standartlarnda düşünün.Tıp ve diş hekimlrne yılda 4 atama açılıyor.Öğretmenler naapsın kaç insan gördm öğretmen ama işini yapmıyo.en son evimize kargoyu almya gelen adam edebiyat öğretmeniydi.düşünün.adamların kpss derdi var.yine biz iyiyz bnce.hrhangi bi sınav yok.okul bitnce ister özele gir ister devlete ister otur dusa hazrlan.hrkes şöyle bskıyor.4 5 yıl okudum.ee.bu bna iş sağlayacak mı.biz tabiki toplumda belli bi kesimiz buralara kolay glmedik yıllarımz hep çalşmakla gçti.bu kadarı bi zahmet.fakat bizdeki sorunlar nasıl çözülür bilmiyorm.performans olayı dünyann en berbat şeyi.atama bklyorm devlette çalşcam.nası yapcam nası motor takılmş gibi çalşcam bilmiyorum.özeldeyken bi hstaya bi saat en az yarım saat veriyorduk.içimze siniyodu.devletteki adama yazk günah degil mi..
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 11:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:
Azıcık öle hocam da.Ülke standartlarnda düşünün.Tıp ve diş hekimlrne yılda 4 atama açılıyor.Öğretmenler naapsın kaç insan gördm öğretmen ama işini yapmıyo.en son evimize kargoyu almya gelen adam edebiyat öğretmeniydi.düşünün.adamların kpss derdi var.yine biz iyiyz bnce.hrhangi bi sınav yok.okul bitnce ister özele gir ister devlete ister otur dusa hazrlan.hrkes şöyle bskıyor.4 5 yıl okudum.ee.bu bna iş sağlayacak mı.biz tabiki toplumda belli bi kesimiz buralara kolay glmedik yıllarımz hep çalşmakla gçti.bu kadarı bi zahmet.fakat bizdeki sorunlar nasıl çözülür bilmiyorm.performans olayı dünyann en berbat şeyi.atama bklyorm devlette çalşcam.nası yapcam nası motor takılmş gibi çalşcam bilmiyorum.özeldeyken bi hstaya bi saat en az yarım saat veriyorduk.içimze siniyodu.devletteki adama yazk günah degil mi..

Hocam elbette de işte bütün bunları düşündükçe girişimci olasım geliyor hiç olmazsa benim kurallarım benim işim benim istediğim yerde zamanda şekilde. Kar da benim zarar da...
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 11:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Üstelk doktor maaşı yetmiyor
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 8:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biri güzel çay nasıl demlenir anlatabilir mi 😁 madem çay içecekmişiz. Ben o hayalimdeki çay tadına bi türlü ulaşamıyorum anlatın bildiğiniz farklı bişeyler varsa da yapalım ya
Başa dön
dt92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 8:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtkrdnz yazmış:
Biri güzel çay nasıl demlenir anlatabilir mi 😁 madem çay içecekmişiz. Ben o hayalimdeki çay tadına bi türlü ulaşamıyorum anlatın bildiğiniz farklı bişeyler varsa da yapalım ya

Ben genelde içen taraftan oluyorum 🙈😂
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 8:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi çay benden sorulur dicem ama çay demlemenin artistik bi yanı yok çok basit Very Happy.
Hocam suyu ısınmya koyarsın.Üstüne koyduğun çayı yıkarsın bi şööle.Hatta içinde birazck su bırakablrsin ki sıcak su döküldğünde çay yanmasın Wink.Su kaynaynca çekersin demini.20 dakikaya gayet güzel demlenmiş bi çay olur.Çaylar hazr yok mu içen Wink
Başa dön
dtburak006
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 8:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet şu an önümde patoloji ve oral patoloji kitabı elimde sigara , kitap bana bakıyor ben telefona bakıyorum sigara ne yapıyor bu ***** diyor , sıkıntıdan patlıyorum bu forum başlığı çok güzel olmuş
Başa dön
dtburak006
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 8:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birde bu sitede yeni mezunlar diye bir bölüm açılmış ama içinde hiç başlık yok , nasıl başlık açacağız oraya bilen var mı
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 8:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtburak006 yazmış:
Evet şu an önümde patoloji ve oral patoloji kitabı elimde sigara , kitap bana bakıyor ben telefona bakıyorum sigara ne yapıyor bu ***** diyor , sıkıntıdan patlıyorum bu forum başlığı çok güzel olmuş

Bn de bugün bşlicam inş(3gündür aynı şeyi diyo bşlayamadı Laughing )
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 11:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu muhabbeti sevdim ya.çok dertliyim çalışma konusunda.waters arkadaş gibi bence heyecanımı yitirmiştim.sonra anneme babama baktım.ikisi de ömür boyu devlette çalışıp,devlet nere derse gitmiş ve sesini çıkarmamış insanlar.sonra düşündüm ya ne olacaktı?hollywood filmlerindeki gibi heyecan aksiyon olacak hali yok ya dişçiliğin.hastaya yaptığımız yüksek maliyetli bir işte sıkıntı çıkınca yeterince stres oluyoruz zaten.asıl sıkıcı olan meslek değilde hayat gibi geldi bana.sınav çalışırken bir amacım vardı, okurken gene vardı.uzmanlık yapabilirsem gene olacak.gene dişçilik yapacağım yani bi farkı yok ama bu bitecek uzman olacam diye bi uğraş gelecek.e izmirde özel sektörde kazandığın parayla herhangi birşeye sahip olman mümkün değil.dershane parasını ödeyene kadar içim çıktı.baya sövdüm maaş konusunda.en son ama dedim bu kadar paraya çalışırsak tabi bu kadar önerirler bize.3 kuruşa niye çalışıon dedim.kiraydı faturaydı derken cık kadar para kalıyor.onunla bırak araba eve sahip olmayı ayda bir kaç defa biryere gidersem aç kalıom.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki
2. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız