Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sıkılanlar kahvesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sıkılanlar kahvesi
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 11:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:
Bu muhabbeti sevdim ya.çok dertliyim çalışma konusunda.waters arkadaş gibi bence heyecanımı yitirmiştim.sonra anneme babama baktım.ikisi de ömür boyu devlette çalışıp,devlet nere derse gitmiş ve sesini çıkarmamış insanlar.sonra düşündüm ya ne olacaktı?hollywood filmlerindeki gibi heyecan aksiyon olacak hali yok ya dişçiliğin.hastaya yaptığımız yüksek maliyetli bir işte sıkıntı çıkınca yeterince stres oluyoruz zaten.asıl sıkıcı olan meslek değilde hayat gibi geldi bana.sınav çalışırken bir amacım vardı, okurken gene vardı.uzmanlık yapabilirsem gene olacak.gene dişçilik yapacağım yani bi farkı yok ama bu bitecek uzman olacam diye bi uğraş gelecek.e izmirde özel sektörde kazandığın parayla herhangi birşeye sahip olman mümkün değil.dershane parasını ödeyene kadar içim çıktı.baya sövdüm maaş konusunda.en son ama dedim bu kadar paraya çalışırsak tabi bu kadar önerirler bize.3 kuruşa niye çalışıon dedim.kiraydı faturaydı derken cık kadar para kalıyor.onunla bırak araba eve sahip olmayı ayda bir kaç defa biryere gidersem aç kalıom.

Hocam aksiyonunu falan geçtim de hiç olmazsa istediğimiz gibi istediğimiz şartta istediğimiz fiyatta istediğimiz rekabette çalışabilelim. Serbest piyasa bu demek değil midir? Ama malesef bizim ülkemizde böyle bir anlayış yok.

Ben diş hekimliğinin hekimlik kısmıyla değil şirketleşme, pazarlama, mali yönetim vb. konularıyla ilgilenmek istiyorum mesela. Ama yasalar eli kolu bağlıyor. Pek çok arkadaşım var klinik çalışmak istemeyen araştırma geliştirme yapmak isteyen işin laboratuvar kısmında olmak isteyen.. E bakıyorsunuz akademisyen olunamıyor bu ülkede... Para deseniz işte görüyorsunuzdur Ali Ağaoğlu olmanıza gerek yok sıradan bir müteahhit bile bir daire fiyatıyla nice doktorları 5e 10a katlıyor...Saygı deseniz eskiden doktorun karşısında ön iliklenirmiş, saygıda kusur edilmezmiş...Şimdi İstanbul'da özellikle hastanelerde avukatların dolaştığı "bir sıkıntınız varsa dava açalım" diye hastalara ağız araması yaptıkları söyleniyor...E doğal değil mi şimdi bu şartlarda bu meslekten soğumak...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2016 11:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben kamu da çalışıyorum her yerin sıkıntısı ayrı ahan da boynum tutuk iki gündür.hayat b.k gibi
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilum hocam 👍
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
Hilumpulmonalis yazmış:
Bu muhabbeti sevdim ya.çok dertliyim çalışma konusunda.waters arkadaş gibi bence heyecanımı yitirmiştim.sonra anneme babama baktım.ikisi de ömür boyu devlette çalışıp,devlet nere derse gitmiş ve sesini çıkarmamış insanlar.sonra düşündüm ya ne olacaktı?hollywood filmlerindeki gibi heyecan aksiyon olacak hali yok ya dişçiliğin.hastaya yaptığımız yüksek maliyetli bir işte sıkıntı çıkınca yeterince stres oluyoruz zaten.asıl sıkıcı olan meslek değilde hayat gibi geldi bana.sınav çalışırken bir amacım vardı, okurken gene vardı.uzmanlık yapabilirsem gene olacak.gene dişçilik yapacağım yani bi farkı yok ama bu bitecek uzman olacam diye bi uğraş gelecek.e izmirde özel sektörde kazandığın parayla herhangi birşeye sahip olman mümkün değil.dershane parasını ödeyene kadar içim çıktı.baya sövdüm maaş konusunda.en son ama dedim bu kadar paraya çalışırsak tabi bu kadar önerirler bize.3 kuruşa niye çalışıon dedim.kiraydı faturaydı derken cık kadar para kalıyor.onunla bırak araba eve sahip olmayı ayda bir kaç defa biryere gidersem aç kalıom.

Hocam aksiyonunu falan geçtim de hiç olmazsa istediğimiz gibi istediğimiz şartta istediğimiz fiyatta istediğimiz rekabette çalışabilelim. Serbest piyasa bu demek değil midir? Ama malesef bizim ülkemizde böyle bir anlayış yok.

Ben diş hekimliğinin hekimlik kısmıyla değil şirketleşme, pazarlama, mali yönetim vb. konularıyla ilgilenmek istiyorum mesela. Ama yasalar eli kolu bağlıyor. Pek çok arkadaşım var klinik çalışmak istemeyen araştırma geliştirme yapmak isteyen işin laboratuvar kısmında olmak isteyen.. E bakıyorsunuz akademisyen olunamıyor bu ülkede... Para deseniz işte görüyorsunuzdur Ali Ağaoğlu olmanıza gerek yok sıradan bir müteahhit bile bir daire fiyatıyla nice doktorları 5e 10a katlıyor...Saygı deseniz eskiden doktorun karşısında ön iliklenirmiş, saygıda kusur edilmezmiş...Şimdi İstanbul'da özellikle hastanelerde avukatların dolaştığı "bir sıkıntınız varsa dava açalım" diye hastalara ağız araması yaptıkları söyleniyor...E doğal değil mi şimdi bu şartlarda bu meslekten soğumak...

Waters hocam kanunların elini kolunu bağladığı hikaye.Sizi bi insanla tanıştırayım tam yazdklarnzın içini dolduran bi insan.Onun yanında 2 yıl eğitim görün(hayat eğitimi Wink ).İstedğiniz hekim olursunuz istediğinz kurumu kurarsınz.Yaa arkdşlar bu iş bakış açısı sorunları gözüzmüzde büyütünce günümüzü mahfediyo.Sallamicaksn.Hoş böyle diyorum ben ne derece sallamıyorum.Bna dava açmya yeltenen ilk hastamda ciddi korkmştum ilk duyduğumda.Allah ım napcam flan dedim.Haklıyım kndimi nasıl savuncam çirkef bi aile.Anne babama söylesem yardmcı olmak yerine iyice yük olurlar.Nyse çalştğım kurumdaki patronumz beni aradı.Öyle güzel konştu ve rahatlattı ki.Bana aylık şikayet dava sıkıntılı hastaların istatistklernden bahsetti 😁.(%2).Yahu dedim tlfonu kapatnca.Adamlar yıllardır sıkıntılı insanlarla uğraşıyo hatta öle ki bunu istatistiğe dökmüşler olmazsa olmaz gözüyle bakıyolar bunu mu takcam be dedim 😁.Ve o gün sıkıntılara yaklaşımın bakış açısı oldgnu anladm.Sakinliğini koruyunca olaylar çözülüyo.Geçti gitti.Bzm meslek ciddden çok sıkıltılı neresinden tutarsan tut.Pirellanın dediği gibi fiziken ayrı dert hastası ayrı dert tedavide başarı ayrı dert.Yaptığımz iş bişe miniminnacık bi alanda.Milimlerle uğraşıyorz.Bu skntıları benimseyince çözmesi kolay oluyo
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

biz kendi üzerimize düşeni bile genel olarak yapmıyoruz.muayenehaneye denetlemeye geliyorlar.denetledikleri şey ne?hekim sayısı kadar acil seti olacakmış.peeeh!devlet hastanesinde öle mi diyoruz ehe ehe yapıolar.kendimiz meslektaşlarımıza iş verirken düzgün davranmıyoruz.işe aldığımız meslektaşlarımızı işçi,alt seviyede görüyoruz.bizim çektiğimiz sıkıntıları unutup aynılarını genç meslektaşlarımıza yapıyoruz.bir yasa geliyor 30 kişi anca meydanlara çıkıyor.oturanlar yasayı destekliyormu?büyük çoğunluğu bedavacı.bizim meslek daha çooooooook ezilir
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

e-dişhekimi.com 'da 2 bin liradan bahsedilmiş bazı şehirlerdeki özel sektörlerde... Şimdi bu iş 2000 liraya yapılır mı?
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Katılıyorm size.Bunların değişmesi içn elele vermek lazm.Hrkes kndnden bşlarsa tamamdır da hilum un dediği gibi biraz zor mecbur bişeyler ypmak isteyen kndinden bşlicak.
Da aaaamaaaan boşverin arkdşlar yaa canımızı sıkmayalm 😄
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bi marka diş ipi, ip şeklinde ve kullanırken lif lif ayrılıyodu.Hangisiydi o
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

izmirde 2000 lira öneriyorlar gençler şaka değil.zira benim maaşım da bu rakama çok yakındı.izmirdeki ortalama bir evin kirasıda 1000kağıttan aşağı değil.o yüzden kendi üzerimize düşenleri yapmamızın büyük bir gereklilik olduğunu söylüyorum.ben yapmadım yapmanın önemini gördüm.diş hekimi olup maaşınızı bile söleyemiosunuz.
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 12:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:

watsonsta satılan kendi ürettikleri öyle oluyo mumlanmamış iplerin özelliği olması lazım o su alınca şişiyor onu mu sormuştunuz?
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Helps yazmış:
Dr_moe yazmış:

watsonsta satılan kendi ürettikleri öyle oluyo mumlanmamış iplerin özelliği olması lazım o su alınca şişiyor onu mu sormuştunuz?

Yok canm şey gibi.Bi sürü ip birleştrilp kalın bi ip dizaynı yapılmış.Kullanırken ayrılıyo o ipler böyle her aralığa uyum sağlıyo.
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 2:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:
Helps yazmış:
Dr_moe yazmış:

Yok canm şey gibi.Bi sürü ip birleştrilp kalın bi ip dizaynı yapılmış.Kullanırken ayrılıyo o ipler böyle her aralığa uyum sağlıyo.

sensodyne total care Gentle Floss. önce ince kullandıkça şişiyor, lif lif oluyor.

kalın diş ipim olsun isteyenlere de Oral B satin Tape
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 2:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:
Helps yazmış:
Dr_moe yazmış:

sensodyne total care Gentle Floss. önce ince kullandıkça şişiyor, lif lif oluyor.

kalın diş ipim olsun isteyenlere de Oral B satin Tape
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 2:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tşkkrler
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 3:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu başlık güzel oldu.Buraya gelince kendimi kapı eşiğinde anlamsızca sere serpe yere yatmış çocuk gibi hissettim.yanagimi da betona dayamışım ohh mis:D o kadar umarsızca
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 3:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Very Happy
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 3:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pirella sen davacılardan biriydin di mi.Şimdi kazanırsan uğramazsn bi daha buraya Sad.Bura cidden sıkıco 😒
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 3:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mark hergün Facebook a bi yenilik getiriyo.Bu sitedeki emojiler bile 😝.Dr Rıza bnce siteye bi ayar çekmeli.Bi hareket bi yenilik.Bu ne bööle Very Happy
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 3:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şööle bi kendime bakıyorm da.Bayaa sıkılmışım 😁.Duscuadam hadi bize sataş bu ne böle yok şöleler bööleler flan de kavga edelim bi ekşın olsun 😂
Başa dön
dt92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2016 3:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:
Pirella sen davacılardan biriydin di mi.Şimdi kazanırsan uğramazsn bi daha buraya Sad.Bura cidden sıkıco 😒

Dr_moe beklemek sıkıcı, açıklanmasını düşünmekten zaman geçtikçe başka birşeye odaklanamıyor artık insan 😐
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sonraki
3. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız