Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DOKTORA HANÇERİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DOKTORA HANÇERİ

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
WILLING
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 02, 2016 9:27 pm    Mesaj konusu: DOKTORA HANÇERİ Alıntıyla Cevap Gönder

SAYIN DİŞ HEKİMİ ARKADAŞLAR ; SINAVDAN BERİ YAKLAŞIK 2 AY GEÇTİ ÇOĞU ARKADAŞIM; SINAVI AÇIKLAMADILAR DİYE ÖSYM YE VERYANSIN EDİP DURUYORLAR.SINAVINIZ GEÇ AÇIKLANIYOR DİYE NETİNİZ AZALMAYACAK VE ARTMAYACAK.HERKESİN NETİ AŞAĞI YUKARI BELLİ.BOŞ ŞEYLERİ ELEŞTİRECEĞİNİZE FAKÜLTEDE SALTANAT KURUP ESKİSİ GİBİ KENDİ İSTEDİĞİNİ DOKTORAYA ALAN,BELKİDE BECERİ VE BAŞARISI DÜŞÜK HİÇ HAKETMEYENLERİ ÖNÜMÜZE GEÇİREN VE HER DOKTORAYA ALIŞTA BİZE HANÇER SAPLAYAN SİSTEMİ VE FAKÜLTELERİN PADİŞAHLARINI ELEŞTİRİN,ENGEL OLMAYA ÇALIŞIN. SİZ DOKTORALILARIN BOŞUNA UĞRAŞTIKLARINI SANIYOSUNUZ AMA YİNE BİR KANUN DEĞİŞİKLİĞİYLE ONLARDA SİZLE AYNI HAKLARA SAHİP OLACAK.BIRAKIN BOŞ ŞEYLERİ.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 02, 2016 9:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

haklısınız ancak kanunla falan aynı haklara sahip olamazlar burda yanılıyosunuz..boşuna uğrasıyo demıyorum işi öğrenıyorlar en azından..
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Arl 02, 2016 10:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Neler yapabiliriz bu konuda, ben de size katılıyorum. Bu devlete güven olmaz . Yarın bu doktoralılar birleşir ve (hakkımızı arıyoruz) diye veryansın ederler. Alımların sayısını bilmiyorum ama bizden bile çok olabilirler. Bi kamuoyu oluşturulsa çok iyi olur. 600 olan kadro 1000 olabilirdi. Yani bu aşağılık üniversite yönetimlerinin köle bulma anlayışını millete anlatmalıyız. Daha meslektaşlarımız bunu bilmezken bu baskıyı kuramayız.
Başa dön
cerrah
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 2:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

katılıyorum size testi kırılmadan önlem alınmalı . bu kadar hak mağduriyeti yaşarken bide doktoralıların altında kalmayalım. i hate torpil :'( i hate ana, baba ,dayı, koca kıyağı Sad
Başa dön
cerrah
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 2:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

acaba change.org da doktora alımları dursun, kontenjanlar dus a eklensin diye imza kampanyası mı başlatsak ?????
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 3:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cerrah yazmış:
acaba change.org da doktora alımları dursun, kontenjanlar dus a eklensin diye imza kampanyası mı başlatsak ?????
bence de cok mantikli change.org
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 3:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ayrıca bi face grubu oluşrurulabilir. Her üniversitenin değerlendirilmesi ve baskı kurulması için yapılacaklar değerlendirilebilir. Bizim hakkımız olan dus kontenjanlarını adamlar açmıyo. Belki senelik alımlar artacak hatta sınav yılda ikiye bile çıkarılır. Tıpta işler nasıl bilen var mı. Madem kanunlar tustaki gibi oldu nası oluyor da hala doktora adı altında alım yapılıyor. Devlet de işin farkında sonuçta parasız çalıştırılacak iş gücü.
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 3:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınav açıklansın daha iyi bu konulara yüklenebiliriz. Hatta gruba yeni mezun olacakları, öğrencileri , dusla okuyanları ekleyip bi birlik oluşturabiliriz.
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 5:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bişeyi merak ediyorum bu doktora mevzusunda çok fazla başlık açılmış. Yani böyle bi duyum filan mı aldınız uzman sayılacaklarmış diye yoksa eski başlıkları okuyup mu aklınıza geliyo. Tabi testi kırılmadan önlenilmeli bazı şeyler katılıyorum da duyumlarınız varsa biz de bilelim merak ettim
Başa dön
346nafile
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 6:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtkrdnz hocam, muhtemelen çevremizde çok fazla doktoraya giren insan olduğu için böyle düşünmüştür yazan arkadaş. o kadar doktoraya giren var nasılsa uzmanlık için bastırırlar diye bi kaygı güdülmüş olabilir. doğruluk payı olan bi kaygı olduğunu düşünüyorum. çünkü doktora yapanların bi kısmı sonunda uzmanlık alırız diye yapıyor.
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 6:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam girenler nası giriyo sizce. Duyumum şu ki hocalar alırken size kadro verilecek, haklarınız olacak. Girin diyorlar.Ha diyolar maaşınız az (ya da yok)ayrıca dışarda çalışırsınız, göz yumarız ona 4 gün burda 3 gün dışarda.yarın bu hocalar ne yapacak. Tdb desteğiyle diyecek ki şu tarihten itibaren uzman sayalım, sözüm ona hak geçmesin emek vermişler. Tdb genelde bu hocalardan oluşuyo benim bildiğim illerde. Yani artık alım yapımı durdurulmalı derken hala hala alıyorlar. Almalarının yanında da bizim dus kadroları yarıya düşüyor. Üniversite listelerini bi inceleyin hocam bazı fakülteler açmamış bile dus. Bu kadro bizim hakkımız hocam.
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 6:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk dus 2012 nisanda yapıldığında kanunu 2011de çıktığı için sınav yapılmadan giren döneme bile uzmanlık ünvanı verilmedi o dönemde girenler dava açtılar ve mahkemede dus kanunu çıktığı andan itibaren uzmanlık ünvanının sadece dus ile girmiş kişilere verilecek bir ünvan olduğu gerekçesiyle istekleri reddedildi diye biliyorum

Ancak tabi ki onların varlığı nedeniyle bizlerin kontenjanları düşmekte bu konuda bişeyler yapılması gerekiyor sonucta piyasada uzmanım diye klinikllere gittikleri bi gerçek
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Arl 03, 2016 6:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Helps yazmış:
İlk dus 2012 nisanda yapıldığında kanunu 2011de çıktığı için sınav yapılmadan giren döneme bile uzmanlık ünvanı verilmedi o dönemde girenler dava açtılar ve mahkemede dus kanunu çıktığı andan itibaren uzmanlık ünvanının sadece dus ile girmiş kişilere verilecek bir ünvan olduğu gerekçesiyle istekleri reddedildi diye biliyorum

Elbette şu an yasal olarak bu tarz durumlar bir güvence oluştursa da biliyorsunuz bu ülkede bir laf var : -Burası Türkiye-... İnsanı korkutan işte bu.

Ayrıca tartışılması gereken noktalardan biri de uzmanlık sınırlarının çizilip çizilmeyeceği... Yani adam mesela çene cerrahı olmuş ama mesela lamina da yapıyor.. E o zaman uzmanlık "etiket"ten öteye gitmiyor... E mesele etiket olduktan sonra da haliyle adam doktorasını da yapıp başına Dr. ünvanını alıp hem de işi öğrenip öyle çalışıyor.
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Arl 04, 2016 3:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Hocam girenler nası giriyo sizce. Duyumum şu ki hocalar alırken size kadro verilecek, haklarınız olacak. Girin diyorlar.Ha diyolar maaşınız az (ya da yok)ayrıca dışarda çalışırsınız, göz yumarız ona 4 gün burda 3 gün dışarda.yarın bu hocalar ne yapacak. Tdb desteğiyle diyecek ki şu tarihten itibaren uzman sayalım, sözüm ona hak geçmesin emek vermişler. Tdb genelde bu hocalardan oluşuyo benim bildiğim illerde. Yani artık alım yapımı durdurulmalı derken hala hala alıyorlar. Almalarının yanında da bizim dus kadroları yarıya düşüyor. Üniversite listelerini bi inceleyin hocam bazı fakülteler açmamış bile dus. Bu kadro bizim hakkımız hocam.

Ben kendi fakültemden bi hocamla (dekan yrd) konuşmuştum da arkadaşlar dusa hazırlanın mutlaka, doktoralılara kesinlikle kadro yok duslulara verilen haklar verilmeyecek tarzında konuşmuştu. Ben o yüzden olaya hiç böyle endişeyle bakmamıştım ama çevrenizde çoksa bi işkillendim ben de
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Arl 04, 2016 6:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İzmirdeki tdb başkanı hocamızda dusa girin diye baya gazladıydı bizi.haklarını,aldıkları maaşları vs anlattıydı.iyi akıl verirdi severdim o hocayı.hatta yeni mezun olduğum dönemde izmirde kalacam diye kullandırtmayın kendinizi piyasa çok berbat.gidin periferde itibar görürsünüz demişti.dinlemedim kafamın dikine gittim pişman oldum.adam açık açık demişti ben prof olduğum için prim yapıyorum ünvanım olmasa izmirde gereğinden fazla dişçi var prim yapamam demişti.
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Arl 04, 2016 7:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öyp ne oldu bu arada fakültesinden bilgisi olan var mı, öyp ile de çok bölüme girildi. Fetö destekli diyorlardı. Gereken işlem yapıldı mı yoksa kısa yoldan giriyorlar mı hala kadroya.
Başa dön
WILLING
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 09, 2016 1:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENİ TAM OLARAK ANLAYAN GLUTAMAT OLMUŞ TŞK.BURDA HANÇERDEN KASTIM DOKTOROLALIRA KADRO AÇILINCA BİZİM KADRO SAYISI AZALIYOR.BUNDAN ALA HANÇER OLURMU?YOKSA DOKTORALI MAAŞ ALMIŞ BİLMEMNE BANENE BİZ VERMİYOZYA PARASINI.AMA KADROLAR BİZDEN GİDİYOR.
Başa dön
WILLING
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 09, 2016 1:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENİ TAM OLARAK ANLAYAN GLUTAMAT OLMUŞ TŞK.BURDA HANÇERDEN KASTIM DOKTOROLALIRA KADRO AÇILINCA BİZİM KADRO SAYISI AZALIYOR.BUNDAN ALA HANÇER OLURMU?YOKSA DOKTORALI MAAŞ ALMIŞ BİLMEMNE BANENE BİZ VERMİYOZYA PARASINI.AMA KADROLAR BİZDEN GİDİYOR.
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 10, 2016 3:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Öyp ne oldu bu arada fakültesinden bilgisi olan var mı, öyp ile de çok bölüme girildi. Fetö destekli diyorlardı. Gereken işlem yapıldı mı yoksa kısa yoldan giriyorlar mı hala kadroya.

Oyp aksine fetosuz torpilsiz girenler icin bir yoldu, mulakat vs si olmayan nadir akademisyen alimlarindan biriydi, artik oyp kalkti, yakinim oyp li ve zerre torpilsiz girmisti, ki girerken verilen haklari da bu yil alinmaya calisiliyor. Arastirmadan itham etmeyelim derim
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız