Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Yerleşeceğiniz garanti iken sınava yeniden girme kararı
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Yerleşeceğiniz garanti iken sınava yeniden girme kararı

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
candent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 6:15 am    Mesaj konusu: Yerleşeceğiniz garanti iken sınava yeniden girme kararı Alıntıyla Cevap Gönder

2015 sınavında 900lerdeydim, 2016 da 300lerdeyim.
Ancak tercih yapıp yapmama konusunda kararsızım.
Sınava yeniden girip derecesi gerileyen var mı?
Ya da (özellikle son 2) sınavdaki dereceleriniz neydi?
Sormamdaki amaç belirli bir ortalama hakkında fikir oluşturmak ve bunu değerlendirmek. Çünkü ben de bu ortalamaya dahil biriyim ki yükselecekmiyim, düşecekmiyim fikrim olsun. Şimdiden hepinize teşekkürler.

En son candent tarafından Cum Oca 13, 2017 6:32 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 6:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son Toksoplazma-Gundi tarafından Çrş Şub 01, 2017 6:19 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 6:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim fikrim istediğiniz branş oluyorsa ve yaşayabileceğiniz şehirlerde ise tercih edin, siz ne kadar emek etsenizde karşınızda soruyu hazırlayan kişiler özenli soru hazırlama ve eşit konu dağılımı vs yapma konusunda ne kadar değişebilecekler sınav anlık bişey sıralamanızı koruyabilirsiniz de düşebilir de yükselebilirde çünkü sınavlar denemeler kadar bile homojen ve ölçücü olmıyor nedense süpriz sonuçlar olışabiliyor ve seneye de başka bi soru iptal ettirme davasını 3.5 ay beklemeyeceğinizin de garantisi yok ama bu dediklerimin istediğiniz branş olmuyorsa ve gerçekten onu yapmak istiyorum diyorsanız bi önemi yok gözünüzü karartıp tekrar deneyin sonuçta yıllarca yapacağınız branşı seçiyorsunuz
Başa dön
535353
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2017 6:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son 535353 tarafından Cum Tem 07, 2017 5:22 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dtmehmet90
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2017 6:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1
Başa dön
Normal
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2017 5:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sinav dogruyu yanlisi calisani calismayani ayiracak sekilde hazirlanmiyor ben bu seneki sinavin kesinlikle adil oldugunu dusunmuyorum onumuzdeki yil da ne olacagi belli degil.Ben de 300lerdeyim istedigim gibi olmadi ama bu seneki rezillikten sonra cesaretim kalmadi tekrar hazirlanmaya.Mesela ben orto istiyorum derseniz elbette ki calisin olmayacak birsey degil ama bu siralamada da sizi tatmin edecek yerler varsa bence sansinizi deneyin hocam
Başa dön
kanojoo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2017 11:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Normal yazmış:
Sinav dogruyu yanlisi calisani calismayani ayiracak sekilde hazirlanmiyor ben bu seneki sinavin kesinlikle adil oldugunu dusunmuyorum onumuzdeki yil da ne olacagi belli degil.Ben de 300lerdeyim istedigim gibi olmadi ama bu seneki rezillikten sonra cesaretim kalmadi tekrar hazirlanmaya.Mesela ben orto istiyorum derseniz elbette ki calisin olmayacak birsey degil ama bu siralamada da sizi tatmin edecek yerler varsa bence sansinizi deneyin hocam
kesinlikle katılıyorum...
Başa dön
candent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 01, 2017 5:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tercih sonrası son durum; yeniden hazırlanmak zor geldi.
Özellikle ülkenin ve üniversitelerin bu karmaşık halinden sonra ...

Bülent Ecevit Üniversitesi Perioya yerleştim.

En son candent tarafından Sal Şub 21, 2017 9:46 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
candent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 21, 2017 9:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ek yerleştirme duyurusu sonrası Ege mezunu doğma büyüme bir İzmirli olarak Ege Üniversitesi Cerrahi bölümünde boş kontenjan kalması ... Crying or Very sad

Keşke tercih sırasında mantığıma değilde, iç sesime biraz daha kulak verseymişim! Kısfmet Laughing

Bu sınavda tercih yapacak kişilere nacizane önerimdir; ''Bence tercihlerinizi sınavdan önce yapın. Böylece tercih döneminde kafa karışıklığı yaşamamış olursunuz.''

Ben tercih döneminde ortodonti ve köklü veya nispeten sistemi oturmuş yeni üniversitelerde cerrahi olmayacak, periodontoloji yazsam mı ya da tercih yapmayıp yeniden sınava hazırlansam mı diye çok ikilemde kalmıştım. Zaten başlığı açma nedenim bu ikilemde kalmamdı.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız