Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Fırat üni
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Fırat üni
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 11:10 pm    Mesaj konusu: Fırat üni Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bilgi verebilecek tercih etmeyi düşünen var mı ilk kez asistan alınıyo galiba ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 20, 2017 1:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende merak ediyorum nasıldır?
Başa dön
DomuzcukKumbara
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Oca 20, 2017 7:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bildiğim kadarıyla ilk kez alınıyo.ilk asistan olmanın zorlukları is coming
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 21, 2017 4:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hastanesi en son açılmamıştı diş hekimliğinin, öğrenci falan almış ama hastane kısmı henüz açılmamış.
Şehir hakkında bilgi isteyen varsa özelden ulaşabilir.
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 2:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Henuz ruhsat almamis arkadaslar ruhsatin ne zaman cikaciga da muamma, bi hocamdan ogrendim kesin bilgi. Henuz calismiyor fakulte
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 2:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Elazığ adsm de arkadaşım var . Fakultede hasta alımı yokmuş arkadaşlar henüz sevkleri malatyaya yapıyorlar asistanlar hocalar sanırım sadece preklinikte takılmacalar oynuyırlar.. asistanlık en az 1 sene uzar bu yüzden dedi arkadaşım yani sistem oturana kadar ..
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 2:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İyi araştırmak gerekir eğer gerçekten asistanlığın uzaması söz konusu ise yani bi sene onu uzatacağıma bi sene daha hazırlanırım.
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 6:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denizolsun yazmış:
İyi araştırmak gerekir eğer gerçekten asistanlığın uzaması söz konusu ise yani bi sene onu uzatacağıma bi sene daha hazırlanırım.

Şuan elazığ adsm elazığdaki fırat üniversitesine sevk yapamıyormuş hiçbir hastayı çünkü asistan yok ilk bu sene giden gidecek ve o şekilde sistem kurulmaya başlayacak.. hatta malzemeler bile ihale aşamasındaymış sadece dişhek fak dershanesi gibi bişey kurulmuş birkaç yeni yardoç olan hocayla sadece teorik ders var dusdata daha bi üniversite olmaya yakın en azından tecrübeli hocalar var.. düzen kurulana kadar muhtemelen asistanlar da prekliniklerde takılacak veya hocanın sımav kağıdını oku çay kahve servisi yap gibi bişey olur .. ister istemez asistanlık uzar gibi duruyor 1 sene .. ama tabi dekanıkla konuşmak gerek bunlar tamamen söylenti tahmin öngörü vs..
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 6:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ama şehir olarak doğu olmasına rağmen terörden uzak bir yermiş olay molay olmayan küçük sakin bi doğu şehri işte.. yazmayı düşünenler korkmadan yaşayabilir en azından ..
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 6:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir şey sormak istiyorum 😊 diyelim ki uzadı asistanlik bu uzayan bir yıl sürecinde maassiz mı oluyor asistanlar? Yoksa uzmanlığını alana kadar maaşı devam ediyor mu? Biraz paragöz bi soru oldu ama önemli bi nokta sonuçta 😉
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seksek yazmış:
Bir şey sormak istiyorum 😊 diyelim ki uzadı asistanlik bu uzayan bir yıl sürecinde maassiz mı oluyor asistanlar? Yoksa uzmanlığını alana kadar maaşı devam ediyor mu? Biraz paragöz bi soru oldu ama önemli bi nokta sonuçta 😉

Tusda veriliyor hocam maaş uzayınca fakat şöyle bi durum var zaten şubat ayı geldi güvenlik soruşturması 3 ay kadar sürüyor ki devlette çalışanlara da yapılıyor soruşturma hastane daha ihale falan aşamasıysa uzun sürecek gibi görünüyor kılıfına uydurup geç başlatabilirler öyle gittin al maaşın sende takıl kafana göre demeyebilirler 😞
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seksek yazmış:

Yok hocam naptın elbette paranı maaşını alırsın Smile) sadece süreç uzuyor işte uzmanlık diplomanı almak uzar .. sınıfta kalınca bursun kesilmesi gibi değildir heralde 😀😀 bencr biraz değil çok önemli bir soru çünkü başka hiçbir yerde çalışamıyorsun para kazanmıyorsun gazoz kapağıyla mı çoluğunu çocuğunu geçimini sağlayacan doktorada adam özel de çalışıyo klinik de kuruyor burs da alıyor dusta bunlar yasak e seni açlıktan öldürecek değiller
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denizolsun yazmış:
seksek yazmış:

Tusda veriliyor hocam maaş uzayınca fakat şöyle bi durum var zaten şubat ayı geldi güvenlik soruşturması 3 ay kadar sürüyor ki devlette çalışanlara da yapılıyor soruşturma hastane daha ihale falan aşamasıysa uzun sürecek gibi görünüyor kılıfına uydurup geç başlatabilirler öyle gittin al maaşın sende takıl kafana göre demeyebilirler 😞
Yani her türlü sıkıntılı diyorsunuz 😐 birsey daha sorcam yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum maaş konusu fakülteye bağlı bi durum mu yani aynı dönem başlayan tüm asistanlara aynı anda ödenmez mi yani yök e bağlı değil mi maaş ?
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hiç sanmam geç başlatacaklarını.. buna onlar karar vermez güvenlik soruşturmasından geç ismin sisteme düşsün 15 gün içinde başlarsın halihazırda memur değilsen . Memur isen istifa etmezsen ekstra maks 45 gün daha bekleyebilirsin . Bence alır prekliniğe sürerler veya yoklama fişini dağıtmaktan öte işin olmaz birkaç ay.. işin en kötü yanı öğrenci de yok ya staj yapan eşek gibi çalıştırırlar adsm de hasta almaktan farksız olur ilk 2-3 sene .. düşünsenize öğrenci yokken yazın tüm asistanlar hasta alıuordu bizde.. şimdi ilk kazananlar gidecek stajer dt yok stajer uzman dt var 😂
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Toksoplazma-Gundi yazmış:
seksek yazmış:

Yok hocam naptın elbette paranı maaşını alırsın Smile) sadece süreç uzuyor işte uzmanlık diplomanı almak uzar .. sınıfta kalınca bursun kesilmesi gibi değildir heralde 😀😀 bencr biraz değil çok önemli bir soru çünkü başka hiçbir yerde çalışamıyorsun para kazanmıyorsun gazoz kapağıyla mı çoluğunu çocuğunu geçimini sağlayacan doktorada adam özel de çalışıyo klinik de kuruyor burs da alıyor dusta bunlar yasak e seni açlıktan öldürecek değiller
Bilmiyorumki hocam bu durumları 😀 nedir nasıl olur yani belli olmaz süren doldu diye vermeyedebilirler diye düşündüm 😊 öyleyse uzaması çokta sıkıntı değil gibi başka yerde calisacagina bisüre daha devam edilebilir 😊
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seksek yazmış:
Toksoplazma-Gundi yazmış:
seksek yazmış:

Bilmiyorumki hocam bu durumları 😀 nedir nasıl olur yani belli olmaz süren doldu diye vermeyedebilirler diye düşündüm 😊 öyleyse uzaması çokta sıkıntı değil gibi başka yerde calisacagina bisüre daha devam edilebilir 😊

Haklılık payın var ama yanlış olduğun yer de var alacağın maaş uzmanlıkta 2 kat artacakken neden iki dinazorun altında bir yıl daha kalıp aynı işi yapmana rağmen yarı maaş alasın ki veya statün bir sene geç verilsin ki .. cerrahi 4 sene çok diye 3 yıllık perioya kafa takmış insanım ben bu yüzden cerrahiden vazgeçtim yani bir sene çok 😀
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam sizde haklısınız inşallah orayı kazananlar da uzatmadan bititir diyeyim öncelikle 😊 ama bir yıl daha dusa hazrilanmaktansa bir yıl uzatarak bitirmek mantıklı olabilir diye düşündüm 😊 yada bir yıl değil şurda 7 ay dusa tekrar mı hazırlansam kararsizim 😀
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maaş sabit hocam döner sermaye üniversiteye bağlı oluyor burda şuan hasta yoksa dönerde yoktur. Evet bide o hasta bakma mevzusu var zaten ünw direk adsm stayla olacak hadi ona neyse de o hocalar biraz egoluysa gelip öğrenci muamelesi çekmezler umarım hastanın bitimini göster reröre olmamış başa dön😃 Valla hocam minareyi çalan kılıfını uydurur hesabı ben herşeyi beklerim hasta bakmayacaksa napacak ki her bölümün prekliniği de yok onu geçtim birinci sınıfta ders bile yok protez hariç
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 7:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denizolsun yazmış:
maaş sabit hocam döner sermaye üniversiteye bağlı oluyor burda şuan hasta yoksa dönerde yoktur. Evet bide o hasta bakma mevzusu var zaten ünw direk adsm stayla olacak hadi ona neyse de o hocalar biraz egoluysa gelip öğrenci muamelesi çekmezler umarım hastanın bitimini göster reröre olmamış başa dön😃 Valla hocam minareyi çalan kılıfını uydurur hesabı ben herşeyi beklerim hasta bakmayacaksa napacak ki her bölümün prekliniği de yok onu geçtim birinci sınıfta ders bile yok protez hariç
Ben maaşı da kastediyorsunuz zannettim döner zaten olmaz hasta bakilmazsa bilmiyorum bu durumda kontenjan açılması saçma olmuş ozaman 😊 hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 8:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seksek yazmış:
Hocam sizde haklısınız inşallah orayı kazananlar da uzatmadan bititir diyeyim öncelikle 😊 ama bir yıl daha dusa hazrilanmaktansa bir yıl uzatarak bitirmek mantıklı olabilir diye düşündüm 😊 yada bir yıl değil şurda 7 ay dusa tekrar mı hazırlansam kararsizim 😀

Ben o kararsızlık aşamasını geçtim moe inat etmeyip beni de gruba alsa bu sene dusdata 1. Çıkaramayacak inşallah 😂 Çalışmaya başladım 2 haftadır .. hepimizin hakkında hayırlısı diyelim
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız