Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Çalışma temposu
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Çalışma temposu
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2017 5:49 pm    Mesaj konusu: Çalışma temposu Alıntıyla Cevap Gönder

Günde kaç saat çalışıyorsunuz, 1 tekrarı kaç günde atıyorsunuz?

Ben günde 5-6 saat çalışıyorum 1 tekrar atmak 4-5 gün alıyor. Sizce bu çok yavaş bir tempo mu?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
omerf92
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2017 11:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dersine,kitabın sayfa sayısına göre değişir yavaş veya hızlı olması ama ilk tekrar ve sınava kalan süre açısından bu sayılar gayet yerinde sayılar bence. 200 sayfanın altında kitaplar için 3 gün iyidir ama.
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Şub 12, 2017 1:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fast i artır furiousu azalt ilk turlar için iyidir
ruinnn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 13, 2017 7:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki günde 3 4 saat çalışmak ve restoratif kitabını 1,5 aydır bitiremek normal mı bu arada özelde çalışıyoeum
Başa dön
Tnrclk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 13, 2017 5:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her dersi böyle bitirseniz ki temel daha uzun sürüyor hepsi 1 tekrar 14x1.5 dan 21 ay yapar hocam 2018 dusa ideal 😂
Başa dön
ysnzgnc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 13, 2017 5:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence normal. tanidiklarim sinava 3 ay kala sadece 2tekrarla girip 200.oldu tabi son 3ay iyi calismak lazim
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 13, 2017 10:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

peki ne zaman soru çözümü yapılmalı?ne kadar gerekli.daha çok tekrar yapmak mı önemli?
Başa dön
ruinnn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 13, 2017 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tnrclk yazmış:
Her dersi böyle bitirseniz ki temel daha uzun sürüyor hepsi 1 tekrar 14x1.5 dan 21 ay yapar hocam 2018 dusa ideal 😂

Yanlış anlamazsan günde kaç saat çalılıyorsun kaç kitap bitirdin tekrar yaptın mı
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ruinnn yazmış:
Peki günde 3 4 saat çalışmak ve restoratif kitabını 1,5 aydır bitiremek normal mı bu arada özelde çalışıyoeum

Run foresssttt runn..
Tnrclk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 3:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ruinnn yazmış:
Tnrclk yazmış:

Yanlış anlamazsan günde kaç saat çalılıyorsun kaç kitap bitirdin tekrar yaptın mı

Dalga gecmek icin söylemedim yanlıs anlamayın saddce arttırmak gerektiğini sakayla ifade ettim ben 7 8 saat civarı calısmaya calısıyorum unutmus oldıgum icinde hala eksik geliyor tüm dersleri bi kez okudum tekrarda attım mesela bi dersi bitiriyorsun soruları cözüyorsn sıkıntı yok ama 2 ay sonra terar bakınca ucmus oluyor cogu özellkle temelde benim icin öyle 4.sınıftan calısanlarıda görünce geride kalmıslık geliyor tabi ama herkesten duydugum son zamanlar yaklastıkca en önemli zamanlar
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 4:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence 4.sınıftan başlayanları düşünerek moralinizi bozmayın.her okulun eğitimi farklı.okul ile zorlananlar konsantre olamayanlar bir çok .bilhassa temel bilimlerde.ama benim de tecrübe ettiğim son zamanlar en iyi zamanlar.şimdi ısınma turları oluyor sanırım.7-8 saat gayet iyi bir zaman bu arada
Başa dön
ruinnn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 4:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dalga geçtigini düşünmedim sadece çalışıyorum özelde ve şimdilik bu tempoda çalışıyorum tabi ki artırmayı düşünüyoeum bıy zmanala ögrenmeye başladıkça ve yapabildiğini görünce olacak en azından benim için şu an maalesef tam motive degilim sana sormamım amacı da gaza gelmek içindir Smile)
Başa dön
Tnrclk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 5:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen birbirimizi gaza getirmemiz lazım yoksa en ufak seyde kopmalar oluyor birde calısıyorsunuz para var huzur var Smile
Başa dön
sercan571
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 7:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar ben çalıştığım için çok zorlamama rağmen cerrahi tamolarak 7 günümü aldı hızlanmalı mıyım? dün mikroba başladım bakalım kaç gün alacak?
Başa dön
dtsdez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 6:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence bir dersi kaç günde tekrar ettiğin değil ne kadar anladığın önemli. kaynaktan kaynağa değişir dusdata nin kitapları çok kalın oku oku bitmiyor sanki ? Crying or Very sad günlük 7 saat filan çalışıyorum ben de başlangıç için ideal Laughing
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 6:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsdez yazmış:
bence bir dersi kaç günde tekrar ettiğin değil ne kadar anladığın önemli. kaynaktan kaynağa değişir dusdata nin kitapları çok kalın oku oku bitmiyor sanki ? Crying or Very sad günlük 7 saat filan çalışıyorum ben de başlangıç için ideal Laughing

7 saat başlangıç için ideal mi ! 😀 Çıta çok yükseldi çoookkk
Znoe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 7:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vicdanının rahat ettiği saat en ideal saattir ben bunu bilir bunu söylerim.
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 14, 2017 11:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Znoe yazmış:
Vicdanının rahat ettiği saat en ideal saattir ben bunu bilir bunu söylerim.

Aynen
Bi sorum olacak ya mesela 7 saat diyorsunuz ya 7×60dk mı yoksa 7×50dk filan mı bana çok fark ediyo çünkü totali bayağı etkiliyo
Başa dön
dtsdez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 15, 2017 1:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gündüz 5×60 akşam da 2×50 şeklinde yapıyorum ben. şu an bi dersi 4 günde filan bitirecek sekilde idare ediyo beni
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Mar 31, 2017 8:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsdez yazmış:

Hocam üzgünüm ama o iş öyle değil. Bir dersi anlamak icin çok süre harcamayan gerek yok. İdeali 3 gündür. Ayrıntının üzerinde durmaya gerek Yok. Çünkü dus öyle bir süreç ki. Mesela 3. Tekrarınızda hala kafanıza oturmayan bazı şeyleri artık tüm derslere daha bir adapte olduğunuz için 5. Tekrarda "hııııı.. şundan dolayı şöyle oluyormuş demek ki" diyerek anlıyorsunuz zaten. Bir de her tekrarda daha çok formül bulabiliyorsunuz kendi kendine gelişiyor bunlar hep tekrarlar ile.. Gerçekten hızlı ve sık tekrar en önemlisi. 7 gün boyunca çalıştıklarınızı 1 ay sonra hatırlamyacaksınız. Ancak 1 ay sonra aynı dersi tekrar edebilme temposunu yakalarsanız eğer o dersi yeniden ve yeniden hafızanıza kazıyacaksınız. Her okuduğunuzda anlamadığınız yer azalacak. Bence her tekrarda bir deneme çözülmeli ve tüm denemelere girilip eksikler görülmelİ.
Bir de benden naçizane bir Öneri; ilk tekrarında olanlar sakın soru filan çözmesin hızlıca 2. Tekrarlarını bitirsinler. 2. Veya 3. Tekrarınızdan sonra soru bankası çözerseniz konular vs daha iyi oturmuş olacaktır kafanızda. 3. Tekrardan sonra muhakkak soru sayısı arttırılmalı ve eliniZdeki soru kaynakları da en az 2şer kez çözülmeli. Çünkü soru hafızası diye de bir şey var. Bazı soruları da çöze çöze hatırlayacaksınız. Özellikle bi soruyu çözerken "aa ben buna benzer soruyu bilmem kaçıncı DUS'ta/TUS'ta/denemede gördüm gibi hatırlayan soru hafızası kuvvetli arkadaşlar. Bol bol soru çözsünler ve sorU bankalarını daha önce dediğim gibi en az 2 kez çözsünler sınavda işlerine yarayacaktır muhakkak..
Şu anda sınava 6 ay var bir tekrarı 3 güne indirme zamanı gelmiş bile arkadaşlR. Bir dersi 2 ay aonra tekrar ettiğinizde o dersi sanki ilk kez okuyormuş gibi oluyorsunuz çünkü. O yüzden sınava yakın keşke daha fazla tekrar atabilseydim demektense şimdiden önümüzde 6 ay varken hızlanıp daha çok tekrar yapmak en önemlisi derim.

Tüm DUS'a çalışanlara başarılar dilerim...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız