Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DOKTORA ALIMLARI DURDURULSUN KAMPANYASI
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DOKTORA ALIMLARI DURDURULSUN KAMPANYASI
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 01, 2017 11:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

licinia yazmış:
maymuns yazmış:
Torpille girip klinige ugramayip yata yata 4 sene doktora bitirip actigi klinikte isminin basina pedodonti doktoru yazanlari bir kenara birakip şöyle bir sey yazmak istedim. Gerçekten bazilari dus u yapamadiklari icin doktora dusunuyorlar ancak zor isler. Ayrica doktoralilar para almiyor köle gibi calisiyor algisindan uzaklasalim. Kadrolari varsa senin kadar para alirlar haberin olmaz. He o kadro 1senede gelir 3 senede gelir 1 ayda gelir o da torpilinin hacmine bagli tabisi. Bazi unilerde doktoralilarin cok fazla hasta bakmadiklari bazi gunler okula dahi gelmedikleri bir gercek. Cunku doktora sonuçta bu dis hekimliginde bile olsan. Doktora yapan 8 5 devlet memuru gibi calismaz sonuçta. Torpilim arti param olsa sirf o tabelaya bilmem ne doktoru yazmayi 1 2 sene vs emek verip sacma sapan bilgimi olcemeyen bi sinava girmeye tercih ederdim. Sonuc olarak dus varken tabiki doktora olmamalı.

Hocam doktoralıların kadro alması Türkiye'nin AB üyesi olma ihtimali gibi bir şey Smile) maaştan ziyade alabiliyorlarsa burs alıyorlar veya özelde haftaiçi ve haftasonları nöbet tutarak hayatlarını devam ettiriyorlar. Benim tanıdığım doktoralıların hepsi böyle en azından. Ama çok net bildiğim bir şey varsa o da duslulardan çok mobbing e uğradıkları. Yalnız DUSlulardan tek bir avantajları var o da hocaları doktora ile girenlere daha çok ders veriyor ve onları bir adsm hekimi olarak görmüyor. Üzerlerine fazla yüklenilse de teorik açıdan DUSlulardan daha fazla eğitim aldıkları bir gerçek...

Ben gorduklerimden tanidiklarimdan biliyorum paylastiklarimi, benim girdigim sene alinan doktoralilarin 1 sene sonra hepsinin kadrosu gelmisti mesela hepsi de suan baska baska unilerde hoca, suanda durum nedir bilemem tabiki icinde olanlar daha iyi tabiki Smile bende tam tersini biliyorum bu arada hocalarin cogu duslulara gicik oluyormus, sebebi de hem hocaya yuzde yuz bagimli degilsin bi emekle gelmissin dolayisiyla olmasan dahi seni artist gibi goruyorlarmis. Doktoralilara her istediklerini yaptirdiklari icin onlara farkli davraniyolarmis. Bende akademik kariyer istedigim icin doktorayi dusunmedim degil ama dus geldi cok sukur Smile yoksa doktora yapmak da cok kolay bir is degil. Sahsen bir kisinin agzindan cikanlara mahkum kalmaktan nefret ederim. O yuzden asiri torpilliler haric üzülüyorum meslektaslarima allah sabir versin. Herkes verdigi emegin karsiligini hakkini alir insallah 😊
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Nis 26, 2017 1:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Up
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız