Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 2:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkes eşine dostuna arkadaşına bu sınav asistanlığa girmiş kim varsa ulaşsın sonuçta onlar için de avantajlı kadro açılıp altlarına birer tane çömez gelmiş olacak..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusspecial face te organize olunmaya başlanmış
Başa dön
Vitamin-T
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

argeste yazmış:
herkesin marmara-hacettepe ortoyu yazması marmara ortodakilerin de mümkünse bezmialem ortoyu yazması lazım(1 kişilik kontenjanı olduğu için). ama işte yerinden memnun olanlar bu tercihi yapar mı o önemli, onlar için değişen olmayacak ama yine de kafaları rahat olur mu, bu süreçte herkes tanıdıklarına ulaşmalı.

Bezmi alem ortoda kim varsa onun da tercih yapmamasi lazım tabi Wink
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkesin tercih yapmasıyla ne alakası var tam olarak ? Sonuçta tercih yapmak için önce tercih klavuzu yayınlanmalı. Şimdi ben tercih yapunca klavuz mu güncellenecek ?
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duskitapp yazmış:
Herkesin tercih yapmasıyla ne alakası var tam olarak ? Sonuçta tercih yapmak için önce tercih klavuzu yayınlanmalı. Şimdi ben tercih yapunca klavuz mu güncellenecek ?
hayır hepsi aynı anda hesaplanacak, herkes 2016 dus kontenjanına göre tercih yapıcak ama tercih yapanların yerlerine kontenjan eklenecek.
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duskitapp yazmış:

Hayır tercih kılavuzu aynı kalıyor ancak o kontenjandaki kisi de tercih yaparsa kontenjanı acmıs oluyor. Yeniden yerlestirme sistemi bu sekilde. Kontenjanı 2 katına cıkarmıs olmak da bizim elimizde, ösym ile hesabımızı bu sekilde kapatabiliriz. Cok çektirdi avantaja dönüsmüs olur.
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence tüm kontenjanlar tekrar açılacak tercih yapsın yapmasın ÖSYM'nin yaptığı açıklamada dediğiniz gibi bir şey yazmıyor yok tercih yapcak yok başka bişey ayrıca esas olan son açıklanan sınav sonucu diğer sıralamayla kazananları atamadıklarına göre tekrar hiçkimse yerleşmemiş gibi kontenjan açmaları gerekiyor ayrıca ben 2017 kontenjanlarını etkileyeceğini düşünüyorum daha açıklamadılar bile azalacaktır bence
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim arkadaşım kadın Doğumda asistan 4 kişilik kontenjandan 2 kişi başka yer tercih etti ama 4 kişi yeniden asistan geldi dedi
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LeyLa89 yazmış:
Bence tüm kontenjanlar tekrar açılacak tercih yapsın yapmasın ÖSYM'nin yaptığı açıklamada dediğiniz gibi bir şey yazmıyor yok tercih yapcak yok başka bişey ayrıca esas olan son açıklanan sınav sonucu diğer sıralamayla kazananları atamadıklarına göre tekrar hiçkimse yerleşmemiş gibi kontenjan açmaları gerekiyor ayrıca ben 2017 kontenjanlarını etkileyeceğini düşünüyorum daha açıklamadılar bile azalacaktır bence

Tus da iki çok yakın arkadasım yeniden yerlestirme ile yerlesti. Sistematiği anlattıgımız gibi, bence ya da sence olarak degil gelmis gecmis tüm yeniden yerlestirmeler bu sekilde yapılmıs Smile
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence riske atmamak lazım.
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 3:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dnzsunali yazmış:
LeyLa89 yazmış:

Tus da iki çok yakın arkadasım yeniden yerlestirme ile yerlesti. Sistematiği anlattıgımız gibi, bence ya da sence olarak degil gelmis gecmis tüm yeniden yerlestirmeler bu sekilde yapılmıs Smile
eee benim yakın arkadaşımda ekstradan geldi dedi
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 4:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben hiçbişey anlamadım bu işten. Anladığım kadarıyla 600 kdro olacak gene aynı kontenjanlar, kazananlar kazanamazsa yeri sabit kalacak kazanamayanlar kazanmış olabilecek bi 600 kişi daha yerleşebilecek yerleşemeyenlerden tabi yerleşenler yer değiştirmezse . Doğru mu anlamışım ?
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 4:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/TUSSONBAHAR/YerlestirmeAciklamalar.pdf

Burda kontenjanlar aynı olmuş mesele. Tercih yapılsa da yapılmasa da . Ama belki tercih yapılacak yerdeki asistan tekrar tercih yapmazsa o puanı aşamayan kişi orayı kazanamayacak. Eski asisatan yeni tercihe katılıp yerleşemezse kendi yerine devam edecek ayrıca yerinin de puanı sıfırlanmış olacak yani çıtayı düşürecek..
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 4:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkesin her türlü işine yarıyo. Kimse zarar görmüyo. Bunun için birlik olmalı herkesi ikna etmeliyiz.
Ben kazandım kimse yerleşmesin diyecek kişiler olursa kasti olarak bunu engellerlerse ancak kontenjan açılmaz. Onun haricinde o kontenjanlar açılacak.
Moderatörleri göreve davet ediyorum. Birlik olup açıklama yapmalılar.Bu meseleyi geniş olarak anlatmalılar millete.
Başa dön
Vitamin-T
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 4:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LeyLa89 yazmış:

Hocam bencesi yok bu olayin bu zamana kadar tusta hep böyle oldu hatta bi kere de bizde oldu eylül 2013 sanirim ya da nisan tam hatirlamiyorum..oral diagnozdan perioya gecti arkadasim bu sayede..ÖSYM tabiki böyle birşey yazmaz..bu aslinda osym'nin yanlışının hekimler lehine kullanilma şekli..
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 4:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

https://chat.whatsapp.com/94mA34W0Sq3700vjExJSuU şöyle bi whatsapp grubuyla haberleşebiliriz anlık
Başa dön
dt_cndn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınava gıren aday sayısı degısmıs gorunuyor ilk sonucta 2881 iken 2885 görünüyor nie bole gorunuyorki
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 6:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu fırsatı kaçırmamız lazım herkes bi şekilde etkileşime geçmeli.bencesi sencesi yok tusta ispatlanmış örneği var yapmamız lazım.çok iyi organize olup kontenjan sayısını artırmalıyız.
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 6:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu fırsatı kaçırmamız lazım herkes bi şekilde etkileşime geçmeli.bencesi sencesi yok tusta ispatlanmış örneği var yapmamız lazım.çok iyi organize olup kontenjan sayısını artırmalıyız.
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 6:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ankara, marmara, gazi bütün fakültelerin yeni asistanlarının hepsine ulasılmalı bence. Sonucta bu ösym nin istemediği ama hatasından dolayı vermek zorunda oldugu bir hak. İyi kullanamazsak da bize ayıp..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sonraki
3. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız