Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2017-DUS ve 2017-STS Soruları Açıklandı!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2017-DUS ve 2017-STS Soruları Açıklandı!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
Endodaki paper point kullanilmaz hakkinda ne dusunuyorsunuz arkadaslar ?

Paperpoint perforaayonu lokalize edebilmek yada perforasyonundan şüphelenen dişlerde prrforaayon tanısı için kullanılan etkili bir yöntem.. tedavi edebilmek içinde tabikide ilk önce lokalize etmek gerekli. Ancak bütün kaynaklarda tanı ve tedavinin yeri ayrıdır.. o yüzden paper point tanıda etkili ancak perforasyonun tedavisi için faydası olmayan bir gereç..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtcapa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar genel olarak baktım yazılanlara ortak 3-4 kişinin yazdıkları:
-klinik 12.soru(protez) AH hattı sert damak üzerindedirde klinik-anatomik belirtmeliydi
-klinik 14.soru(protez) renk kurutulunca parlaklı azalıra yanlış demiş
-klinik 16.soru(protez) swinglock labiale doğru demiş ama lingual plakta yazıyo kitapta
-klinik 19.soru (protez) eksenlerle ilgilini 1-2-3 doğru demiş ama 4te kesin doğru
-klinik 21.soru (cerrahi) odont.tümör ve granüloma doğru demiş ama kitapta miksom rezeksiyon, odont.squamoze enüklüasyon demiş
-klinik 76.soru (pedo) 7 yaşında oklüzyon sorusu 1-2-3-4 doğru demiş ama 1.si kesin yanlış
bende katılıyorum bunlara, birkaç soru daha yazılmış ama bunlara yoğunlaşılmış genelde. bunlarla ilgili hocalara yazmalı mıyız yoksa onlar kendileri mi bakıyor süreç nedir bilen var mı?
--- bir de tedavi 5.soruda asit arttırıldığında hangisi yanlıştır diye soruyodu. cevap dentine bağlanma artara yanlış demiş ancak asitleme artarsa hassasiyetin artması gerekmez mi hatta sırf bu yüzden ddç de totak etch değil self etch yapıyoruz.. dentin bağlanma artar şıkkının yanlış olmasını anlıyorum yüzey enerjisi düşer,kollajenler dejenere olur gibi argümanlar var ama benim dedidiğim de doğru değil mi ne diyosunuz?
Başa dön
mamittin
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcapa yazmış:
arkadaşlar genel olarak baktım yazılanlara ortak 3-4 kişinin yazdıkları:
-klinik 12.soru(protez) AH hattı sert damak üzerindedirde klinik-anatomik belirtmeliydi
-klinik 14.soru(protez) renk kurutulunca parlaklı azalıra yanlış demiş
-klinik 16.soru(protez) swinglock labiale doğru demiş ama lingual plakta yazıyo kitapta
-klinik 19.soru (protez) eksenlerle ilgilini 1-2-3 doğru demiş ama 4te kesin doğru
-klinik 21.soru (cerrahi) odont.tümör ve granüloma doğru demiş ama kitapta miksom rezeksiyon, odont.squamoze enüklüasyon demiş
-klinik 76.soru (pedo) 7 yaşında oklüzyon sorusu 1-2-3-4 doğru demiş ama 1.si kesin yanlış
bende katılıyorum bunlara, birkaç soru daha yazılmış ama bunlara yoğunlaşılmış genelde. bunlarla ilgili hocalara yazmalı mıyız yoksa onlar kendileri mi bakıyor süreç nedir bilen var mı?
--- bir de tedavi 5.soruda asit arttırıldığında hangisi yanlıştır diye soruyodu. cevap dentine bağlanma artara yanlış demiş ancak asitleme artarsa hassasiyetin artması gerekmez mi hatta sırf bu yüzden ddç de totak etch değil self etch yapıyoruz.. dentin bağlanma artar şıkkının yanlış olmasını anlıyorum yüzey enerjisi düşer,kollajenler dejenere olur gibi argümanlar var ama benim dedidiğim de doğru değil mi ne diyosunuz?
dusdatanin sitesinde hocaya soru soraviliyiruz arkadaşlar oraya bu soruları yazalım hocalar da geri dönüş yapıyor genelde
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle katılıyorum bu 6 soru yaktı beni resmen
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kompomerin direkt kuafajda kullanıldığını hiç duymadım
Başa dön
canze
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de ya kompomer nerden cıktı kızacaklar diye soramıyorum da basit bi seyse diye 😂
Başa dön
muvakkitnuri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

canze yazmış:
Ben de ya kompomer nerden cıktı kızacaklar diye soramıyorum da basit bi seyse diye 😂

arkadaşlar data kitabında camiyonomer,rezin mci hatta çinkooksit ojenol siman bile kullanılır yazıyor kompomer de kullanılmaz mı bunlardan sonra kullanılır elbet diye düşünüyor insan
Başa dön
Zasa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar dus data ile görüştüm geçen sene yaşanan gecikmelerden dolayı itirazda bulunmayacaklarını yapacakları birşey olmadığını söylediler
Başa dön
ceren_kar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zasa yazmış:
Arkadaslar dus data ile görüştüm geçen sene yaşanan gecikmelerden dolayı itirazda bulunmayacaklarını yapacakları birşey olmadığını söylediler

Şaka mı. Hayret bi şey
Başa dön
Dtd3nizn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zasa yazmış:

Gecikme oluyo diye itiraz etmemek nedir ya?Bireysel basvuru yapabiliyosak yapalim biz de
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haksızlığa göz yumacaklar yani bariz yanlış cvplar ve buna rağmen susacaklar
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Trofoblast yazmış:
Haksızlığa göz yumacaklar yani bariz yanlış cvplar ve buna rağmen susacaklar
sonuc aciklanmiyor ogrenci gitmiyor sence basvururlar mi ?
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar genel olarak bu sorular herkesin yanlış.bu 6 sorudan 5i yanlış benim.herkesin de 3 aşağı 5 yukarı böyledir.itiraz etmek ne kadar mantıklı bilmiyorum .uzamasın bu süreç bir daha geçen yıl gibi.herkesin emeğine saygı duyuyorum.ben evliyim mesela benim gibi olan vardır elbet.aylarca beklemek çok mağdur ediyor insanları.
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

itiraz konusunda temkinli olmakta fayda var. arkadaşın dediği gibi hatalı soruların çoğunu hepimiz yanlış yaptık zaten. iptal olursa bir değişiklik yaratmayacak. geçen sene mesela iptallerden önceyle sonrası arası sıralaması değişen pek olmadı 20-30 kişi belki oynadı oynamadı. hele fetö davaları falan görülmeye başlanmışken mahkeme süreci başlatmak sınav sonuçlarının açıklanması ve yerleştirme işlemlerini 5-6 ay geciktirir.
Başa dön
Zasa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yanılıyorsunuz hocam ben sadece deneme amaçlı girdim ve bilmediğim baz düşündüğüm için bu 6 sorudan 5 ini doğru yaptım ve belkide benden cok çalışmıs insanların önüne geçtim , sizce sorular hatalıyken bu doğrumu , ben kendim doğru yapmışken bu hak yemeyi kabul edemiyorum
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bilmiyorum sizde haklısınız adlında bütün öfken ösym ye yani nasıl hersene aynı şeyi başarıyolar ama cvp anahtarı şaka gibi bariz 8 yanlış soru var baya mağdur olduk bunu da görmezden gelemeyiz bir sene emek verdik
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava açılmasın da kim neye itiraz ediyorsa etsin..
Ama sırf şıklar kafa karıştırıcı diye sorular yanlış olmuyor onu da hatırlatırım. Geçen seneki yanlış sorular ile bunlar arasında çok fark var. Kaldı ki bunlara dayanak göstereceğiniz kaynağınız varsa zaten itiraz dilekçesi gönderebilirsiniz.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim "bence yanlış"la bir şey elde edemeyiz. Sence yanlış olduğu belli zaten sınavda vermişsin kararını Very Happy
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok doğru herkesin yanlışları var bu sorularda.ancak kişisel başvurular ne kadar uzayacak bir düşünmek gerek. 2 3 aydan bahsetmiyoruz aylardan bahsediyoruz.ve data bu konuda itiraz etmeyecekse kendi açıklama yaptı mı ben görmedim.drtus ta başlık açılmıştı ?
Başa dön
Betbet
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava degıl ama data kaynak konusunda en azından yardımcı olursa sadece itiraz edilebılır.en azından barız yanlıs olanlar pedo sınıf1 li soru gibi onlar belkı iptal olur.süreçte uzamamış olur.
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 6:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Betbet yazmış:
Dava degıl ama data kaynak konusunda en azından yardımcı olursa sadece itiraz edilebılır.en azından barız yanlıs olanlar pedo sınıf1 li soru gibi onlar belkı iptal olur.süreçte uzamamış olur.
en mantıklısı bu görünüyor.davadan ziyade itiraz edilebilir kaynaklarla
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
8. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız