Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUS YILDA 2 OLSUN VE DOKTORA KAPATILIP KADROSU DUSA VERİLSİN
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUS YILDA 2 OLSUN VE DOKTORA KAPATILIP KADROSU DUSA VERİLSİN
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
HEIDBRINK
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 06, 2017 8:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanaslihan yazmış:
Cumhurbaşkanlığına yapmış olduğunuz 1634200 no'lu başvuru, değerlendirilmek üzere Sağlık Bakanlığı Gönderilmiştir.

Bence olumlu bir cevap.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtsts
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 17, 2017 8:49 pm    Mesaj konusu: DUS YILDA 2 KEZ OLSUN Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar TUS yılda 1 kez olacak gibi yorumlar vardı, fakat TUS kontenjanları arttırıldı.Yani TUS için sınavın 1 kez olma durumu hiç mantıklı görünmüyor.Lütfen DUS sınavı yılda 2 kez olsun diye talepte bulunmaya devam edelim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
hidroksiapatit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2017 8:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başvuru Sayısı :1634740

DOKTORA KONUSU DAİREMLE İLGİLİ DEĞİLDİR.
DUS'un senede bir kere yapılmasına devam edilmesi daha uygun görüldüğü için değişiklik yapılması düşünülmemektedir.

Engin Uçar | Tıpta Uzmanlık Kurulu Sekretaryası

Arkadaşlar sabah gelen kutuma baktığımda bana böyle bir cevap geldiğini gördüm maalesef.
Başa dön
dtfatimaadsm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 19, 2017 7:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bana gelen cevap da bu:

DUS) 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY) hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Anılan Yönetmeliğin Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavları bölümünde aşağıdaki hüküm vardır:
MADDE 12 – (1) TUS yılda en az iki defa, DUS ve YDUS yılda en az bir defa olmak üzere ÖSYM tarafından yarışma esasına dayanan mesleki bilgi sınavı şeklinde yapılır…
Bu bağlamda talebiniz ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Ayrıca Doktora öğrencilerinin kabulü ile ilgili olarak ÖSYM’nin bir yetki ve sorumluluğu yoktur. Bu konuda yetkili kurumlar Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu’dur.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
6. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız