Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Pseudontist
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:01 am    Mesaj konusu: ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar öncelikle data 10 soru dedi diye 10 soruya itiraz etmeliyiz bunlar kesin yanlış hatalı gibi bi düşünce var. Daha dune kadar hatali dedikleri sorular bugün itirazlarda yok ve ne ilginç ki doğru kabul edilen sorular da itiraz edilsin deniliyor. Gerçekten hatali soruların olduğu ortada ama açıklamaları da okursaniz birçoğunun açıklaması bile ikna edici degil. Geçen sene yaşananları göz önüne alırsak bir suru insanın dogru yaptığı kelime hatasi gibi sebeplerle iptal edilen sorularin insanlara yaşattığı magduriyet ortada. Evet bireysel tercihi herkesin istediğine itiraz eder.ama sonuçta boşuna iptal olan sorular ve belirsizlikle geçen onca zaman bize sıkıntı. Ayrica dedigim gibi itiraz edilcek denilen soruların su an yok sayılması ve hocaların yorumlarinin silinmesi de insanda kuşku uyansiriyor.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:10 am    Mesaj konusu: Re: ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE Alıntıyla Cevap Gönder

Pseudontist yazmış:
Arkadaşlar öncelikle data 10 soru dedi diye 10 soruya itiraz etmeliyiz bunlar kesin yanlış hatalı gibi bi düşünce var. Daha dune kadar hatali dedikleri sorular bugün itirazlarda yok ve ne ilginç ki doğru kabul edilen sorular da itiraz edilsin deniliyor. Gerçekten hatali soruların olduğu ortada ama açıklamaları da okursaniz birçoğunun açıklaması bile ikna edici degil. Geçen sene yaşananları göz önüne alırsak bir suru insanın dogru yaptığı kelime hatasi gibi sebeplerle iptal edilen sorularin insanlara yaşattığı magduriyet ortada. Evet bireysel tercihi herkesin istediğine itiraz eder.ama sonuçta boşuna iptal olan sorular ve belirsizlikle geçen onca zaman bize sıkıntı. Ayrica dedigim gibi itiraz edilcek denilen soruların su an yok sayılması ve hocaların yorumlarinin silinmesi de insanda kuşku uyansiriyor.
yine bir dusdata operasyonu. Hiç şaşırmadım.birileri derece yapsın diye saçmasapan mantıksız itirazlar.asıl sorular piyasada yok.
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben kendimden bir örnek vererek başlamak istiyorum endodonti diyaliz sorusu ile ilgili dün konuştum hoca texbook bilgisini attı direkt ve soru hatalı oluyordu ve hoca sabah belge hazırladıklarını ve itiraz edeceklerini söyledi sonra yorumlarım ve gönderiler silinmiş geri yorum yazdım ve cevap yok eğer birileri hakkımı yiyorsa şimdiden helal etmediğimi burdan belirtiyorum
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ortodonti sayfa 204 tablo en az stabil olanlar altta 3 madde halinde kitapta mevcut ya kitap yalnış ki bu durumda benim bir senelik emeğimi heba ediyorlar yok değilse soruya itiraz sebelerini merak ediyorum maxiller asimetri tabloda ortada neyine itiraz ediyorlar merak ediyorum
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
ortodonti sayfa 204 tablo en az stabil olanlar altta 3 madde halinde kitapta mevcut ya kitap yalnış ki bu durumda benim bir senelik emeğimi heba ediyorlar yok değilse soruya itiraz sebelerini merak ediyorum maxiller asimetri tabloda ortada neyine itiraz ediyorlar merak ediyorum
onlar dava açıyorsa biz de hakkımızı sonuna kadar savunuruz.biz de karşı dava açarız .o kadar emek verdik.ayıp gerçekten. Ayrıca benim bu sorum yanlış olmasına rağmen böyle düşünüyorum .kitapta bariz yazıyor az stabil olanlar içinde mandibula geri alma var.neyin itirazı bu
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yine aynı şekilde mandibula intramembranöz kemikleşir ibaresi doğrudur
şöyle açıklamak isterim ben ve ali eve gidiyorum cümlesi doğrudur diyelim ben eve gidiyorum diye ikinci bir cümle kurunca bu sizce yalnış mı oluyor bence hayır ama ben sadece tek başıma diyince yalnış oluyor ki buda şıklarda böyle ifade edilmemiş itiraz gerekçesi ne merak ettiğim ikinci durum budur
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
DtKaradeniz yazmış:
onlar dava açıyorsa biz de hakkımızı sonuna kadar savunuruz.biz de karşı dava açarız .o kadar emek verdik.ayıp gerçekten. Ayrıca benim bu sorum yanlış olmasına rağmen böyle düşünüyorum .kitapta bariz yazıyor az stabil olanlar içinde mandibula geri alma var.neyin itirazı bu
buna bende katiliyorum ve bu sorunun itiraz edilse bile iptal olamayacagini dusunuyorum ama itiraz etmek isteyenlere bu denli sert cikmayalim arkadaslar belki adam dusem calisti orda baska bir sey yaziyor belki okulda adama baska bir sey dediler yanlis
Varsa iptal edilir yoksa edilmez bu kadar endiselenmemek lazim surec uzayacak mantigini anlamiyorum hakkini arayan insanlara hakkini arama bizim zamanimzdan yiyorsun demek etik midir?
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
şöyle açıklamak isterim ben ve ali eve gidiyorum cümlesi doğrudur diyelim ben eve gidiyorum diye ikinci bir cümle kurunca bu sizce yalnış mı oluyor bence hayır ama ben sadece tek başıma diyince yalnış oluyor ki buda şıklarda böyle ifade edilmemiş itiraz gerekçesi ne merak ettiğim ikinci durum budur
zaten soruda embriyonik dönem diyor.embriyonik dönem 3-8 hafta arasıdır.o dönemde zaten sekonder kıkırdaklar yok daha.her türlü doğru önerme
Başa dön
Bosshuso
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birileri kayiriliyor çok aşikar.
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
zaten soruda embriyonik dönem diyor.embriyonik dönem 3-8 hafta arasıdır.o dönemde zaten sekonder kıkırdaklar yok daha.her türlü doğru önerme
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

diğer bir ortodonti sorusu sayın hocam bize çenelik diye soru gelirse aklımıza ilk gelmesi gereken bilginin oksipital çenelik olduğunu siz dediniz çünkü ösym bunu kabul ediyor dedidiniz aynı şekilde sınıf 2 fonksiyonel aparey sorusunda alt yüz yüksekliğini azaltır ibaresini ne derste kullandınız nede kitabinızda net bir şekilde var bu ibare yazılı metin yüz yüksekliği artmış kişilerde veya NORMAL olanlarda sabit kullanılması yönünde bize söylediğniz sınıf 2 tedavilerinde de hep artar ibaresini kullandınız açıklamalar da net sekilde azalır yok ben bunun itiraz gerekcesinide merak ediyorum
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
diğer bir ortodonti sorusu sayın hocam bize çenelik diye soru gelirse aklımıza ilk gelmesi gereken bilginin oksipital çenelik olduğunu siz dediniz çünkü ösym bunu kabul ediyor dedidiniz aynı şekilde sınıf 2 fonksiyonel aparey sorusunda alt yüz yüksekliğini azaltır ibaresini ne derste kullandınız nede kitabinızda net bir şekilde var bu ibare yazılı metin yüz yüksekliği artmış kişilerde veya NORMAL olanlarda sabit kullanılması yönünde bize söylediğniz sınıf 2 tedavilerinde de hep artar ibaresini kullandınız açıklamalar da net sekilde azalır yok ben bunun itiraz gerekcesinide merak ediyorum
bu soruya itirazim benim mandibular bukkal dislerin diye baslayan siktan olacak bu sikki anlamadigim icin bos biraktim ben bu soruyu
Başa dön
Bosshuso
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ve Ayrica hem itiraz edilecek daha başka sorualr varken hem de bile bile derste anlatılan bilgiyi inkar etmek hangi akla mantığa uyuyor?
Derste swinglock=labial bar diye anlatılırken şimdi referans sunmak nedir?madem referans kitap lingual plak diyro derste niye labial bar olarak anlatıldı?ya da madem labial bar doğru şimdi niye itiraz?
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bosshuso yazmış:
Ve Ayrica hem itiraz edilecek daha başka sorualr varken hem de bile bile derste anlatılan bilgiyi inkar etmek hangi akla mantığa uyuyor?
Derste swinglock=labial bar diye anlatılırken şimdi referans sunmak nedir?madem referans kitap lingual plak diyro derste niye labial bar olarak anlatıldı?ya da madem labial bar doğru şimdi niye itiraz?
+1
Başa dön
dgngrl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:

Hocam verdiğiniz örnek benzer değil bu duruma Ali ve siz birbirinizi tamamlayarak yapmıyorsunuz bu işi biriniz olmasa eksik kalan bişey yok. "Erkek ve dişi birlikte yavru meydana getirir ama erkek yavru meydana getirir diyemeyiz" bu da benim örneğim yani tamamlayıcı düşünmemiz gerekiyor ayrı ayrı olgular değiller
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ah hattı sorusu doğru değil miydi.nasıl birden yanlış oldu.anlayabilen var mı
Başa dön
dtburak006
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir bilgiyi kitaba yazıp ondan sonra , bu bilgi textbookta farklı kitapta yanlış yazıyor demeyip , sınavda çıktıktan sonra ben derste demiştim diyen hocalarımızda var.. ya valla periocunun hakkını yemişiz arkadaşlar adam en azından bir ton soru tutturdu adam en azından kitapta yazdığı şeyin arkasında ADAM EN AZINDAN KİTAPTA YAZDIĞI BİR BİLGİYE SINAVDAN SONRA İTİRAZ EDECEK KADAR ...... bir insan değilmiş. Varsın dersi sıkıcı anlatsın. HA BİRDE BİR SORUYA İTİRAZ EDECEĞİM DEYİP ONDAN SONRA YORUMLARI KONULARI SİLMİYOR.
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

relaps sorusu ile ilgili ise açıklama da ben şunu anlıyorum kesinlikle genişletilirse relaps gözlenir yorumunda bulunmuş hocamız bu hocanın bakış açısı olabilir saygı duyarım ama ben şıktan bunu anlamıyorum retansiyon için mandibula neden genişletilsin genişetme bir ortodontik yada ortopedik sorun için yapıyoruz yani bence hocam mesele tamda şu lateral sef tedavi amacıyla kullanılmaz doğru retansiyon amacıyla da mandibula genişetilmez doğru ibaredir.A seçeneği kesin yalnıştır...
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
relaps sorusu ile ilgili ise açıklama da ben şunu anlıyorum kesinlikle genişletilirse relaps gözlenir yorumunda bulunmuş hocamız bu hocanın bakış açısı olabilir saygı duyarım ama ben şıktan bunu anlamıyorum retansiyon için mandibula neden genişletilsin genişetme bir ortodontik yada ortopedik sorun için yapıyoruz yani bence hocam mesele tamda şu lateral sef tedavi amacıyla kullanılmaz doğru retansiyon amacıyla da mandibula genişetilmez doğru ibaredir.A seçeneği kesin yalnıştır...
hocam bu benim oğlum dediniz mi yada bu bizim oğlum dediniz mi iki cümleden hangisi yanlış bence yalnış sudur bunu ben tek basıma yaptım yani sizin yorumunuza böyle yanıt verebilirim aynı örenk üzerinden gidersek cümle eksik olabilir bize eksik cümleyi sormuyor yanlış olanı soruyor
Başa dön
dtburak006
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biz size sadece yanlış soruları söylüyoruz , ama dava sürecinde ve itiraz sürecinde sizinle ebraber değiliz , ilgilenmeyeceğiz cümlenizi yiyorsa tıpçılarada söylesenize TUSDATA
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız