Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtumut yazmış:
11 olmuş hatalı soru sayısı

Ben goremedim 11.soruyu hangi soru eklenmis acaba
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Böbrek yetmezliği sorusunu eklediler şimdi kaldırmışlar yine
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tutarsizlikta ışık hızına ulastilar
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En yanlış sorulardan biri protezdeki renk sorusu anlamadım neden hata bulamadıklarını
Başa dön
jerfull
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben şeyi anlayamıyorum bazı arkadaşlar hatalı sorulara itiraz edilsin ama dava açılmasın, çünkü hak yeniyor diyor. Arkadaşım madem sorunun hatalı oldugunu düşünüyorsun o zaman neden dava açılmasına karşısın? Evet dava süreci uzun ama madem bi sonuc elde ediyoruz açılsın dava. Herkes emek verdi bu işe birilerinin aman dava açılırsa süre uzayacak demesini anlayamıyorum
Başa dön
gozlemci
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jerfull yazmış:
Ben şeyi anlayamıyorum bazı arkadaşlar hatalı sorulara itiraz edilsin ama dava açılmasın, çünkü hak yeniyor diyor. Arkadaşım madem sorunun hatalı oldugunu düşünüyorsun o zaman neden dava açılmasına karşısın? Evet dava süreci uzun ama madem bi sonuc elde ediyoruz açılsın dava. Herkes emek verdi bu işe birilerinin aman dava açılırsa süre uzayacak demesini anlayamıyorum

Çok yerinde bir yorum bir iki soru değil sonuçta. 10 dan fazla soru söz konusu. 0.25 net bile sıralamayı ne kadar fazla etkiliyor. Böyle bir durumda dava açılmalı eğer bariz hatalılar iptal olmazsa. Bu da bir hak.
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtburak006 yazmış:
Biz size sadece yanlış soruları söylüyoruz , ama dava sürecinde ve itiraz sürecinde sizinle ebraber değiliz , ilgilenmeyeceğiz cümlenizi yiyorsa tıpçılarada söylesenize TUSDATA

Sitelerinde yazana göre yemiş; https://www.tus.com/46856/dava-surecleri-hakkinda-duyuru

Şimdi sen ne diyorsun Smile
Başa dön
Loading
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Furious yazmış:
datanın yanlış dediği sorulara bakarak sınavda ben 10 soruda daha aynı mantıkla yanlış bulurum. cevabı çok net olan sorulardan iptal olursa mahkemeyle karşı dava açarım. çok net.

Sende farklı sorular için aç niye sonra kalkıp dava açıyorsun ki, 10 gün sonra istesen de dava açamazsın ki Very Happy Hayır birileri yanlış dedikleri soruları şuraya textbookları ile ispat etselerde gerçek bilgi görsek millet daha çok laf kalabalığı yapıyor. Hatalı tartışmalı sorular başlıkları açıldı koysanıza altına bir textbook ile kesin hatalı diye ispat edip
Başa dön
Pseudontist
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ARKADAŞLAR MERKEZ ŞUBEYİ ARAYIP ŞIKAYETLERINIZI İLETEBİLİRSİNİZ. BEN ARADIM VE EN AZINDAN DİNLEDİLER HOCALARLA KONUŞACAKLARINI SÖYLEDİLER.
ÖZELLİKLE ENDODONTI SORUSU ÖNCE YAYINLANIP SONRA NEDEN KALDIRILDI MERAK EDİYORUM
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 10:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben süreçte büyük 1 sorun olduğu kanısdayım ve sesimizi çıkarmazsak sağlıksız olacak hepiniz emek verdiniz doğru sorulara iptal yanlış olanlara ses yok 2 gündür endo sorusu için uğraşıyorum önce koyup sonra kaldırdılar amaç ne bilmiyorum texbook ifadesinin üzerine yorum ekleyerek soru iptali isteniyor bende yorum yapmak istiyorum dediğim gibi bende her soruya bir kulp takarım mesajlarıma cevap alamıyorum bir bilgi yanlış ise iptali istenir.
3.en az stabil şıkta olduğu için soru yanlış olmaz etmeyin artık diğer texbook bilgisini koymadan burda yazmıyor diye insanları galyana getirmek neden sadece bunu sormak istiyorum
Başa dön
pddnt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 10:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
Ben süreçte büyük 1 sorun olduğu kanısdayım ve sesimizi çıkarmazsak sağlıksız olacak hepiniz emek verdiniz doğru sorulara iptal yanlış olanlara ses yok 2 gündür endo sorusu için uğraşıyorum önce koyup sonra kaldırdılar amaç ne bilmiyorum texbook ifadesinin üzerine yorum ekleyerek soru iptali isteniyor bende yorum yapmak istiyorum dediğim gibi bende her soruya bir kulp takarım mesajlarıma cevap alamıyorum bir bilgi yanlış ise iptali istenir.
3.en az stabil şıkta olduğu için soru yanlış olmaz etmeyin artık diğer texbook bilgisini koymadan burda yazmıyor diye insanları galyana getirmek neden sadece bunu sormak istiyorum

Hocam dusem hocasının dusendo grubu var facebook da oraya yazdiniz mi
Başa dön
Dtses
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 10:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ayrıca ortoda mandibula geri alma sorusunda hata nedir? Soruda zaten tüm cerrahiler arasında en az stabil olan hangisidir diye sormuyor. Aşağıdakilerden hangisi en az stabil diye soruyor. Bu şekilde bakarsak bütün soruları hatalı kılabiliriz yani. Endoda travma sorusunda da o zaman başka alternatifler düşünülebilir. Ama şıklara göre karar veriyoruz. Gerçekten hatalı olan herkesin hemfikir oldugu sorulara diyecek lafım yok. Ama bu artık kendi yapamadım diye başkalarının hakkını yemeye giriyor bence
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 10:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pddnt yazmış:
DtKaradeniz yazmış:

Hocam dusem hocasının dusendo grubu var facebook da oraya yazdiniz mi

hocam ben datadaydım ekli değilim ama soru eklendi yeniden endo için
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 11:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gozlemci yazmış:
jerfull yazmış:

Çok yerinde bir yorum bir iki soru değil sonuçta. 10 dan fazla soru söz konusu. 0.25 net bile sıralamayı ne kadar fazla etkiliyor. Böyle bir durumda dava açılmalı eğer bariz hatalılar iptal olmazsa. Bu da bir hak.
bu 10 sorunun hepsinin hatalı olduğunu mu sanıyorsunuz.çoğu zorlama itiraz.hatalı olanlar ve iptal edilecekler büyük ihtimalle mandibula eksen sorusu, pedo oklüzyon sorusu ve belki cerrahi rezeksiyon sorusu.diğer sorulara dava açılsa bile iptal olacağını düşünmüyorum.ortodonti itirazları zaten tam bir komedi olmuş.hala 10 soru diyorsunuz
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 11:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sert damak bir tanedir arkadaşlar.anatomide palatum durum diye geçer.herkes de sert damak diyince onu anlar .bu sorunun neyine itiraz edildi.önce doğru denip sonra niye yanlış oldu.neler oluyor gerçekten
Başa dön
Pseudontist
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
gozlemci yazmış:
jerfull yazmış:

bu 10 sorunun hepsinin hatalı olduğunu mu sanıyorsunuz.çoğu zorlama itiraz.hatalı olanlar ve iptal edilecekler büyük ihtimalle mandibula eksen sorusu, pedo oklüzyon sorusu ve belki cerrahi rezeksiyon sorusu.diğer sorulara dava açılsa bile iptal olacağını düşünmüyorum.ortodonti itirazları zaten tam bir komedi olmuş.hala 10 soru diyorsunuz
Umarim haklisinizdir ama geçen sene bu konuda çok mağduriyet yaşandı yani iptal olmasi beklenen sorular iptal edilmezken daha makul sorular iptal edildi.zaten kendi adıma bu kadar tepki verme sebebim bu. madem hatali soru yayınlıyorsunuz ne demek siz istediniz biz yazdık böyle bi şey kabul edilebilir mi?keşke ellerini vicdanlarina koyup da o sorulari yayınlasalardı ama başka şeyler ağır bastı demek ki
Başa dön
Mehemati
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Sert damak bir tanedir arkadaşlar.anatomide palatum durum diye geçer.herkes de sert damak diyince onu anlar .bu sorunun neyine itiraz edildi.önce doğru denip sonra niye yanlış oldu.neler oluyor gerçekten
Klinik yumuşak damak anatomik sert demektir
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pseudontist yazmış:
chordatympani yazmış:
gozlemci yazmış:
jerfull yazmış:

Umarim haklisinizdir ama geçen sene bu konuda çok mağduriyet yaşandı yani iptal olmasi beklenen sorular iptal edilmezken daha makul sorular iptal edildi.zaten kendi adıma bu kadar tepki verme sebebim bu. madem hatali soru yayınlıyorsunuz ne demek siz istediniz biz yazdık böyle bi şey kabul edilebilir mi?keşke ellerini vicdanlarina koyup da o sorulari yayınlasalardı ama başka şeyler ağır bastı demek ki
derece çıkarma derdi ağır bastı herhalde.bu sene de yayınlanır ilk 10da 9 datalı.sonra kendileri ile gurur duyarlar
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 1:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Kosp yazmış:
chordatympani yazmış:
Bu cam iyonomer sorusuna neden yanlış deniyor.sitrik asit ne zamandan beri cam iyonomerde yer alıyor.kenarda köşede kalmış kitapları didik didik edip çıkartırsan olur o ayrı.o mantıkla ben her soruya itiraz ederim.sınav diye birşey olmaz
o soruyu bende anlmadim ancak textte yaziyormus :s sasirdim
her textbookta farklı yazıyor.hangisi doğru o zaman.bir ton kitap var.hepsine uyan soru nasıl olabilir.en doğru şık neyse odur.
hocanın paylaştığı kaynakta tablonun altında based on data from Wilson et all(1976 ) yazıyor .1976 yılının bilgisini içeren bir tablo.1976 yılına ait bir tablo ile itiraz ediliyor.zaten hocanın bilgiyi aldığı bölüm the history and background of glass iomomer cement.gerçekten çok komik bir itiraz olmuş

En son chordatympani tarafından Prş Eyl 14, 2017 1:28 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dgngrl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mehemati yazmış:
chordatympani yazmış:
Klinik yumuşak damak anatomik sert demektir

Aynen öyle klinik olarak sert yumuşak birleşiminin gerisi olarak geçiyor yani yumuşak. Ama anatomik olarak da sert bu ayrım var kitaplarda
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız