Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Dava açacak arkadaşlara duyuru!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Dava açacak arkadaşlara duyuru!!!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dtkvrck
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 7:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Maxfac yazmış:
Furious yazmış:
Maxfac yazmış:
Kosp yazmış:
http://www.dusdata.com/32562/2017-dus-hatali-sorular burdaki 20 eylulu adamlar kafalarina gore mi yazmis ?
bazi sorularda hata yok ama yinede ısrarlardan dolayı itiraz ettik diyen bir kurum kafalarına göre tarih uydurmuş olamazmi?

olamaz. bu tarih ösym aranarak teyit edildi. dava için son tarih 20 eylül.
sorulara itiraz eden arkadaşlarda osymye dayanarak s20 eylülden sonra dava açabileceğini söylüyor, kendinizle çelışıyorsunuz ,amacınız üzüm yemek değil bagciyi dövmek o kesin...

Kesinlikle katılıyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
balotelli
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 11:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modulus35 yazmış:
Dava süresini bilmiyorum ama bir asistan arkadaşım açıklanma süresi uzasın diye geçen yıl bilerek dava açmıştı. İlk uzmanlığı bitirip ikincisine kayıt yaptırabilmek için kendine yeterli süreyi oluşturdu. Böyleleri de var.
birden fazla dalda uzmanlık oluyormu ki dusta. bir bölümü bitirince puan kesintisi olmasın diyemi böyle davranmıs arkadas
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 8:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava açan veya açıldığını bilen biri kesin bişey yazabilir mi rica ediyorum boş yere sınavı beklemeyelim en azından işe giren felan olur boş yere beklemez
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Dava açan veya açıldığını bilen biri kesin bişey yazabilir mi rica ediyorum boş yere sınavı beklemeyelim en azından işe giren felan olur boş yere beklemez

Hocam sen işine gir, klinikle anlaş, kesin açılmıştır. 20 sorudan bahsediyoruz. Kilitli yargıdan bahsediyoruz. Kesin yorum bu iş boka sardı. Şu an tus da ne olmuşsa bize de aynısı değil beteri olacak. Onların itiraz ettiği soru sayısı da çok az olmasına rağmen 4 dava açılmış.ve küfürleri kavgaları drtustan takip edebilirsin. 3 ay dava birleşir + 1 ay bilirkişi . Aralık ocak a kadar kendini hazırla.
Ha bunu kimse bilemez bu bir tahmindir. Ne ösym bilir ne hakim bilir ne avukat hazretleri bilir. Avukat parasını alır keyfine bakar. Birileri demiş baskı oluşturalım. Böyle bi dünya yok. Arzu edenler geçen sene blogda yazışmaları bulur okur. Tekrar etmeyecem
Başa dön
Anterograt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Dtbuggg1 yazmış:

Hocam sen işine gir, klinikle anlaş, kesin açılmıştır. 20 sorudan bahsediyoruz. Kilitli yargıdan bahsediyoruz. Kesin yorum bu iş boka sardı. Şu an tus da ne olmuşsa bize de aynısı değil beteri olacak. Onların itiraz ettiği soru sayısı da çok az olmasına rağmen 4 dava açılmış.ve küfürleri kavgaları drtustan takip edebilirsin. 3 ay dava birleşir + 1 ay bilirkişi . Aralık ocak a kadar kendini hazırla.
Ha bunu kimse bilemez bu bir tahmindir. Ne ösym bilir ne hakim bilir ne avukat hazretleri bilir. Avukat parasını alır keyfine bakar. Birileri demiş baskı oluşturalım. Böyle bi dünya yok. Arzu edenler geçen sene blogda yazışmaları bulur okur. Tekrar etmeyecem

Tercihler bugün sonuçları açıklansa işe başlamak aralık ocağı bulur siz neyden bahsedidhorsunuz. Sadece 4 ay hüvenlik soruşturması sürüyor kayıttan sonra
Başa dön
Anterograt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 10:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En erken ihtimal nisanda başlanır ama olası mayıstır. Memur olmayanlar güvenlik soruşturmasına takılır olan da kurum içi yazışmalara. Temmuz ayında yeniden yerleştirme ile yerleşenlerin çoğu hala başlayamadı siz düşünün yani..
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bugün ösym ile görüştüm dava için son gün sınava itiraz hakkınız verilmişti dava açılmazsa bi daha açamazsınız dediler.
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 11:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Bugün ösym ile görüştüm dava için son gün sınava itiraz hakkınız verilmişti dava açılmazsa bi daha açamazsınız dediler.
hayırdır hocam siz dava açılmasına bukadar karşı iken neolduda fikriniz değişti, yoksa hesabinizmi hacklendi😃
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 11:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar facebooktaki gruba bakanınız olmuştur orda bi dava lafı dönüyodu ıban verilmişti felan hatta. O gruptan dava ile ilgili yazı yazan birine msj atılmış. Bütün sorular için dava açılmış srkadaşlar.Bu konuda yalan söyleyeceğini düşünmüyorum dava açılmış yani arkadaşlar o yüzden sonucunu beklemeyin.tus gibi bi sürü doktorun katıldığı bi sınavds bile ösym önemsemeyip spnıçları açıklamadı dus hiç açıklanmaz herkes keyfine baksın
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 11:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bütün sorular icin dava açılmış ne demek ya alayina isyan gibi
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 20, 2017 11:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pardon yanlış ifade etmişim kendimi itiraz edilen tüm sorulara dava da açılmış arkadaşlar. Yaklaşık 15 soru için dava açılmış ösymnin bütün soruları iptal etmesi imkansız çünkü bazı soruların iptal dilekçelerinde referans bulunamadığı için koyulmadı. Bu davalar sürer bence herkes işine gücüne başlasın arkadaşlat
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 12:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bravo , amacınıza ulaştınız öyleyse.
Allah sebeb olanların katılanları, süreci uzatanları bildiği gibi yapsın.
O kadar uyarmamıza rağmen duvara anlatıyoruz sanki.
İnşallah açan , katkı yapan, o saçma itirazlarla 20 taneye çıkaran, o soruların hepsi sizin doğrularınızdan gider inşallah beter olursunuz, bu kaybedeceğimiz sürenin vebalini bir bir çıkar, bu saçma işe aracı olduğunuz için inşallah en büyük zararı siz görürsünüz. Amin
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 12:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım ben dava açmadım sadece duyum aldım buraya yazdım bu kadar. Şuan sürecin uzaması belki pek çok kişiyi etkileyecek sınavı beklemek çok çok zor evet ama iptal edilecek sorulara göre tercih yapamayacak durumda olan biri tercih yapacak duruma gelecek. Ki o itiraz edilen sorularıb hepsi de bariz bi şekilde güzel hazırlanmamıi sorular. Böyle saçma sprular üzerinden mi bi yere yerleşmek istiyosunuz yerleşemeyenlerin vebali ne olacak. Dava açılmış artık yapacak bişey yok unarım dava açan arkadaşlar davalarının arkasında durur ve erken açıklanması için çabalar. Ama şu da var 15 soru iiptal edilir mi? Bu kadar soruda hata varken belki ösym sınavı iptal edecek bunu da bilemiyoruz
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 1:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

15 20 soru iptal edilemez.o zaman sinav iptal olur.yani bi sonuc aciklansada dava acilsa ne vardi ki.bu sene mi kurallar degisti anlamiyorum ki.gerci 2.asistanligi icin yuzlerce kisinin ve ailelerin hakkina girmeyi onemsemeyen insan ! Varsa ,bu durumu yasatan ınsanlara! sasirmamak lazim.bu gun istedikleri olur ama peki yarinlar nolcak ?kimseye hakkini arama demiyorum ki benim de bu sorularin icinde dogrularim az yanlisim bosum cok.ama mantikli hareket etmek varken bu durumlara ne gerek vardi ..
Başa dön
furius
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 3:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

howl yazmış:
15 20 soru iptal edilemez.o zaman sinav iptal olur.yani bi sonuc aciklansada dava acilsa ne vardi ki.bu sene mi kurallar degisti anlamiyorum ki.gerci 2.asistanligi icin yuzlerce kisinin ve ailelerin hakkina girmeyi onemsemeyen insan ! Varsa ,bu durumu yasatan ınsanlara! sasirmamak lazim.bu gun istedikleri olur ama peki yarinlar nolcak ?kimseye hakkini arama demiyorum ki benim de bu sorularin icinde dogrularim az yanlisim bosum cok.ama mantikli hareket etmek varken bu durumlara ne gerek vardi ..

Bence çok yanlış düşünüyorsunuz. Diyelim itiraz eden şahıs Adana'lı. Evlenmiş ve orada bir hayat kurmuş. Bu pozisyonda oturmuş DUS'a çalışmış ve hayali Pedodontist olmak. Sınav bitmiş, arkadaşımızın neti 92. Hayal ettiği şeyi hayal ettiği şehirde başarma ve başarmama ihtimali çok yakın. Ve bu arkadaşımız hatalı olduğu düşünülen 8 sorudan 7'sini yanlış yapmış. Bu arkadaşımızın suçu ne? Herkes neresi gelirse oraya giderim şeklinde pozisyon alamıyor ki. Herkes bir sene daha kaybedecek durumda değil ki.

Ösym bir sınav yapıyor, üzerinde tartışılacak 10 taneden fazla soru çıkıyor. Daha bir önceki sene 7 soru iptal edilmiş. Klinikteki soruların neredeyse %10'u. Bu soruların hepsini ÖSYM: "aaa ben hata yapmışım.", diyerek iptal etmiş mi? Bu durumda hata bu sınava dava açan kişide mi?
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 4:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

furius yazmış:
howl yazmış:

Bence çok yanlış düşünüyorsunuz. Diyelim itiraz eden şahıs Adana'lı. Evlenmiş ve orada bir hayat kurmuş. Bu pozisyonda oturmuş DUS'a çalışmış ve hayali Pedodontist olmak. Sınav bitmiş, arkadaşımızın neti 92. Hayal ettiği şeyi hayal ettiği şehirde başarma ve başarmama ihtimali çok yakın. Ve bu arkadaşımız hatalı olduğu düşünülen 8 sorudan 7'sini yanlış yapmış. Bu arkadaşımızın suçu ne? Herkes neresi gelirse oraya giderim şeklinde pozisyon alamıyor ki. Herkes bir sene daha kaybedecek durumda değil ki.

Ösym bir sınav yapıyor, üzerinde tartışılacak 10 taneden fazla soru çıkıyor. Daha bir önceki sene 7 soru iptal edilmiş. Klinikteki soruların neredeyse %10'u. Bu soruların hepsini ÖSYM: "aaa ben hata yapmışım.", diyerek iptal etmiş mi? Bu durumda hata bu sınava dava açan kişide mi?

Hakli olabilirsiniz tabiki. Bu senaryoya göre sınırda olan arkadasin bir cogumuzdan fazla hayatini devam ettirebildigini ve de sirf kendi duzenini bozmamak için 3400 hekimin ve de yakinlarinin hayatini modifiye etmeye çalıştigini goruyorum. Bu sinav bir kitle sinavi. Her onune gelen hakli haksiz her soruya itiraz ederse zaten vay halimize.
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 5:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

furius yazmış:
howl yazmış:

Hocam bazi yerleri ekarte edersek ayni dusuncedeyiz.benim bu 11 soruda 3 dogrum var.gerisi yanlis .benim avantajim olcak.herkes hakkini aramali ben de.fakat zaman konusu sıkıntılı. Henuz sonuclar aciklanmadan itiraz cevaplari gelmeden acilan dava pek iyi niyetli durmuyor.ben de avukatla bilir kisiyle gorustum.her 2side sizin iş sıkıntı. Uygun zamani bekleyemediniz mi dediler.bilgi olmadan arastirma yapmadan buraya yorum yazmadim.hakeza siz de oyle.zaten beklemiyoruz osymnin aaa kusura bakmayin demesini.ama herseyin bir usulu var.bu davayi acanlar 3400 kisiyi ailesini dusunmediler.benim de onlara özel dualarim var.buyursunlar
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 5:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tarih kendini tekrar ediyor.hem osym hem ogrenciler.kısır döngünün icindeyiz.olabildigince saygi cercevesinde ortak paydada bulusmak lazimdi.olmadi.hak edenin kazanacagi sonuclar olur insallah.
Başa dön
watersome
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 6:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Itiraz dilekcesi verenlerin iptal sorular aciklandiktan sonra dava acma haklari var deniyor. Bu sure ne kadar bilginiz var mi
Başa dön
Dtkvrck
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 21, 2017 8:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Bravo , amacınıza ulaştınız öyleyse.
Allah sebeb olanların katılanları, süreci uzatanları bildiği gibi yapsın.
O kadar uyarmamıza rağmen duvara anlatıyoruz sanki.
İnşallah açan , katkı yapan, o saçma itirazlarla 20 taneye çıkaran, o soruların hepsi sizin doğrularınızdan gider inşallah beter olursunuz, bu kaybedeceğimiz sürenin vebalini bir bir çıkar, bu saçma işe aracı olduğunuz için inşallah en büyük zararı siz görürsünüz. Amin

Amin.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız